Одберете локација на пристап

Oдвојте малку време и погледнете ги сите бенефити кои ги нудат деловните простори наPark Residence. Информирајте се дополнително на:www.parkresidence.mk
Мешан и овчи кашкавал : кашкавали кои се произведуваат во Куманово и во чие производство се задржа традиционалниот рецепт. Италија и Франција се земјите познати по најдоброто сирење во светот, но сепак, и ние можеме да се мериме со нив, млекар
- Ја предлагам да си останеме надвор од ЕУ и НАТО и да чекаме да се распаднат. Мислам дека за едно 100 години ќе цркнат. Ристо Никовски на Канал 5. Јбг, од вакви стратези цели држави идат у курац!
Судењето за случајот „Шамари во Општина Центар“ на СЈО и покарај натегањата околу еден од 13-темина обвинети доби нов пресврт, откако Судијката Татјана Михајлова од Основниот суд Скопје 1 не го одложи судењето, како што побара обвинетио
Градоначалникот Петре Шилегов на денешната седница на Советот на Градот Скопје ја информира јавноста дека се откажува дочекот на Новата 2018 година, а средствата коишто беа планирани за организирање на дочекот ќе се донираат во добротворни цели на

УШТЕ ЕДНА ИЗМАМА НА КОПИЛИЊАТА ОД ДПМНЕ: Нема ни Ф од фабрика во Дрисла а требаше веќе да биде готова, ја почињаа од 2013-та!!!

Сè уште нема ништо од изградбата на фабрика во Дрисла која од отпадот ќе произведува струја, а требаше да биде готова до 2018 година. Имено,и...

Повеќе

БОМБА НА КУРТОНИТЕ: Рекс Тилерсон доаѓа во Македонија, третиот по ранг политичар во Америка, по Трамп и Пенс!

Повеќе

ЈОВЕ ЈА УНИШТИ НАТАЛИЈА ИВЧЕВА - НИМФОМАКС: Ма дај сестро, не се зезај, оди да дуваш!

Со ништо лично предизвикана, една постара куротресетина - златна Нате, новинарка во обид, ја политичар ли беше или пак „на(ч)учен” работ...

Повеќе

Детска амбасада Меѓаши и НВО Легис ќе ги посетат сирачињата бегалци во Турција и ќе им врачат помош

Линк до целата сторија тука.

Повеќе

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ ЛАЖЕ: Мерцедесот кој го покажа на слики во Струмица не е владиниот Мерцедес, еве доказ!

Филип Петровски се обиде да го оцрни Заев дека го возел мерцедесот во Струмица и објави фотки и текст: Но погледнете ги бандажите на горниот мерц...

Повеќе

(ВИДЕО) Браво за Сашко Коцев, ХЕРОЈ НА ДЕНОТ, РЕСПЕКТ КУМАНОВАЦ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗНМ ТРЕБА ДА РЕАГИРА - ЕВЕ ЗА КОГО СЕ 6-ТЕ БОДИГАРДИ НА ГРУЈО - ЗА ДА ГО БРАНАТ ОД НОВИНАРИТЕ: Бодигардите на Грујо продолжуваат да ги гураат со лактови новинарите кои ќе се доближат до паторот, за паторот новинарите се најомразеното нешто, најголемиот непријател на ова гомно мафијашко фашистичко!

Младиот храбар новинар се обиде да постави прашање до Грујо, но не доби дозвола од Грујо. Сепак, на поминување новинарот се обиде да го праша екс пр...

Повеќе

ЕНИГМА - ПОЧНА ЛИ БУНТОТ ВО ВМРО ДПМНЕ: Зошто ги намаше Гоца, Ѓорчев, Бонева, Пишев, Протуѓер, Рангелова, Ќерим, Амди, Стоиљковиќ, Стевчо, Ѕинго, Диме Спасов, Поповски на роденденот на ВМРО ДПМНЕ?!

Една работа остана многу чудна по роденденот на ВМРО ДПМНЕ, зошто ги немаше довчерашните клучни луѓе на партијата?! И клучните коалициски партнери г...

Повеќе

СИТЕ КУРТОН ЕКСПЕРТИ И КУРТОНЧИЊА И ПРОПАГАНДНИ КУЧИЊА НА ЕДНО МЕСТО, ФАЛИ САМО КАРАКАМИШЕВА И МИРКА, КАДЕ САМО ЌЕ БИДАТ ДИРЕКТОРИ СЕГА, ОД КАДЕ ЌЕ ЛАПААТ, ОД УКРАДЕНИТЕ МИЛИЈАРДИ ЛИ ШТО СЈО НЕМА ДА ГИ КОНФИСКУВА?!

Повеќе

УТРЕ Е МНОГУ ВАЖЕН ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА, ОД УТРЕ МОЖЕБИ КОНЕЧНО ЌЕ НИ ТРГНЕ ВОЗОТ ЗА БРИСЕЛ!

Повеќе

Ова е најлудата вест за денеска, што бидна бе со капитализмот и слободата на економска активност у нудење на своите услуги?

Повеќе

ЗАЕВ ДО СИНДИКАТОТ НА ЈУГОХРОМ: Проблемот со Југохром ќе се реши многу бргу!

Премиерот Заев на средба со претставници на Синдикатот на работници во Југохром: Почна решавањето на проблемот со Југохром!Премиерот Зоран Заев, при...

Повеќе

Полска и понатаму ќе ја помага македонската армија

Повеќе

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ НА МИНИСТЕРСТВО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ: Никој не сакал да се запише на дисперзираните студии, тие биле само политички ПР на Груевски на државен трошок!!!

Повеќе

Со задоцнување од неколку години, општина Центар го реализираше изборното ветување на Жерновски, бесплатна грижа за возрасните со медицински пакети, посета на физиотерапевт и лекар

„Ми се смени животот, ова е тоа што ни требаше“, вака возрасните лица,корисницина бесплатните пакети за нега од проектот „Центар с...

Повеќе