Одберете локација на пристап

Според ова што го зборува овој скренат човек, они се спремни на војна да водат до истребување за името да се спасело?! Па што вие бре лудаци, вие дали сте нормални?! Па самите преговаравте и ве има во снимките како ќе сте прифателе разни нови имиња
Стојанче го разобличува лажниот патриотизам на Пандов.Пандов ќе вадел пасош од САД, зашто бил против Договорот од Преспа поддржан од САД. Којзнае, можеби другар му Миленко му ветил дека ќе му обезбеди иселеничка виза за САД. pic.twitter.com/Oahb0FD
Еееј, еден врвен кардиолог е главна ѕвезда на една анти западна мафијашка секта?!?! Цц... А за тоа колку се прочистија од криминалци и олоши, следнови кадрово зборува се, ватрената тројка Антоњо, Хипо и Мацко: Линк до видеото од прославата во МН
Чии играчи се Груевски и Мицкоски?, се прашува денес СДСМ во своето соопштение за последните настани во ВМРО-ДПМНЕ. “Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно
Со жалење ја примив одлуката на Централниот Комитет на мојата партија, бидејќи од формирањето на ВМРО -ДПМНЕ па до денес, бев и ќе останам верен на идеите и постулатите на организацијата. Свесен сум дека партијата е соочена со многу предизвици и де
Даниела Рангелова – Претседателката на унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук го честиташе денот на револуционерната борба: Денес го чествуваме денот на Македонската револуционерна борба, денот на основањето на историското ВМРО чиј сон ден
Почитувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, драги пријатели, почитувани граѓани, Денот на Македонската револуционерна борба, за мене ден на ВМРО, оваа 2018 година го дочекав со голема тага и разочараност. Но, не од фактот што е даден предлог за
Проруската чистка во партијата, исфрлањето на сите про-западни структури ВМРО ДПМНЕ ја маскира со Сашо Мијалков за некаква чистка против криминалот во партијата?!?! А ген сек им е Јанушев, обвинет за набавката на кинекси увтобуси?! Илче Гебелс уште
Член на ЦК на ВМРО ДПМНЕ за НОВА изјави дека “немало никакви странски служби, не прислушуваше Мијалков”. На вчерашната седница на ЦК на ВМРО ДПМНЕ најдраматичен момент, според извори на НОВА, била иницијативата за предлогот ОК да го ис
Почитувани, Помирување и простување е неопходно за да продолжиме напред, но и враќање на украдените пари. Бројчаникот треба конечно да почне да врти. И секој што се огрешил пред законот мора да одговара. Правда мора да има. Почитувани господа од
Ајварот и „стечајот“ на ДПМНЕ Жално е што Граѓанско Демократската Унија-ГДУ остана ЕДИНСТВЕНАТА опозициска партија со јасни евро-атлански ставови. ГДУ ќе продолжи по суштина да ги критикува политиките на владата, кои декларативно во с
80 пратеници вчера гласаа во Собранието по предлогот за отворање на уставните измени согласно Договорот од Преспа. Но, со нивното гласање Уставот не е променет, туку ова нивно гласање е само почеток на процедурата. За целосната процедура, о
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев и членот на Извршниот комитет Костадин Богданов, се разрешуваат од партиските функции, а за екс министерот за здравство Никола Тодоров и за поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков се поведува постапка за и

ЧЕСТИТКИ ЗА ТИМОТ НА АЦО КАБРАНОВ ВО 1 ТВ ЗА ИНТЕРВЈУТО СО ПРЕМИЕРОТ, БРАВО, ОВА БЕШЕ СВЕТСКИ ПРОДУКТ!

Браво дечки, ви симнувам капа! Ваков ТВ продукт не сме гледале во земјава одамна! Ете стигна живот и за телевизиите, по 10 години ТВ ЌЕЛЕПУР или а...

Повеќе

ЗАЕВ НА 1 ТВ: Брат ми не е Сашо Мијалков, затоа што Сашо беше шеф на ДБК а брат ми прави цигли и ајвар и го извезува во Америка и цел свет!

