Одберете локација на пристап

Едно лице убиено, а едно тешко повредено во престрелка во Чаир – дознаваТелевизија 24. Тешко повредениот Л. Ќ. со возило на итната медицинска помош е пренесено во ГОБ Св. Наум Охридски. Престрелката се случила на улицата „Лазо Трповски
Павле ич да не се нервираш! Ти си херој! ТИ НЕ БЕШЕ ПИЧКА НЕУТРАЛНА ВО ВРЕМЕ КОГА ЗЛОТО ЈАДЕШЕ НАРОД И ГИ СЕРЕШЕ ПО ЕНДЕЦИ!!! Ти си дел од една голема приказна која ќе ја среди земјава, ќе донесе тука живот, ред, мир, благосостојба, правда! Кол
Чудно време дојде и кај нас во опечелена Македонија? Заеднички владини седници, цвекиња и венци, поклон пред великанот Борис Трајковски, заедно кај дедо Наум, црквата мајка и црквата ќерка, ќе не признаат ли нема ли да не признаат, договори во сит
Линк до ова лудо видео овде.
Поранешниот претседател на Сообранието Трајко Вељаноски испратил отворено писмо до сегашниот претседател Талат Џафери. Ај што го пратил – не мора да го праќа, може на говорница да го каже, туку медиумите и му го пренесоа писмото. Новинарите м
Бугарија ќе преседава со Европската Унија во месеците кога ЕУ ќе одлучува за начинот на кој Британија ќе ја напушти ЕУ. Под кои услови, колку пари ќе плати, какви спогодби ќе се донесат итн итн, за сето тоа ќе одлучува меѓу другите и Бојко Борисов

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА ВО СКОПСКО ГЛУМОВО: Маж уби тројца браќа и братучеди па се самоуби!

Денес околу 10.00 часот од страна на НН лице извршено е убиство на најверојатно 3 лица(едно во с.Глумово ,додека 2 лица на ул.П....

Повеќе

(ВИДЕО) ЛАТАС: Мојот брак е депресивен и бесмислен, немаме секс, не се сакаме, немаме разбирање...

Повеќе

ЛАТАС: Сакав да се откажам од новинарство пред неколку години, но моите блиски не ми дадоа, им требаа многу пари, јас сум роб на нивните финансиски апетити!

- Сакав пред неколку години кога бев болен да се откажам од новинарство поради преголем стрес, но моите не ми дадоа, им требаа многу пари, ја сум ро...

Повеќе

(ВИДЕО) Латас: Ја работам за пари, не го мислам тоа што го зборам на вести!

Повеќе

(ВИДЕО) Латас признава: Моите весници лажат!

Повеќе

(ВИДЕО) Ја за пари би можел да бидам и платен убиец

Повеќе

(ВИДЕО) Што мисли Латас за Грујо: Знам дека лаже, ама он го лаже народот а не мене, ја знам дека лаже!

Повеќе

(ВИДЕО) Оваа кучка режимска уште ли ќе работи во МТВ?!

Повеќе

ШОКАНТНО: Целиот фудбалски тим на Русија од 2014-та под истрага на ФИФА за допинг?!

Над 1000 спортисти користеле допинг во Русија вклучително и целиот тим на Русија од светското во 2014-та година и сега ФИФА го истражува овој случај...

Повеќе

(ВИДЕО) Ќе се извинат ли сега овие двајца копуци и црепови за оваа емисија кога се што кажаа излезе неточно?!

Повеќе

(ВИДЕО) Интервју на Бојко Борисов за порталот МКД.МК: Градиме автопат од Софија за Солун, Истанбул и Белград, ако наидеме на соработка со новата македонска влада ќе градиме и за Скопје!

Опширно ексклузивно интервју на новинарката Жана Божиновска од МКД.МК со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов. Во него Борисов зборува за планирани...

Повеќе

ШОКАНТНА КОЛУМНА КОЈА ПРЕДИЗВИКА БУРА ВО СКОПЈЕ: Деканот на Архитектонски факултет, професор Минас Бакалчев тврди дека Скопје 2014-та треба да се зачува за да биде почеток за нова изградба на Скопје?!

Креативно преобмислување на градот Постојат повеќе причини зошто треба да се заштити Скопје 2014. Прво, не треба да паднеме во замката која не вту...

Повеќе

МЕГА МЕГА МЕГА СКАНДАЛ - ТОТАЛНО ДИВЕЕЊЕ И АЗДИСАНОСТ ДО БЕСВЕСТ: На вработен во контрола на летање мала му била платата од 2000 евра па си ја покачил за 400 евра, да не ги јаде еврата маме му ебам паразитско, штеточина незапамтена!!!

ВО КОНТРОЛА НА ЛЕТАЊЕ ВО ТАЈНОСТ ИЗМЕНЕТ КОЛЕКТИВНИОТ ДОГОВОР Претседателот на синдикат си ја зголемил јунската плата за 400 евра Претседателот на...

Повеќе

Е ОВА Е МНОГУ КОРИСЕН СОВЕТ: Христо Ивановски, новинар и колумнист во пропаднатиот Дневник го советува Димитров да барал од сите наши соседи да ни се извинеле за грешките и злоделата против нас?!

Глејте какви луѓе биле главни уредници и колумнисти во нашите најголеми медиуми?! Христо Ивановски од порпаднатиот Дневник во дебата на ТВ 24 му го ...

Повеќе

Димитров: Западот згреши со тоа што се солидаризира со Грција за блокадата на Македонија за влез во НАТО, но јас нема да и помогнам на мојата земја ако земам да ги пцујам или тепам министрите за надворешни работи на САД, Германија, Франција, Италија, Британија итн, треба да им објаснам со убави зборови да ги убедам дека во интерес на сите е ние да влеземе во НАТО со привремена референца!

- Западот не е безгрешен, странците згрешија што се солидаризираа со Грција за нивното вето Македонија да влезе во НАТО, тоа се покажа како голема г...

Повеќе