Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

(ВИДЕО) Фросина Ременски му ја скина главата на Влатче Ѓорчев само со еден ударац у чело!

Повеќе

(ВИДЕО) ИМ ЛЕПЕЛО РАЧЕТО НА ВМРОВЦИТЕ: Kривични пријави против Марјан Ристески, Ирена Стерјовска Локвенец и Дарко Рибароски

Повеќе

ЛАДЕН ТУШ ЗА ВМРОВЦИТЕ: Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски, ги моли Заев и Ципрас да го сменат името на земјава со достоинствено решение!

Во изјава за грчката телевизија Ант Њуз, лидерот на ВМРО ДПМНЕ ги моли премиерите на Македонија и Грција да го сменат името на Македонија. – ...

Повеќе

ЕДНА БУДАЛА ШТО ЌЕ НАПРАВИ, СТО ПАМЕТНИ ПОТОА ЌЕ СИ ЈА ЧУКААТ ГЛАВАТА ОД ЅИД: Петре Шилегов се чуди што да прави со недоправеното Панорамско Тркало

Властите на Град Скопје уште не знаат што ќе прават со мостот за панорамското тркало во реката Вардар, што го имаше смислено поранешниот премиер Ник...

Повеќе

Сашо Ордановски: Новите владини политики не треба да се гледаат само преку правен диоптер, туку и низ социјална, економска и друга анализа исто толку важна за државата!

Правото не е единствената важна наука според која се градат општествените односи. Напротив, правото треба да се сообразува со промените и напредок...

Повеќе

Единствена Македонија и Бачев не се заебаваат: НАТО е геноцидна организација, бараме повлекување на одлуката за членство на Македонија во НАТО

До Средствата за јавно информирање Единствена Македонија, денес (23.01.2018, вторник) во Собранието поднесе Иницијатива за донесување на Одлука з...

Повеќе

(ВИДЕО) ПО ЈАВНАТА КАНОНАДА, ФИНАНСИИ ПОПУШТИ: Ја креваме границата на 2 милиона за ДДВ за физички лица!

Повеќе

(ВИДЕО) Мила Царовска на Алсат М: Постои можност и државните службеници да добијат К-15

Повеќе

(ВИДЕО) ИСТОРИСКИ НАСТАН: За прв пат бугарски амбасадор се обрати лично на седница на македонска влада, амбасадорот Петков ја објасни агендата на Бугарија за време на престседавањето со ЕУ

Повеќе

Треба ли Кире Лазаров воопшто да игра за ракометната репрезентација?!

Секако дека треба да игра, многу глупо прашање нели? Без него нема што да бараме на европското во Хрватска, нели? Мислам дека сеуште не е јасно да...

Повеќе

Време е Македонците да се разбудат од романтичниот националистички сон кој всушност е кошмар и да се помират со вистината - Македонија е татковина на сите кои живеат во неа!

Цели 27 години Македонците живеат во некаква илузија дека Македонија е на Македонците, а сите други може да одебат! Е не може така бе дечки, само 63...

Повеќе

ШВЕДСКА ИМА 15 ОФИЦИЈАЛНИ ЈАЗИЦИ, ОД КОИ 6 ДОМОРОДНИ И 9 ЕМИГРАНТСКИ

In 1999, the Minority Language Committee ofSwedenformally declared five official minority languages:Finnish,Sami,Romani,Yiddish, andMeänkieli(T...

Повеќе

СОСТАНОК НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО ДИРЕКТОРОТ НА БАНКАТА НА СОВЕТОТ НА ЕВРОПА: Новиот клинички центар конечно ќе стане реалност!

Повеќе

ПОТСЕТУВАЊЕ ЗА ТОА КАКО АПСЕА ГРУЕВЦИ: ИЗВАДЕНИ ПИШТОЛИ И КАЛАШНИКОВИ, СПЕЦИЈАЛЦИ СО МАСКИ И ПАНЦИРИ - Филмовите за Рамбо беа мачкина кашлица споредени со спектаклите на Чавков и Гоца Бесни Брк!

Апсењето на екс-заменик министерот Саша Андоновски наликуваше на кадар од филмовите за Рамбо ЦИРКУСВо конкретниот случај приведените лица беа носени ...

Повеќе

Прв жолт картон за министерката за труд и социјала, Мила Царовска

Недозволиво е социјалните издатоци за најзагрозените, најсиромашните, да доцнат цели 23 дена, а тек има да доцнат, затоа што дури денеска на влада бил...

Повеќе