Одберете локација на пристап

- Зад повеќете телевизии стојат бизнис сестрински гиганти кои продаваат вода, нафта, рудници и слично, зад Канал 5 нема такви работи, зад нас не стои никој! Ова го кажа и остана жив директорот на Анал 5, Иван Мирчевски на конференцијата за терестр
Канал 5 се клатела лево десно и имало опасност новинарите да испаднат од кровот?!?! Ова го објаснуваше куртонот Смирчевски од Анал 5 на конференцијата за терестријални телевизии пред неколку денови. Ова комично видео го имате на следниов линк, нег
Јавноста два дена сече вени паничи плаче и паѓа во транс како тоа Катица не го уапсила Грујота за да дојде на распит во СЈО за да се стигне со обвинителниот акт за Талир... Дури и искусни новинаришта како оние во Дојче Веле паничат па споменуваат не
Крсто Мукоски и Цветко Грозданов биле бизнис партнери?!?! Едноот му дава тендери на другиот, а уствари само на себе си даваат тендери?!?! Има ли крај на криминалите на Груевци?! Линк до сторијата тука.
- Постојат повеќе начини како да се отарасиме од сваровски судиите од тефтерчето на Гоца. Еден од начините е да побараме од сите судии да докажат потекло на имотот кој го поседуваат, мислам дека половина ќе се откажат сами од функциите, потоа ќе ба
Еј човече, колку треба да си бедно човече за да го правиш ова што сега го прави директорот на Канал 5... Цццц па не знам која плата да зема ова копиле, како бе не му е срам бе, како може вака да се бламира, па ова е толку очајно... Свиња расипана, ц
- Ја сменивме уредничката затоа што таа треба малце да се одмори, долго време беше уредничка и сигурно е изморена. Ова без грам срам и перде за емисијата 360 го изјави директорот на Канал 5, Иван С. Мирчевски. Вистината можете да ја видите горе во
Кралскиот имот во Британија направил профит од 500 милиони евра лани. Профитот е направен од големиот имот на кралското семејство кој се состои од десетици дворци, шуми, полиња, ловишта, езера, паркови... Но сиот овој профит кралицата ќе го употре
Новиот носач на авиони од класата Елизабет беше пуштен денеска во пловидба. Носачот чини 5 милијарди евра, долг е 300 метра, има персонал од 700 војници и кувари и техничари и ќе ги носи најновите стелт авиони ф-35 кои Британија ги разви заедно со
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

СЈО открива дека хохштаплерот Сеад Кочан ја киднал од државата еден ден по одредувањето на притворот

Седум дена никој не знае каде е Сеад Кочан. И не отишол на службен пат пред да му биде изречена мерката притвор, туку ден по одредувањето, на 9 март...

Повеќе

Хелсиншкиот комитет остро реагира на злоупотребата на учениците од средните училишта за политички цели.

Хелсиншкиот комитет остро реагира на злоупотребата на учениците од средните училишта за политички цели. Во изминатата недела Хелсиншкиот комитет рег...

Повеќе

ГАДУРИ, ИЗРОДИ - ГРУЈО, МАРТИН И ИЛЧЕ ГЕБЕЛС ГО ДОПРЕА ДНОТО: Објавија некролози за видни опозиционери низ цело Скопје

* реклами:

Повеќе

(ФОТО) НАШИОТ ОДНОС СО ГРУЕВЦИ ИЗМИНАТИВЕ 10 ГОДИНИ РАСКАЖАН СО САМО ЕДЕН СКЕЧ!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ГИ ОСТАВИ СИТЕ БЕЗ ЗБОРОВИ: Аналитичарот Алберт Хани направи вистинско шоу на вчерашната Топ Тема, каков спектакуларен инспиративен настап, БРАВО БРАВО БРАВО!!!

* реклами:

Повеќе

ГРУЕВЦИ СЕ ФРАПИРАНИ И УСРАНИ: Дали Иванов ги предаде?! Дали неговото заминување за Азербејџан е договорено со странците и опозицијата?!

Се погласни се шпекулациите дека е сосема можно заминувањето на Иванов за Азербејџан да е договорено со странците и со опозицијата, за да утре собра...

Повеќе

Многу ми се смешни нашите опозиционери кои по само 2-3 дена кога нештата не одат во прилог на СДСМ одма фрлаат со дрва и камења по Зоран Заев, каква сме ние тоа климактерична невротична аздисана неблагодарна багра!

Лидерот на СДСМ ни приреди стотина големи победи овие две години. Сите бомби, сите оставки, сите обвиниенија на СЈО, сите бегства на криминалци, сите...

Повеќе

ИСТОРИЈАТА НАВИСТИНА СЕ ПОВТОРУВА КАКО ФАРСА: Луѓето што и ебаа матер на Југославија сега и ја ебаваат мајката и на Македонија

Зошто се распаднала Југославија? Саво Климовски бил министер за образование на федерацијата, Ѕинго бил шеф на стопанска комора на Југославија, С...

Повеќе

Пасивноста на општеството и „малите Ајхмани“

Дванаесет години ги делат романот „1984“ од Џорџ Орвел, и делото на Хана Арент „Ајхман во Ерусалим: Извештај за баналноста на злото"...

Повеќе

Кумот на Трајко Вељановски, претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски ПУКАШЕ ВО ЧЕЛО НА ГРУЕВСКИ, според него БОМБИТЕ не се креирани, сечени и лепени: Гласот во „бомбите“ е мој!

Новиот претседател на Врховен суд, Јово Вангеловски вo интервју за телевизија 24 ја призна автентичноста на „бомбите“ каде што се појаву...

Повеќе

ХАКЕРИ УСПЕАЈА ДА ГО ЛОЦИРААТ СЕАД КОЧАН ПРЕКУ НЕГОВИОТ МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН: Во моментов се наоѓа во Нови Пазар, Србија

* реклами:

Повеќе

Академик Ќулавкова ЖЕСТОКО РАСПАЛИ по ВМРО-ДПМНЕ: Се сомневам дека самите ја создале Платформата за да ја задржат власта и да се амнестираат за направените злосторства кои не се само финансиски, туку и институционални и кои се однесуваат и на слободата на говор и движење во државава

Платформата на албанските партии ги подели и академците на МАНУ, кои денеска расправаа во жешка атмосфера. Едни сметаат дека платформата е десетабил...

Повеќе

ВИДЕО: Новинарот од ТВ 24 Христијан Баневски, кој го нападнаа режимските орди открива дека Борис Дамовски му се заканувал пред да биде нападнат!

Еден од организаторите на протестот „За заедничка Македонија“, Борис Дамовски пред да почне туркањето побарал од новинарот на ТВ24, Хрис...

Повеќе

СТОКА БРЕ МАМЕ ИМ ЕБАМ НЕЗДРАВА: Екипата на Телевизија 24 повторно нападната од режимските лебарки кои лутаат по скопските улици!

За екипата на Телевизија 24 повторно имаше обид за спречување во своето известување преку туркање и влечење поттикнато од организаторите, на денешни...

Повеќе

САУДИЈЦИТЕ СЕ ЦАРЕВИ: Првиот совет за женски права составен само од мажи!

Aninitiative to start a ‘Women’s Council’ in the repressive Muslim state of Saudi Arabia has become the target of criticism and mo...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti