Одберете локација на пристап

Еј човече, главна поента на Мицковски вечерва беше дека пратениците го спречиле да го порази Заев?!?! Затоа ли е целата таа паника со исклучување од партија, демек еве алиби зашто уште не може да го победиме, некој му ставил сопка на мудриот и гол
Според ова што го зборува овој скренат човек, они се спремни на војна да водат до истребување за името да се спасело?! Па што вие бре лудаци, вие дали сте нормални?! Па самите преговаравте и ве има во снимките како ќе сте прифателе разни нови имиња
Стојанче го разобличува лажниот патриотизам на Пандов.Пандов ќе вадел пасош од САД, зашто бил против Договорот од Преспа поддржан од САД. Којзнае, можеби другар му Миленко му ветил дека ќе му обезбеди иселеничка виза за САД. pic.twitter.com/Oahb0FD
Еееј, еден врвен кардиолог е главна ѕвезда на една анти западна мафијашка секта?!?! Цц... А за тоа колку се прочистија од криминалци и олоши, следнови кадрово зборува се, ватрената тројка Антоњо, Хипо и Мацко: Линк до видеото од прославата во МН
Чии играчи се Груевски и Мицкоски?, се прашува денес СДСМ во своето соопштение за последните настани во ВМРО-ДПМНЕ. “Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно
Со жалење ја примив одлуката на Централниот Комитет на мојата партија, бидејќи од формирањето на ВМРО -ДПМНЕ па до денес, бев и ќе останам верен на идеите и постулатите на организацијата. Свесен сум дека партијата е соочена со многу предизвици и де
Даниела Рангелова – Претседателката на унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук го честиташе денот на револуционерната борба: Денес го чествуваме денот на Македонската револуционерна борба, денот на основањето на историското ВМРО чиј сон ден
Почитувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, драги пријатели, почитувани граѓани, Денот на Македонската револуционерна борба, за мене ден на ВМРО, оваа 2018 година го дочекав со голема тага и разочараност. Но, не од фактот што е даден предлог за
Проруската чистка во партијата, исфрлањето на сите про-западни структури ВМРО ДПМНЕ ја маскира со Сашо Мијалков за некаква чистка против криминалот во партијата?!?! А ген сек им е Јанушев, обвинет за набавката на кинекси увтобуси?! Илче Гебелс уште
Член на ЦК на ВМРО ДПМНЕ за НОВА изјави дека “немало никакви странски служби, не прислушуваше Мијалков”. На вчерашната седница на ЦК на ВМРО ДПМНЕ најдраматичен момент, според извори на НОВА, била иницијативата за предлогот ОК да го ис

КОНЕЧНИ РЕЗУЛТАТИ НА ИЗБОРИТЕ ВО ТУРЦИЈА: Ердоган убедливо победи затоа што опозициските гласови се поделија на 5 против кандидати!

Ердоган освои уште еден претседателски мандат во Турција. Да беше опозицијата обединета тогаш можеби ќе успееше тесно да го победи Ердоган, вака му...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ РАСКАЖА АНЕГДОТИ ОД ПРЕГОВОРИТЕ ОД ВРЕМЕТО НА ТРАЈКОВСКИ И ЦРВЕНКОВСКИ

Повеќе

МАКТЕЛ ЈА ПОКАЧИ ЧИТАНОСТА ОД 10 000 НА 15 000 РЕДОВНИ ЧИТАТЕЛИ ДНЕВНО

Порталот Мактел ја покачи својата читаност од 10 000 на 15 000 редовни читатели месечно: Исто така, бројот на прочитани стории се качи од 50 000 ...

Повеќе

БАКСУЗ НА ДЕНОТ: Американец по грешка пуштен од затвор порано, жена му веднаш го вратила во затвор!

Американец по грешка бил пуштен од затвор, но кога се појавил дома жена му веднаш го вратила да си одлежи до крај. Изгледа, човекот сепак е баксуз ...

Повеќе

НИКОЛА ДИМИТРОВ ОД ШАРМ СЕ ПРЕБАЦИ НА ДОМАТ ДИПЛОМАТИЈА: Кој ќе даде поддршка за старт на преговори ќе му пратиме пакет свежи македонски домати, највкусни на свет!

Повеќе

(ВИДЕО) ВАСЕ ЕФТОВ ЌЕ ПОЛУДИ, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОМИРИ ДЕКА ЗАЕВ ЈА НОСИ МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ И НАТО, ЌЕ СЕ ОБЕСИ!

Повеќе

СЕ ПОВЕЌЕ Е ОЧИГЛЕДНО ДЕКА ЗАДАЧАТА НА ПЕТАР БОГОЈЕСКИ ВО ВМРО ДПМНЕ Е ДА ЈА ПОМИРИ ПАРТИЈАТА СО СИТЕ СКАРАНИ СТРАНИ, ПРВ Е ВЛАДИКАТА СТРУМИЧКИ НАУМ

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Oстварен е последниот идеал на Шарената револуција - офарбана е барокната централа на злото од страна на разочарани ВМРОНИ!

Branko Trickovski 5 hrs· Шарена контрареволуција Ха, остварен е последниот идеал на Шарената револуциј...

Повеќе

Најмалку 15% од помладите Македонци во дијаспорaтa се во брак со Грци...

Louie Mitrevski June 22 at 7:03 PM· Не верувајте во патриотизмот и национализмот што го шири македонска...

Повеќе

(ВИДЕО) И Србите имаат свој Ниче Македон, будалетинка што лупа гига глупости у секунда, Србите биле праисториски народ од кој настанале сите други народи

Повеќе

Новиот Извршен одбор на НСДП на својата конститутивна седница даде целосна поддршка на постигнатиот договор помеѓу владите на Република Македонија и Република Грција за решевање на 27-годишниот спор за името

СООПШТЕНИЕ Новиот Извршен одбор на НСДП на својата конститутивна седница, која ја одржа вчера(21.06.2018), даде целосна поддршка на постигнатиот до...

Повеќе

Премиерот Заев упати честитки по повод Денот на балканските Еѓипќани: Со вашата заедница дополнително се збогатува ризницата на мултикултурниот потенцијал, како столб во нашите стремежи за едно општество за сите

Повеќе

ЃОРЃИ СПАСОВ: Прашањето на референдумот треба да биде, дали сте за враќање на референцата БЈРМ и останување надвор од ЕУ и НАТО!

Gjorgji Spasov 53 mins· За што ќе се изјаснуваме на Референдумот Во 2004 година откако беше донесен За...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ТВИТЕР: Сo грижа и заштита на културното наследство го јакнеме идентитетот

Повеќе

БРАВО КОЧО, ЧЕСТИТКИ, АКО УСПЕЕШ ДА РЕАЛИЗИРАШ 50 МИЛИОНИ ЕВРА ДОМАШНИ ИНВЕСТИЦИИ ВО МИКРО БИЗНИСИ, ТОА ЌЕ БИДЕ РАМНО НА РЕВОЛУЦИЈА!

1300 лица ќе се вработеле во поднесените барања за грантови. Просечната плата е 43 000 денари. Вкупната планирана инвестиција е 50 милиона евра, од ...

Повеќе