Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

БОМБА КОЛУМНА КОЈА СИЛНО ОДЕКНА: Каде е кривичната за Иванов?

Ви пренесуваме дел од колумната на Катерина Блажевска за Призма: Додека Македонија се занимава со „жан моне – седенки“ и лицитаци...

Повеќе

(ВИДЕО) НАНО ГО УНИШТИ НЕЖНИОТ АНТОЊО: Абе вие ли најдовте да зборите, у ваше време шефот на тајните служби преговараше за името!

Повеќе

МИНИСТРЕ СУГАРЕВСКИ, ОВИЕ КРАВИ НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ - ТЕТОВО МОЖЕ ДА ОДЗЕМАТ ЧОВЕЧКИ ЖИВОТИ, ПОСТАВЕТЕ ЗАШТИТНА МРЕЖА ВЕДНАШ!

Повеќе

ЦЦЦЦЦ, ШТО ДОЧЕКАВМЕ ГРУЕВЦИ ПАК ДА МОЛАТ ЈАВНО ЗА АБОЛИЦИЈА И АМНЕСТИЈА!

Повеќе

АЈДЕ ЗАЕВ, НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ И РАЗОЧАРУВАЈ, БЛИСКУ СИ ДО РЕШЕНИЕ, НЕ ГИ СЛУШАЈ МРЧАТОРИТЕ, ТИЕ ИСТИ ГОМНАРИ ПРЕДВИДУВАА И ДЕКА НЕМА ДА ГО ПОБЕДИМЕ РЕЖИМОТ!!!

Истите гомнари кои сега плачат и те повикуваат да се откажеш и да се вратиш дома, кењаа и дека нема да го победиме режимот! Па дури и два дена пред и...

Повеќе

(ВИДЕО) Бил Мар: Кралската венчавка е толку небитна што дури и Русите не се обидуваат да ја наместат

Бонус: На власт во моментов во Америка е Њујоршката мафија!

Повеќе

НИЕ БАЛКАНЦИТЕ ЗА НЕШТО СМЕ ПРЕД ЗАПАДОТ И ТОА СО ГОЛЕМА РАЗЛИКА

Повеќе

(ВИДЕО) Како Американците ја видоа кралската свадба

Повеќе

(ВИДЕО) Американците знаат како да се шегуваат на своја сметка

Повеќе

(ВИДЕО) Прекрасен настан вчера во Скопје, фолклорни групи во национални носии од цел балкан заедно продефилираа на плоштадот и имаа настап пред голем број Скопјани и туристи

Повеќе

КАКВА ДЕБИЛНА КОКОШКА: Грчева била згрозена од предлогот Илинденска Македонија?!?!

Повеќе

СТИГНА КАЗНАТА ЗА ЗАЕВ ЗАТОА ШТО НЕ ГО ПРЕДЛОЖИ ЗА ГУВЕРНЕР НА НАРОДНА БАНКА

Срам да те фати какви луѓе ја воделе Македонија во минатото... Во вакви клучни моменти кога земјата е на вратите на ЕУ и НАТО, да треснеш ваква зел...

Повеќе

(ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ) НА БАЛКАНОТ, СИГУРНОСТА НА РАБОТНО МЕСТО Е НА ПРВО МЕСТО!

Повеќе

ПРЕДЛОГ НА РУБИН ЗЕМОН: Да одиме со предлог АСНОМСКА МАКЕДОНИЈА!

- Добро сега да идеме со АСНОМСКА па ако и тоа не успее, да одиме со БЈРМ како краен предлог и да тераме така, и онака веќе се навикнавме со таа реф...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ОТКАКО ГИ ИЗНЕНАДИ И ГО ЗАПУКА ЗАЕВ, МИЛЕ ЗЕЧЕВИЌ И КИРАЦ ВЕДНАШ НА ГОСТИ КАЈ КУЦО ДУДУШ

Повеќе