Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

БРАВО, ВЛАДАТА РАСТУРИ: Нова инвестиција од 20м € од Република Албанија во Македонија #ЧЕСТИТО!

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА ОД СИТЕ ТРИБИНИ И МИТИНЗИ) Почитувани граѓани, ви благодариме за големата поддршка која ја дадовте за европската иднина на Македонија. Бевме заедно во многу градови и села низ нашата Македонија. Волјата и решителноста на секој од вас покажува дека мораме да продолжиме понатаму

Почитувани граѓани, ви благодариме за големата поддршка која ја дадовте за европската иднина на Македонија. Бевме заедно во многу градови и села низ...

Повеќе

ФРЧКО СЕ ИСПОВЕДА: Често се расправаме со Тања Каракамишева на правен, абе луѓево како да имаат ментален блок, на крај се прашувам дали дебатираме за ист договор, како да има два договора, еден во овој универзум и еден во некој друг паралелен универзум!

- Често се расправаме со Тања Каракамишева и со Сиљановска на правен, и не можеш да излезеш на крај, како да имаат некаков ментален блок во главата,...

Повеќе

БЕГ со апел до граѓаните пред грејната сезона: Проверете ги вашите системи во станот, пријавете дефект во нашите служби

Балкан енерџи груп (БЕГ) ги повикува потрошувачите, куќните совети и управителите да проверат дали зградите се подготвени за грејната сезона и порач...

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕУТА И ЗАЕВ ЗАЕДНО ДАДОА ПОДДРШКА ЗА ГЛАСАЊЕ ЗА НА РЕФЕРЕНДУМОТ

Теута Арифиshared avideo. 11 hrs· Заедно со премиерот Заев дадовме поддршка на референдумот кој го гарантира чл...

Повеќе

(ВИДЕО) БМВ направи прекрасно мало електрично количе

Future proof technology, ensuring maximum driving pleasure today.The new BMW i3 with new high-voltage battery and an increased range of 260 kilometr...

Повеќе

(ВИДЕО) СРПСКА САНУ И РТС МИСЛАТ ДЕКА ДОГОВОРОТ НА МАКЕДОНИЈА СО ГРЦИЈА Е ДОБАР?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАРИТЕ ШТО ВРЕКАА ТРИ ДЕНА ЗА НАВОДНИОТ ИНЦИДЕНТ ПРИ ПРЕЧЕКОТ НА МАТИС СО КИЛИМЧЕТО, НЕКА ПОГЛЕДААТ ДЕКА СЕКОГАШ Е ПРАКТИКА ДА СЕ ЧЕКА АВИОНОТ ДА ЗАСТАНЕ ПА ТОГАШ ДА СЕ МЕСТИ КИЛИМОТ

Секогаш се чека авионот да застане, па тогаш се мести килимот за точно да се подеси каде ќе бидат скалите, пилотот не може да го паркира баш како шт...

Повеќе

ЗАЕВ ДЕНЕСКА ТРИУМФАЛНО НАЈАВИ СТАРТ НА МЕГА ПРОЕКТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ: Конечно стартува деловниот комплекс Лимак Дајмонд вреден 250 милиони евра!!!

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со заменик-претседател на Владата на Република Македонија Кочо Анѓушев, ден...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕРДОГАН ВО ПОСЕТА НА БЕРЛИН, ТУРЦИЈА И ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАТОПЛУВААТ ОДНОСИТЕ

Турција е во тешка економска криза, и време е Турција и Германија да се вратат на старите добри релации од пред 2014-та кога добро соработуваа на се...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ФОКУС: Еве зошто Антоњо толку галами, СЈО му спрема апс и долга робија!!!

Во утрешниот број на неделникот Фокус ќе читате: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИГласот „за“ на референдумот е единствениот начин Македонци...

Повеќе

МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ И ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР ОЗНАЧИЈА СТАРТ НА БЕРБАТА НА ЈАБОЛКАТА ВО РЕСЕН

Ljupcho Nikolovski 9 hrs· Денеска заедно со евроамбасадорот Самуел Жбогар и постојаната претставничка на УН...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Таборот против договорот со Грција ќе доживее таков епски пораз на овој референдум што потоа едно 10 години ќе бидат со 20 пратеници во собрание, ќе бидат една маргинална анти западна радикална политичка дружина и тоа е најдоброто од целава работа, пошо злото мораш да го поразиш политички, не можеш со него да дебатираш

- Оваа дружината против договорот со Грција ќе биде така епски збришана на овој референдум, што потоа едно 10 години нема да можат да се опорават, ќ...

Повеќе

(ВИДЕО) ГРАД СКОПЈЕ ЗАПОЧНА СО ИЗГРАДБА НА БУЛЕВАРОТ БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

Повеќе

БРАВО: Населба Автокоманда ќе добие нова поликлиника!

Повеќе