Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

Љубовта на десницата во Македонија кон британецот Најџел Фараж е комична иронија затоа што човекот направи кариера со омраза кон нас Балканците

Брегзит се случи затоа што Британците не можеа да ги сварат Пољаците, Бугарите и Македонците со бг пасоши да им се шуњаат по Лондон, Манчестер, Њукасл...

Повеќе

КОГА ЌЕ ПРЕТЕРАШ СО ЉУТА РАКИЈА ЗАЕДНО СО МИРКА ПА СЕКОЈ ЧОВЕК ТИ СЕ ГЛЕДА 10 ПАТИ: Миленко тврди дека на митингот на 27-ми февруари имало 50 000 народ?!?!

- На протестите на 27-ми февруари имаше од 35 илјади до 45 илјади но ја мислам дека беа 50 илјади! Миленко во најновата емисија снимена во Црна Гор...

Повеќе

(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА МИЛЕНКО: ВМРО ДПМНЕ со години правеше големи митинзи така што плаќаше по 500 денари за присаство плус сендвич

Некаде 10-та минута од видеото, Миленко вели дека ВМРО ДПМНЕ со години давало по 500 денари за присаство на митинг. Секако не давале на сите, но ак...

Повеќе

(ВИДЕО) МЛАД МАКЕДОНЕЦ ОД АВСТРАЛИЈА НЕ МОЖЕ ДА ГИ РАЗБЕРЕ СВОИТЕ РОДИТЕЛИ МАКЕДОНЦИ

На малиов никако не му е јасно зошто Македонците на свадби канат 500 души, се прават дрва од пиење, зашто плачат кога треба да се оди на одмор во Ма...

Повеќе

(ВИДЕО) НАД 10 000 МАКЕДОНЦИ СО ПЛАТИ ОД 5000 ДОЛАРИ ПА НАГОРЕ ПРОТЕСТИРАА ВО СИДНЕЈ ЗОШТО И НИЕ ВО МАКЕДОНИЈА ДА СМЕ ЗЕМАЛЕ ТОЛКУ, ТРЕБАЛО КОРЕЊА ДА ЈАДЕМЕ И ОД НИВ ДА МОЛИМЕ ДА ПРАТАТ И ПО 5 ДОЛАРА АКО ТРЕБА

Погледнете како живеат нашите во Австралија, погледнете како слават свадби, на свиррачите се фрла пари од кофа:

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ФРОСИНА РЕМЕНСКИ: Поранешната влада знаела за криминалот во антикорупциска комисија, затоа што владиниот сметководител им ги делел лажните трошоци, комисијата немала свој сметководител

Повеќе

СРЕЌЕН ПРАЗНИК ЗА БРАЌАТА БУГАРИ, ДЕН НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО ОД ТУРСКО РОПСТВО!

InBulgarianhistoriography, theLiberation of Bulgariarefers to those events of theRusso-Turkish War of 1877-78that led to the re-establishment of the...

Повеќе

(ВИДЕО) РАЗОРНА БОМБА НА АРТАН ГРУБИ, ВЛАТЧЕ СЕ СКРИ ПОД МАСА: Над 31 000 амандмани на законот за јазици се за членот за глобите, кој член беше прифатен од ИК на ВМРО ДПМНЕ кога требаше да правиме коалиција во јануари 2017-та!

Повеќе

Се уште верувам многу во Заев, СДСМ и неговиот тим, се уште нема причини за вклучен аларм!

Нема простор за паника. Се уште верувам многу во Заев, СДСМ и тимот на Заев. Секако дека има поединци кои не се на висината на задачата, но засега т...

Повеќе

(ВИДЕО) АЛИ АХМЕТИ БЕШЕ НА ГОСТИ КАЈ МИЦКОВСКИ, САКА ДА ПРОВЕРИ ДАЛИ НА ТАЛИБАНЦИТЕ ИМ ДОШЛО ПАМЕТ, ТНКА РАБОТА...

Повеќе

(ВИДЕО) СОВЕТНИКОТ НА ПУТИН, ДУГИН ВО СКОПЈЕ: Не правете компромис со Грција, останете си надвор од ЕУ и НАТО, здраво е да се јадат корења, ниско калорични се и не качуваат притисок и шеќер!

Повеќе

(ВИДЕО) РУСЈАКОВ ШОУ НА ТВ 24: Се трескаше од земја, врескаше за геноцид и холокауст врз Македонците, останатите во студиото го гледаа како да избегал од лудница!

Повеќе

СОВЕТНИЦИТЕ НА ОПШТИНА ДОЈРАН ДОНЕСОА ОДЛУКА ЕДНА ОД УЛИЦИТЕ ВО ГРАДОТ ДА СЕ ВИКА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ ВО ЧЕСТ НА ПОРАНЕШНИОТ ПРЕМИЕР КОЈ ГО СПАСИ ЕЗЕРОТО И ГРАДОТ ОД ПРОПАСТ

Љубчо Георгиевски во времето на својот мандат од 1998-ма до 2002-ра донесе одлука да се изгради систем за напојување со вода на Дојранско Езеро од б...

Повеќе

ЕВЕ ЕДНА ОД ТИЕ ЗА КОИ ЗАЕВ ВЕЛИ ДЕКА НИТУ ЗНААТ НИТУ СЕ ТРУДАТ, ТУКУ САМО СЕ ВЛЕЧАТ КАКО КРЛЕЖИ

Повеќе

СЕ ЈАВИ АНОНИМЕН СВЕДОК КОЈ ТВРДИ ДЕКА ВИДЕЛ КАКО БАКИР АСАНИ ЈА ТЕПАЛ ПОЛИЦАЈКАТА

Повеќе