Одберете локација на пристап

Oдвојте малку време и погледнете ги сите бенефити кои ги нудат деловните простори наPark Residence. Информирајте се дополнително на:www.parkresidence.mk
Мешан и овчи кашкавал : кашкавали кои се произведуваат во Куманово и во чие производство се задржа традиционалниот рецепт. Италија и Франција се земјите познати по најдоброто сирење во светот, но сепак, и ние можеме да се мериме со нив, млекар
- Ја предлагам да си останеме надвор од ЕУ и НАТО и да чекаме да се распаднат. Мислам дека за едно 100 години ќе цркнат. Ристо Никовски на Канал 5. Јбг, од вакви стратези цели држави идат у курац!
Судењето за случајот „Шамари во Општина Центар“ на СЈО и покарај натегањата околу еден од 13-темина обвинети доби нов пресврт, откако Судијката Татјана Михајлова од Основниот суд Скопје 1 не го одложи судењето, како што побара обвинетио
Градоначалникот Петре Шилегов на денешната седница на Советот на Градот Скопје ја информира јавноста дека се откажува дочекот на Новата 2018 година, а средствата коишто беа планирани за организирање на дочекот ќе се донираат во добротворни цели на

Добро е, Заев одлично почна, сите го хејтаат и пцујат и напаѓаат, подобро од ова не може ни да биде!

Заев има одличен старт, многу подобар од што очекував! Членовите на СДСМ го пцујат затоа што не ги вработил, а така и треба да биде, не победивме за ...

Повеќе

ТЕРМО НУКЛЕАРНА БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: Нам ни треба ново Министерство за изгубени синови и ќерки - само во кабинетот на Груевски имало, ни помалку ни повеќе, туку 86 ангажирани советници!!!

Ако денот по утрото се познава, долго очекуваните промени во Македонија ќе се одвиваат развлечено и бавно. Како на фарма за полжави. Кадровските поп...

Повеќе

ТРИЧКО: Заев треба да добие нобелова награда за мир!

Три работи го одредија исходот на историската битка меѓу доброто и злото: Решението на Заев да се бори без насилство и решението на Груевски да не с...

Повеќе

ФОКУС - ДИЈАГНОЗА НА ЕДНА ДИКТАТУРА: Психопатологија на ПСИХОПАТОРОТ!

РУСКАТА МЕЧКА ЌЕ ’РЖИ И ВО СПОРОТ ЗА ИМЕТОИако го загуби Груевски, може да се очекува дека како и во минатото, и овојпат, Москва ќе ги охрабру...

Повеќе

(ВИДЕО) Америка е толку голема што десетици луѓе мистериозно исчезнуваат секоја година и никогаш не се пронајдени што поради бегство од дома, што поради нерешени убиства од љубомора или пак сериски убиства...

* реклами:

Повеќе

ТОДОР ПЕНДАРОВ СО СОВЕТ ДО ВМРО ДПМНЕ: Единствен начин да се спасите од исчезнување од политичката сцена е да ги испратите Груевци на буниште!!!

Утре ВМРО-ДПМНЕ како партија слави 27 години од своето формирање. Не мислам да правам некаква историска ретроспектива на партијата но во овие 27 год...

Повеќе

СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ПАК СДСМ-ОВСКИ ГРАД, СО ИСКЛУЧОК НА ПРИПОР, ДРАЧЕВО И ГАЗИ БАБА!

Еве што ќе се случува во Скопје на наредните локални избори. СДСМ го добива назад Карпош и Аеродром, а таму се и парите, го добива пак Центар, а пр...

Повеќе

ЧЕСТИТКИ ОД МАКТЕЛ ДО КУРИР, Е ВАКА СЕ БУТА ВЛАДА: Куртоните овие неколку дена држат предавање на тема - БРУТАЛЕН НУКЛЕАРЕН ОПОЗИЦИСКИ НАПАД КОН ВЛАСТА!!!

За прв пат по толку години ќе ги пофалиме дечките од Курир! ваков брутален напад кон власта е само наш влажен сон, никогаш ние во Мактел не сме усп...

Повеќе

МАКТЕЛ ИМ ГО ЧЕСТИТА РОДЕНДЕНОТ НА ВМРО ДПМНЕ!

* реклами:

Повеќе

(ФОТО ПАПАРАЦИ) ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕ ПОДНОВИ СО НОВА МЕЧКА!

Наши читатели од Велес ни ја пратија оваа папараци фотка од новата мечка на Илче Гебелс. Го забележале денеска нив Велес како се вози со нов мерцед...

Повеќе

(ФОТО ШИЗО БАРДОВЦИ) ОВА САМО ГРУЕВЦИ ГО МОЖАТ: Седнати над персиски килими вредни 10 000 евра украдени народни пари, пред видео бим вреден 100 000 евра украдени народни пари, во партиско седиште вредно 20 милиони евра украдени народни пари, го убедуваат народот дека работеле за државата а не за партијата и себе!!!

НАВИСТИНА СЕ ЕДИНСТВЕНИ!!! САМО ОНИ ГО МОЖАТ ОВА!!! * реклами:

Повеќе

ДВА БРУТАЛНИ ТЕКСТА СЕ ПОЈАВИЈА ЗА ТОА КОЈ ВСУШНОСТ БИЛ БИЗНИСМЕНОТ БУЦО ЛАЗОВ КОЈ ПОЧИНА ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНОВИ

Два брутални текста се појавија во јавност за тоа кој всушност бил бизнисменот Буцо Лазов. Такво нешто и се насетуваше но ова е навистина неверојат...

Повеќе

МАКТЕЛ БЕШЕ ВО ПРАВО: Кочо Анѓушев навистина ја продава ЕДС за да нема судир на интереси со функцијата вице премиер!

ЕДС, македонската компанија за трговија со електрична енергија го избра Митко Кржовски за свој управител и започна преговори за промена на сопствени...

Повеќе

ЖЕСТОКА ДЕБАТА ЗА ТОА КОЈ ГО УБИ ДНЕВНИК!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО ТВ 21) ДЕПОНИЈАТА СЕ ГАСИ СО СИТЕ РАСПОЛОЖИВИ СРЕДСТВА: Над 50 камиони и булдожери цела ноќ ја гасеа депонијата во Струга!

Цела ноќ работеа за да го изгаснат пожарот. Но, дури во утринските часови успеаја да го изгаснат огнот, но опасноста се уште не е помината. Затоа, д...

Повеќе