Одберете локација на пристап

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на оддржување на седница на косовската Влада, јави Бота сот. -Оставката е неотповиклива, рече Харадинај. Тој образложи дека оваа одлука е донесена откако
Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе бидат распределени согласно општината во која живеат и според локациите на кои ќе бидат пунктовите. Дисперзијата ќе следи во општинските пунктови кои се наоѓаат во п
Семејството Рујковски добива двојно поголема социјална помош, односно гарантирана минимална помош. Дополнително, примаат детски и образовни додатоци и посебен додаток за Татјана и двете деца со оштетен вид. #СеГрижиме за секое дете да има еднаква ш
- Премиере што барате на Водно во 1 часот ноќе? Лично ве уловив пред некој ден! - го праша премиерот уредникот на Инфомакс, Александар Митовски. - "Па таму живеам, премиерската вила е таму" - му одговори премиерот. На ова сите се изнасмеаја во са
- Освен тоа има и створен голем капацитет за ловење крупен криминал, сега на мета ќе биде оваа власт и тоа е во интерес на граѓаните. СЈО даде многу за земјата и ќе продолжи да дава во нов облик во рамките на ОЈО! Премиерот Заев на одговор на нови
Со заедничка, брза и усогласена реакција во кругот на компанијата ОКТА се одржа „Заеднички одговор 2019“, комплексна вежба за справување со пожар, заштита и спасување. Интерактивната вежба управувана од Дирекцијата за заштита
Постои видео кое е доставено до ОЈО на кое се гледа како Катица Јанева пазари во Тинекс и во крошната е забележана тегла ајвар од струмички бренд близок со Заеви. Ова е крунски доказ дека Јанева е во мрсна сочна врска со Заеви со што очигледно е д
Здравствениот Дом во Ресен е одлично организиран, пациентите во секое време ја имаат потребната здравствена заштита, а преку вработувања на медицински кадар и зголемувања на плати на вработените се грижиме тие да бидат мотивирани и успешни во своја
Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев е оптимист дека просечната плата во земјава ќе достигне до 30.000 денари до крајот на 2020 година и оти тоа ќе биде базирано на реалниот раст на економијата, а не на проекти финасирани од државата. -
Премиерот Зоран Заев на прес конференција објави дека Владата до Собранието ќе предложи нов закон за јавно обвинителство според кој СЈО престанува да постои а се формира ново кое ќе се вика Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока к
(Миленко, Грујо и Емил Стојменов од времето кога Канал 5 лапаше милиони евра годишно од владините кампањи за да го лаже и манипулира народот!) Во текстот кој беше објавен на неколку портали денеска се вели: Телевизијата Канал 5 поднела кривична п
Соопштение за јавност - писмена реакција на СДСМ на текст на порталот“Вечер" Целосно ги демантираме тврдењата дека Бојан Јовановски ја финансирал кампањата на градоначалникот на Општина Карпош и член на Извршен одбор на СДСМ, Стефан Богоев.
Додека јавноста е концентрирана на Бојан Јовановски и неговата улога во случајот „Рекет“, околу 100 вработени во 1ТВ стравуваат за својата иднина. Добиваат поддршка од граѓаните, но разочарани се од колегите новинари, пишуваДојче веле.

СЕ ПОЈАВИ НОВО ВИДЕО НА ИНТЕРНЕТ ЗА БИТКАТА МЕЃУ СЈО И ВМРО ДПМНЕ!!!

💕LOL 😂😜😋👍😹 🐈❤🐈❤🐈💕 pic.twitter.com/P5evu5YZ7S — Sari★Zaki★ (@Azzoug807Sari) March 24, 2019

Повеќе

ВИДЕО НА ДЕНОТ: Куче, двајца мажи и жена заедно играат фудбал на плажа

🐶💙 pic.twitter.com/FmZ5hiAyNj — CCTV IDIOTS (@cctvidiots) March 29, 2019

Повеќе

ДРЖАВАТА Е ВО ПЛАМЕН, КАНАДЕРИТЕ СЕ ОТЕПАА ОД РАБОТА ОВИЕ ДЕНОВИ: Специјализираната воздухопловна единица при ДЗС изминатиов месец направи повеќе од 120 лета и исфрли на 300 тони вода

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА ПРЕД БИЗНИСМЕНИТЕ ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА: Сите храбри потези кои ги направив се на моја политичка штета ама во ваша корист, вие да правите поголеми профити за да делите поголеми плати и да вработувате повеќе луѓе!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ПРЕД БИЗНИСМЕНИТЕ ВО БИТОЛА И ПРИЛЕП: Ги намалуваме казните за бизнисите од 5000 на 50 евра, ќе помогнеме да се едуцираат невработените за да можат да ги пополнат огласите за работа во фирмите!

