Одберете локација на пристап

Павле ич да не се нервираш! Ти си херој! ТИ НЕ БЕШЕ ПИЧКА НЕУТРАЛНА ВО ВРЕМЕ КОГА ЗЛОТО ЈАДЕШЕ НАРОД И ГИ СЕРЕШЕ ПО ЕНДЕЦИ!!! Ти си дел од една голема приказна која ќе ја среди земјава, ќе донесе тука живот, ред, мир, благосостојба, правда! Кол
Чудно време дојде и кај нас во опечелена Македонија? Заеднички владини седници, цвекиња и венци, поклон пред великанот Борис Трајковски, заедно кај дедо Наум, црквата мајка и црквата ќерка, ќе не признаат ли нема ли да не признаат, договори во сит
Линк до ова лудо видео овде.
Поранешниот претседател на Сообранието Трајко Вељаноски испратил отворено писмо до сегашниот претседател Талат Џафери. Ај што го пратил – не мора да го праќа, може на говорница да го каже, туку медиумите и му го пренесоа писмото. Новинарите м
Бугарија ќе преседава со Европската Унија во месеците кога ЕУ ќе одлучува за начинот на кој Британија ќе ја напушти ЕУ. Под кои услови, колку пари ќе плати, какви спогодби ќе се донесат итн итн, за сето тоа ќе одлучува меѓу другите и Бојко Борисов
На денешната седница наменета за пратенички прашања, вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев повикан да одговори, рече дека во минатиот период се забележал раст во сите сектори освен во градежништвото, како резултат на стопирањето на градењ

Најновата теза на Груевци е дека Заев ќе ја уништел Македонија така што ќе ја внел во ЕУ и НАТО. Ебати такво уништување, какви аматери!

Најновата теза на Груевци е дека Заев ќе ја уништел Македонија со тоа што ќе ја внел во ЕУ и НАТО и ќе донел 1 милијарда евра помош и евтини кредити о...

Повеќе

Ќе бидам искрен пред вас, еве го мојот план како ќе се однесувам кон новата влада на Заев

Сите овие жестоки напади кон Заев не треба никого да тревожат. Убо е то, демократија е ебаго, за ова се боревме, он е сега власт, власта треба да се...

Повеќе

СКАНДАЛОЗНО, ГРУЈО ПАК ПОЛУДЕ, ПАК САКА ДА ГО УБИВА ЗАЕВ: Преку Република повика Заев да биде убиен!!!

Повеќе

ОЛИМПИЈКАТА ДИВНА ПЕШИЌ БАРА ПРАВДА ЗА СВОЈОТ ТАТКО ОСОМНИЧЕН ЗА ПЕДОФИЛИЈА!

Повеќе за ова на Телма.

Повеќе

ОВОЈ ГРУЈОВ КОПУК ЌЕ ПРОДАВА ШЕЌЕРНА ВУНА ВО ОХРИД НА ПЛОШТАДОТ: Владата на синоќашната седница ја запре постапката за именување на Александар Николовски за нов амбасадор на Македонија во Брисел

Владата на синоќашната седница ја запре постапката за именување на Александар Николовски за нов амбасадор на Македонија во Брисел.И покрај тоа, дене...

Повеќе

ТЕРМО НУКЛЕАРНА БОМБА НА МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ: Најдов 60 фиктивни вработувања во министерството со некакви луди плати од 5000е месечно, одма ги раскинавме тие договори!!!

- Денеска дојдоа да ја исклучуваат водата во Клинички Центар не била платена 10 години, а од друга страна овие 12 дена како сум во кабинет со тимот ...

Повеќе

ШОКАНТНО: Поради дефект од 20 000 евра, четири години не работел вакуум системот на интензивна нега на КАРИЛ при Клинички!!!

Дебата на Тв 24 меѓу јаки доктори од Клинички Центар. Едната докторка се жали дека одела на дежурство со торба полна тоалет папир и течен сапун и до...

Повеќе

ПА КОЕ Е ОВА ЛУДИЛО - Доктор Марија Мојсова од КАРИЛ: Знаете ли вие дека дневница за ноќна смена за медицинска сестра е 150 денари?!

- Добро вие знаете ли дека дневница за ноќна смена на медицинска сестра на клинички центар е 150 денари?! Доктор Марија Мојсова од КАРИЛ на Клиничк...

Повеќе

(ВИДЕО) Професор Милчо Пановски, легендарен хирург на абдоменална хирургија на клинички: Имбецили од некаква комисија во владата ми вратија тендер за катетери затоа што се неписмени копуци кои не знаат како се именуваат катетерите и пациентите ми останаа без катетери!

Повеќе

Еве ги резултатите од Грујовата ПР економија!

Голем број на балетанки се фрлени на депонија во близина на Демир Хисар. Тие биле производени во фабриката „Гришко“, гринфилд инвестициј...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ДВА ДЕНА ВО ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ: Груевци и Сеад Кочан освен што украле 100 милиона евра од жутите, туку и ја погрешиле трасата на автопатите и предизвикале нова штета од 100 милиона евра!!!

Грешките и проблемите кои се јавиле при изградбата на автопатот Кичево-Охрид ќе однесат најмалку 100 милиони евра за дополнителни трошоци.Премиерот ...

Повеќе

МЕНЧЕ ТОЧИ СО БРУТАЛНА КОЛУМНА ЈА МАСАКРИРАШЕ ВЕЧНАТА ДИРЕКТОРКА НА ДЕТСКА КЛИНИКА СОФИЈАНОВА: Ти си добар доктор но си ужасен директор!

Еден случај деновиве ги обелодени сите пропусти на трансплантацијата во Македонија. Тоа е случајот за жената донор на два бубрега, која не стигна на...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ: Клинички Центар 10 години не плаќал сметки за вода, сакаа да ни ја исклучат водата денеска!!!

Кога седнав на министерското столче, се соочив со многубројни проблеми. Сакаа да ја исклучат водата на скопските клиники, затоа што десет години не ...

Повеќе

(ВИДЕО) Над 400 гости, целата бугарска бизнис и политичка елита се појавија на 80-тиот роденден на Симеон Саксобурготски, се чекаше 2 часа пред дворецот за сите да му честитаат лично и да му дадат подарок

Еве кој е Симеон Саксобурготски:

Повеќе

(ВИДЕО) Бојко Борисов: Кога се чувме со Зоран ден по крвавиот напад во собрание, тој ми вети дека прва посета кога ќе стане премиер ќе биде во Софија, му благодарам што си стои на зборот!

Повеќе