Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АМСТЕЛ МАКЕДОНИЈА: Минатата недела се дружевме со купувачите во Vero Jumbo на "Недела на пивото"

Amstel Macedonia Минатата недела се дружевме со купувачите во Vero Jumbo на "Недела на пивото".Се точеше Амстел и се ужив...

Повеќе

ШОКАНТНО, НА ПРИЈАТЕЛЧЕТО ХИПО ОВА МУ СЕ ДОПАЃА: ГЕРО ГО СОВЕТУВА ЗАЕВ ДА ИМ ДАДЕ АМНЕСТИЈА НА ГРУЕВЦИ И НА ОБВИНЕТИТЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ?!?!

Геро однапред го обвинува Заев дека ќе поминел на изборите лошо, дека не сакал да попушти во преговорите со ВМРО ДПМНЕ, и го советува да попушти. А...

Повеќе

СОВЕТНИК НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Лажна вест е дека Русија може да стави вето на договорот меѓу Македонија и Грција!!!

Повеќе

ДЕМАНТ ОД АЛЕКСАНДАР КИРАЦОВСКИ: Почитувани, веќе подолго време сум мета на клевети и навреди од страна на порталот Охрид Скај, веќе не можам да молчам на овие валкани обиди за дискредитација на моето име и мојата личност!

Драги пријатели, најостро и најдиректно ги демантирам лагите и клеветите кон мене од страна на порталот ohrid.sky.com и најавувам тужба за авторот и...

Повеќе

ДОСИЕ ЗОРАН БУРЕВЕСНИК: Еднаш во последните 20 години плата не си земал, живееш од црни пари од рекет и поткуп!

Trcaj PetkoZoran Bozinovski im vetil 10 000 evra na dvajcata sto mu gi donele laptopot i dokumentite na Tose od mestoto na nesreka...

Повеќе

Чилиманов суспендиран од МИА - ќе треба да се објасни пред Дисциплинска комисија, па ќе се одлучува дали ќе остане на работа

Цветин Чилиманов кој на Твитер ѝ се обрати на дописничката на Фајненшл Тајмс, Валери Хопкинс со повик за насилство, е суспендиран од работното место...

Повеќе

Демократски сојуз: Влез во НАТО па после избори

До медиумите Демократски сојуз: Влез во НАТО па избори Демократскиот сојуз смета дека пред партиските и личните интереси, треба да се води с...

Повеќе

(ВИДЕО) МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Вака изгледа „играта“ на фрлање деца низ прозорец во училиште во скопски Аеродром. Според коментари на социјалните мрежи, слични „игри“ има во повеќе други училишта

Вака изгледа „играта“ на фрлање деца низ прозорец во училиште во скопски Аеродром. Според коментари на социјалните мрежи, слични „...

Повеќе

Соопштение на ЗНМ, ССНМ и СЕММ за осуда на повикот за силување на новинарката Хопкинс од страна на лицето Цветин Чилиманов, вработен како новинар во Македонската информативна агенција

Здружението на новинарите на Македонија, Самостојниот синдикат на независни новинари и медиумски работници и Советот за етика во медиумите на Македо...

Повеќе

СДСМ СЕПАК НЕ Е ВМРО ДПМНЕ: Започната е постапка за исклучување на Боро Стојчев од членство во партијата, очекуваме и негова оставка од позицијата градоначалник!!!

Одговор на новинарско прашање,Костадин Костадинов, пратеник од СДСМ и коалицијатаСкопје, 03.10.2018П1: Во врска со градоначалникот на Ново Село којш...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ БАРА ЕКСПЕРТСКА ВЛАДА НАМЕСТО ИЗБОРИ?!?! Па, где сте мишеви? Где сте Каракамишеви? Па, нели народот е со вас? Па, зошто бегате од избори?

Повеќе

ДИМИТРОВ: Дали е факт дека имавме 609.813 гласови ЗА? Да. Тоа значи дека не ни требаа повеќе гласови ЗА, туку повеќе гласови ПРОТИВ. Дали е логично да фалат гласови ПРОТИВ, за резултатот да биде ЗА? Не е.

Факти за референдумот Дали е факт дека на референдумот не гласаа повеќе од половината граѓани (903.169) од вкупно запишаните на избирачкиот список ...

Повеќе

ОТУГО ОЛЕЛЕ, ПОЧНАА ДА ПЛАЧАТ ЏЕЛАТИТЕ: Фетаи побара затворска казна за Јанкуловска во „Тенк“, Гордана се расплака во судница!

Специјалната јавна обвинителка, Фатиме Фетаи, во завршните зборови во предметот „Тенк“ денеска побара осудителна пресуда за обвине...

Повеќе

ВЕТОТО ВО ООН СО КОЕ РУСИЈА МАФТА Е ОБИЧЕН П.. ДИМ!

Спорот на Македонија и Грција никогаш не бил за ООН. Кој ја ебе ООН! Нас ни требаат ЕУ и НАТО, тамо е лебот! Ние сме веќе во ООН вака или така, ама ...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД АРТАН ГРУБИ: Лажна вест е деја сум изјавил дека СДСМ е криво за неуспешниот референдум, наместо лажни вести ВМРО ДПМНЕ да престане со изолационата политика за да не завршат трајно изолирани!

Повеќе