Одберете локација на пристап

Павле ич да не се нервираш! Ти си херој! ТИ НЕ БЕШЕ ПИЧКА НЕУТРАЛНА ВО ВРЕМЕ КОГА ЗЛОТО ЈАДЕШЕ НАРОД И ГИ СЕРЕШЕ ПО ЕНДЕЦИ!!! Ти си дел од една голема приказна која ќе ја среди земјава, ќе донесе тука живот, ред, мир, благосостојба, правда! Кол
Чудно време дојде и кај нас во опечелена Македонија? Заеднички владини седници, цвекиња и венци, поклон пред великанот Борис Трајковски, заедно кај дедо Наум, црквата мајка и црквата ќерка, ќе не признаат ли нема ли да не признаат, договори во сит
Линк до ова лудо видео овде.
Поранешниот претседател на Сообранието Трајко Вељаноски испратил отворено писмо до сегашниот претседател Талат Џафери. Ај што го пратил – не мора да го праќа, може на говорница да го каже, туку медиумите и му го пренесоа писмото. Новинарите м
Бугарија ќе преседава со Европската Унија во месеците кога ЕУ ќе одлучува за начинот на кој Британија ќе ја напушти ЕУ. Под кои услови, колку пари ќе плати, какви спогодби ќе се донесат итн итн, за сето тоа ќе одлучува меѓу другите и Бојко Борисов
На денешната седница наменета за пратенички прашања, вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев повикан да одговори, рече дека во минатиот период се забележал раст во сите сектори освен во градежништвото, како резултат на стопирањето на градењ

КОЈА БЕЛОСВЕТСКА ПРЕВАРА: Погледнете кого се измамил лажниот крал на Црна Гора и Македонија, си направил свој кралски пасош!

Ова најлево на сликата е кралот на монако, Алберт сликан со брачната двојка Цернетич, лажните крал и кралица на Црна Гора и Македонија но и на Србиј...

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА НА УЛИЦА ВО СКОПЈЕ, СЕ ЗАПУКАА НЕРВОЗНИ ВОЗАЧИ!

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ИЗМАМА НА КОПИЛИЊАТА ОД ДПМНЕ: Нема ни Ф од фабрика во Дрисла а требаше веќе да биде готова, ја почињаа од 2013-та!!!

Сè уште нема ништо од изградбата на фабрика во Дрисла која од отпадот ќе произведува струја, а требаше да биде готова до 2018 година. Имено,и...

Повеќе

БОМБА НА КУРТОНИТЕ: Рекс Тилерсон доаѓа во Македонија, третиот по ранг политичар во Америка, по Трамп и Пенс!

Повеќе

ЈОВЕ ЈА УНИШТИ НАТАЛИЈА ИВЧЕВА - НИМФОМАКС: Ма дај сестро, не се зезај, оди да дуваш!

Со ништо лично предизвикана, една постара куротресетина - златна Нате, новинарка во обид, ја политичар ли беше или пак „на(ч)учен” работ...

Повеќе

Детска амбасада Меѓаши и НВО Легис ќе ги посетат сирачињата бегалци во Турција и ќе им врачат помош

Линк до целата сторија тука.

Повеќе

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ ЛАЖЕ: Мерцедесот кој го покажа на слики во Струмица не е владиниот Мерцедес, еве доказ!

Филип Петровски се обиде да го оцрни Заев дека го возел мерцедесот во Струмица и објави фотки и текст: Но погледнете ги бандажите на горниот мерц...

Повеќе

(ВИДЕО) Браво за Сашко Коцев, ХЕРОЈ НА ДЕНОТ, РЕСПЕКТ КУМАНОВАЦ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗНМ ТРЕБА ДА РЕАГИРА - ЕВЕ ЗА КОГО СЕ 6-ТЕ БОДИГАРДИ НА ГРУЈО - ЗА ДА ГО БРАНАТ ОД НОВИНАРИТЕ: Бодигардите на Грујо продолжуваат да ги гураат со лактови новинарите кои ќе се доближат до паторот, за паторот новинарите се најомразеното нешто, најголемиот непријател на ова гомно мафијашко фашистичко!

Младиот храбар новинар се обиде да постави прашање до Грујо, но не доби дозвола од Грујо. Сепак, на поминување новинарот се обиде да го праша екс пр...

Повеќе

ЕНИГМА - ПОЧНА ЛИ БУНТОТ ВО ВМРО ДПМНЕ: Зошто ги намаше Гоца, Ѓорчев, Бонева, Пишев, Протуѓер, Рангелова, Ќерим, Амди, Стоиљковиќ, Стевчо, Ѕинго, Диме Спасов, Поповски на роденденот на ВМРО ДПМНЕ?!

Една работа остана многу чудна по роденденот на ВМРО ДПМНЕ, зошто ги немаше довчерашните клучни луѓе на партијата?! И клучните коалициски партнери г...

Повеќе

СИТЕ КУРТОН ЕКСПЕРТИ И КУРТОНЧИЊА И ПРОПАГАНДНИ КУЧИЊА НА ЕДНО МЕСТО, ФАЛИ САМО КАРАКАМИШЕВА И МИРКА, КАДЕ САМО ЌЕ БИДАТ ДИРЕКТОРИ СЕГА, ОД КАДЕ ЌЕ ЛАПААТ, ОД УКРАДЕНИТЕ МИЛИЈАРДИ ЛИ ШТО СЈО НЕМА ДА ГИ КОНФИСКУВА?!

Повеќе

УТРЕ Е МНОГУ ВАЖЕН ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА, ОД УТРЕ МОЖЕБИ КОНЕЧНО ЌЕ НИ ТРГНЕ ВОЗОТ ЗА БРИСЕЛ!

Повеќе

Ова е најлудата вест за денеска, што бидна бе со капитализмот и слободата на економска активност у нудење на своите услуги?

Повеќе

ЗАЕВ ДО СИНДИКАТОТ НА ЈУГОХРОМ: Проблемот со Југохром ќе се реши многу бргу!

Премиерот Заев на средба со претставници на Синдикатот на работници во Југохром: Почна решавањето на проблемот со Југохром!Премиерот Зоран Заев, при...

Повеќе

Полска и понатаму ќе ја помага македонската армија

Повеќе