Одберете локација на пристап

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д
Supertrade 11 hrs· Доколку се уште немате одлучено каде ќе го поминете претстојниот викенд подалеку од градскиот метеж, нашиот предлог за Вас е Макеоднски Брод и пештерата Пешна. Сместена на околу 6 километ
Filip Temelkovskiis atВлада на Република Македонија. 3 hrs·Skopje· Благодарност до ПремиеротЗоран Заеви министерот за здраство Венко Филипче за брзата реакција и наоѓање на заемно прифатливо решение околу б

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО ЛУДИЛО СПРЕМА АВАЛОН ОД 1-ВИ ДО 4-ТИ АВГУСТ ВО ОХРИД И СТРУГА!

Повеќе

И конзервативците распалија по Трамп по катастрофалниот самит со Путин во Хелсинки: Трамп е тажна, срамна човечка катастрофа!

Дури и конзервативците веќе се согласни дека Трамп не знае ни што прави ни кај тера! Колумнистот Џорџ Вил напиша жестока колумна во угледниот Вашин...

Повеќе

(ВИДЕО) АКТЕРОТ САША БАРОН КОЕН ПОВТОРНО Е СО НОВ ПРОЕКТ, ПАК ЦЕЛ СВЕТ Е НА НОЗЕ И ТОА СО СТАРИ ДОБРИ ФИНТИ, ИЗМАМИ ЦЕЛА ПОЛИТИЧКА ЕЛИТА ВО САД!

Повеќе

ШЕФ НА ЕДНА КОМПАНИЈА ВО САД МУ ГО ДАДЕ СВОЈОТ АВТОМОБИЛ НА РАБОТНИК КОЈ ПЕШАЧЕЛ 30 КИЛОМЕТРИ ЦЕЛА НОЌ ЗА ДА ДОЈДЕ НА РАБОТА ОТКАКО МУ СЕ РАСИПАЛ АВТОМОБИЛОТ

Во Америка многу се цени работата и работливоста, нешто како во Германија и Јапонија, тој менталитет е клучен за успехот на САД. Затоа оваа сторија...

Повеќе

(ВИДЕО) Најголемо филмско промашување во Кина на гигантот Алибаба со филмот Асура кој чинеше 100 милиона да се направи а заработи само 7 милиони на кино благајните!

Линк до сторијата овде.

Повеќе

СРБИТЕ ГИ ИЗМИСЛИЈА ЛУДИТЕ ТЕОРИИ ЗА НЕБЕСКИ НАРОД, НИЕ ПОСЛЕ ОД НИВ СЕ ЗАРАЗИВМЕ...

Повеќе

(ВИДЕО) ГДУ ИМААТ СТРАШНО ДОБРА ИДЕЈА, ЗА ОВА МОРА ДА ГИ ПОДДРЖИМЕ СИТЕ - НАМАЛУВАЊЕ НА БРОЈОТ НА ПРАТЕНИЦИ ОД 120 НА 90, ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА, ОТВОРЕНИ ЛИСТИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА ДОДЕЛИ 10 МИЛИОНИ ЕВРА ГРАНТОВИ ЗА МАКЕДОНСКИ КОМПАНИИ КОИ ЌЕ ИНВЕСТИРААТ ВО НОВИ ПОГОНИ И КАПАЦИТЕТИ!

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска, заедно со заменикот претседателот на Владата задолжен за економски праш...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАН НА ЗАЕДНИЧКИОТ ПРЕС СО ЗАЕВ: Колку само ноќи не сум спиел во Скопје на сите тие преговори за време на политичката криза, порачувам младите да не го преспијат референдумот како што се случи со Брегзит!

Повеќе

(ВИДЕО) НОВА ПОБЕДА ЗА МАКЕДОНИЈА: 500 НОВИ РАБОТНИ МЕСТА ВО НОВАТА СТРАНСКА ИНВЕСТИЦИЈА ДУРА!

Повеќе

(ВИДЕО А1ОН) ТАЛАТ НЕ МУ ДАДЕ ЗБОР НА ИЛЧЕ ГЕБЕЛС КОЈ МИСЛИ ДЕКА ПАРЛАМЕНТОТ МУ Е НА МАЈКА МУ ШУПАТА

Повеќе

МЕНАЏМЕНТОТ НА ВЕСНИКОТ СЛОБОДЕН ПЕЧАТ: И за нас важат законите како и за сите други домашни фирми со странски капитал, грантот нема да влијае на уредувачката политика!

Тоа што во македонската јавност се појавија многу дезинформации, манипулации, напади, па и отворени и злонамерни лаги на адреса на „Слободен п...

Повеќе

САМО СВИЊА РЕТАРДИРАНА МОЖЕ ДА ГИ СПОРЕДИ А1 СО ТВ НОВА!

Повеќе

ПАЗЕТЕ НА ВАКВИ ОПТИЧКИ МАМКИ НА РАЗНИ ПРЕВАРАНТИ КОИ САКААТ ДА ВИ ГИ ЗЕМАТ ПАРИТЕ АКО НЕ ВНИМАВАТЕ

Повеќе

ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕГА МОЖЕ СЛОБОДНО ДА ИДЕ НА ХАЛКИДИКИ: Власта го надитри ВМРО-ДПМНЕ за да ја формира ДИК без гласовите на опозицијата откако тие 1 месец го кочеа формирањето на ДИК!

Непосредно пред почетокот на денешната собраниска седница Владата предложи измени во Изборниот закони со кои членовите на Државата изборна комисија ...

Повеќе