Одберете локација на пристап

ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа предлогот на Премиерот Заев Вилма Рускоска да го води новото обвинителство за организиран криминал и висока корупција. За предлог законот кој вчера го презентираше премиерот од опозицијата велат дека се уште немаат направен
Случајот „Рекет“ е една од најголемите афери и случаеви на Владата на СДСМ каде што се вмешани директно СДСМ и нивни луѓе иако од петни жили се обидуваат да го негираат истото, реагираат повторно од ВМРО-ДПМНЕ. На денешната п
За информацијата која вчера ја изнесе лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, дека има мерка „С“ односно забрана за излегување од државата на Катица Јанева, Русковска рече дека за неа нема посебна истражна (ПИ) мерка. – Од ст
И да остане мислењето на Врховен за истрагите на СЈО отворени по 18 месеци, новото обвинителство може да го почне предметот „Империја“ од почеток, порача обвинителката Вилма Русковска, која со новиот закон се предлага да остане на чело
Новинарот Александар Чомовски не се откажува од 1 Тв. Тој во емисијата ,,Стадион“ на Канал 77 , најави дека ќе остане со младите новинари и дека со нив ќе се обиде да ја спаси телевизијата чиј сопственик е во притвор поради рекетирање на бизн
Сите патишта за љубителите на ладното пиво, вкусната скара и убавата музика, синоќа водеа кон Прилеп. Огромен број на граѓани од сите градови на нашата земја, дојдоа во градот под Марковите кули за да бидат дел од годинешното 17-то издание на &bdqu
Веќе подолг временски период сум сведок на постојан медиумски притисок поврзан со моето работење и работењето на моите компании, вели советникот во Оптшина Охрид од ДУИ, Нефи Усеини, кој има ресторан кај Чинарот, од кој летната тераса изминатиот пе
Јавната обвинителка Вилма Русковска во вчерашното гостување на радио Канал 77 рече дека вториот мобилен телефон на Катица Јанева не е пронајден. -Од страна на ОЈО не е побара посебна истражна мерка за Катица Јанев
Новинарот Александар Чомовски, кој работеше во 1ТВ во гостување на радиото Канал 77, рече дека не знаел дека неговиот менаџер бил под посебни истражни мерки неколку месеци. – Доколку Бојан бил под ПИ мерки и бил прислушуван, значи дека сме б
Јавната обвинителка Вилма Русковска во денешното гостување на радиото Канал 77 објасни дека Орце Камчев не е осомничен за давање поткуп, бидејќи со пријавување на случајот тој се ослободува од одговорност. -Давањето поткуп или рекет е кривично дел
Вистинскиот тест претстои Сагата со Кате 13 ќе продолжи, закопувајќи ја СДСМ уште неколку метра подлабоко во калот на кавгите помеѓу „провинцијалните” заштитници на невиноста на „Кате 13” и скопските „авангардни&rdquo
Економската година ги дава резултатите, а граѓаните ги чувствуваат ефектите. Продолжуваме и не застануваме, до крајот на мандатот на оваа Влада, просечната плата да биде 30.000 денари.
Меѓународна позиција на земјата - НАЈДОБРА ДО СЕГА! Економијата и раст на животен стандард - НАЈВИСОКА СТАПКА НА РАСТ НА ЏДП, СЕ БЛИЖИМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА! Демократија - НИКАД НЕМАЛО ПОВЕЌЕ СЛОБОДА, СЕКОЈ ПУКА ПО ЗАЕВ КАКО ДА Е БОКСЕРСКА В
This week: Zlatan says he is the best player in MLS "by far."Pregame: Zlatan says he’s better than anyone in the MLS.On the pitch: Zlatan scored a hat trick vs. #1 team in the MLS standings. Legendary. 👏 pic.twitter.com/ofaqimI5Zw — D
Боки 13-ка е пичкин дим спореден со Ѕинго и Стојменови. Што направи Боки? Рекетираше мафијаш! Притоа на 1 ТВ имаше само еден гаф, тоа е оној несмасен напад кон Азманов. Што направија Ѕинго и Стојменови? 10 години помагаа мафија и режим за што се ом

ТРИФУН КОСТОВСКИ РАСПАЛИ ЖЕСТОКО: СДСМ ГО УНИШТИ ГРАДЕЖНИШТВОТО СО ОВИЕ МОРАТОРИУМИТЕ, МЕНЕ 17 ГОДИНИ НЕ МИ ДАВААТ ДА ГО ГРАДАМ КЕРМЕС А СУМ ПЛАТИЛ КОМУНАЛИИ, СУМ ГО КУПИЛ ЗЕМЈИШТЕТО?!?!

