Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

(ВИДЕО) ЉУБИША НИКОЛОВСКИ: Бојкотирам се банда кукавици!

Повеќе

НАЈСЛАВНАТА И НАЈПЛАТЕНА СВЕТСКА МАНЕКЕНКА, ЖИЗЕЛ БУНДХЕН ВО КНИГА МЕМОАРИ ПРИЗНА ДЕКА ДОЛГО БОЛЕДУВАЛА ОД ПАНИЧНИ НАПАДИ И ДЕПРЕСИЈА

Често мислела и на самоубиство. Морала да го промени начинот на живот и да му раскине и на Леонардо Ди Каприо, кој изгледа придонесувал за стресот и...

Повеќе

Мактел прогнозираше 1 милион, Бучковски поскромен од нас: Над 700.000 граѓани ќе гласаат „За“ на референдумот

Професорот Владо Бучковски, поранешен министер за одбрана и поранешен премиер на Република Македонија, во синоќешното гостување на BloombegTVBulgari...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА ОДНОСИ СО ЈАВНОСТ НА ПИВАРА СКОПЈЕ: Kако најголем производител на пиво во земјата и пазарен лидер имаме и најголема обврска да ја едуцираме јавноста на одговорна консумација!

Вистинскиот успех е возможен и целосен доколку го споделиме со заедницата на која и припаѓаме. Оваа навидум едноставна реченица е една од суштинскит...

Повеќе

ХОРХЕ ИЗГУБЕН ВО ВРЕМЕТО И ВО ПРОСТОРОТ: Повика на БОЈКОТ, а во Њујорк денеска се сликаше со Трамп!

Повеќе

СКОПСКО ВИ ПРЕСТАВУВА: НЕДЕЛА НА ПИВОТО ВО ВЕРО ЦЕНТАР, СО МНОГУ КОНЦЕРТИ И ДЕГУСТАЦИЈА НА ПИВО

Дознајте зошто пивото ги прави сите прилики посебни и поубави - денеска во 17.30 часот ги покануваме сите љубители на пивото во Веро Центар, каде ја...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Кока Кола е еден од општествено најодговорните брендови во земјава: Донира паркиралишта за точаци и активни зони за вежбање ширум земјава!

Го дониравме и шестотоCoca-Colaпаркиралиште на Градскиот плоштад спроти City Gallery. Ова е нашиот начин за подигнување на свесноста за велосипедот ...

Повеќе

АДВОКАТОТ НА МАФИЈАТА, ЈОВО ПРЕВАРА КОНЕЧНО ЌЕ ОДГОВАРА ЗА ЗЛОДЕЛАТА: И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВРХОВНИОТ СУД ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ БЕШЕ НА РАСПИТ ВО СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА МЕСТЕЊЕТО СУДСКИ ПРЕДМЕТИ

На излегување од Обвинителството, Вангеловски рече само дека на денешниот распит бил како сведок. (Фото: К. Попов) Претседателот на Врховниот суд Ј...

Повеќе

ДЕМАНТ од Слободанка Гиевска по објавена сторија на Мактел.мк за судиката на врховен суд, Елена Гошева

Во врска со текстот објавен на 20.09.2018 година со наслов “КОЈА Е ЕЛЕНА ГОШЕВА - ЕДЕН ОД НАЈСИЛНИТЕ СТОЛБОВИ НА ГРУЕВИЗМОТ, СУДИЈА НА УСТАВ...

Повеќе

ДЕМАНТ од Игор Гиевски по објавена сторија на Мактел.мк за судиката на врховен суд, Елена Гошева

Во врска со текстот објавен на 20.09.2018 година со наслов “КОЈА Е ЕЛЕНА ГОШЕВА - ЕДЕН ОД НАЈСИЛНИТЕ СТОЛБОВИ НА ГРУЕВИЗМОТ, СУДИЈА НА УСТАВ...

Повеќе

НУКЛЕАРКА ГИ РАЗНЕСЕ ВМРОНИТЕ И БОЈКОТИРАМ: Ете, по 20 години молк, и таткото на Античка Македонија, решил да гласа за Европска Македонија. Тоа е!!!

Договорот за името треба да го прифатиме како единствено реално решение. На референдумот на 30 септември нема да водиме партиски борби, туку ќе се б...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ ЧОВЕК Е УНИВЕРЗИТЕТСКИ ПРОФЕСОР И ИМА НЕВЛАДИНА КОЈА ЗЕМА МИЛИОНИ ЕВРА ОД ЕУ - ЖИДАС ДАСКАЛОВСКИ: ЕУ и НАТО не се наш стратешки интерес, нашиот идентитет се брише, Македонија го губи својот суверенитет?!?!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ, БОЈКОТИРАМ И ЛЕВИЦА ЛАЖАТ: Референдумот нема шанси да биде наместен ќе го следат рекордни 12 000 домашни и 300 странски набљудувачи, 50% повеќе од изборите во 2016-та!!!

ПолитичкиНекоректен‏@nekorektniot4h4 hours ago Здравко и @levica_mk толку сакаат да веруваат дека референдумот е наместен што се лажат сами...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛКУ ОД ОВИЕ ЌЕ ИЗЛЕЗАТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ?!

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕКЕРИНСКА: Одлуката ќе ја донесат тие што ќе излезат на гласање. Оние граѓани кои знаат каде сакаат да оди Македонија. #ИзлезиЗА

Повеќе