Одберете локација на пристап

Реисот Сулејман Реџепи во име на ИВЗ вчера адресирал писмо до Владата со кое бара враќање на денационализираниот имот за кој тврди дека како ИВЗ имаат право на сопственост. Писмото денеска го објави Владата со реакција дека во него содр
Членови на партијата ВМРО-ДПМНЕ раздаваат флаери по станови во Капиштец за претстојните претседателски избори и покрај забраната да се раздава пропаганден материјал кој што се однесува на нивните противкандидати.
Оперативно-техничката агенција иако е нова институција, солидно се оформува, работи согласно законските надлежности и ги почитува сите пропишани процедури. Ова е наведено во Извештајот за работата на оваа Агенција, која е посредник во
Седумпати е зголемен профитот на банките во последниве осум години, но тоа не ги спречува да менуваат камати и да воведуваат нови провизии за граѓаните pic.twitter.com/L5IDq8o5uY — Види Вака (@VidiVakaVideo) March 22, 2019
Ве известуваме дека зградата во Маџир Маало е во завршна фаза .Слободни четворособни станови со различна квадратура од 95 м2 до 104 м2 . Становите ќе бидат вселиви јули 2019г. Закажете состанок со нашите архитекти и информирајте се за нашите
- Киро Глигоров беше цел на атентат кој му го направија Србите кои му беа лути што не ја врати Македонија назад во Србија, они се надеваа на тоа затоа што тој цел живот го помина во Белград и важеше за нивни човек. Истите структури го убија и Стамб
- Вие морате да имате одговорност кога се изразувате слободно, не може да обвините некого за убиец на основ на рекла казала без никаков аргумент и после книги да си шиткате со тие будалаштини, со тоа вие уништувате една личност која со тоа трпи гол
Центарот на главниот град изгледа ужасно, тажно, запуштено, неуредно, депресивно, хаотично... Како да штотуку ноќта се десило некакво НОЌНО бомбардирање од авионите на германски ЛУФТВАФЕ како оние во 1943-та! На секои 10 метра има искорнати плочки
Па сега и почна ова со кладилниците и коцкарниците каде исто висат 7000 работни места на конец па и над 1000 дуќани кои се издадени од сопственици кои живеат од таа кирија, значи ќе се направи огромна економска катастрофа ако се затвор, ја не зна

АПЕЛ НА ВЛАДАТА ДО ЈАВНОСТА: ПРИЈАВЕТЕ БЕЗДОМНИК ЗА ВЕДНАШ ДА ГО ЗГРИЖИМЕ!

Повеќе

БРАВО МИЛА, БРАВО ВЛАДА, ВИСТИНСКИ ЛЕВИЧАРИ: Обезбедено сместување за 85 бездомни лица, активирани дежурни тимови на пунктовите за бездомници!

Повеќе

ХАОС ВЛАДЕЕ ВО МАКЕДОНСКАТА МАФИЈА: УАПСЕН ВОЗАЧОТ НА ПАНДЕЛЕСКИ, ЈА УЦЕНУВАЛ СОПРУГАТА НА ПРИТВОРЕНИОТ ГАЗДА НА ПЕЛИСТЕРКА И СЕ ЗАКАНИЛ СО БОМБА ЗА НЕЈЗИНИТЕ ВНУЦИ

Осомничениот го искористил фактот што извесен период во текот на 2018 година работел како личен возач на нејзиниот сопруг и имал доста информации ...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: Легендарната емисија од 90-тите, ВАШИТЕ ПЕТ МИНУТИ се врати на екраните, ја води ЖАРЕ ЕДЕН НА ЕДЕН!

Се сеќавате ли на легендарната емисија на Драган Вучиќ од 90-тите, Вашите Пет Минути во која продаваше кафе и кобасици во емисија и носеше српски ту...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИ ПРОБЛЕМИ ЗА ИВОНА И ЛАТАС И ОСТАЛА КУРТОНСКА ЕСКАДРИЛА: Владата и амбасадите преку НВО секторот ќе ги учат граѓаните да препознаваат медиска манипулација

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИГУШ: 10 ГОДИНИ НЕ ГО СПОМЕНА ИМЕТО ГРУЈОВО, СЕГА ВО СЕКОЈА ЕМИСИЈА ГО ИСМЕВА ЗАЕВ ВО ОБИД ДА ГО ПРЕСТАВИ КАКО ГЛУП

Повеќе

ОПШТИНИТЕ ЃОРЧЕ, ПЕТРОВЕЦ И КАРПОШ СЕ БОРАТ ЗА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР: Денеска ги преставија предлог локациите во своите општини пред архитектите и медицинарите

Повеќе

(ВИДЕО) ХЕЛСИНШКИ КОМИТЕТ И ОБСЕ АПЕЛИРААТ: Застани против дискриминацијата. Пријави ја!

Повеќе

СДСМ: Никогаш претходно немало акција против аерозагадувањето, сега сите институции работат на решавање на проблемот што 11 години беше игнориран

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев во Стопанска Комора на тема странски инвестиции: Сите индикатори се ветувачки, не очекува голем економски бум!

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев на конференција за борба против корупцијата: Не отстапуваме од нашата заложба за борба против корупцијата, казнивоста нема да се избегне во ниту еден случај

Повеќе

ОВА ЃУБРЕ МУ ДАДЕ АЗИЛ НА НАШЕТО ЃУБРЕ МАФИЈАШКО

Повеќе

ПОЛЕКА СЕ ВРАЌА ЖИВОТОТ ВО ЗЕМЈАВА, КАКО ПОСЛЕ НУКЛЕАРНА КАТАКЛИЗМА - Цаноски најде инвеститор за повторна изградба на „Космос“: Јас веќе немам пари, Груевци ме банкротираа, но ќе го дадам земјиштето на инвеститор од Источна Европа за да ми се реализира сонот за мега проектот вреден 30 милиони евра!!!

Бизнисменот Фијат Цаноски пронајде инвеститор за повторна изградба на станбено-деловниот комплекс „Космос“. За „Фактор“ ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Владини делегации на одбележувањето на Свети Климент Охридски и 25 годишнина од смртта на Блаже Конески

Повеќе

ПАЈАКОТ НА ПОЦ РУШИ РЕКОРДИ: За само 7 дена крена 190 непрописно паркирани возила!!!

Повеќе