Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА СЕ БУНИ ЗА ПРЕИМЕНУВАЊЕТО НА АВТОПАТОТ И АЕРОДРОМОТ: Да не им попуштаме на Грците, да водиме со нив вечна војна, Русите ќе ни помогнат, ние и Русите сме 200 миљона!

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ФИНАНСИИ ЈА СМИРУВА ЈАВНОСТА: Граѓаните да не се грижат, и понатаму нема да се оданочуваат дознаките од странство кои се добиени како подарок од роднини и пријатели

Во насока на точно информирање на јавностаМинистерството за финансии ги информира граѓаните дека нема промена во оданочувањето на дознаките. ...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ И ПОНАТАМУ ШИБА КОН АМБИСОТ СО 200 НА СААТ, ЈАВА НА СЛОГАНОТ - ЗА ШИПТАРИ, ГАСНА КОМОРА!

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Митко Јанчев, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Инаетењето на предлагачите на сила да г...

Повеќе

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го враќа исламот на голема врата во Турското општество, годинава 1,7 милијарди евра ќе отидат за финансирање на верски училишта

Околу 1,7 милијарди евра ќе потроши турската влада за верски училишта на кои се учи куранот. Околу 11 посто од децата одат во овие училишта, бројка...

Повеќе

(ВИДЕО) ОТКАКО 10 ГОДИНИ МУ ПРАВЕШЕ ФЕЛАЦИО НА ГРУЈО ВО ЕМИСИЈА ПО 4 СААТА, ЈАНКО БУРЕК ЈА КРИТИКУВА ЈАВНОСТА ШТО МОЛЧЕЛА ЗА КРИМИНАЛОТ НА ПОЛИТИЧАРИТЕ?!?!?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ПУКНА ПРИЈАТЕЛСТВОТО, ИАКО СИ БЕА ЕДЕН КАЈ ДРУГ СТО ПАТИ - Јанко Бурек за Жаре од Еден на Еден: Се труди дечкото, ама не го бива...

Повеќе

МВР ПОДНЕСЕ КРИВИЧНИ ЗА ЕКС ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ И ЕКС СЕКРЕТАРОТ НА ОПШТИНАТА, КРАДЕЛЕ БЕНЗИН 4 ГОДИНИ!

Секторот за внатрешни работи во Велес поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Општина Кавадарци, Александар Панов, и против пор...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Дебатата за законот за јазиците - ОПИУМ ЗА НАПАЛЕНИОТ НАРОД, законот е уставен, експертките немаа професионална чесност да направат (од незнаење или несакање), дистанца од своите приватни одиуми, нетрпеливости, омрази или стравови!

Законот за јазици е уставен ! Овој став кој имам намера да го докажам во кратки црти колку дозволува текст од ваков размер, не задира во купот окол...

Повеќе

ЈП Водовод Скопје: Се намалува цената на водата за пиење во Скопје

ЈП Водовод: Пониски сметки за вода, се намалува цената на водата за пиење Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека од 1 јану...

Повеќе

НАЈПРОДАВАНИОТ ФАРМАЦЕВТСКИ БРЕНД ВО ГЕРМАНИЈА КОНЕЧНО И КАЈ НАС!

Повеќе

КОНЕЧНО, ПО 27 ГОДИНИ НАЈАВИ, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЌЕ ДОБИЈАТ ЗЕЛЕНА НАФТА, 50% ПОЕФТИНА ОД ОБИЧНАТА!!!

Земјоделците ќе добијат 50% поевтина нафта – популарно наречена зелена нафта. Законските измени со кои ќе се овозможи зелена нафта предвидува...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ЗАНЕМЕНИ: Заев годинава ќе вбризга рекордни 140 милиони евра субвенции во македонското земјоделство!!!

Со усвојувањето на Програмата за финансиска поддршка на земјоделството за 2018 година продолжува исплатата на субвенциите за земјоделците. Министер...

Повеќе

БЕДНО БЕДНО ГНИДИЧЕ: И кога не е премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, Грујче 24/7 се замара како да ги заебе новинарите!!!

За да не го снимаат како влегува во суд, Грујче доаѓа пола саат порано за да им избега на новинарите и камерманите... 24/7 оваа наказа се замара ка...

Повеќе

ТРАГЕДИЈА ВО ТЕТОВО: Мајка и 4 деца изгореа во страшен пожар во куќа на вториот кат!

Пет лица, мајка и четири малолетни деца, најверојатно се жртви на големиот пожар што утрово околу 3.30 часот ја зафатил куќата на семејството Зулбеа...

Повеќе

Владимир Милчин: Ова се моите црвени линии во преговорите за името

Повеќе