Одберете локација на пристап

Во својата најнова колумна, преку 100-та по ред посветена со напади кон младите ПР советници на Заев, Геро пак се нуди себеси, он бил лекот, како искусен и способен старец кој знаел како треба... Он магично знаел, он чита мисли и знае дека кога За
Чест ни е со јавноста да го споделиме задоволството од најновата награда за општествена одговорност, што синоќа ја доби Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец на 19-тата манифестација „Најуспешни битолчани“, во организација на Битолски
Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Линк до целата колумна, овде.
Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарното мнозинство. - Да, прво ќе има реконструкција. Јасим упатив порака да се поправат, во спротивно
Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедницата, мафијата, медиумите итн, ни раскажа една многу интересна приказна. Имено најголема мистерија
Трендо бе куче режимско, пичко кукавичка перфидна, па ти бе за 10 години не си дал ниту 10 критики кон режимот на Грујо, за се ќутеше и се правеше дека не си од тука, како политиката била за сељаци, за неизживеани простаци кои немале што да прават
На прашање на новинарката на Дојче Веле, што мајка бараме во ЕУ и НАТО кога сме земја полна со национализам, Радмила одговори: - Членството во ЕУ и НАТО е лек за сиот национализам на балканот, отворањето можности за раст на економијата, сигурноста

ВМРО НАРОДНА КАВАДАРЦИ ЌЕ МУ ДАДЕ ПОДДРШКА НА КАНДИДАТОТ НА СДСМ!

Поддршка за кандидатите за локалните избори предводени од СДСМ и коалицијата даде денеска ВМРО Народна партија од Кавадарци. На прес-конференција п...

Повеќе

СКОПСКАТА МАГЛА И ЗАГАДЕНОСТ СЕ ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ...

Повеќе

КАКО ИЗГЛЕДА ЕКС ВМРОВСКИ ФУНКЦИОНЕР ОВИЕ ДЕНОВИ...

Повеќе

ГРУЈО ИМАЛ ОДЛИЧНА ИДЕЈА: Дајте ни уште 10 години власт за да ве дотепаме и допљачкаме!!!

На 15 октомври имаме локални избори, но и референдум на кој народот ќе застане зад новата ера на ВМРО ДПМНЕ, порача вечерва од митингот во Охрид Ник...

Повеќе

ГО НЕМА ВЕЌЕ МВРО ДА ГИ ШТИТИ, ЌЕ ГО ЈАДАТ НЕБАЊАТ ПЛУС ЌЕ ИЗГУБАТ: Кривична за градоначалникот на Ново Село, со службено возило превезувал партиски пропаганден материјал!

Од МВР информираат дека е поднесена кривична пријава против градоначалникот на Ново Село,Блажо Велков, поради тоа што со општинско возило бил превез...

Повеќе

ЗНАЧИ ГИ ГАЗИМЕ КОПИЛИЊАТА: Анкета Рејтинг и Фокус - Кандидатот на СДСМ, Златко Марин води за 4,5% пред Конески во Аеродром

Во изборната кампања, со значителна предност влегува кандидатот на СДСМ, Златко Марин, кој води со 4,9% пред Ивица Коневски, кој бара трет мандат од...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА, БРОЈЧАНИКОТ НА ЗАЕВ КОНЕЧНО ЌЕ СЕ СЕФТОСА: КАТИЦА БАРА КОНФИСКАЦИЈА НА 2.2 МИЛИОНА ЕВРА ОД ГРУЈО, МАРТИН И ИЛЧЕ ГЕБЕЛС, АЈДЕ ЧЕСТИТО СЕФТЕ!!!

Никола Груевски, Мартин Протоѓер, Илија Димовски и Леко Ристовски ќе треба солидарно да ѝ вратат на државата2,2 милиона евра доколку кривичниот суд ...

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) (ВИДЕО) Кој можеше ова да го замисли пред година време - ДИРЕКТОРОТ НА ДБК НА ГОСТИ ВО ВЕСТИ НА ТВ И ОДГОВАРА НА ПРАШАЊА НА НОВИНАР?!?!

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ВИДЕО: Овие бугарски рапери се стварно многу добри

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) И КОЈ Е КРИВ ЗА ОВА?! ПАРТИИТЕ, НАРОДОТ, МАЖИТЕ ИЛИ ЖЕНИТЕ?!

Зошто е ова вака, кој е крив? Дали кандидатите се бираат според анкети, значи имало малку популарни жени во локалните средини... Зошто е тоа така?...

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) Радмила денеска имаше гостин со прилично лоша комбинација на име и презиме за македонски прилики

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ВИДЕО: Заев во Битола - ГО СЛУШАМ ГРУЈО ШТО ЗБОРИ И СЕ ЧУДАМ, ОН ЛИ Е, НЕ ЛИ Е, ПА ЈА ВО БОМБИТЕ ДРУГИ РАБОТИ СЛУШАВ, ОВОЈ САМ СО СЕБЕ ЌЕ СЕ ТЕПА?!

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) КАПИТАЛИЗМОТ Е БЕЗМИЛОСЕН, НО ЗА ЖАЛ НЕМА ПОДОБАР СИСТЕМ ОД НЕГО КОЈ МОЖЕ ДА СЕ СПРОВЕДЕ ВО ПРАКСА...

Пауза за ручек и за одење во тоалет споени во едно затоа што шефот дал само пола саат време...

Повеќе

ОВОЈ ЛЕК Е ХИТ ВО СВЕТОТ: CH Alpha – Оригинален Германски производ за обнова на рскавично ткиво, тетива, лигаменти и менискус

CH Alpha е уникатен производ, произведен врз база на биоактивни колагенски пептиди. Производот има оригинално производство од компанијата Гелита и к...

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) Ај ВМРО ДПМНЕ ќе лаже за бегалци и марсовци, ама се чудам што Левица ќе и најде замерка на новата влада?!

Ај ВМРО ДПМНЕ ќе лаже за бегалци за ова за она, ама што ќе најде замерка Левица на новата влада??!?! Има повисока минимална плата, има закон за стеч...

Повеќе