Одберете локација на пристап

12 ипол години затвор доби лицето, кое пред речиси една година изврши полов напад врз ќерката на актерката, Весна Петрушевска, објави актерката на својот Фејсбук профил. -После точно една година борба, емотивни страдања, правен процес, денес имам
Цел фб и твитер вришти за градинка во Чаир каде децата ги учат на ислам. Чекајте бе луѓе, кога децата се крстат од мали, кога се носат у црква, во градинките кога го учат за дедо боже и ги тераат да вапцаат јајца за велигден, тоа не е ИНДОКТРИНАЦИЈ
(Скарамучи лево, Шон Спајсер десно) По само 6 месеци, Шон Спајсер си даде оставка, изгоре човекот, како Трамп тргнал со скандали ќе мора да смени уште 3-4 портпароли ако дочека да го заврши мандатот без да му изгласаат импичмент, човекот прави по
Искористи го големиот ПОПУСТ на соларни системи за вода од 150 литра!Со секое купување добиваш и пополнето барање за субвенции!Побарајте не:+389 72 625 200info@nikmit.mkhttps://goo.gl/PHQZvf
Национален уметник Сакав да станам национален уметник, затоа што знаев дека тоа е убава шанса да му се доближам на Хорхе, во дланката со која ќе фати да ми честита да му смачкам неколку говнени бомбички, да му ја закачам усмрдената ракавица од мој
Волшебни зборови се зборови кои служат да се случи некаква магија. На пример: Абракадабра, Хокус Покус, Отвори се Сезаме, Да, имам партиска книшка!, и ред другизборови и изрази кои треба да создадат магичен ефект или инстантна промена. За разлика о
Промоција на - Добредојде бебе.https://goo.gl/VrdL2G Во првите осум часа од раѓањето на детето, со важечки документ за лична идентификација, родителите треба да потпишат изјава за согласност за обработка на личните податоци. Двајцата родители треб
Јована Аврамовска е новиот портпарол на Министерството за финансии. Аврамовска беше дел од тимот на сатиричната емисија „Фчерашни вести“ што се емитуваше на телевизија Телма, а претходно работела во утринската програма на ТВ Сител. Та
Кирил Божиновски денеска се жалел во Апелација дека бил татко на малолетни деца затоа не требало да иде во затвор?!?! А сите илјадници кои тие ги затворија и ги избркаа од работа и ги сотреа, нивните деца што беа, диви зајаци?!?!
Што мозок треба да имаш да се погледнеш во огледало и да си речеш: ТОП! БАШ ВАКА ТРЕБА ДА ИЗЛЕЗАМ ОД ДОМА И ДА СЕ ПОЈАВАМ У ЈАВНОСТ?!?!
Магистерот Митко Чавков по кривично - правни науки и под менторство на Академик Владо Камбовски планирал својата докторска дисертација да ја пишува во Шутка. Таму ќе му било мирно и секси, само сеуште бирал тема за докторатот - дали да се посв
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

МИЛЕНКО МУ ГО НАЧУКА НА ГРУЈО СО СЕ ЈАЈЦА, НЕСАКАЈЌИ: Битката е за тоа кој ќе се спаси од идење во затвор, никакви платформи никакви бакрачи!!!

* реклами:

Повеќе

Самка Ибраимовски: Не одам на сликање кај Иванов

Соопштение на ПЦЕР: Лидерот на партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР Самка Ибраимоски ја одби денешната покана на Иванов,зачеститање на ...

Повеќе

ЗНМ го осуди нападот врз новинарот Божидар Барлакоски

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) ги осуди вчерашните закани против новинарот на „Плусинфо“ Божидар Барлакоски што ги упатиле ...

Повеќе

„Анима Мунди“ најавува протест в недела во Скопје

Здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ најави јавен собир во недела во 12.30 часот на Плоштад Македонија во Скопје под мотото...

Повеќе

ЦИВИЛ повикува: Пријавете политички притисоци и мобинг

ЦИВИЛ – Центар за слобода објави формулар за пријавување на политички притисок, мобинг или дискриминација. По зголемениот број пријави за разл...

Повеќе

Станковски: Сточарите се пред комплетен ПРОПАСТ, откупот на јагнињата пред Велигден со очајни цени од 100 денари за килограм

Голем број на сточари од различни региони се жалат на премногу ниските откупни цени за нивните јагниња пред големиот христијански празник Велигден. ...

Повеќе

Фрлањето отров за кучиња е кривично дело – средба кај Жерновски со ПС Центар и здруженија за заштита на животни

Превентивни мерки, како што се делење флаери со јасно напишана порака дека поставувањето на отров е кривично дело, биле договорени во петок на соста...

Повеќе

СЈО жнее информации за криминалците од сите институции: Милошоски нема авион, ама си има истрага

Вистина е дека СЈО барало информација дали Милошоски имал авион или какво било друго летало, меѓутоа, како што објаснуваат познавачите за БИРН, тоа ...

Повеќе

Тачи ги одложува плановите за формирање на Војска на Косово

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска испрати писмо до косовскиот Парламент во кое бара пратениците да не го гласаат законот за трансформација н...

Повеќе

Меркел, Јункер и Столтенберг ја поддржаа одлуката на Трамп за нападот на Сирија

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека нападот на САД на сириската воздухопловна база, од која е употребено хемиско оружје за напа...

Повеќе

ДОМ ги повикува граѓаните на Гевгелија да ја отфрлат идејата за отворање два рудника за злато на Кожуф

ДОМ ги повикува граѓаните на Гевгелија, при изјаснувањето на референдумот на 23 април да ја отфрлат идејата за отворање два рудника за злато на Ко...

Повеќе

Жарко Трајановски: Иванов во моментов врши тешки кривични дела, и може да се смета за „лице затечено во извршување на кривично дело за кое се гони по службена должност“

Ѓорге Иванов пак сака да не прави мутави: 1. Иванов сега тврди (за ХТВ) дека недовршената конститутивна седница на собранието била правна пречка за...

Повеќе

(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА на Васко Ковачевски: Додека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ блокираат, нов тендер од 5 милиони евра за фирма блиска до Мијалков!

Прес конференција,Васко Ковачевски, пратеник во Собранието на Р.М.Скопје,07.04.2017 Блокадата на Собранието и апсурдните меѓусебни реплики на прате...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕ ГРУЈО ПУТА ДЕСЕТ: Санадер осуден на 4,5 години затвор, треба да врати и 2 милиони евра

Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер, по четири години судење, е осуден на четири години и пол години затвор под обвинение за примање мито во из...

Повеќе

СДСМ: Ѓорге Иванов е должен да овозможи мирен транфер на власта, а не да штити криминални платформи за лични и партиски цели

СДСМ порачува дека Ѓорге Иванов е должен да овозможи мирен транфер на власта, а не да штити криминални платформи за лични и партиски цели. Партија...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti