Одберете локација на пристап

Вечерва во Скопје чаршијата коментира дека на 24 часа пред првата затворска пресуда, Груевски се спрема за бегство во Грција каде ќе има еден вид на правен азил затоа што грчкиот врховен суд донесе одлука дека аболицијата на Иванов сеуште важи. До
Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработувачки капацитетии и за интервентните мерки за дополнителна субвенција од 6 денари за килограм праски и
Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Денот на Ромскиот јазик, и геноцидот врз Ромите од втората светска војна, дека овие две одбележувања
Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да чекориме напред. Одговорноста е пред сите нас без разлика на партиската, етничка или верска прип
Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги возиме одговорните“ со која ќе ги мотивираат возачите да не возат пијани.(Фото: Град Скопје)
Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL & INGROSSO на 21 јуни, на 22 јуни доаѓаат MORCHEEBA, а за Вас како специјално изненадување, ја
Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-службата наДојче велеод кабинетот на германската канцеларка. Од Берлин доаѓа само потврда дека канцелар
Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓу Македонците од оваа Македонија, како и да се вика во иднина, и Македонците од Егејска и Пиринска М
По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и победата од 4-0 надПелистер, новиот шампион го подигна шампионскиот пехар. Најнапред сопственикот Дест
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остваруваат соништата на возрасните и помладите генерации за авантури и егзотични доживувања, Комерцијална ба
Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на консументите, претставува уште една инвестиција на компанијата во развојот

Геро преку Слободен Печат и Плусинфо заговара една тотална војна со владата, критика за се, пофалба за ништо, војна на принципите на тепачка меѓу снаа и свекрва!!!

Пазете колку се луди тезите кои ги заговара Геро преку своите колумни и насловните на Слободен Печат, а тие тези ги прифаќаат и шират неговите соборци...

Повеќе

(ВИДЕО) Владата додели 5 милиона евра за реализација на 100 проекти во македонските неразвиени региони каде се живее како во 19-ти век

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ ОД ГДУ: Аман, СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, доста си играте игри со овие бомби

СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИТЕ: Повеќе од две години Македонија е арена на скандали под формата на таканаречените бомби. Но се повеќе имам чувство дека ти...

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ ЗА БАРАЊЕТО НА АДВОКАТИТЕ НА ГРУЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА КАТИЦА: Хахахахахахахха, хихихихихих, хохохохохох… Неверојатно, но вистинито!

Мора да се признае дека фантазијата и инвентивноста на македонското правосудство за правење маневри, скаламуции и салта-морталиња за време на судски...

Повеќе

(ВИДЕО) Еве го настапот на Ај Кју на Евровизија, многу критики на нивна сметка откако не се пласиравме во финале

Бендот „Ај кју“, по синоќешното фијаско на Евровизија, при што не успеа да се пласира во финалето на 12 мај, заработи негативни критики ...

Повеќе

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: СЛАВА НА ХЕРОИТЕ!

Диво Насеље, 9 и 10 мај 2015 година, никогаш да не се повтори. Во заседа, заради скриени мотиви и монструозно загинаа осум припадници на полицијат...

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: ТРИ ГОДИНИ ПОДОЦНА, ДИВО НАСЕЉЕ...

Во кумановско “Диво Насеље“ Македонија положи најмалку два големи теста. Првиот, албанското население не им даде никаква подршка на за...

Повеќе

КЛАСНАТА СКРЕНА: ВО НАЈНОВАТА КОЛУМНА, МИРКА ПИШУВА ЗА ПЕНИСИ, ЕЈАКУЛАЦИЈА, СПЕРМА ВРЗ ЦИЦКИ, ШТО И СТАНА НА СТАРАВА?!

Класната или гледала порнич или тазе се омрсила по долго време, па во новата колумна распалила со порно вокабулар: Да го парафразирам умниот Чех ем...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ДО СКОПЈАНИ: ПРИЈАВУВАЈТЕ СЕ НА ПОВИКОТ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ

СООПШТЕНИЕ Скопје, 07.05.2018 година Градот Скопје ги потсетува граѓаните дека е во тек јавниот повик за надоместување на дел од трошоците за наба...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧКИ АНТИ ТАЛЕНТ, ДРВО НЕКАСТРЕНО, ЕВЕ ЗОШТО СДСМ ГУБЕЛО: Гордан Георгиев на Канал 5 изјави дека на предвремени избори СДСМ и ВМРО ДПМНЕ ќе изваделе нерешено?!?!

Еј човече, СДСМ само што го прегази ВМРО ДПМНЕ на локалните, ги остави само во Кавадарци, Зрновци, Петровец и Илинден, владата почна да заламфува, к...

Повеќе

АРТАН ГРУБИ: Со фудбалски жаргон, Заев владее како Меси, иако теренот му е со кал и камења! Ременски не се согласи...

- Заев изгуби една четвртина мандат во расправа со Вељановски и Иванов, имаме многу тесно мнозинство, но и покрај тоа Заев во фудбалски жаргон игра ...

Повеќе

ГДУ: Граѓаните на Македонија заслужуваат пристап до квалитетни лекови, потребни се законски измени по теркот на ЕУ!

СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИТЕ: Почитувани, Квалитетот и безбедноста на лековите мора да биде на прво место. Законските измени со кои продолжува па...

Повеќе

TUTTI A OHRID: ДОАЃА ZUCCHERO!

25 ЈУЛИ, 2018 година- Антички театар- Охрид Ништо не може да ја спречи оваа година да биде исклучителна во македонската концертна историја. Уникатн...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧОМ ГО ОТЕПА ГЕН СЕКОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Добро бе, не ми е јасно, објавувате бомба а не поканивте новинари, па каков е тој прес?!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА БОКИ: Наскоро парични награди за верните гледачи на 1 ТВ!

Повеќе