Одберете локација на пристап

За следниот викенд во Штип се српема тотално лудуло - 23 диџеи ќе пуштаат музика 3 дена без престан?!?! ПАПАПАПА!!! Еве линк од промотивното видео.
Интересно тврдење на писателот Божин Павловски во порталот Плусинфо: Ми се чини сега е последна шанса за Сашо Мијалков да го заштити името на својот татко. Имав приликада го познавам тој сиромав трговски претставник, кој доаѓаше во“Mисла&r
Работна средба за енергетска ефикасност Во мојот кабинет гостуваше делегација на Комората на мал бизнис со која разговарав за можностите за соработка во областа на енергетската ефикасност, заштедата на енергијата и намалувањето на загаденоста на в
Горан Михајловски - "Сакам да кажам" : Седницата за разрешување на јавниот обвинител Зврлевски нè чинеше 250.000 евра. Четврт милион евра чинеше тоа што месец и пол ги гледавме пратеничките и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ како се пресоблекуваат
Линк до видеото овде. Имало уште едно легендарно видео од овој мега цар:
Синоќа по затворањето на Охридско Лето со претстава „Ничија земја“ во изведба на Македонскиот народен театар во поранешната охридска касарна, дошло до поголемо нарушување на јавниот ред и мир помеѓу Никола Бакрачевски-градоначалник на О
Вечерва по изјавите на градоначалникот на Охрид дека актерот Сашко Коцев националистички го нападнал спикерот на собранието, побаравме телефонски изјава од претседателот на собранието, госпдинот Талат Џафери. Мактел: Господине Џафери точни ли се н
37 приватни фирми и јавни претпријатија во текот на 2015 и 2016 година намерно биле изземани од списоците за присилна наплата на данок на добивка, изјави в.д.директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска на денешната прес конференција.
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

ДОМ во Пробиштип, Кочани и Штип со локални еколошки иницијативи и пораки за излез од кризата

Делегација од ДОМ со претседателката Лилјана Поповска и пратеничката Маја Морачанин ја продолжи обиколката низ Македонија со посети во Пробиштип, Ко...

Повеќе

(ВИДЕО) Павлески предупредува на ТОТАЛЕН РАСПАД на системот и БЛОКАДА на општините: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за три недели ќе ја донесат државата во ХАОС, вработените во општините ќе останат без плата, се загрозува егзистенцијата на најранливите категории граѓани!

„Мора веднаш да прекине неразумното однесување на Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Овие неодговорни луѓе преку закани за насилст...

Повеќе

Клучни претседателски избори за иднината на Франција: До пладне речиси една третина избирачи гласале

Повеќе од 60 илјади избирачки места беа отворени утринава во 8 часот во Франција. Одѕивот до пладне изнесува 28, 5 проценти. Според податоците на ми...

Повеќе

Македонија на чекор до неславниот рекорд на Холандија

Со оценка од ЕК за „заробена држава“ и нефункционална пазарна економија, Македонија тешко ќе може да се справи со предизвиците без нова ...

Повеќе

(ВИДЕО) Буџаку: Како транзитна земја спремни сме за нов бегалски бран

Ние сме декларирани како транзитна земја, па ние не примаме бегалци како Германија или Шведска, меѓутоа спремни сме и да има нов бегалски бран, вели...

Повеќе

ДОМ бара мирен трансфер на власта

Изборните резултати беа признаени од сите учесници, постои парламентарно мнозинство и треба да се направи мирен трансфер на власта, според предложен...

Повеќе

ИНТЕРВЈУ МИРЈАНА ЛАЗАРОВА ТРАЈКОВСКА: Врховниот суд не може да си дозволи да не ги прифати „бомбите“ како докази

Врховниот суд мора да се соочи со сериозноста на задачата и не смее да ги запостави веќе донесените одлуки и пресуди и во граѓанските и во кривичнит...

Повеќе

Јован Митрески: Депонијата во Струга ќе ја исчистиме истовремено со чистењето на криминалот и криминалците

Вака сега, за Струга, бидејќи многу ја спомнуваат овие неколку дена… Прво, да ја спомнувавте толку овие 16 години локална власт и 11 централ...

Повеќе

ФАНТАСТИЧНА КОЛУМНА НА ПЕТАР ГОШЕВ: Зошто не се исплаќаат земјоделските субвенции? Зашто нема пари!

Субвенциите не се исплаќаат затоа што во Буџетот на Република Македонија нема доволно пари. Нема доволно пари затоа што тековните приходи во Буџетот...

Повеќе

Проф. д-р Светомир Шкариќ: Мирен премин на власта

проф. д-р Светомир Шкариќ Од изборите на 11 декември 2016 година произлезе новото парламентарно мнозинство од 67 пратеници. Тоа е нова власт во...

Повеќе

Ковачевски: ЗЕМЈОДЕЛСКА КАТАСТРОФА во Преспа, милионски штети на овоштарите

ЗЕМЈОДЕЛСКА КАТАСТРОФА! Уште не се исплатени штетите од мразот во април 2016 година, за што поднесовме иамандманво Собранието. За жал на овоштарите...

Повеќе

(ВИДЕО) 360 степни - Тодоровски: Индивидувалните закани од Стејт департментот за опструирачите се сосема сериозни

– Ако се ова такви многу јасни императивни принципи на меѓународната заедница, извесно е дека ЕУ и на САД нема и не можат да поверуваат на нек...

Повеќе

Браво за хуманиот гест на дел од пратениците на СДСМ

Сакам јавно да го пофалам гестот на пратениците на СДСМ, кои се откажале од своите плати, за да ги донираат за лекувањето на самохраната мајка Наташ...

Повеќе

За прв пат снимен хоризонт на црна дупка

Првиот обид да се навлезе во црна дупка и да се направи фотографија од нејзиниот хоризонт на случување, точка без враќање, односно граница во прос...

Повеќе

СДСМ: Ја осудуваме изјавата на градоначалникот Лата

„Ја осудуваме провокативната реторика во изјавата на градоначалникот на општина Дебар Ружди Лата, која не е во духот на заедништвото, интеграц...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti