Одберете локација на пристап

Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек

ЧЕДА ЈОВАНОВИЌ: ВМРО ДПМНЕ со кукавичкиот бојкот и зари нож во грб на Македонија, тие повеќе водеа сметка за интересите на Москва, отколку за потребите на Македонците!

Повеќе

САШО КОКАЛАНОВ: На крајот на краиштата, не е сè толку црно, гледајте и на позитивната страна – Заев ќе има прилика да им го удри камшикот на своите и уште една Нова година и Хорхе оди во доживотна пензија

Сашо Кокаланов со неговиот вицкаст стил се обидува да ни го врати барем малку расположението по свињаријата што ја направија ВМРОНИТЕ со референдумо...

Повеќе

ОД ОСЛО ДО ТОКИО ПРЕКУ ООН, ЦЕЛ СВЕТ НИ ПРАЌА ПОРАКА: ПРОДОЛЖЕТЕ СО РЕАЛИЗАЦИЈА НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, РЕФЕРЕНДУМОТ БЕШЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО ЗА ТОА!!!

Нимиц: Фокусот да се стави на оние кои гласаа „За“ – оние кои се „Против“ и не гласаа не нудат друга алтернатива ...

Повеќе

(ВИДЕО) Сергеј на 1 ТВ, ова е македонска ТВ историја!

предраго ми е дека ова иде на малите тв екрани pic.twitter.com/iDGuH3rrfP — Коки (@KokiCvetanoski) October 2, 2018

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: ВМРО-ДПМНЕ е најпродуктивната мирновременска злосторничка организација во Европа!

Branko Trickovski 2 hrs· ВМРО-ДПМНЕ, доста беше! Триесет години светот и остатокот од домашната политика труба...

Повеќе

Најважните одлуки од 91-ва седница на Владата на РМ: Ќе се формира Меѓуресорска работна група која ќе предложи модел на реформа на безбедносно - разузнавачкиот систем; Иницијатива да се рестартира Тутунскиот во Куманово; Нова рамковна соработка со Светска Банка

На предлог на Министерството за внатрешни работи, Владата на Република Македонија на денешата седница ја разгледа и усвои Информацијата за потребата...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ ГИ ДРОБИ ДО МОЛЕКУЛИ И АТОМИ АПАСИЕВ И СИЉАНОВСКА: Злоставувано клисарче професорче и теткица полуинтелектуалка приучена правничка!

Во средиште на вртлогот кој го направи во јавноста можното решение на идентитетскиот спор околу името со Грција (и претходно договорот со Бугарија) ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР АРСОВСКИ: Ставот на Мицковски за референдумот е чиста перверзија, он вели дека ако наместо 40 000 против, биле 440 000 против, он ќе го прифател договорот со Грција?!?!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Успешно заврши „Недела на пивото“ во Веро Центар

Повеќе

АУРОРА ТУРС: Резервирајте на време за новата #СКИ сезона во Боровец!

Повеќе

САШО НАЦИОНАЛЕ: Како им се случи на вмровците толку да забегаат и да станат главната српско-руска инсталација против западните интереси на Балканот?!?!

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Според ескалацијата на речникот што е во оптек, се чини дека Христијан Мицкоски ј...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ПЛУСИНФО: НА ЗАЕВ И АХМЕТИ ИМ ПУКНА ФИЛМОТ ОД ВМРОНИТЕ, КРЕНАЛЕ РАЦЕ ОД УБЕДУВАЊЕ НА МИЦКОВСКИ ДА СЕ ГЛАСА ЗА АМАНДМАНИТЕ, ОДИМЕ НА БРЗИ ИЗБОРИ!!!

Заев и Ахмети решиле да не се губи време за преговори со ВМРО ДПМНЕ да гласаат за амандманите од договорот со Грција, очигледно било дека од тоа ниш...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕРВОЗАТА РАСТЕ, ТЕК ЌЕ ИМА ДРАМА И НЕРВОЗА: Портпаролите на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ фатија да се расправаат на улица пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ

Повеќе

ПРАВДАТА ПОБЕДИ: Во парничната постапка поведена од Боров Дол ДООЕЛ Радовиш за клевета, донесена е пресуда во полза на политичката партија ДОМ!

Повеќе

ЈАВНОСТА ВО ШОК, СЕ ЈАВИ И ЏЕС БЕЈЛИ: Куртонот Чилиманов, инаку вработен во државната МИА повика американска новинарка да биде силувана во Скопје!

Откако објавата на новинарот Цветин Чилиманов привлече внимание на социјалните мрежи поради повиците за насилство кон негова колешка од странство, М...

Повеќе