Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

БОМБА НА МАКТЕЛ: ТЕЛЕКАБЕЛ СТАНУВА ТРЕТ МОБИЛЕН ОПЕРАТОР!

Во интервју за Мактел, сопственикот на Телекабел откри дека наскоро Телекабел ќе стане трет мобилен оператор во земјава! - "Припремите се во тек, в...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНА ИСПОВЕСТ НА РОБИ ТЕЛЕКАБЕЛ: Сашо Мијалков ми се одмаздуваше затоа што кога беше никој и ништо три пати го имаме исклучено од кабловска поради неплатени сметки!

Повеќе

(ВИДЕО) Министре Оливер Спасовски, укажи им на твоите специјалци дека граѓаните имаат право да ги снимаат полицајците, тоа не е никаква закана за нив

Повеќе

(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА РОБИ ТЕЛЕКАБЕЛ: Сашо Мијалков ми бараше рекет од 500 000е, откако го одбив им нареди на Алфите да ме апсат и тепаат кај ќе ме видат, потоа ме прати два пати во затвор!

Повеќе

(ВИДЕО) НОРМАЛНО, НАЈГОЛЕМОТО ПРО-РУСКО НАЦИОНАЛИСТИЧКО МЕДИСКО ГОМНО ВО СРБИЈА ИМА МАКЕДОНСКО ПРЕЗИМЕ

Повеќе

КУРТОНЧЕТО БОБАН НОНКОВИЌ СЕ ПРАВИ ЖРТВА, ИСПОСНИК, А КРИЕ ДЕКА ЖЕНА МУ РАБОТЕШЕ КАКО СЕКРЕТАРКА ВО АМБАСАДАТА ВО БРИСЕЛ И ДЕКА СВОЈАТА КАРИЕРА МУ ЈА ДОЛЖИ НА ВУЈЧЕ ЖОРО!

Во колумна на порталот Дудинка.орг, куртончето Бобан Нонковиќ се прави голема новинарчина и жртва, испосник, паталец кој пател за Македоња, мизерува...

Повеќе

Не се плашете од неуспехот, да неуспехот е ужасен и тежок, но ве прави многу силна и добра личност, издржете...

Според мене родителите не треба да ги носат на грб своите деца низ животот после 18-та, нити па треба да ги вадат од гомната и калта, само треба да ги...

Повеќе

ДРАМА НОЌЕСКА ВО СКОПСКО ЛИСИЧЕ: До темел изгореа неколку куќи, за среќа нема повредени!

Пожарникарите успеале да го локализираат пожарот кој вечерва пред 22 часот избувнал во скопската населба Лисиче. Според првичните информации наКури...

Повеќе

ЧУДНИ РАБОТИ СЕ СЛУЧУВААТ ВО ВМРО ДПМНЕ: Груевци НАДВОР, реформаторите ВНАТРЕ?!

Да се потсетиме кои беа најистакнатите членови на групата реформатори. Алексаднар Михајлоски, Костадин Богданов, Драган Лазаров, Петар Богојески и д...

Повеќе

ОВА Е ДОСЕГА НАЈДОБРИОТ ПРЕДЛОГ ЗА НОВО ИМЕ НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ - ГЕВГЕЛИЈА!

Повеќе

ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА НАЈГЛЕДАНИ ТЕЛЕВИЗИИ ВО ЗЕМЈАВА СЕ СИТЕЛ И КАНАЛ 5 - ИНФОРМАТИВНА КАТАКЛИЗМА!!!

Резултатите од истражувањето наEurothink - Centre for European Strategiesсе поразителни. Тоа што граѓаните во многу мал процент знаат за Прибе и з...

Повеќе

НЕВЛАДИНАТА КОЈА ГИ СПАСУВАШЕ БЕГАЛЦИТЕ ПО ПРУГИТЕ ДА НЕ УМРАТ ОД ГЛАД СЕГА ЌЕ ГИ СПАСУВА БЕЗДОМНИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ, БАРААТ ПОМОШ И ОД ЈАВНОСТА!

Повеќе

(ВИДЕО) Кутар Влатче, новинарите му ги извадија цревата на денешниот прес, на него му се падна да го јаде стапот за сите глупости на ВМРО ДПМНЕ изминатите 10 години!

Повеќе

ДИМИТРОВ ГИ СОБИРА НА МАСА ЗАЕВ, ИВАНОВ, МИЦКОВСКИ И АХМЕТИ ВО САБОТА ВО КЛУБ НА ПРАТЕНИЦИ, ЌЕ ИМ РЕФЕРИРА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОКОЛУ ИМЕТО

Координативна средба на државно-политичкиот врв на Република Македонија Почитувани, Би сакале да ве информираме дека на иницијатива на Министерст...

Повеќе

БОМБА НА БОЈКО БОРИСОВ: Заев ме замоли да најдам пари од ЕУ за автопатот Скопје - Софија и јас успеав, 120 милиона евра ќе даде ЕУ како грант!

Бугарскиот премиер Бојко Борисов рече дека во Давосиздејствувал 120 милиони евра од Европа за Македонија, за изградба на автопат од Скопје до Софија...

Повеќе