Одберете локација на пристап

За информацијата која вчера ја изнесе лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, дека има мерка „С“ односно забрана за излегување од државата на Катица Јанева, Русковска рече дека за неа нема посебна истражна (ПИ) мерка. – Од ст
И да остане мислењето на Врховен за истрагите на СЈО отворени по 18 месеци, новото обвинителство може да го почне предметот „Империја“ од почеток, порача обвинителката Вилма Русковска, која со новиот закон се предлага да остане на чело
Новинарот Александар Чомовски не се откажува од 1 Тв. Тој во емисијата ,,Стадион“ на Канал 77 , најави дека ќе остане со младите новинари и дека со нив ќе се обиде да ја спаси телевизијата чиј сопственик е во притвор поради рекетирање на бизн
Сите патишта за љубителите на ладното пиво, вкусната скара и убавата музика, синоќа водеа кон Прилеп. Огромен број на граѓани од сите градови на нашата земја, дојдоа во градот под Марковите кули за да бидат дел од годинешното 17-то издание на &bdqu
Веќе подолг временски период сум сведок на постојан медиумски притисок поврзан со моето работење и работењето на моите компании, вели советникот во Оптшина Охрид од ДУИ, Нефи Усеини, кој има ресторан кај Чинарот, од кој летната тераса изминатиот пе
Јавната обвинителка Вилма Русковска во вчерашното гостување на радио Канал 77 рече дека вториот мобилен телефон на Катица Јанева не е пронајден. -Од страна на ОЈО не е побара посебна истражна мерка за Катица Јанев
Новинарот Александар Чомовски, кој работеше во 1ТВ во гостување на радиото Канал 77, рече дека не знаел дека неговиот менаџер бил под посебни истражни мерки неколку месеци. – Доколку Бојан бил под ПИ мерки и бил прислушуван, значи дека сме б
Јавната обвинителка Вилма Русковска во денешното гостување на радиото Канал 77 објасни дека Орце Камчев не е осомничен за давање поткуп, бидејќи со пријавување на случајот тој се ослободува од одговорност. -Давањето поткуп или рекет е кривично дел
Вистинскиот тест претстои Сагата со Кате 13 ќе продолжи, закопувајќи ја СДСМ уште неколку метра подлабоко во калот на кавгите помеѓу „провинцијалните” заштитници на невиноста на „Кате 13” и скопските „авангардни&rdquo
Економската година ги дава резултатите, а граѓаните ги чувствуваат ефектите. Продолжуваме и не застануваме, до крајот на мандатот на оваа Влада, просечната плата да биде 30.000 денари.
Меѓународна позиција на земјата - НАЈДОБРА ДО СЕГА! Економијата и раст на животен стандард - НАЈВИСОКА СТАПКА НА РАСТ НА ЏДП, СЕ БЛИЖИМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА! Демократија - НИКАД НЕМАЛО ПОВЕЌЕ СЛОБОДА, СЕКОЈ ПУКА ПО ЗАЕВ КАКО ДА Е БОКСЕРСКА В
This week: Zlatan says he is the best player in MLS "by far."Pregame: Zlatan says he’s better than anyone in the MLS.On the pitch: Zlatan scored a hat trick vs. #1 team in the MLS standings. Legendary. 👏 pic.twitter.com/ofaqimI5Zw — D
Боки 13-ка е пичкин дим спореден со Ѕинго и Стојменови. Што направи Боки? Рекетираше мафијаш! Притоа на 1 ТВ имаше само еден гаф, тоа е оној несмасен напад кон Азманов. Што направија Ѕинго и Стојменови? 10 години помагаа мафија и режим за што се ом
Боже господе, по Бранко Геровски сега и Кате Блажевска повикува истрагата ИМПЕРИЈА да се укине пошто била "искомпромитирана"?!?! Како бе може да искомпромитираш истрага, можеш да ја злоупотребиш, ама докази се докази, факти се факти, грабеж е граб
За повеќе информации, посетете не:бул.Партизaнски Одреди бр.106, локал 1, Карпош 3zsf@zsf.com.mkwww.zsf.com.mkконтакт тел : .☎️+389 2 263 2666📱+389 78 377 722📱+389 78 341 161📱+389 78 433 259...#architecturephotography#architecture#skopjecity#sit

Заев во Охрид: Соживотот е најважен, ќе се испочитуваат сите законски процедури за минарето

Сите ние треба да работиме на унапредувањето на мегусебната доверба и соживотот, а што се однесува до реконструкцијата на Алипашината џамија во Охри...

