Одберете локација на пристап

Владата ја демантира информацијата што денеска ја објави ТВ21 за скорешна легализација на марихуаната. -Станува збор за дезинформација. Не постојат тековни владини анализи за легализирање на марихуаната за рекреативни цели. Владата останува на
Поранешниот вицепремиер на СР Југославија и министер за надворешни работи на државната заедница Србија и Црна Гора и актуелен лидер на Српското движење за обнова (СПО), Вук Драшковиќ денеска изјави дека „војната со НАТО (во 1999 година) неспо
Сириските безбедносни сили овој месец ја почнаа конечната офензива во Бангуз, последното упориште на Исламска држава (Фото: АФП) Сириските безбедносни сили (СДФ) прогласија крај на калифатот, откако Исламска држава го загуби и последното п
Премиерот Зоран Заев не верува дека се пропаднати разговорите за законот за јавно обвинителство и идниот статус на СЈО со најголемата парламентарна партија ВМРО-ДПМНЕ. Смета дека низ разговори може да се дојде до решение зад кое би застанале сите и
Каков епски филмски драматичен пресврт во Америка на политички план и тоа за само два дена, тоа е просто неверојатно. Сите го имаа прогласено Трамп за готов, дека нема да успее ниту да го заврши својот мандат, дека некои негови соработници се спре
Центарот на Скопје изгледа како предградие во Кратово. До таму е отидена работава!!!
Во рамките на статистичка грешка е разликата меѓу кандидатите за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјановска, објавиТВ Телма. Половина од нивниот рејтинг го има третиот кандидат Блерим Река. Најновата анкета на М-Проспект покажува дека пре
Претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски пред заминување од функцијата, набавил ново БМВ вредно над 40.000 евра, објавиТВ 24. Според договорите склучени во петокот, на кои стои потписот на Караџовски, покрај БМВ-то Советот набавил уште едно
Почитувани, Во прилог Ви испраќаме реакција на Министерството за здравство од денешната прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ: Не се вистинити информациите објавени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференциј

Заменик шефот на Американската дипломатија, Џон Саливан доаѓа во Скопје – посета од највисок функционер на Стејт Департмент по 2001-та

Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, ме...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАНДЕТО Е МЕГА ЦАР: Јас сум многу реален човек, штета што ги немам слушнато бомбите на Заев, немав време!

Повеќе

ШОКАНТНО: Во Кочани друштво на лидерот на ВМРО ДПМНЕ му прави правосилно осудена за изборен поткуп?!?!

Почитувани, Во прилог Ви доставувам слика (од митинг на ВМРО-ДПМНЕ одржан на 09.12.2018 година во Кочани) на која се гледа лицето Славица Анг...

Повеќе

Шилегов најавува можност Клинички сам да управува со паркингот, и изградба на две катни гаражи во комплексот Мајка Тереза

Градоначалникот Петре Шилегов размислува паркингот на клиничкиот центар да се врати на комплексот клиники “Мајка Тереза” и клиничкиот це...

Повеќе

Молк во Унгарија, барањето за екстрадиција на Груевски сè уште виси

Унгарските институции се уште молчат за барањето на македонската Влада за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој пред...

Повеќе

ЕДНИ ЌЕ КУРТУЛАТ, ЕДНИ ЌЕ СКАПАТ ВО ЌОРКА: Пратениците Сашо Василевски, Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов ќе бидат амнестирани, нема амнестија за Чавков и тројца обвинети во МВР!

Нема амнестија за Чавков и уште тројца обвинети од МВР, Радулов, Марковски и Лазаров. Пратениците Сашо Василевски, Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов ќе...

Повеќе

ОВИЕ КАКО ДА СЕ ПОВЕЌЕ ОД ПРИЈАТЕЛЧИЊА: Трајковски зел боледување од работа за да го посети Груевски во Унгарија!

Царинскиот службеник Александар Трајковски,кој вчера беше фотографиранво Будимпешта заедно со бегалецот Никола Груевски, зел боледување ...

Повеќе

ПРАВДАТА ПОБЕДИ: ОСЛОБОДИТЕЛНИ ПРЕСУДИ ЗА ЗДРАВКО САВЕСКИ И ВЛАДИМИР КУНОВСКИ!

Судечкиот совет на Основниот суд Скопје 1 - Скопје денеска изрече ослободителни пресуди за Здравко Савески и Владимир Куновски. Ослободителната...

Повеќе

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ НА МИТИНГОТ НА ВМРО: Мицко толку многу се дереше во микрофонот, што се запали еден од звучниците!

Eeeee @MickoskiHM beeeee go zapali zvucnikot 😝 pic.twitter.com/RbfJO7rKJc — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) December 12, 2018

Повеќе

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ЈА ПОЧНУВА КАМПАЊАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО ПОНЕДЕЛНИК ВО КИНО КУЛТУРА!

Stevo Pendarovski‏@SPendarovski5h5 hours ago Драги твитерџии, Чест ми е да ве поканам на промоцијата на мојата нова книга „Поглед кон...

Повеќе

ОВОЈ СИ ИГРА МАЈТАП СО НАС: Мијалков нуди имот вреден само 1 милион евра за да излезе од Шутка, како гаранција дека нема да бега

Понуда вредна милион евра за да се отворат портите на Шутка за поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков е во рацете на судијката за претход...

Повеќе

АПЕЛ НА ВЛАДАТА ДО ЈАВНОСТА: ПРИЈАВЕТЕ БЕЗДОМНИК ЗА ВЕДНАШ ДА ГО ЗГРИЖИМЕ!

Повеќе

БРАВО МИЛА, БРАВО ВЛАДА, ВИСТИНСКИ ЛЕВИЧАРИ: Обезбедено сместување за 85 бездомни лица, активирани дежурни тимови на пунктовите за бездомници!

Повеќе

ХАОС ВЛАДЕЕ ВО МАКЕДОНСКАТА МАФИЈА: УАПСЕН ВОЗАЧОТ НА ПАНДЕЛЕСКИ, ЈА УЦЕНУВАЛ СОПРУГАТА НА ПРИТВОРЕНИОТ ГАЗДА НА ПЕЛИСТЕРКА И СЕ ЗАКАНИЛ СО БОМБА ЗА НЕЈЗИНИТЕ ВНУЦИ

Осомничениот го искористил фактот што извесен период во текот на 2018 година работел како личен возач на нејзиниот сопруг и имал доста информации ...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: Легендарната емисија од 90-тите, ВАШИТЕ ПЕТ МИНУТИ се врати на екраните, ја води ЖАРЕ ЕДЕН НА ЕДЕН!

Се сеќавате ли на легендарната емисија на Драган Вучиќ од 90-тите, Вашите Пет Минути во која продаваше кафе и кобасици во емисија и носеше српски ту...

Повеќе