Одберете локација на пристап

ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, евроамбасадорот во Македонија Самуел Жбогар и претставничката на Меѓународната организација за мигранти Соња Божиновска-Петрушевска, денеска на граничниот премин „Богородица“ присуствуваа
Плата од Сител 3, жена му маркетинг директор на Археолошки Музеј на Македонија, банери од јавни претпријатија на порталот www.jadiburek.com,плус плата од радио РСМ каде имаше емисија... Плус банери од Зегин, ЕВН и Систина... И после, Јанко Бурек
За прв пат во историјата на Шутка, еден градоначалник ќе прави дебата за буџетот, жителите на социјални мрежи мислат дека некој ги заебава!
- Јас на правен сум си како дома и затоа сама побарав да седам во публика за време на настанот е не во прв ред, не сакам многу да ме третираат како ВИП личност иако сум министерка... Вака Рената Десковска го објасни моментот на кој Мактел реагираш
- Поради тоа што го стопиравме Скопје 2014-та и поради локалните избори привремено беше стопирано давањето градежни дозволи и затоа има пад од 30 посто во градежништвото, но догодина ќе имаме бум во сите сектори, ќе се рестартира работата на автопа
- Најважно за една земја да биде богата е да биде стабилна, сигурна со владеење на правото. Еве ви еден реален пример за кој лично можам да посведочам. Еден ден по настаните од 27-ми април главниот дистрибутер на камионите кои ги произведува БРАКО

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Запознајте се со Целесте Бербер од Австралија, најоткачената и најсамоуверена жена на светот

Линк до фото галеријата со пародии на славни фото модели од страна на комичарката од Австралија, Целесте Бербер, овде.

Повеќе

Никола Димитров до Вечер: Јас не се презивам Поповски, Димитров сум ја!

Повеќе

(ВИДЕО) Две години од брканицата на Саше Политико со режимското курвиче Јанко Бурек во градски парк, 250 000 луѓе го видоа ова лудило

Повеќе

НИКОЛА ДИМИТРОВ НА САМИТ ВО ДУБРОВНИК: Демократијата и стабилноста одат рака под рака, земјите без владеењто на правото и без демократија се нестабилни и сиромашни

Балканот мора да порасне и тоа брзо, пред младата генерација целосно да дигне раце и да оди самата во Европа, истакна министерот за надворешни р...

Повеќе

ДРАМАТИЧЕН ПРЕС НА ДОМ: Некој сака да ги отруе и убие граѓаните на Источна Македонија!

Повеќе

НА САД И Е СЛУЧУВА КАТАКЛИЗМА: Над 1000 Американци умираат секој ден од предозирање со новата дрога Фентинел, која е 100 пати посилна од Хероинот а е дупло поефтина

Линк до сторијата овде.

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Ирачките сили помогнати од САД го освоија Мосул од ИСИС, градот изгледа како да го погодила нуклеарна бомба

Линк до вестите на Ројтерс, овде.

Повеќе

(ФОТО) Оваа скулптура се наоѓа на црква во Ватикан

Повеќе

Е ОВА СЕ ВИКА ИРОНИЈА: Знаете ли која книга е најчесто крадена во книжарниците на сите времиња?!

Повеќе

БРАВО ЗА МВР: 120 деца на загинати припадници на вооружените сили и годинава летуваат во одморалиштето на МВР во Охрид

Повеќе

Грујо, ова е само 1 промил од доказите против вас!!!

Повеќе

Ацо Кабранов: Народе бидете уште малку трпеливи, на Груевци им се стега јамката на вратот, нема каде да бегаат, готови се!

Повеќе

За ролексите поршеата хациендите и милионите на Кочо Анѓушев

Во земјава има изместена перцепција кон богатите. Но вистината е дека парите тешко се печалат на чесен начин и секој успех околу нас треба да се гледа...

Повеќе

(ФОТО) Гевгелискиот крадоначалник Франгов ги крши законите за работнички права, на 43 степени се покрива пазарот во Гевгелија!

Повеќе

ФРОДЕМ: Судиите кои до вчера одредуваа илјадници притвори а сега не одредија ниту една мерка притвор за над 80 обвинети се самите дел од злосторничкото здружение и мафијата!!!

Повеќе