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ЗА НАТАША СТОЈАНОВСКА, ГО ИЗЏИГЕРИ ЗАБЕГАНИОТ РАМИЗ МЕРКО НА ТВ 24!

Повеќе

ЗАЕВ И КОЧО ГИ ИЗРАДУВАА ПРИЛЕПЧАНИ: Имаме понуда од инвеститори за трајно решение за ЕВРОКОМПОЗИТ, за фабриката да продолжи да работи, на задоволство на вработените

Повеќе

АНЃУШЕВ: Еврокомпозит од Прилеп е една чудна заврзлама која функционирала 10 години надвор од секоја бизнис и правна логика, ама најдовме чаре и за оваа фабрика загубар!

- Сметката на Еврокомпозит е блокирана, работниците работат преку некоја друга фирма која се вика Композитна Опрема која пак е во сопственост на МЗТ...

Повеќе

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ манипулира со најранливите, со социјалната реформа енергетски додаток ќе добиваат 25.000 домаќинства повеќе

Повеќе

КОЧО АНЃУШЕВ: Ќе им помогнеме како влада колку што можеме на фирмите на Орце Камчев да се спасат од банкрот, но без да им помагаме финансиски туку со лобирање да дојдат до капитал или преку продажба или преку половни кредити

- Ние како влада ги следиме состојбите во ЗИК Пелагонија и Стопанска Банка Битола која е главен кредитор но и сопственик на комбинатот, сопственицит...

Повеќе

ШИЗОФРЕН НАСТАП НА РЕЖИМСКИОТ СУДИЈА ВЛАДИМИР ПАНЧЕВСКИ НА КАНАЛ 77: Кога јас бев претседател на Основен Суд во земјава имаше правда, сега има хаос, нарушена ми е безбедноста со објавата за моите 10 станови, сега некој може да ми ги киднапира децата?!?!

- Со објавата за моите 10 станови, нарушена ми е безбедноста некој сега може да ми ги киднапира децата и да ми бара откуп?!?!?! - Кога јас без прет...

Повеќе

Кирацовски до Јанушев: Граѓаните ќе го изберат концептот предводен од Стево за напредок, иднина и сигурност во ЕУ и НАТО

Повеќе

АЈДЕЕ, КУМОТ НА МАФИЈАТА,ЈОВО ПРЕВАРА ПОКРАЈ ЕРГЕЛА ЛУКСУЗНИ АВТОМОБИЛИ ИМАЛ И ХОТЕЛ НА ХАЛКИДИКИ?!?!

Запрашан од новинарката на Канал 77 дали има хотел на Халкидики, претседателот на врховен суд Јово Вангеловски не сакаше да коментира?! Само кажа д...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ И СИЉАНОВСКА БАРААТ ИДНО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЛИДЕРОТ НА ХРИСТИЈАНСКО БРАТСТВО: Човекот има право да убива предавници, нели гледате дека е понесен од патриотска емоција, може со денови ја слушал ДА ТЕ ПИТАМ БАБО пуштена до даска!

ВМРО ДПМНЕ и Сиљановска испратија циркуларно писмо до сите амбасади и до ООН, ОБСЕ, ЕУ, ФИФА и УЕФА во кое бараат лидерот на Христијанско Братство и...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУДАКОТ Е УАПСЕН СИНОЌА, ВОДАЧОТ НА ХРИСТИЈАНСТВО БРАТСТВО ЈА ЗГРОЗИ ЈАВНОСТА: ЗАЕВ, ИМАВ ШАНСА ДА ТЕ УБИЈАМ ДВА ПАТИ АМА ТИ ПРОСТИВ, ТРЕТИОТ ПАТ ЌЕ ТЕ УБИЈАМ!!!

Повеќе