Одберете локација на пристап

Претседателството на Обединети за Македонија во поширок состав, на својата синоќешна седница, донесе едногласна одлука за подршка на заедничкиот кандидат за претседател на Република Северна Македонија, г-дин Стево Пендаровски. Поддршката на кандид
До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време со слаб до умерен северенветер. Во вторник и среда ќе има зголемена облачност со локален дожд, а во среда зарадизаладувањето се очекуваат врнежи од снег на планините. Прогноза за 23.03.2019Минималн
Фонд за иновации и технолошки развој Yesterday at 4:06 PM· Сите сити - Ајде Македонија: Многу ни значи тоа што институциите нè препознаа и нè поддржаа во нашата кауза да ги видиме#СитеСити. Нашата мрежа почна да го до
Реисот Сулејман Реџепи во име на ИВЗ вчера адресирал писмо до Владата со кое бара враќање на денационализираниот имот за кој тврди дека како ИВЗ имаат право на сопственост. Писмото денеска го објави Владата со реакција дека во него содр
Членови на партијата ВМРО-ДПМНЕ раздаваат флаери по станови во Капиштец за претстојните претседателски избори и покрај забраната да се раздава пропаганден материјал кој што се однесува на нивните противкандидати.
Оперативно-техничката агенција иако е нова институција, солидно се оформува, работи согласно законските надлежности и ги почитува сите пропишани процедури. Ова е наведено во Извештајот за работата на оваа Агенција, која е посредник во
Седумпати е зголемен профитот на банките во последниве осум години, но тоа не ги спречува да менуваат камати и да воведуваат нови провизии за граѓаните pic.twitter.com/L5IDq8o5uY — Види Вака (@VidiVakaVideo) March 22, 2019
Ве известуваме дека зградата во Маџир Маало е во завршна фаза .Слободни четворособни станови со различна квадратура од 95 м2 до 104 м2 . Становите ќе бидат вселиви јули 2019г. Закажете состанок со нашите архитекти и информирајте се за нашите
- Киро Глигоров беше цел на атентат кој му го направија Србите кои му беа лути што не ја врати Македонија назад во Србија, они се надеваа на тоа затоа што тој цел живот го помина во Белград и важеше за нивни човек. Истите структури го убија и Стамб
- Вие морате да имате одговорност кога се изразувате слободно, не може да обвините некого за убиец на основ на рекла казала без никаков аргумент и после книги да си шиткате со тие будалаштини, со тоа вие уништувате една личност која со тоа трпи гол

ГРОЗНО ПОТСЕТУВАЊЕ НА ВОЈНАТА: Преку 50 училишта во Босна се поделени со метална жица на три дела за Муслимани, Католици и Православци!

Поделени училиша, каде децата учат од три различни учебници по историја, тоа е реалноста во Босна. Над 50 школи се поделени на делови за Муслимани, ...

Повеќе

НОВ ИСПАД НА КУРТОНОТ ЦВЕТИН ЧИЛИМАНОВ: Му упати клетви на Твитер на амбасадорот Чарлс Герет Лондон да гори како Париз што гори деновиве!

Повеќе

ШОКАНТНО: ЕВЕ ЗОШТО ЖМИЦКО ЦЕЛА ГОДИНА ДОДЕКА Е ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ СЕ ТУФКА ДА ГО ОСУДИ 27-МИ АПРИЛ, ГЛАВНИОТ ОРГАНИЗАТОР МУ Е ЛИЧЕН СОВЕТНИК ЗА БЕЗБЕДНОСТ?!?!

Главниот организатор на 27-ми април, екс директорот на УБК, Владимир Атанасовски кој вечерва е уапсен од страна на МВР по наредба на ОЈО, бил главен...

Повеќе

КОЈ Е САТРАПОТ КОЈ Е УАПСЕН ВЕЧЕРВА: МЛАДО КУРЛЕ ОД ДЕЛЧЕВО, ВЕРЕН ИЗВРШИТЕЛ НА СИТЕ НАРЕДБИ НА ГРУЈО И МИЈАЛКОВ, ПРВО РАБОТНО МЕСТО НА САМО 26 ГОДИНИ МУ БИЛО ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈА ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ, ОД ТУКА СВЕ ТРЕБА ДА НИ Е ЈАСНО!

Не е само Миле ми текна, не е само Диме Спасов, не е само Илче Гебелс, не се само разни Нинџи и Кољовци и Југовци, има и други верни бројлери без гр...

