Одберете локација на пристап

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на оддржување на седница на косовската Влада, јави Бота сот. -Оставката е неотповиклива, рече Харадинај. Тој образложи дека оваа одлука е донесена откако
Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе бидат распределени согласно општината во која живеат и според локациите на кои ќе бидат пунктовите. Дисперзијата ќе следи во општинските пунктови кои се наоѓаат во п
Семејството Рујковски добива двојно поголема социјална помош, односно гарантирана минимална помош. Дополнително, примаат детски и образовни додатоци и посебен додаток за Татјана и двете деца со оштетен вид. #СеГрижиме за секое дете да има еднаква ш
- Премиере што барате на Водно во 1 часот ноќе? Лично ве уловив пред некој ден! - го праша премиерот уредникот на Инфомакс, Александар Митовски. - "Па таму живеам, премиерската вила е таму" - му одговори премиерот. На ова сите се изнасмеаја во са
- Освен тоа има и створен голем капацитет за ловење крупен криминал, сега на мета ќе биде оваа власт и тоа е во интерес на граѓаните. СЈО даде многу за земјата и ќе продолжи да дава во нов облик во рамките на ОЈО! Премиерот Заев на одговор на нови
Со заедничка, брза и усогласена реакција во кругот на компанијата ОКТА се одржа „Заеднички одговор 2019“, комплексна вежба за справување со пожар, заштита и спасување. Интерактивната вежба управувана од Дирекцијата за заштита
Постои видео кое е доставено до ОЈО на кое се гледа како Катица Јанева пазари во Тинекс и во крошната е забележана тегла ајвар од струмички бренд близок со Заеви. Ова е крунски доказ дека Јанева е во мрсна сочна врска со Заеви со што очигледно е д
Здравствениот Дом во Ресен е одлично организиран, пациентите во секое време ја имаат потребната здравствена заштита, а преку вработувања на медицински кадар и зголемувања на плати на вработените се грижиме тие да бидат мотивирани и успешни во своја
Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев е оптимист дека просечната плата во земјава ќе достигне до 30.000 денари до крајот на 2020 година и оти тоа ќе биде базирано на реалниот раст на економијата, а не на проекти финасирани од државата. -
Премиерот Зоран Заев на прес конференција објави дека Владата до Собранието ќе предложи нов закон за јавно обвинителство според кој СЈО престанува да постои а се формира ново кое ќе се вика Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока к
(Миленко, Грујо и Емил Стојменов од времето кога Канал 5 лапаше милиони евра годишно од владините кампањи за да го лаже и манипулира народот!) Во текстот кој беше објавен на неколку портали денеска се вели: Телевизијата Канал 5 поднела кривична п
Соопштение за јавност - писмена реакција на СДСМ на текст на порталот“Вечер" Целосно ги демантираме тврдењата дека Бојан Јовановски ја финансирал кампањата на градоначалникот на Општина Карпош и член на Извршен одбор на СДСМ, Стефан Богоев.
Додека јавноста е концентрирана на Бојан Јовановски и неговата улога во случајот „Рекет“, околу 100 вработени во 1ТВ стравуваат за својата иднина. Добиваат поддршка од граѓаните, но разочарани се од колегите новинари, пишуваДојче веле.

ОВОЈ НЕ Е НОРМАЛЕН - ГРУЈО: ТРЕБАШЕ ДА КУПИМЕ 5 ДО 10 БЛИНДИРАНИ МЕРЦЕДЕСИ ОД 600 000е АМА ПОШТО ЈА СУМ ГОЛЕМА ШТЕДАЧИНА, КУПИВМЕ САМО ЕДЕН, ПАТЕВ И СЕ ЖРТВУВАВ ЗА МАКЕДОЊА!

Беше и си остана лудак, нема за овој спас. Замислете во интервјуто со Инфомакс, тврди дека набавката на Мерцедес од 650 000е најскап во Југоистична ...

Повеќе

Заев до Вучиќ: Знам колку е тешко, преговарав пред неколку месеци

Премиерот Зоран Заев смета дека нема македонско сценарио во Србија, како што обвини срскиот претседател Александар Вучиќ по упадот на демонстранти о...

