Одберете локација на пристап

Вечерва во Скопје чаршијата коментира дека на 24 часа пред првата затворска пресуда, Груевски се спрема за бегство во Грција каде ќе има еден вид на правен азил затоа што грчкиот врховен суд донесе одлука дека аболицијата на Иванов сеуште важи. До
Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработувачки капацитетии и за интервентните мерки за дополнителна субвенција од 6 денари за килограм праски и
Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Денот на Ромскиот јазик, и геноцидот врз Ромите од втората светска војна, дека овие две одбележувања
Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да чекориме напред. Одговорноста е пред сите нас без разлика на партиската, етничка или верска прип
Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги возиме одговорните“ со која ќе ги мотивираат возачите да не возат пијани.(Фото: Град Скопје)
Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL & INGROSSO на 21 јуни, на 22 јуни доаѓаат MORCHEEBA, а за Вас како специјално изненадување, ја
Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-службата наДојче велеод кабинетот на германската канцеларка. Од Берлин доаѓа само потврда дека канцелар
Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓу Македонците од оваа Македонија, како и да се вика во иднина, и Македонците од Егејска и Пиринска М
По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и победата од 4-0 надПелистер, новиот шампион го подигна шампионскиот пехар. Најнапред сопственикот Дест
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остваруваат соништата на возрасните и помладите генерации за авантури и егзотични доживувања, Комерцијална ба
Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на консументите, претставува уште една инвестиција на компанијата во развојот

(ВИДЕО) САШО ВИКНАЛ ЕДНО ТЕЛЕ ОД ВМРО ДПМНЕ, КАТЕ БЛАЖЕВСКА И ГОРАН МИЛЕВСКИ ПРОБАА ДА МУ ОБЈАСНАТ НЕШТО ОКОЛУ ИМЕТО АМА ПО 30 МИН КРЕНАА РАЦЕ

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: МОЈОТ СОРАБОТНИК СТАМЕНКОВСКИ ПОМИНА НИЗ ПЕКОЛ НА СВОЕТО РАБОТНО МЕСТО ВО СУДОТ ЗАТОА ШТО СЕ СЛИКАШЕ СО МЕНЕ ЗА ВРЕМЕ НА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ПРЕД ЛЕКАРИ ОД ЦЕЛ СВЕТ ВО СКОПЈЕ: Македонија е лидер на балканот во борбата против ХИВ и Туберкулоза

Повеќе

(ВИДЕО) Путин му укажа голема чест на Вучиќ, го стави во прв ред на воената парада по повод победата над фашизмот, прво одеше Путин, па лидерот на Израел па Вучиќ!

Повеќе

НА КОМАНДАНТ ХОЏА МУ ПУКНА ФИЛМОТ: Абе ВМРО-вци, сега плукате по мене, а пред некоја година дојдовте пола влада кај мене дома да ме молите да дојдам во Скопје и да ви помогнам!!!

Да не заборават во ВМРО-ДПМНЕ, дека во периодот кога требаше да се прави демаркација, дојдоа од владата на Косово, претставници од Албанија, Амери...

Повеќе

ГОЛЕМ УСПЕХ ЗА МАКЕДОНИЈА: Возилата на АУДИ ги прави македонски робот од Прилеп!!!

Новите резервоари на Ауди произведени со роботи од#МIKROSAM Најновата генерација на Ауди А4 Г-трон содржи “CNG” (природен гас под висок...

Повеќе

ТРИБИНИТЕ НА САЛАТА БОРИС ТРАЈКОВСКИ ПРЕД РАСПРОДАВАЊЕ ЗА КОНЦЕРТОТ НА БАЛАШЕВИЌ!

Ве информираме дека билетите за трибини, за концертот на Балашевиќ кој ќе се одржи на 19ти мај во ВИП Арената, се пред РАСПРОДАВАЊЕ! Оние билети шт...

Повеќе

СИТЕ ВО ОХРИД: ДОАЃА И МАСИМО, АНТИЧКИ ТЕАТАР, 14 ЈУЛИ, 21 ЧАСОТ!

Кога се супер вокалите во прашање, одиме понатаму! Пред да имаме можност да уживаме во настапот на најдобриот италијански пејач на светот ZUCCHERO ...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ - ДЕМОКРАТСКА ФРАКЦИЈА БАРА ОСТАВКА ОД ЗАЕВ И СПАСОВСКИ ЗА АНГАЖИРАЊЕТО НА КОМАНДАНТ ХОЏА!

Повеќе

ФОТКА НА ДЕНОТ

Повеќе

АЈДЕ ДА ГО СПАСИМЕ МАЛИОТ МАРКО КОЈ ТРЕБА ДА СЕ ОПЕРИРА ВО БУГАРИЈА

Повеќе

ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА НА ФАРМЕРИТЕ КОИ ОДГЛЕДУВААТ СВИЊИ ПО МЕРКАТА НА ВЛАДАТА ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ДАВАЧКИТЕ ЗА УВОЗ НА СВИНСКО МЕСО: Господ нека ни е на помош!

Вистинска паника и депресија владее во фармите за одлгледување на свињи во земјава по денешнава мерка за увоз на замрзнато свинско месо без давачки....

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Алкохол ќе се продава и по 19 часот, укината давачката за увоз на замрзнато свинско месо!

Од 67 седница на Владата на РМ: Отпочнаа подготовките за втората фаза од Спогодобата за асоцијација и стабилизација; Владата му предлага на Собрание...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) ШОКАНТНА БОМБА НА ВЛАДАТА: Груевци украле десетици милиони евра на име купување и реновирање македонски амбасади, неколку амбасади се пред паѓање, многу купени по дупла цена!!!

Злоупотреба во постапките за купување на недвижен имот што го користат ДКП на Република Македонија Почитувани претставници на медиумите, Во измина...

Повеќе

РАЗОРНА НУКЛЕАРНА БОМБА, ЗАЕВ ОТРЧА ДА ГО КУПИ БРОЈЧАНИКОТ, ПОЧНА КОНФИСКАЦИЈАТА НА УКРАДЕНОТО: СЈО бара конфискување на имот во вредност од 2 милиони евра од обвинетите Груевски, Протоѓер и Димовски!!!

На крајот од презентирањето на обвинителниот акт, обвинителка Лиле Стефанова поднесе посебен предлог за конфискација на имот од обвинети во предмето...

Повеќе