- Има голема разлика меѓу брат ми и Сашо Мијалков. Вице не е шеф на ДБК, нити е функционер во партијата СДСМ, туку си прави цигли во Струмица и прав...

Повеќе

ЗАЕВ НА 1 ТВ: Ме болат навредите, но јас не сум предавник, мене никој не може да ме купи, јас потекнувам од богато семејство, се што ни треба имаме, тоа им го посакувам на сите

- Ме болат навредите дека сум предавник, но не сум, мене никој не може да ме купи, јас потекнувам од богато семејство, се што ни треба имаме, тоа му...

Повеќе

ЗАЕВ НА 1 ТВ: За мене двајцата свиркачи кои ги изнесоа бомбите од ДБК се како богови, им се поклонувам, тоа што не се вратени во МВР е затоа што тоа ќе им помогне на обвинетите од СЈО, затоа што тие се клучни сведоци во постапките!

- Често се поставува прашањето зошто не се вратени назад во МВР двајцата свиркачи Ѓорѓи Лазаревски и Ѕвонко Костовски и некои се сомневаат дали јас ...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ЗАЕВ, ФРЛА СЕ НА ЕДНА КАРТА: Ќе си дадам оставка ако не успее референдумот, но сигурен сум дека ќе успее

Да, ќе заминам ако не успее референдумот во Македонија, но толку сум сигурен дека тој ќе успее. Очекувам сериозни проценти 75-85 насто, согласно кол...

Повеќе

Да, Заев е цунами!

Цунами е во уривањето ѕидови и градење мостови. Цунами оти сака да избрише солза од сечие око. Цунами оти од светските „непријатели“ н...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ГО ОТКРИ ПЛАНОТ: Граѓанскиот сектор ќе ја води кампањата за референдумот, ние политичките партии само ќе се приклучиме!

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА ПОЧНА СО КАМПАЊАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, ОБЈАВЕН ПРВИОТ РЕКЛАМЕН СПОТ!

Повеќе

ЦРНА СЕ ЧУМА ЗАДАДЕ ЗА ЌОСИЊА И ТВРДОКОРНИ ВМРОНИ: ЌЕ ИМ СУДИ СУДИКАТА ШТО ГО ОСУДИ ГРУЈО НА КАЗНА ЗАТВОР!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ФРОСИНА РЕМЕНСКИ: Му замерувам на Заев што многу простува и дава втора шанса на сопартијци, тоа одзема од рејтингот на партијата и владата

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Многу ми смета кај премиерот што на сите им крева телефон и тоа е голем проблем кога си премиер, но па од друга страна граѓаните тоа од него го очекуваат, треба некој баланс...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СТЕФАН БОГОЕВ: Не му верував целосно на Заев се до стартот на бомбите, тогаш сфатив дека е храбар и одлучен лидер!

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНКО БАЧЕВ: ВО МАКЕДОНИЈА ИМА МЕДИУМСКИ МРАК! (ИЗЈАВАТА ЈА ДАВА ВО ИНТЕРВЈУ НА НОВА ТВ, НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА)

Повеќе

ПРИКАЗНАТА ЗА НЕСТОР ОГИНАР: СО ЖЕНА МУ ДВАЈЦАТА ИМААТ АМЕРИЧКА ПЕНЗИЈА ОД ИЛЈАДНИЦИ ДОЛАРИ, ИМААТ КУЌА ОД 2 МИЛИОНА ДОЛАРА ВО ЊУЈОРК И СТАН ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ДЕЦАТА МУ ЖИВЕАТ ВО ЊУЈОРК И ИМААТ СТАНОВИ И КАРИЕРИ

Професорот по англиски јазик, Нестор Огинар деновиве дига голема галама во земјава, протестираше прес собрание, го нарече Заев мртовец и физички и п...

Повеќе

(ВИДЕО) Режисерот Ацо Поповски: Верувам во разумот на македонските граѓани, добро е што има протести против договорот, но сепак иднината ќе го победи минатото!

Повеќе