Одберете локација на пристап

ЦИА направила истрага и утврдила дека убиството на новинарот Кешоги е директна наредба на владарот на Саудиска Арабија, принцот Мухамед Салман. Тој сега за да ја прикрие својата одговосрност, прави лажана истрага во својата земја и 5 лица од полиц
Воочи одбележувањето на50 години СВЕТСКА ГАЛЕРИЈА на КАРИКАТУРИиОСТЕН БИЕНАЛЕТОна ЦРТЕЖ Скопје 2018би сакале со вас да ги споделиме најновите информации:ЦЕНТРАЛНИОТ НАСТАН на ОСТЕН уметност на хартија ќе се одржи на 22 ноември (четврток) во 19 ча
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д

БОМБА ОД БРИСЕЛ: МИЦКО МУ ВЕТИЛ НА ХАН ДЕКА НЕМА ДА ГО БЛОКИРА НОСЕЊЕТО НА АМАНДМАНИТЕ ВО СОБРАНИЕ!

Повеќе

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ И ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ПОД ИТНО ДА ГИ ПРОВЕРАТ ОВИЕ ИНФОРМАЦИИ: ИМА ЛИ НЕДОПИРЛИВИ ВО СКОПЈЕ?!

Artan Sadiku 2 hrs· "Правната" држава на Заев и Шилегов и недопирливите батки на власт! Ми ставаат Градски Парк...

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА, НЕМА ВЕЌЕ ЛЕЖИ ЛЕБУ ДА ТЕ ЈАДАМ: ЌЕ СЕ УКИНУВААТ МИНИСТЕРСТВА И АГЕНЦИИ, ВИШОКОТ АДМИНИСТРАТИВЦИ ЌЕ СЕ ПОНУДИ НА ПРИВАТНИОТ СЕКТОР, НИКОЈ НЕМА ДА ОСТАНЕ БЕЗ РАБОТА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ МАНЧЕВСКИ ЗА РЕФОРМАТА НА АДМИНИСТРАЦИЈАТА

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски рече дека почнати се активности за деполитизација на администрацијата и за по...

Повеќе

ГОЛЕМ ПОТРЕС ВО АМЕРИКА: Само еден ден по изборите за конгресот и сенатот, Трамп му даде отказ на главниот обвинител кој е во исто време и министер за правда и шеф на ФБИ и го замени со свој пион во намера да се спаси од истрагата на специјалниот обвинител Роб Мулер

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ НА КАКВИ ПОРТАЛИ СЕ РЕКЛАМИРА МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ?!

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОК ДУЕЛ НА ТРАМП СО РЕПОРТЕР НА ЦНН, ПРОДОЛЖУВА АНТИ АМЕРИКАНСКОТО ВЛАДЕЕЊЕ НА ТРАМП ЗА КОЕ МНОГУМИНА СЕ ЗАГРИЖЕНИ

WATCH: President Trump and CNN's Jim Acosta's heated exchange: "CNN should be ashamed of themselves, having you working for them" https://t.co/MFSLg...

Повеќе

(ВИДЕО) 50-ТИНА РУБЉА БАРАБИ МОРБИДНО ЗАПАЛИЈА СВЕЌИ ПРЕД ДОМОТ НА КРСТО МУКОСКИ ВО ВЕВЧАНИ!

Повеќе

Со Vip Бизнис секогаш можете да добиете повеќе! Одберете Vip Neo L и добијте стабилен партнер кој совршено ќе се вклопи со вашите деловни навики и потреби

Со Vip Бизнис секогаш можете да добиете повеќе! Одберете Vip Neo L и добијте стабилен партнер кој совршено ќе се вклопи со вашите деловни навики и п...

Повеќе

ОВА Е ПРЕКРАСНО: ПРВО КАФУЛЕ КОЕ ВРАБОТУВА ЛИЦА СО ПРЕЧКИ ВО РАЗВОЈОТ

Повеќе

КАКО ДА СЕ ПРОЧИТА ИЗВЕШТАЈОТ ЗА ПЕНЗИСКА ЗАШТЕДА?

Повеќе информации на:https://www.sava-penzisko.mk/…/mandato…/members/explanation/

Повеќе

ВМРО МОНТИ ПАЈТОН ДПМНЕ: Протестите за правда за Грујо ги води обвинет за шамарите во Центар, кој исто ќе оди во ќорка!

- Бараме од страна на судот да се одложи затворската казна и бараме Иванов да донесе амнестија за Груевски! Александар Трајковски, еден од обвинети...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ ИЗГЛЕДА Е СО СВЕТА МИСИЈА ЗА ЗАШТИТА НА ПАТОРОТ: ОКОЛУ 1000 ВМРОНИ ГО БРАНАТ ГРУЈЧЕ ОД ЌОРКА ПРЕД КРИВИЧЕН СУД, МЕЃУ НИВ И ЕКС ГРАДОНАЧАНИЦИ И МИНИСТРИ

Партијата се организираше и изнесе околу 1000 души пред суд. Со ова се покажа дека ВМРО ДПМНЕ во моментов не е партија, туку адвокатска канцеларија ...

Повеќе

СКОПЈАНИ СЕ ПОТЕПАА ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ПЕЧКИ ЗА ПЕЛЕТИ, ИСЦРПЕНИ СРЕДСТВАТА ВО РЕКОРДЕН РОК

СООПШТЕНИЕ Скопје, 06.11.2018 година ИСЦРПЕНИ СРЕДСТВАТА ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ Град Скопје ги информира граѓаните дека се исцрпени сред...

Повеќе

ОВА Е БОРБА ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ: ДОДЕЛЕНИ СЕРТИФИКАТИТЕ НА 10 НОВИ ОБУЧЕНИ ОЏАЧАРИ ВО СКОПЈЕ, ДОМАЌИНСТВАТА И ФИРМИТЕ ДА СЕ ПРИЈАВАТ ЗА СУБВЕНЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАК!

СООПШТЕНИЕ Скопје, 05.11.2018 година Во средното училиште на Град Скопје „Здравко Цветковски“ денеска беа доделени сертификатите на 10...

Повеќе

УЈП ОТВОРИ КАНЦЕЛАРИЈА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Повеќе