Одберете локација на пристап

Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек
Македонија во иднина ќе биде мирна земја и многу многу досадна. Нема веќе името, клетите Грци, клетите Бугари, клетите Албанци, Заев сето тоа го окончи, заврши, затвори. Сега уште и црквата да ја реши и со Србија нема да имаме проблеми и отворени п

МИЛЕ ЈАНАКИЕВСКИ ТРЕБА ДА ДОБИЕ 400 ГОДИНИ ЗАТВОР: Во новите бомби кои рокаат во судница, тој се заканувал на доктори, војници од АРМ, пожарникари, уметници вработени во театрите и МОБ...

Каков монструм, какво ѓубре! Миле се заканувал на стотици доктори, војници, пожарникари, уметници вработени во театрите, сеел страв и трепет за лока...

Повеќе

(ВИДЕО) Русин пронашол генијален начин како да краде интернет од комшиите

Повеќе

ГУЛФ ОИЛ, СУПЕРТРЕЈД: Сите возила заслужуваат врвни горива!

За мотор, автомобил, камион, автобус, товарни и градежни возила нашите горива се достапни за потребите на Вашиот бизнис. Доколку сте во потрага по ...

Повеќе

(ВИДЕО) Два глобални бренда кои претставуваат синоним за моќ, квалитет и успех: Gulf со гордост е долгогодишен партнер на најтрофејниот и најуспешниот фудбалски клуб во Англија, Манчестер Јунајтед

Повеќе

ГЕРО Е НАЈГОЛЕМ НЕПРИЈАТЕЛ НА ВЛАДАТА НА СДСМ, НИТУ КУРИР, НИТУ СИТЕЛ, НИТУ АЛФА, НИТУ ИНФОМАКС НЕ СЕ РАМНИ НА ЗЛОТО КОЕ ГЕРО ГО ПРАВИ СО ШИРЕЊЕТО ЛАЖЕН ФЕЈК НАРАТИВ!

Последната колумна на Геро е отворена закана кон Заев и СДСМ, пораката е ќе ве уништам ако не ми дадете тоа што го барам! А што бара Геро? Па да му...

Повеќе

Пратеничката Поповска бара од Талат Џафери да го стави на усвојување Законот за минерални суровини пред најавените избори

Пратеничката Лилјана Поповска од ДОМ упати писмо до претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, со барање да го стави на усво...

Повеќе

Колку ли му е тешко на Груевски, од 2000-та е министер или премиер или лидер на партија, значи цели 18 години јаде ракови и стекови, сега ќе треба да јаде манџа која како ја да сум ја правел, значи помија!

Ееееј, Грујо е министер од 2000-та година, после тоа или лидер на партија, или пратеник или премиер или милионер, и така цели 18 години!!! И сега на ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВИ ПСИХОПАТИ СЕ КОРОВЕШОВСКА И ВАСКО ЕФТОВ: Отидоа дури во Германија да го интервјуираат Душко Млекарот со цел да плукаат по СДСМ а човекот избега во Германија поради прогонот на режимот на Груевски кој го апсеше и малтретираше со години?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ГРУЈЧЕ ПЛАЧЕ: ИЧ НЕ МИ СЕ ИДЕ У ЗАТВОР, УПМ!

Повеќе

(ВИДЕО) ТРЕБА ДА ИМ СЕ ДАДЕ ОРДЕН НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД СДСМ КОИ ДЕБАТИРААТ СО ВМРОВЦИТЕ, ЗА ТОА ТРЕБА НЕРВИ ДЕБЕЛИ КАКО ЦРЕВО ЗА ВАДЕЊЕ БАВЧА!

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА АМЕРИКАНСКАТА ДЕМОКРАТИЈА: Протестанти се во ходниците на американскиот сенат со транспаренти пред канцелариите на сенаторите!

Повеќе

(ВИДЕО) ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ НА КАНАЛ 5: Кај новата централна и локална власт нема организиран криминал и корупција, има индивидуални грешки кои се решаваат на време транспарентно без никакви обиди за криење или избегнување одговорност!

Повеќе

СЕКОЈ СО СВОЈАТА МАКА, АЛО ДЕЧКИ ШЕРУВАЈТЕ ЈА ФОТКАВА МОЖЕ ЌЕ ГО СПАСИМЕ ЧОВЕКОТ

Повеќе

14-ТО ИЗДАНИЕ НА „БЕЛА НОЌ“ ЗБОГАТЕНО СО ФЕСТИВАЛ НА СВЕТЛИНАТА

Оваа година ќе имаме несекојдневно издание на Белата ноќ. Четиринаесетгодишното постоење на оваавеќе препознатлива манифестација на Градот, за првпа...

Повеќе

ВАТРЕНОТО ДУО СЕ РАСПАДНА: СЕ СКАРАА ЈАНКО БАЧЕВ И СТЕФАН ВЛАХОВ МИЦОВ, МИЦОВ ИЗНЕСЕ ПИКАНТЕРИИ ЗА ОПЕРАЦИЈАТА БОЈКОТИРАМ!

Отворено писмо на Стефан Влахов Мицов до членовите на "Единствена Македонија" денеска објавено на Дудинка.-------------------- ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ЧЛ...

Повеќе