Повеќе

ГДУ: НА ВЛАДАТА НЕ И ИДЕ ПАМЕТ, НАМЕСТО ДА КРАТИ АДМИНИСТРАЦИЈА, ОНИ ФОРМИРААТ НОВО МИНИСТЕРСТВО?!

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев, министерот Бектеши и директорот Танасоски: Со новиот царински терминал на Ќафасан ги исполнуваме европските стандарди и ќе ја зголемиме трговската размена со Р.Албанија

Повеќе

АДОРА DIAMOND GARDEN – Дел од инстаграм елитата во светот на архитектурата и дизајнот

Дијамантската градина на Адора во Скопје се најде на првите фотографии од Македонија објавени на престижните инстаграм профили@arc.onlyи@design.only...

Повеќе

СДСМ ОТКРИ УШТЕ ЕДЕН СКАНДАЛ СО МИЦКОВСКИ, НЕ БИЛЕ САМО ХИДРОЦЕНТРАЛИТЕ: Мицкоски се крие и и не дава одговори каква е неговата корист од фирмата на неговиот баџанак отворена во Бугарија за време на владеење на ВМРО-ДПМНЕ!

Повеќе

Мерко е албанскиот Доналд Трамп обожава да ја шокира јавноста со луди изјави: Не се каам што купив „ауди“ од 67.000 евра, можеби требаше да земам уште поубаво возило

Долговите на Општината се ирелевантни, ќе ги исплатиме, рече градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, на прашањата зошто Општината набави „ауди...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ДАРЕ: ГО СПОРЕДИ ЗАЕВ СО ТИТО, ХРАБРО СЕ БОРЕШЕ ВО ДЕБАТА СО КУРТОНОТ ПАНДОВ КОЈ СЕ КЛЕШТЕШЕ КАКО ШАРЛАТАН!

Повеќе

КОЧО РАСТУРИ НА 1 ТВ: Па добро бе Чом, во земјава на 2 милиона народ а не сме ни толку, има 195 факултети кои сите предаваат менаџмент, па сите ли бе ќе менаџираат, кој ќе работи?!?!

- Во последите 10 години се отвориле 100 факултети во земјава и вкупно сега ги има околу 200. Од нив речиси 90% преваат менаџмент, а немаме, фирмите...

Повеќе

БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: Во земјава има 100 000 активни баратели на работа, од кои пола се неписмени и пола се над 50 години стари, што значи само околу 30 000 се млади и писмени но имаат дипломи од општествени науки!

- Од тие 200 000 невработени на хартија, само 100 000 активно бараат работа, од кои пола се неписмени а пола се над 50 години стари, што значи само ...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ ШОУ НА 1 ТВ: Им држиме лекција по економија на ВМРОВЦИТЕ, слободно може нешто и да прашаат ако не им е јасно, имаме раст во економијата без да ја задолжуваме земјата и да градиме стиропор будалаштини!

Повеќе

МИЛА ЦАРОВСКА: Родово одговорните буџети се клучни за создавање на еднакви можности за жените и мажите!

Mila Carovska‏Verified account@mila_carovska9h9 hours ago Родово одговорните буџети се клучни за создавање на еднакви можности за жените и ма...

Повеќе

(ВИДЕО) РАМИЗ МЕРКО ШОУ НА ТВ 24: АМАН БЕ ПА ВИЕ СО ТАА ТРСКАTA, ПАК ЌЕ НИКНЕ, ШТО ПАЃАТЕ У НЕСВЕСТ?!?!

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, во вечерашното гостување на ТВ24, изјави дека е нормално во овој период што гори трската, бидејќи како што р...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ УШТЕ ТЕШКО СЕ ЖИВЕЕ ВО ЗЕМЈАВА, ИМАМЕ УШТЕ МНОГУ РАБОТА: Една и пол просечна плата за основните потреби на едно 4-члено семејство!

Една и пол просечна плата за основните потреби во четиричлено семејство pic.twitter.com/Mxl6ppI18d — Види Вака (@VidiVakaVideo) March 29, 201...

Повеќе

(ВИДЕО) ОТКАКО ПОВИКА БЕЗБРОЈ ПАТИ ДА БИДЕ УБИЕН, МИЛЕНКО ЈАВНО ГО ПОКАНИ ПРEМИЕРОТ ЗАЕВ ВО ЕМИСИЈА!

Повеќе

ФОТО: Цела Преспа е во пламен, гори и националниот парк Галичица, над 300 хектари шума се пламнати!

Досега пожарот зафати околу 300 хектари шума, а пожарникарите и вработени од Националниот парк се обидуваат да го спречат ширењето на пожарот и да ј...

Повеќе