Одберете локација на пристап

Велија Рамковски влезе во А1 телевизија за прв пат по седум години од упадот на хунтата на режимот на ВМРО ДПМНЕ!!! Ова моќно видео овде. Приметете дека влезе во телевизијата со истото кампче со кое го уапсија :D Човеков е цар!!!
Во најновата колумна, Геро продолжува да ја рекетира владата. Јавно кажува дека не бил доволно викан на средби, и како одмазда со дрва и камења кон владата, бара Заев да избркал на клоци пола од ПР советниците, под образложение дека многу ги имало
Трифун ги направил милионите надвор од Македонија, но на младите им вика да останат во мк?!?! Зошто и тие да не одат надвор да не направат 100 милиона евра и да не се вратат во мк со богатство како и Трики?! Трики се фали дека останал во мк, ама о

АЈДЕ АИРЛИЈА МАКЕДОНИЈО, ПРВОТО ЃУБРЕ ГО ИЗЕДЕ НЕМИЕН!

Повеќе

(ВИДЕО МАКФАКС) Арсовски: Груевски се наоѓа во политичка хистерија, никој не го сфаќа сериозно

Повеќе

ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕГА ИДЕ НА РАБОТА СО АВТОСТОП!

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ: Како ќе реагираа Косоварите ако наши 30 бандити вооружени до заби распалат во сред Приштина и утепаат 10 полицајци и ранат уште 40?!?!

Во својата најнова колумна на Цивил, Сашо Ордановски пишува: А што не те измамат тебе, прво да нападнеш некоја косовска гранична караула, од таму д...

Повеќе

Драга публико, поради падот на режимот, ја намалуваме претплатата на порталот за 90 проценти!

Почитувани читатели сегашни и идни на Мактел.мк, поради тоа што откако се ослободивме од Грујовото ропство се повеќе брендови се охрабруваат да се ре...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: Јанко Бачев го пофали СДСМ и го искритикува ВМРО ДПМНЕ, е јебига, све отишло у бестрага значи...

Повеќе

Ја премина ли министерот Драган Тевдовски црвената линија во односот со медиумите?

Според мене има една забуна во јавноста по падот на режимот на Грујо за тоа што треба да се случува на политичка сцена во однос на медиумите. Некои м...

Повеќе

ПРАТЕНИЧКАТА ОД ДОМ, МАЈА МОРАЧАНИН: Да престанат кампањите против еманципираните жени!

Повеќе

(ВИДЕО) Боби Христов ги дочека своите пет минути за кои се молеше на боговите долго време, конечно начека причина за да се истури на владата на Заев, маме му расплака на Тевдовски синоќа на Телма

Повеќе

И ја посакува ли умоболниот Ефтов на Македонија судбината на Сараево од 90-тите?!

Со тоа што шпицата за својата нова сезона Ефтов ја снимал во напуштеното олимписко село Игман над Сараево, дали се обидува да прати порака кон своите ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ОТКРИЕНА МИСТЕРИЈАТА: Новата најавна шпица Васко Ефтов ја снимал на напуштениот олимписки центар Игман над Сараево, место каде во 1984-та се одржувала зимска олимпијада, а во 1992-ра се извршувале егзекуции на заробени муслимани од страна на Србите кои го држеле окупирано Сараево цели 4 години

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЦИТЕ ВО ШОК: Претседателот на ветераните на ВМРО ДПМНЕ, Мане Јаковлевски побара оставка од Никола Груевски!!!

- Ако почнеме да ги бараме причините за поразот надвор од партијата, ќе ја направиме грешката на Бранко и СДСМ и ќе останеме 10 години во опозиција!...

Повеќе

СВЕТОТ ВО ШОК: Руската држава има голем сопственички удел во Facebook?!?!

Две руски државни институции вложиле значителни средства во Фејсбук и Твитер преку соработник на Џаред Кушнер, зет на претседател на САД, Доналд Тра...

Повеќе

РЕПЛИКА: Почитувана колешке Биљана Секуловска, не брзај со етикетите, прикочи малце и пушти бришачи на ветробранското стакло за да видиш подобро пред тебе

Во својата колумна на Нова ТВ, ценетата колешка, Биљана Секуловска, многу жестоко решета се што се дрзнало да ја брани одлуката на СДСМ да се рекламир...

Повеќе

ЕКСПЕРТОТ ЗА МЕДИУМИ, СЕАД ЏИГАЛ УСПЕА ДА ПРЕВЕДЕ ЕДНА ЕМИСИЈА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА СО НЕНАД МАРКОВИЌ, ЗНАЧИ МОЖЕЛО ОВА ДА СЕ НАПРАВИ?!

Конечно успеав да го завршам преводот на една од скорешните дебати на „Топ тема“. Тешко беше, к’о Шекспира да го преведуваш, но в...

Повеќе