Одберете локација на пристап

Во куќа на улица "Мирче Ацев" во Тетово пред два дена се случила тешка кражба како на филм. Во раните утрински часови, маскирани напаѓачи успеале да нанесат голема штета во домот на Р.И (69). Крадците го нападнале сопственикот и неговата со
- СДСМ и ДУИ пак не го слушаат народот во однос со договорот со Бугарија, народот врие, пак ќе им се деси 27-ми април кога народот ги казни за тоа што не ја слушаат неговата воља, пак ќе се пролее крв! Ова на национална телевизија, мртов сериозен
- Јас сум во суштина Бугарофил, сакам да бидеме блиски со Бугарија и Бугарскиот народ, но не ми се допаѓа ова што го прави Заев! Ете, ВИЛИПЧЕ сам си призна во Ибица ТВ!
- Поранешниот министер Јолески спротивно од ставовите и насоките на генералштабот на АРМ донел одлука за набавки од 120 милиони евра и тоа преку 4 договори со една иста компанија кои потоа ги раскинал само два дена пред примопредавањето на фотељата
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

Десет пораки до моите драги Македонки и Македонци

Слушајте вака, драги мои, Македонки и Македонци: Јас мислам дека таканаречената платформа на албанските партии е пристоен документ кој овозможува сол...

Повеќе

Сашо Ордановски: Имам еден пријател кој целосно ги разбира и прифаќа постапките на Грујо, човекот беше роден ненормален а потоа полуде и сега се му е јасно!

Имам еден пријател, роден е ненормален, а после полуде. Од таа одлепена позиција на квадрат, тој проникливо ми вели дека сосема го разбира однесувањ...

Повеќе

ШОКАНТНЕН ПРЕДЛОГ НА ПРОФЕСОРОТ МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: Ако продолжи блокадата во собрание, пратениците да се соберат во некоја просторија било каде и да изгласаат претседател на собрание и нова влада!!!

Многу интересен предлог на професорот Мерсел Биљали во колумна на порталот Плусинфо: Ако деновиве нема попуштање, мнозинството е добро да размисли ...

Повеќе

Каква разврска?

Сталин го повикал политбирото на вечера. Штом ја сервирале супата, тој со остар глас им наредил: „Поченете да јадете“. Сите јаделе без да...

Повеќе

(ВИДЕО) Ермира Мехмети: Албанците покажаа зрелост, и со гласањето и со трпението додека има шовинистички протести

Одговарајќи на прашање за односот на граѓаните Албанци кон блокадата на Собранието и неможноста да се формира Влада, поранешната пратеничка од редов...

Повеќе

(ФОТКА ЈСП СКОПЈЕ) КОЈ КОГО ВЛЕЧЕ ОВДЕ, СТАР АВТОБУС ВЛЕЧЕ РАСИПАН НОВ?!

* реклами:

Повеќе

Време е за нов АСНОМ

Откако ВМРО ДПМНЕ не успеа да формира влада по изборите од 11ти декември, таа партија ја третира Македонија како своја привремено окупирана територија...

Повеќе

Сите гомнари што плукаа по Заев зошто се решил да оди на избори без целосни реформи на Прибе, сега ќе се извинете ли за паниката?!

Сите гомнари кои со недели паничеа и го правеа Заев мутав за одлуката да се оди на избори без целосни реформи според Прибе, сега ќе се извинат ли?! А...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА, ТОТАЛНО ЛУДИЛО ВО ЕДНА ФОТКА!

* реклами:

Повеќе

КОЈА БУДАЛА ПИЧКА ЛИ МУ МАТЕРИНА НЕЗДРАВА, ПА ОВА ЛИ Е БРЕ ВЛАДИКА; ВАКА ЛИ СЕ ПРЕСТАВУВА ВЕРАТА ХРИСТИЈАНСКА СО ПОВИЦИ ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА?!?!

* реклами:

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ СДСМ ГО РЕМЕТИ ДПМНЕ ДО СТО И ЕДНО!

* реклами:

Повеќе

Доктор Дејан Ставриќ: Груевски и Тодоров слободно да се упатат на психијатрија

Очниот хирург Дејан Ставриќ, повеќе од 20 години работеше во јавното здравство, на скопската Очна клиника, а веќе четири години работи во приватна п...

Повеќе

(ВИДЕО) КОПИЛИЊА МАФИЈАШКИ МАТЕР ИМ ЕБАМ, ЗАМИНАА ОД ВЛАСТ И СЕГА СЕ СЕКОЈ ДЕН НА ДЕБАТИ, ДО ВЧЕРА НИКАДЕ ГИ НАМЕШЕ 10 ГОДИНИ ГАДОВИ ЕДНИ СКАПАНИ!!!

* реклами:

Повеќе

Заев ќе треба да ја почнува работната недела наредните четири години со состанок во 10 сабајле со двете бизнис комори, занаетчиската комора и разни организации на фармери и претприемачи

Мислам дека ќе биде одлично ако идниот премиер Заев ја почнува својата работна недела со состанок со бизнис заедницата, тоа се коморите и разните огра...

Повеќе

Режимот тврди дека Заев бил исплашен и нечесен. Тоа е таа техника на манипулација во која се обидуваат да се издигнат себеси и да му наштетат на противникот со вербални напади кои се чисти ФРОЈД НАПАДИ!

Денеска бев на гости кај бабата на жена ми која е голема вмровка и на нејзиниот телевизор цела вечер рокаше Сител и не се бунев како и обично, баш сак...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti