Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

АЈ НА ЗДРАВЈЕ ГРУЈЧЕ, ПА НЕКА ТИ СЕ МНОЖАТ!

Еби се за тоа што ме избрка од работа од Наша ТВ. Еби се за тоа што ме остави без реклами 5 години на Мактел. Еби се за тоа што ми прати дечки со ...

Повеќе

ТООО СУДИКЕ, УДРИ НЕ ГО ЖАЛИ, ТОА ЃУБРЕ МИСЛЕШЕ ДЕКА Е СУЛТАН, ЈА ПОКРАДЕ МАКЕДОНИЈА И УНИШТИ БЕЗБРОЈ ЧОВЕЧКИ ЖИВОТИ!!!

Го стигна правдата ѓубрето кое мислеше дека е крал и дека е недопирлив!!! Го имаше целосно замолчано обвинителството преку Зврле а и судството преку ...

Повеќе

АЈДЕ ЧЕСТИТО НАРОДЕ: ПРВАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ГРУЕВСКИ - ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР!!!

Во негово отсуство, денеска судиката Добрила Кацарска го осуди Груевски за виновен и му досуди казна затвор од две години! За виновни беа прогласен...

Повеќе

КОНЕЧНО - Заев го стокми списокот за реконструкција на влада – еве кои се новите министри во владата!

Премиерот Зоран Заев попладнево го испрати предлогот за промена на составот на Владата до Собранието на Република Македонија. Досегашната министерк...

Повеќе

ВО ЖИВО ИЗРЕЧУВАЊЕТО ПРЕСУДА ЗА ГРУЕВСКИ ЗА ТЕНК!

Повеќе

ЛЕЛЕ ГРУЈЧЕ, ШТО ТИ СЕ ДЕСИ: САМО 10 ПРОТЕСТАНТИ ПРЕД КРИВИЧЕН СУД!

10 тина демонстранти пред суд, за да му дадат подршка на Груевски за првата пресуда Пресудата за набавката на луксузниот блиндиран „мерцедес&...

Повеќе

ШОКАНТНО: ГРУЈО НЕ СЕ ПОЈАВИ НА СУДСКОТО РОЧИШТЕ ЗА ОДРЕДУВАЊЕ ПРЕСУДА, ДАЛИ ВЕЌЕ ИЗБЕГАЛ ОД ЗЕМЈАТА?!?!

Груевски не се појави на изречувањето на пресудата за Тенк! Од судското рочиште оди видео пренос во живо на ТВ 24!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТЕН НАСТАП НА СОПРУГАТА НА РЕЖИМСКОТО КУРТОНЧЕ ЖИДАС ДАСКАЛОВСКИ НА ТВ 24: Иако нејзиниот институт една деценија добива милионски грантови од ЕУ, таа се заложи да ги прекинеме преговорите со Грција и да јадеме корења!

Брачниот пар Даскаловски - Ристеска го поседуваат институтот ЦИКП - Центар за истражување и креирање политики. Над една декада добиваат милиони евр...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Горан Ангелов-Ќосето призна вина?!?!

Сликата е шега и конструкција од страна на Мактел.мк, ова ѓубре штрајкува со глас и тврди дека бил суден затоа што бил голем патриот, бла бла бла......

Повеќе

(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ ВО 24 ОТВОРЕНО: Порано предлог решенијата беа многу подобри, Димитров порасна со проблемот со името и најдобро го знае проблемот, решението Илинденска Македонија е прифатливо и за ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

БИЉАНА СЕКУЛОВСКА СО ИЗЈАВА НА ДЕНОТ

Повеќе

(ВИДЕО) КОЉА ОД ЈАДРО: Не сме многу задоволни од учинокот на Роберт Алоѓозовски, ама се плашиме дека новиот министер за култура ќе биде бетер од него!

Повеќе

(ВИДЕО) Роберт Поповски му предложи на Шилегов, сите општини да објават јавно како ги трошат народните пари

Повеќе

ИДЕЈАТА ЗА ВАУЧЕРИ ЗА ПРЕВОЗ НА ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ШИЛЕГОВ ЈА ПОЗАЈМИЛ ОД АМЕРИКА

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: Предлогот Илинденска Македонија е скроен меѓу Димитров и Коѕијас во Сунио, Грција, во присуство на Нимиц

Повеќе