Повеќе

АКО Е ОВА ТОЧНО, ТОГАШ Е НЕДОЗВОЛИВО И ЗА ЦЕЛОСНА ОСУДА: Актерот Сашо Тасевски вели дека бил цензуриран – Домот за култура во Прилеп му откажал настан за кој веќе биле продадени и карти!

Aктерот Сашо Тасевски вели дека бил цензуриран. Поконкретно, директорката на Домот за култура во Прилер, му го откажала веќе договорениот стенд уп н...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕЕ, ПО 12 ГОДИНИ НА ВЛАСТ: ГРУЈО ГО РЕШАВА ЗАГАДУВАЊЕТО У СКОПЈЕ КАЧЕН НА РИД НАД БУДИМПЕШТА?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦАТА ГАРАНТ СЕ ИМААТ И П...: ГРУЈО ГО РЕШАВА ЗАГАДУВАЊЕТО У СКОПЈЕ КАЧЕН НА РИД НАД БУДИМПЕШТА?!?!

Повеќе

ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР Е ДАР ОД БОГА ЗА ВМРОВЦИТЕ: НЕМА ДА БИДЕ КРАЈ НА СВЕТОТ АКО НЕ ДОБИЕТЕ СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ?!?!

Прашањето за влез во ЕУ е отворено и ако се оцени дека законодавната работа е недоволна нема да биде крај на светот, вели францускиот ам...

Повеќе

ДЕМАНТ: Дрекслермаер не се затвора, раководството бара извинување од Миленко Неделковски поради лажната вест

Германската фабрика Дрекслермаер во Кавадарци, во која се вработени над 4.000 лица од Кавадарци, Неготино, Велес и други околни места не се затвора....

Повеќе

БРАВО ДЕН ДОНЧЕВ, ДОБРО ЈА ВОДИ ФЗУ ЗАСЕГА: 776 аптеки ќе добијат 12 000 денари зголемени квоти и за март 2019 г

Повеќе

(ВИДЕО) Стевчо Јакимовски: Од харизматично лице до непринципиелен политички профитер

Промени три политички партии. Истите му донеса три градоначалнички мандати и две министерски позиции. Вака се развиваше политичката кариера на претс...

Повеќе

ОТКАКО ФОНДОТ МУ СКРАТИ 2 МИЛИОНА ЕВРА ГОДИШНО НА ЗЕГИН, СТИГНАА НАРАЧКИ ПРОТИВ ВЛАДАТА И ФОНДОТ ПРЕКУ РЕКЕТАРИ УРЕДНИЦИ!!!

Од нигде никаде, уредникот на Плусинфо, Геро, се јави со колумна во која го обвинува фондот дека неправедно скратил од Зегин 2 милиона евра годишно,...

Повеќе

(ВИДЕО) Пендаровски: Мора да продолжиме напред, заедно, да бидеме дел од напредниот свет

Повеќе

ФАЛА БОГУ ОТКОЧЕНИ НАД 100 МИЛИОНА ЕВРА ДОМАШНИ ИНВЕСТИЦИИ: УКИНАТ МОРАТОРИУМОТ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР ДОДЕКА УСТАВЕН СУД НЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ Е УСТАВЕН

Одлуката за времено укинување на мораториумот значи дека сега Општината мора да издава градежна дозвола на инвеститорите врз основа на постоечките...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ГРАДЕЖНА ОФАНЗИВА ВО ШТИП, БОЧВАРСКИ ГРАДИ И ДЕЊЕ И НОЌЕ!

Повеќе

КОЈА БИТАНГА Е ОВА ЦЦЦ: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВРХОВЕН СУД ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ СЕ ПАРКИРА СРЕДЕ УЛИЦА ЗА ДА ПАЗАРИ

Порталот СДК го улови Јово Превара како се паркира на сред улица. Целата сторија на СДК.МК

Повеќе

Заев: Не ми паѓа на памет да прифатам смена на Катица Јанева, таа и нејзиниот тим беа трошка надеж во едно многу тешко време

До крајот на оваа недела ќе има конкретни писмени материјали околу некои предлози, вели премирот Зоран Заев, во врска со преговорите меѓу власта и о...

Повеќе