Повеќе

БОМБА ОДЕКНА ВЕЧЕРВА, СЛЕДЕН Е ИВАНОВ И НЕГОВИОТ СОВЕТНИК СИНИША АЛЕКСОВСКИ: По серијата сведочења на обвинетите од 27-ми април, уапсен е екс директорот на УБК, Владимир Атанасовски како еден од организаторите на крвавите настани од 27-ми април!!!

1 тв повикувајки се на свои извори објави дека вечерва е уапсен бившиот директор на УБК Влдимир Атанасовски. Вчера сведок на судскиот распит за крва...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧАРИТЕ ВО САД СЕ ГОЛЕМИ ЛУЃЕ: Пред 40 години беа големи политички противници, денеска поранешниот сенатор Боб Дол со помош стана од инвалидска количка за да се поклони пред ковчегот на Џорџ Буш Постариот

WATCH: Former Sen. Bob Dole is helped out of his wheelchair to salute the casket of George H.W. Bush in the U.S. Capitol. pic.twitter.com/BeIz3USr...

Повеќе

ПАРТИЈАТА ПОЕН ПРИМЕНА ВО ЕВРОПСКАТА СЛОБОДНА АЛИЈАНСА КОЈА ИМА 7 ЕВРО ПРАТЕНИЦИ

Партијата за Општествен и Економски Напредок - ПОЕН денеска стана членка на Европската Слободна Алијанса која има 7 евро пратеници. Лидерот на па...

Повеќе

ЗАЕВ ГЛАВНА ЅВЕЗДА НА САМИТОТ ВО ЗАГРЕБ

Повеќе

Од 106-та седница на Владата на РМ: Времено згрижените добиваат можност за трајно домување и вработување; Со подобри услови за велосипедскиот сообраќај за намалување на аерозагаденоста

На денешната 106-та редовна седница на Владата на Република Македонија, беа разгледани заклучоците на Собранието на Република Македонија, донесени н...

Повеќе

ФРЧКО, КАМБО, ШКАРИЌ, НАНО, ВЛАДО ПОПОВСКИ, БОЧВАРСКИ, СПАСОВ И РЕДИЦА ИНТЕЛЕКТУАЛЦИ ЌЕ ЗЕМАТ УЧЕСТВО: Владата на Република Македонија организира серија јавни дискусии со експертската јавност и со граѓаните во врска со нацрт-амандманите за измени на Уставот на Република Македонија

Почитувани, Ве известуваме дека почнувајќи од утре, Владата на Република Македонија организира серија јавни дискусии со експертската јавност и со г...

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ: Симовски призна на суд - Директорот на УБК Атанасовски наредил да се запалат домовите на Шилегов и Шеќеринска

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за настаните од 27 април во Собранието, обвинетиот Захарие Симовски ја изнесуваше неговата одбрана. Според не...

Повеќе

НОВ УСПЕХ НА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО: ЧЕТВОРИЦА ВИСОКОРИЗИЧНИ ПАЦИЕНТИ ДОБИЈА ВЕШТАЧКИ АОРТНИ ЗАЛИСТОЦИ НА КЛИНИКАТА ЗА КАРДИОЛОГИЈА СО МИНИМАЛНО ИНВАЗИВНА ПРОЦЕДУРА!

„Процедурите се изведоа успешно кај сите пациенти, и тие се веќе пуштени дома и целосно активни. Ехото на срце по процедурата покажа одлична...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ГИ ПРЕЗЕНТИРАШЕ СВОИТЕ ИДНИ ПРОЕКТИ НА ИТАЛИЈАНСКО–МАКЕДОНСКИ БИЗНИС ФОРУМ

Советникот за стратегија и развој во Секторот за поддршка на градоначалникот на Град Скопје, Тони Масевски, денеска учествуваше на италијанско &ndas...

Повеќе

ЧЕЛНИЦИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ ЗЕМАА УЧЕСТВО ВО ДЕБАТАТА „ПРИВРЕМЕНИ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО – ДОБРИ ПРАКТИКИ И ПРЕДИЗВИЦИ“

Претседателката на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева, денеска учествуваше на дебатата „Привремени мерки за заштита од семејно насилство &...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ГРАД СКОПЈЕ: ЦЕЛОСНО ОБНОВЕН ДРВОРЕДОТ НА РУЗВЕЛТОВА

Градот Скопје ја продолжува акцијата за обновување на дрворедите низ Скопје, дел од големата есенска акција за зазеленување на градот. - Денеска го...

Повеќе