Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

ВМРО ДПМНЕ ГО ИСКЛУЧИ ОД ПАРТИЈА НАЈДОБРИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ЗЕМЈАВА: МИТКО ЈАНЧЕВ ОД СВОЈ ЏЕБ МУ ДОНИРАШЕ ЛИЗГАЛИШТЕ НА КАВАДАРЦИ!

Митко Јанчев - Градоначалник на Општина Кавадарци December 3 at 9:02 AM· Општина Кавадарци на иницијатива на ...

Повеќе

БОЧВАРСКИ: Изградена е пристапна улица, водовод и канализација во месноста Шардаван Баши, инвестиција вредна 1,1 милион денари!

Повеќе

Божиќ во Светата Земја со Аурора: Незабораво патување каде секој вистински верник, барем еднаш во животот треба да отиде да ја почувствува Божјата енергија..

Божиќ во Светата Земја✝️ Незабораво патување каде секој вистински верник, барем еднаш во животот треба да отиде да ја почувствува Божјата енергија....

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) НЕОДОЛИВА ПОНУДА ВО АУРОРА РЕСОРТ И СПА ВО БЕРОВО: Покрај езерото, планината, прекрасниот хотел, базен, нудат и мини зоолошка градина со елени, срни, зајчиња, пауни, овци и коњи!

Повеќе

Поминете незаборавен дочек на Новата година во Aurora Resort & Spa!

Поминете незаборавен дочек на Новата година воAurora Resort & Spa! За забавата и дочекот ќе се погрижи познатото#Show#Band#DuoТРИ ШЕШИРА, а Ве о...

Повеќе

ДОБИТНИЦИ ОД НАГРАДНAТА ИГРА ПО ПОВОД 13-ТИОТ РОДЕНДЕН НА РАМСТОРЕ МАКЕДОНИЈА

На 03.12.2018 во 12 часот голем број потрошувачи, заинтересирани граѓани и учесници присуствуваа во трговскиот центарRamstore Mall - Skopjeна извлек...

Повеќе

ГОЛЕМА ИГРА ЗА ГОЛЕМА KIA: Нова наградна игра на Рамстор Мол

Пазари во Рамстор мол и освоj вредни награди! Рамстор Мол започнува уште една голема наградна игра “Голема игра за голема КИА”. Од 16...

Повеќе

КРЦКАВО ПИЛЕШКО И ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ: Светскиот ланец КФЦ отвори ресторан и во Рамстор Мол

Ramstore Mall - Skopje December 2 at 10:00 AM· Вчера во нашиот трговски центар се отвориKFC Macedonia!^_^Кој ...

Повеќе

НОВОГОДИШНА ЕЛКА НА ЖЕЛБИ ВО РАМСТОР МОЛ

Најубавото нешто на светот е детската насмевка, а Новата година е вистинко време да подариме насмевки на детските лица. Оваа година по јубилеен 10-...

Повеќе

МОНСТРУМ: Кога ќе ти текне дека си наместил 200 души меѓу кои и твои блиски роднини да скапат по затвори заради тебе, а ти слободен си шеташ по Будимпешта со украдени милиони

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА УДРИ ПО МЕНАЏЕРИТЕ КОИ ЗЕМААТ ПЛАТИ НАД 5000е МЕСЕЧНО, НЕМА ВЕЌЕ ДА СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК КАКО ДОСЕГА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОСКА: Побарав притвор за екс директорот на УБК затоа што тој е искусен во уништување докази и беа големи шансите тој да здувнеше во Унгарија или друга земја

Повеќе

(ВИДЕО) Рекордни 34 000 мечиња беа фрлени на терен по победата на хокеарите Мечки во Пенсилванија

More than 34,000 teddy bears were tossed onto the ice after the Hershey Bears won a hockey game against Binghamton. Fans who threw the bears—t...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОК ДУЕЛ НА САШО ОРДАНОВСКИ И ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ НА ТЕМА КАКО СДСМ РАБОТИ ВО ОБЛАСТА НА СУДСТВО, ПОЛИЦИЈА И ТАЈНИ СЛУЖБИ

Повеќе

АЈДЕЕ, НАСЛОВ НА ГОДИНАТА!

Повеќе