Одберете локација на пристап

- Премиере, ајде кажете економски некој проект кој ќе се случи оваа година а кој ќе биде значаен за земјата? - За 6 месеци во земјава ќе дојде голема германска компанија со инвестиција од над 100 милиона евра! Засега не го кажувам името, но ќе се
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со помошник генералниот секретар на НАТО за разузнавање и безбедност Арнд Лорингхофер. На средбата е пренесена поддршка од сите земји на НАТО, на премиерот Заев, на Вл
- Премиере, ќе соберете ли храброст да извадите пасош на Албански јазик како знак на симболика дека нема ништо страшно во тоа?, го праша водителот Рушити премиерот Заев во емисијата 200 на АлсатМ. - Секако, ако нема законски пречки, ќе извадам, не
Скоро 50 години секој јануари светските лидери, шефови на најголемите светски компании и познати личности се собираат во малиот швајцарски град Давос, каде се одржува Светскиот економски форум. Ова е собир на најмоќните луѓе на планетата, кои кога
СЈО отворило предистражна постапка за злоупотреба на службената положба и овластување по кривичната пријава против Стојан Миланов, еден од најискусните пратеници во македонското Собрание кој доаѓа од редовите на СПМ како коалиционен партнер на ВМ
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ги испочитувал мерките кои ги предложи градот во услови на енормно загадување на воздухот, па на работа доаѓа со електричен автомобил, потврди денеска самиот. Веќе втор ден поради загадувањето, бесплатен
Владата на Република Македонија на редовната 116-та седница ја усвои Предлог - програмата за реализирање на Планот за чист воздух за 2019 година. Имајќи предвид дека борбата со аерозагадувањето е стратешки приоритет на Владата, програмата се заснов
Денешната редовна, 116 седница, на Владата на Република Македонија ја започна со презентација на приоритетите на Романија за време на претседателството со Советот на Европската Унија. На седницата, на која присуствуваше и амбасадорот на ЕУ во на
На денешниот прес Заев призна дека наредил да се мерат рејтинзите на сите потенцијални кандидати за претседател. Премиерот Зоран Заев пред да замине на зимски одмор минатата недела нарачал преку внатрепартиска анкета да се измери рејтингот посеб
Подготовките за Светскиот економски форум во Давос, кој ќе почне на 22 јануари и ќе трае до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат околу 3 000 учесници, се во завршна фаза. Организаторите посочија дека сè е
Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна, која пред неколку дена беше пронајдена при ископ на градежни работи во центарот на Скопје кај старата железничка станица. По
Во 18 часот се укинува бесплатниот автобуски превоз во Скопје поради намалување на загаденоста во градот, соопштија од Град Скопје.И Владата претходно соопшти дека од утре ќе ги укине препораките за граѓаните порадинамалување на прагот
Вес Мичел, помошник-државен секретар на САД, наредниот месец заминува од функцијата во Стејт департмент поради лични и професионални причини. „Две години од почетокот на оваа администрација чувствувам дека го завршив сето она што

(ВИДЕО) СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ: Во НАТО се убедени дека договорот со Грција ќе успее, тие веруваат во нас

Повеќе

(ВИДЕО) СЛАВНИОТ УМЕТНИК БАНКСИ НАПРАВИ ДРАМА ВО ЛОНДОН: Продаде своја слика за 1 милион фунти, а потоа со далечинско активираше шредер кој ја уништи сликата, на запрепастување на присутните

Immediately after the gavel drops and this Banksy is sold for ~$1 million, a remotely activated shredder concealed inside the frame reduces the artw...

Повеќе

АЈДЕЕ, БОКИ ПОЧНА ДА ГИ УХЛЕБУВА И КУРТОНИТЕ НА ВМРО, ЕКС УРЕДНИКОТ НА КУРТОН ИБИЦА ТВ, АНДОНОВИЌ СЕ ВРАБОТИ ВО 1 ТВ

Куртон по куртон, почнаа сите да се ухлебуваат и да се перат од злоделата. Боки го вработил екс уредникот на Куртон Ибица Нова ТВ, Дејан Андоновиќ!...

