Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

Стево Пендаровски е МЕГА ЦАР: Се газам од смеење што и ден денеска има будали што веруваат дека Америка сакала да не уништи 2001-ва, ама ние не сме и дозволиле пошто сме јунаци

- И денеска има луѓе што веруваат дека Америка сакала да не уништи 2001-ва, ама ние не сме и дале пошто сме јунаци. Се газам од смеење секогаш кога ...

Повеќе

МАКЕДОНЕЦ НА ДЕНОТ...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ НЕ ПРОФЕСОР СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ НА ТВ 24: Лекција по геополитика и стратегија, масакар ги направи пилците од Левица во студио!

Повеќе

Почитуван Јове Кекеновски, те молам не се глупирај, не ти личи, ти си еден од најпаметните ВМРО-вци кој најрано се разбуди од кошмарот на Груевизмот

Овие денови мојот пријател, професорот Јове Кекеновски заедно со професорот од Белград Игор Јанев, седнале па се распишале писма до Нимиц, до ООН, до ...

Повеќе

БОМБА НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ: Референдумот ќе биде со две прашања и ќе гласи - ДАЛИ СТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО ПОД УСЛОВ ДА ГО СМЕНИМЕ ИМЕТО ВО НОВА МАКЕДОНИЈА?

Линк до видеото овде. Целата емисија Отворено на ТВ 24:

Повеќе

РИСТО БОМБАТА ОСТАНА БЕЗ 36 000 ЕВРА, ПО ПРИТИСОК НА ВЛАДАТА, МТВ ГО ПОНИШТИ КОНКУРОСТ ЗА СУБВЕНЦИИ НА ДОМАШНА МУЗИКА

Линк до целата сторија на СДК.МК

Повеќе

Секој прогрес на земјата ќе биде кочен од разни фашисти, расисти, стока назадна проста и кретенска, но мора да ги влечеме и нив на грб и само НАПРЕД СО ПУНА БРЗИНА!!!

Прогресот на земјата секогаш ќе биде кочен. Секогаш ќе има стока назадна, глупи ропаци фашистички нацистички расистички, копилиња имбецилни полни со ...

Повеќе

НДМ: Јенс Столтенберг е гробарот на Македонија, треба да биде избркан од земјава а не да говори во собрание!

До Средствата за јавно информирање С О О П Ш Т Е Н И Е НДМ: Народот им порачува на ВМРО-ДПНЕ и СДСМ, а Столтенберг да им пренесе на НАТО и ЕУ - ...

Повеќе

АЛО НАЧАЛНИЧЕ, ТИ ЛИ СИ БЕ?! ШТО СИ СЕ НАМРШТИЛ И ШТО СИ ОТЕКОЛ ТАКА БЕ МАФИЈОЗО?!

Новото рочиште на случајот Тврдина се одложува поради нови претумбации на судиите, но се ближи крајот на овој процес во кој Сашо има да го јаде неми...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: Македонија во НАТО, тоа е стратешка цел од највисоко значење за граѓаните на Македонија!

Повеќе

НАЈДОБРОТО ОД ТВИТЕР ДЕНЕСКА

Повеќе

ИЛЧЕ ГЕБЕЛС Е ГЕНИЕ: Сакам да се укине законот за јазици, за добро на Албанците, затоа што многу арно не е на арно, маката ги прави луѓето!

- Сакам да се укине законот за јазици за добро на Албанците! Илче Гебелс е гение!!! Сигурно човекот мисли дека Албанците од многу арно ќе се расипа...

Повеќе

(ВИДЕО) ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СО СОВЕТИ ДО СДСМ: Немојте да бидете диктатори како нас, гледајте ние како гадно наебавме!

Повеќе

АЈДЕЕЕ, ПО 10 ГОДИНИ ЦРНА ПРОПАГАНДА, ТЕПАЊЕ И ЗАТВОРИ: Мисајловски на Афа - Доста е со омраза, нашите сограѓани сакаат позитивна политика!

Повеќе

Е ОВА Е ПАТРИОТИЗАМ НА ДЕЛО: Со 40 милиони евра од буџетот годинава ќе се изградат 80 километри гасовод во земјава!

Над 80 километри гасовод од националната мрежа ќе бидат изградени годинава за што се обезбедени 40 милиони евра од државната каса, најавија министер...

Повеќе