Одберете локација на пристап

Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработувачки капацитетии и за интервентните мерки за дополнителна субвенција од 6 денари за килограм праски и
Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Денот на Ромскиот јазик, и геноцидот врз Ромите од втората светска војна, дека овие две одбележувања
Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да чекориме напред. Одговорноста е пред сите нас без разлика на партиската, етничка или верска прип
Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги возиме одговорните“ со која ќе ги мотивираат возачите да не возат пијани.(Фото: Град Скопје)
Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL & INGROSSO на 21 јуни, на 22 јуни доаѓаат MORCHEEBA, а за Вас како специјално изненадување, ја
Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-службата наДојче велеод кабинетот на германската канцеларка. Од Берлин доаѓа само потврда дека канцелар
Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓу Македонците од оваа Македонија, како и да се вика во иднина, и Македонците од Егејска и Пиринска М
По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и победата од 4-0 надПелистер, новиот шампион го подигна шампионскиот пехар. Најнапред сопственикот Дест
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остваруваат соништата на возрасните и помладите генерации за авантури и егзотични доживувања, Комерцијална ба
Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на консументите, претставува уште една инвестиција на компанијата во развојот

УЖАС - НА МИЦКО МУ СЕ ДЕСИЛА КАТАКЛИЗМА КОЈА СЕГА СЕ ЧУВА КАКО СТРОГА ТАЈНА: Ја свикал коалицијата За Подобра Македонија, од 20 лидери се појавиле само 8!

На последниот состанок на Христијан Мицковски со партиите од коалицијата „За подобра Македонија“, му се десила катаклизма и шок. Од вку...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕШТО ЧУДНО СЕ СЛУЧУВА ВО ТВ 24, ГЛЕДАЧИТЕ БЕА ФРАПИРАНИ: Поканети најголемите режимски куртони и јуришници да дебатираат, до вчера тие навиваа јавно за физичка елиминација на тогашната опозиција и критичките медиуми!

Повеќе

ЦЕЛ ДЕН МУЗИКА ВО САБОТА ВО ШТИП ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ЕВРОПА

Повеќе

РЕАКЦИЈА НА ОПШТИНА СТРУМИЦА НА ПРЕСОТ НА МИЦКОВСКИ: Наводниот криминал за кој зборува Мицковски се случил во време на нивна власт, па да имаше криминал сега ќе имаше за тоа многу уапсени!

Повеќе

(ВИДЕО МАКФАКС) КАКОВ ЕПСКИ КОПУК: Грујо се жали што обвинителите биле пристрасни?!?!?! ПА НИВ РАБОТА ИМ Е ДА БИДАТ ПРИСТРАСНИ БЕ ЦРЕП, ЗА ТОА ПЛАТА ЗЕМААТ!!!

Во суд, адвокатите бранат, обвинителите напаѓаат, а судиите или поротниците судат. Првите два субјекта се пристрасни, тоа им е работа, за тоа се пл...

Повеќе

(ВИДЕО) СВЕТОТ ВО ШОК: ТРАМП СЕ ОБРАТИ ДО ЈАВНОСТА, ГО ИЗВЕСТИ СВЕТОТ ДЕКА АМЕРИКА ГО РАСКИНУВА ДОГОВОРОТ СО ИРАН, ЌЕ ИМА ЛИ НОВА КРВАВА ДОЛГА ВОЈНА ВО БЛИСКИОТ ИСТОК?!

Во обраќање до нацијата, Трамп го извести светот дека САД се повлекуваат од договорот со Иран за нуклеарно разоружување. Причините за тоа според ...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Последен апел пред средбата Ципрас-Заев!

Господине Заев, Прифатете се! Затоа што добиваме се! Не постои решение за името кое не е добитничко за Македонија! Само е потребно да се прешалт...

Повеќе

САМО ОВИЕ САКААТ ПОВЕЌЕ ОД ВМРО ДПМНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ БРЗО ДА ПАДНЕ

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА РОКНА ВТОРА БОМБА, ПРВАТА СЕ ПОКАЖА ПЕТАРДА, ДА ВИДИМЕ ОВАА КАКВО ПОЛНЕЊЕ ИМА!

Денес ќе соопштам нов скандал од кој се гледа како премиерот, тогаш градоначалник на Струмица Зоран Заев користејќи ја својата функција, отуѓу...

Повеќе

Тричко му се нуди на Заев како советник за тероризам у Овче Поле

Повеќе

ОВА САМО ВО МАКЕДОНИЈА ГО ИМА : Нашол лаптоп во кафич, на фб прашал чив е, се јавиле 10 души...

Повеќе

Албанците само во приватно, никако во државно, тоа е само за Македонците, ВМРО ДПМНЕ продолжува со албанофобијата, планираат ли овие некад да се вратат на власт, сега се против вработувањето на командант Хоџа, пред тоа беа против Талат Џафери спикер и Фатмир Бесими гувернер...

Лична работа на Заев е желбата да сака да му помогне и да се грижи за семејството на Џезаир Шакири, односно таканаречениот Командант Хоџа. Двајц...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАХОВ МИЦОВ Е КОМЕДИЈА: Ако во некое село во Македонија споменете НАТО, ќе ве истепат!

Повеќе

(ВИДЕО) Седум антички коли дизјанирани пред 40 и 50 години кои сеуште се произведуваат и продаваат како алва

Повеќе

КОНЕЧНО ПРАВДА ЗА МАЛАТА ТАМАРА ОД ВЕЛЕС: ОЈО поднесе 10 кривични пријави против директори на фонд за здравство и членови на комисијата за лекување во странство

Повеќе