Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

ЈБГ, БАРЕМ ЗА НЕШТО СМЕ ПРВИ ВО РЕГИОНОТ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) БОКИ 13 ОДРЖА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА КОЈА СЕ ПОФАЛИ СО ПРВИТЕ УСПЕСИ НА МЕЃУНАРОДНИОТ СОЈУЗ

Повеќе

ПОТРЕСНА ПРИКАЗНА НА БОКИ 13 ЗА ТОА КАКО РЕКЕТАРИ ГО ТЕПАЛЕ И ВЛЕЧЕЛЕ ПО ЗЕМЈА ЗА ДОЛГ ОД 50 000 ЕВРА!

JA ZAMOLUVAM CELATA JAVNOST VNIMATELNO DA GO PROČITA CELIOT TEKST I ONIE KOI SAKAAT NEKA GO ŠERUVAAT VO IME NA VISTINATA!VISTINATA ZA “...

Повеќе

НОВИОТ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ ГИ ПУШТИ НИЗ ВОДА ЌОСИЊАТА КОИ ТЕПАА ВО СОБРАНИЕ, ЌЕ БАРА АМНЕСТИЈА НА ТИЕ ШТО ГИ ОРГАНИЗИРАА И ПРАТИЈА ДА ТЕПААТ!

Повеќе

ПО 10 ГОДИНИ, ЖЕНА МУ НА ЛАТАС ВЕЌЕ НЕМА ДА ЛАПА 1000е ПЛАТА ОД НАДЗОРНИОТ ОДБОР ВО ГАМА!

Повеќе

(ВИДЕО ТВ 24) СИТЕ ЌЕ ГИ ФАТИМЕ И ВРАТИМЕ ВО ШУТКА И ИДРИЗОВО, ИМА ДА СКАПАТ ЗА СИТЕ ЗЛОДЕЛА: Одобрена екстрадиција за двајцата копуци од ДБК кои избегаа во Грција!

Советот на судии во Солун денеска одлучи Никола Бошковски и Горан Грујески да бидат екстрадирани во Македонија. Според солунскиот портал Вориа, јав...

Повеќе

ОПШТИНА КАРПОШ: Да славиме БАДНИК без палење огнови!

Повеќе

ПРЕС НА ВЛАДИНИОТ ПОРТПАРОЛ: КОЧО АНЃУШЕВ ГО УЛОВИ ПРВИОТ СОМ, 100 ДУШИ ЌЕ СЕ ВРАБОТАТ!

Линк до видео овде.

Повеќе

БОМБА НА ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ ЗА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ОТКРИВАМЕ ШЕМА ЗА УЗУРПАЦИЈА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ

Повеќе

МИЦКОВСКИ, ПА ТИ СИ БИЛ ИСТО БЕДНО РЕЖИМСКО ГОМНО КАКО И ГРУЈО, ЌЕ СТАНЕШ ПРЕМИЕР НА КУКОВО ЛЕТО!!!

Еј прва тв дебата откао стануваш лидер, и седнуваш со Цаци, Томиќ, Цветановски и Теменугов?!?! ЕЕЕЈ!!! Ваа ти почнува политичката кариера, со местен ...

Повеќе

БРУКА: Првата дебата на новиот лидер на ВМРО ДПМНЕ на МТВ со докажани режимски куртони?!?!

Првата дебата на новиот лидер на ВМРО ДПМНЕ беше вечерва на МТВ со докажани бедни куртони како: Цаци Сарма, режимската алапача Ѓорѓи Томиќ, синот ...

Повеќе

Депонијата „Дрисла“ казнета со 8.500 евра за палење медицински отпад

Јавното претпријатие „Дрисла“ ќе плати казна од 8.500 евра поради тоа што државните инспектори за заштита на животната средина констатир...

Повеќе

НИШТО НОВО ОД БЕЛАТА ПАЛАТА ПО СМЕНАТА НА КОРМИЛОТО: ВМРО ДПМНЕ и понатаму лаже бесрамно и брани убијци, Заев и пријателите во Солун платиле од свој џеб!!!

Мактел дознава дека патувањето на Заев и неговите пријателиво Грција било платено приватно а не на државна сметка. Само бодигардите на Заев биле на...

Повеќе

(ВИДЕО) АМАН БЕ ЛУЃЕ, ДО КОГА БЕ ЌЕ ВИКАТЕ ВАКВИ РЕЖИМСКИ КУРТОНИ ПО ЕМИСИИ, ШТО БЕ ОВА ГРУЈОВО КУРТОНЧЕ МОЖЕ ПАМЕТНО ДА КАЖЕ, АМАН БЕ ЛУЃЕ, ЗОШТО ГИ ЦЕНИТЕ БЕДНИТЕ ЦРВИ РЕЖИМСКИ?!?!

Повеќе

ЕРДОГАН САКА ДА НЕ СКАРА СО ГРЦИТЕ: Не го менувајте името, кој ги ебе Грците!

Ердоган рекол дека Турците и Македонците се браќа и дека Турција секогаш ќе стои зад Македонците на конференцијата организирана во Клубот на иселени...

Повеќе