- Цели 17 години не ми се дозволува да го градам Кермес, а сум дал пари за комуналии и за земјиштето и на никој не му текнува да ми ја врати маркица...

Повеќе

БОМБА НА ТРИФУН КОСТОВСКИ: ВМРО ДОЗВОЛИ БИТАНГИ ОД БИТОЛА ДА МИ УКРАДАТ ДВА МИЛИОНА ЕВРА!!!

- Едни битанги од Битола, кои ја имаа шеќераната, земаа два милиона евра кредит од мојата банка и преку ноќ им текна ја однесоа фирмата у стечај на ...

Повеќе

Груби ги извади од такт Албанофобите, сега ќе се самозапалат: Поддршката за Пендаровски ќе ни донесе гувернер Албанец

Принципот на консензуалност ќе ни донесе гувернер на НБРСМ да биде Албанец, изјави пратеникот на ДУИ, Артан Груби, во вечерашниот дебатен магазин &l...

Повеќе

ПАНИКА ВО МВР - ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ВОВЕДУВА РЕД ВО ПОЛИЦИЈАТА: 26 полициски службеници од СВР Скопје, Тетово и Гостивар утринава биле однесени на тестирање во судска медицина поради индиции дека во организмот имаат траги од дроги

26 полициски службеници од СВР Скопје, Тетово и Гостивар утринава биле однесени на тестирање во судска медицина поради индиции дека во организмот им...

Повеќе

(ВИДЕО) Отворен е првиот контакт центар за глуви и наглуви лица

✅ Отворен е првиот контакт центар за глуви и наглуви лица ⏰ Ќе работи од понеделник до петок од 8 до 18 часот📲 Услугите се достапни преку мобилна а...

Повеќе

Потресна исповед на таткото на Филип Филиповски за „Фокус”: Ова е моето, но утре може да биде било чие дете, правда мора да има!

-Ова е мојот син Филип Филиповски. Опериран е, остана без левиот бубрег, извадена му е и слезината. Целиот живот ќе ги сноси последиците...

Повеќе

(ВИДЕО) БИЗНИСМЕНИТЕ ТРИФУН КОСТОВСКИ И ГОРАН РАФАЈЛОВСКИ: Заев и екипата ги бива за дипломатија и голема политика, ама за економија засега се тешка тапа!

Повеќе

(ВИДЕО) ГОСПОДЕ БОЖЕ: Излапено старче кое порано бил уредник во МРТВ на ТВ Сонце тврди дека Македонците се предци на белата ариевска раса?!?!

Повеќе

СДСМ ГИ РЕМЕТИ ВМРОНИТЕ: ВМРО-ДПМНЕ избриша една прес конференција со лажни вести, ги охрабруваме да продолжат!

Вчерашната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, која беше последен класичен пример на ширење лажни вести, со наслов „Зошто Заев се уште молчи за с...

Повеќе

ЛУЃЕ, ДОДЕКА БРАНИТЕ ИМЕ, ЗЕМЈАТА СЕ ПРАЗНИ, ЕВЕ ЗОШТО НИ ТРЕБА НАТО И ЕУ ШТО ПОБРЗО: Ова е фотка од автобуската во Тетово, илјада Тетовчани заминуваат дневно за Италија, Германија, Швајцарија, Австрија...

Повеќе

Зборот е збор: Илјадници скопјани може да здивнат – се укинува “арачот” за парно кој беше наметнат за време на владеењето на режимот

Регулаторна комисија за енергетика денеска на седница конечно ќе решава за паушалот со кои исклучените граѓани од мрежата на парно-греење мораа да п...

Повеќе

ВЛАДАТА ДОНЕСЕ ОДЛУКА: Татјана Лазаровска ќе биде избркана од АРМ поради говорот на омраза по терористичкиот напад во Нов Зеланд!

Против професионалниот војник Татјана Лазаровска ќе биде поведена дисциплинска постапка и ќе биде предложена најстрога казна, односно да ѝ прекине а...

Повеќе

БРАВО, ВЛАДАТА СЕ ВМЕША ОТКАКО ЈАВНОСТА СЕ КРЕНА НА НОЗЕ: Кривични за уништување трска, инспектор под истрага бидејќи одбил да реагира!

На 16.03.2019 година двете лица се забележани како уништуваат добро под привремена заштита, односно природна реткост. Имено, еден од осомниченит...

Повеќе

ЦЕЛАТА НАЦИЈА СЛАВИ: Осудениот крадец на ќебапи избегал од Идризово!

Велешанецот Петре Караманов, кој беше осуден на три години затвор за кражба на ќебапи, избегал од затворот во „Идризово“, пренесува &bdq...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ НА БОКИ: Газда е на најгледаната телевизија во земјата, а си остана скандал мајстор, тешка будалетинка и забеготина

Повеќе