Повеќе

НОВИ ПИКАНТЕРИИ ЗА КЛИСАРЧЕТО ОД ЛЕВИЦА: Бил опседнат со Русија, одбивал да учи Англиски, да пие Кока Кола и да гледа амерички филмови, не сакал да го помага капитализмот и американскиот империјализам?!

Опседнатоста на Апасиев со Русија и омразата кон Америка е најверојатно главниот двигател на Апасиев во неговиот Џихад против договорот со Грција. ...

Повеќе

ЕВН ВЕ НАГРАДУВА: Регистрирај се за Е-фактура во периодот од 24 септември до 31 октомври 2018 година и стани потенцијален добитник на еден од трите iPhone 8 телефони

Брзо и лесно до награда - IPhone 8! Регистрирај се за Е-фактура во периодот од 24 септември до 31 октомври 2018 година и стани потенцијален добитни...

Повеќе

БИТОЛЧАНИ ЈА ДОБИЈА СВОЈАТА „COCA-COLA АКТИВНА ЗОНА“ – ДОНАЦИЈА НА ПИВАРА СКОПЈЕ И КОМПАНИЈАТА COCA – COLA

Четиринаесеттата „Coca-Cola Активна зона“ од големиот проект на Пивара Скопје и компанијата „Coc...

Повеќе

ПИВАРА СКОПЈЕ СО НОВ ЛЕТНИКОВЕЦ ГО РАЗУБАВУВА ПАРКОТ НА ФРАНКОФОНИЈАТА

Благодарение на омилениот пивски бренд „СКОПСКО“, а во духот на неговиот слоган „За нас“, убавиот, но ...

Повеќе

ОСНОВЕН СУД 1: ГРУЈЧЕ ТРЕБА САМ ДА СИ ДОЈДЕ ВО ИДРИЗОВО ВО РОК ОД 8 ДЕНА, СО САПУНЧЕ ПИЏАМИ И ЧЕТКА ЗА ЗАБИ!

Основниот суд Скопје 1 преку соопштение реагираше на одлуката на Апелација со која беше потврдена затворската казна од 2 години за екс-премиерот Ник...

Повеќе

(ВИДЕО) ОТУГО ОЛЕЛЕ, ПАДНА ВМРО, КУРТОНИТЕ КВИЧАТ, НЕМА ВЕЌЕ МРСНЕ БУТОВЕ: Миленко се жали немал скршен денар, немал пари да си плати гориво, телефон и струја, ние издржавме 12 години со се ќотеци и затвори овие се усраа за само една година, вака ли бе ќе ја браните Македоња?!

Повеќе

ВИСТИНАТА ЗА НАС БАЛКАНЦИТЕ, САКАЛЕ ДА ПРИЗНАЕМЕ, ИЛИ НЕ

Повеќе

И МАКЕДОНИЈА ИМА СВОЈ ОКТОБЕРФЕСТ: ПИВАРА СКОПЈЕ ДОМАЌИН НА ДВАНАЕСЕТТОТО ИЗДАНИЕ НА ОКТОБЕРФЕСТ

Дванаесеттиот Октоберфест во организација на Македонско-Германското стопанско здружениевчера беше отворен на традиционален нач...

Повеќе

СПАСОВ: Kлучниот проблем на Македонија е што груевизмот како еден вид политички и економски бандитизам не е победен и покрај промената на власта!

Gjorgji Spasov 15 hrs Мошне слично на Хитлер, кој успеа национал-социјализмот и расната чистота да им ги подметне на граѓаните на ...

Повеќе

МИЛЕ ЈАНАКИЕВСКИ ТРЕБА ДА ДОБИЕ 400 ГОДИНИ ЗАТВОР: Во новите бомби кои рокаат во судница, тој се заканувал на доктори, војници од АРМ, пожарникари, уметници вработени во театрите и МОБ...

Каков монструм, какво ѓубре! Миле се заканувал на стотици доктори, војници, пожарникари, уметници вработени во театрите, сеел страв и трепет за лока...

Повеќе

(ВИДЕО) Русин пронашол генијален начин како да краде интернет од комшиите

Повеќе

ГУЛФ ОИЛ, СУПЕРТРЕЈД: Сите возила заслужуваат врвни горива!

За мотор, автомобил, камион, автобус, товарни и градежни возила нашите горива се достапни за потребите на Вашиот бизнис. Доколку сте во потрага по ...

Повеќе