Одберете локација на пристап

MARTIN GARRIX на SKOPJE CALLING ќе настапи пред 15.000 посетители!!! Почитувани,Ве информираме дека за настапот на MARTIN GARRIX на SKOPJE CALLING 2017 владее досега незапаметен интерес! Тоа го докажува фактот дека за утрешниот настап на SKOPJE CA
Најновиот политички барометар на БРИМА покажува дека по изборот на новата Влададошло до значајни поместувања на позициите на политичките партии во електоратот наМакедонија. За првпат по низа години СДСМ води со 22,4% пред ВМРО-ДПМНЕ кој гоподдржува
ГРУЕВЦИ БАРААТ УВИД ВО ОПТИМИЗМОТ НА ЗАЕВ!?Може ли новата влада да искамчи достоинствен, а прогресивен компромис за државата?! Јавноста мора да има увид во сите овие договори. Еве, давам поддршка на ДПМНЕ-Обвинета што бара „УВИД во тоа што За
Како ќе биде запаметен Грујо?! Како диктатор, националист, лопов кој владееше со црна пропаганда и апсеше политички противници и кој ја изолира Македонија и лупна 1 милијарда евра за Скопје 2014-та додека останавме со најниски плати во Европа од 300
Кучката ги труела децата за да потоа ги оживее и за тоа добие внимание и љубов, затоа што била осамена и разведена. Убиствата се случувале од 1977-1982 ра, таа за две била веќе осудена во 1984-та на 99 годишна казна затвор но поради правилото за а
Славниот комичар ќе оди на серија на митинзи низ градовите во САД на кои ќе предава за сексот и сексуалното насилство, за да си го поврати кредибилитетот во јавноста откако беше обвинет од над 60 жени дека во текот на неколку децении ги силувал со
Со традиционален собор во одморалиштето Попови ливади во Бугарија, беше одбележана 111-та годишнина од како што го именуваат Бугарите, Илинденското – Преображенско востание. Бугарските медиуми јавуваат дека дождот и лошото време не ги попреч
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

(ВИДЕО) БОМБА НА МАКТЕЛ: Саше Политико го најде Сеад Кочан - СЕ КРИЕ ВО АПАРТМАН ВО СВОЈОТ ХОТЕЛ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ!!!

Внимавајте што вели МВР, тие не регистрирале негов излез од земјава: Со решение на судот, од вчера МВР распиша централна и меѓународна потерница ...

Повеќе

ДОБРО ИМА ЛИ НЕШТО СВЕТО ЗА ОВИЕ ИЗРОДИ, ПА КАКВИ ТОА МОНСТРУМИ РАБОТАТ ВО КУРТОН МЕДИУМИТЕ: Република ги злоупотреби великаните Шукер, Савичевиќ и Дино Мерлин лажејќи ги своите читатели дека тие му дале поддршка на РