Одберете локација на пристап

По направените проверки, велат од Обвинителството, доколку се утврди идентитетот на сторители на кривични дела и се обезбедат законити докази, МВР треба да поднесе кривична пријава до Обвинителството. - Пратеникот Павле Богоевски (Фото: СДК.МК)
Интересот за инвестирање во земјава е се поголем. Северна Македонија е на мапата на компаниите што сакаат да го прошират производството, изјави денеска во Виена вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев по завршувањето на Виенскиот економск
Од Хелсиншкиот комитет велат дека во текот на наредниот месец редовно ќе ја информираат јавноста за деталите околу одржување на парадата, точната локација, време и маршрута. - Од денешната прес конференција (Фото: Хелсиншки комитет) Национ
Ако е нешто вредно во нашата АРМ тоа е генералот Методи Јаџи Јанев. Невиден ПРО-АМЕРИКАНЕЦ, буквално ако му го следите фб профилот нон стоп објавува заеднички средби вежби со НАТО генерали, пречекува Амерички генерали или е на семинари или конферен
Месечно кирија од 3000е за канцеларии, плус сметки од 700е за струја, парно, вода, телефон и интернет. Годишно тоа е 40 000е, а за 10 години тоа е 400 000 евра од буџетот на државата!!! Ова е без платите на вработените во кабинетот и неговата пен
Нови цени стапуваат на сила од вечерва, откако и оваа недела Регулаторната комисија не ги формираше малопродажните цени на дериватите. Користејќи ги глобалните формули и движењата на цената на нафтата на светските берзи, од вечерва врвните Gulf гор
Премиерот Зоран Заев кој денеска престојува во Виена даде изјава за случајот со пратеникот Павле Богоевски и повика истрагата да се заврши, а остава пратеникот сам да донесе одлука дали ќе поднесе оставка или ќе продолжи да биде народен избраник.
Горан Трајковски поднесе оставка од директорската функција во Дирекцијата за заштита на личните податоци. Трајковски во оставката, која во Собранието е доставена во петокот, пишува дека од лични причини си оди од ДЗЛП. Тој заПлусинфоне с

ЛЕГЕНДАРНИОТ ТРИЧКО ПРОМОВИРАШЕ КНИГА, МУ ДОЈДЕ ЦЕЛАТА ИНТЕЛЕКТУАЛНА СЛОБОДАРСКА ЛИБЕРАЛНА ЕЛИТА

Ослободување од Македонија Сакам на почетокот да ви прочитам еден краток текст, десетина редови, пет-шест реченици, текст преполн со значења и сотк...

Повеќе

(ВИДЕО) Костадинов: Пораз за Мицкоски е тоа што едвај 20 пратеници гласаа за интерпелацијата на Димитров

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов изјави дека тоа што во Собранието одвај 20 пратеници на ВМРО-ДПМНЕ гласале за интерпелацијат...

Повеќе

БРАВО ЗА ЈСП, ГО ИМАМЕ ХЕРОЈОТ НА ДЕНОТ: Шофер на ЈСП му вратил новчаник полн со пари на патник од Скопје, патникот се расплакал од среќа!

Скопјанецот Фериз Шабани си го добил назад паричникот полн со пари, кој го изгубил во автобус на ЈСП „Скопје“. Паричникот го нашол возач...

Повеќе

КОЈ МОЖЕ НЕКА СЕ СПАСУВА НА ВРЕМЕ: ПОРАДИ ИСТРАГИТЕ ВО ПОЛА ЕВРОПА, ПИРАМИДАЛНАТА ШЕМА ЛАЈОНЕС, ЛАЈКОНЕТ И КЕШБЕК СЕ ПРЕД КРАХ!

Претходните стории на Мактел за Лајонес, Лајконет и Кеш Бек беа прочитани во рекордни бројки од над 20 000 кликови!!! Очигледно има голем интерес за...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОМИНА НАЈТЕШКОТО, СЕГА Е ВРЕМЕ ЗА ПРИДОБИВКИТЕ, СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ МУ СЕ ПОКЛОНУВААТ НА ЗАЕВ: Прмиерот пречекан во Виена како да е балканскиот Нелсон Мандела!

Повеќе

(ВИДЕО) ГОЦЕВАТА РАСА ПУШТЕНА НА НАЈЈАКО ПО БЕЛИОТ СВЕТ: Тепачка во македонска црква во Мелбурн

Македонци кои живеат и работат во Австралија се испотепале во црквата Св. Димитрија во Спрингвел, Мелбурн. Причината се уште не е јасна. Ви ја прен...

Повеќе

КАКО БЕ САМО НЕ ИМ Е СРАМ, ИМААТ ЛИ ОВИЕ ЛУЃЕ ПАМЕТ - ВМРО ДПМНЕ СЕ ЗАГРИЖИ ДЕКА ГРУЈО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ПАРИ ВО БУДИМПЕШТА: Неуставно e Груевски да остане без пратеничка плата, малце е што украде стотици милиони евра, уште треба да му даваме од народните пари!!!

Според пратениците од ВМРО-ДПМНЕ неуставно е со нов член во Законот за плати на пратениците да му се укине платата на пратеник кој е осуден на казна...

Повеќе

ВЛАТЧЕ ОТКРИ КАКО ИМА НАМЕРА ДА СЕ ДОКОПА ДО ВИЛАТА НА ВОДНО: Со она што го прави цела политичка кариера - ПРОДАВАЊЕ НАЦИОНАЛИСТИЧКИ И ПОПУЛИСТИЧКИ М**А ЗА БУБРЕЗИ!

Влатко Ѓорчев, номиниран како можен кандидат за претседател на Македонија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, вчера на својот профил на Фејсбук остро реаги...

Повеќе

ВО ЃОРЧЕ ЗАПОЧНУВА ГРАДЕЖНА ОФАНЗИВА, ЌЕ СЕ ГРАДАТ БАЗЕНИ, ШКОЛИ, АМБУЛАНТИ, ЌЕ СЕ УРЕДУВААТ РЕКИ, УЛИЦИ, ПЛОШТАДИ!

Повеќе

Од 117-тата седница на Владата на РМ: План за извршување на обврските од Договорот од Преспа; Стартува 17-тата странска инвестиција; Усвоена Програмата за финансиска поддршка на руралниот развој; Нов закон за прекин на бременоста; СР Германија ќе ја помогне реконструкцијата на студентските домови

Владата на Република Македонија денеска ја одржа својата редовна 117-та седница, на која, согласно одредбите од Законот за употреба на јазиците, чле...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА ЗА МОЌТА НА АМЕРИКА: Дали знаете зошто ниту една мафија во светот без разлика колку и да е моќна не смее ниту да помисли да убие или киднапира агент на ФБИ, ЦИА и ДЕА?!

Во моментов на интернет кинотеката НЕТФЛИКС, мега хит е серијата НАРКОС МЕКСИКО, која е базирана врз вистински настани кои се одиграле во Мексико, К...

Повеќе

ОДЕЊЕТО ВО ВОЈСКА ПОРАНО ВО ЕКС ЈУГОСЛАВИЈА БЕШЕ ВАЖЕН НАСТАН ОД ЖИВОТОТ НА МАЖИТЕ, ЕВЕ ЈА ПРИКАЗНАТА НА ПЕРО КАМИКАЗА

JNA Po vrakjanjeto od Porech i po odlicno pominatiot mesec sledese novo iznenaduvanje:Voenite vlasti, po povod smrtta na Vrhovniot komandant drugar...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО МИЦКО БАРА ИЗБОРИ ИАКО ЗНАЕ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ПРЕГАЗЕН: ПОЛА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА МУ ОТКАЖА ПОСЛУШНОСТ!!!

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ДЕНОВИВЕ ВЛАДЕЕЛА ОПШТА ПАНИКА ВО ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ВИЛА НА ВОДНО!

Aleksandar Dinevski 2 hrs Паника во дворот на Фикусот! На десетина дена од распишување на редовните претседателски избори во Агенцијата за разу...

Повеќе

ДУИ НЕ БИЛА КРИВА ЗА НИКАКВА ПЉАЧКА: БУЈАР ОСМАНИ СЕ ЗАКАНИ СО ТУЖБИ ЗА МЕДИУМИТЕ!

Вицепремиерот од редовите на ДУИ, Бујар Османи, на денешната прес-конференција им порача на медиумите дека ќе добијат тужби ако вчера ја поврзувале ...

Повеќе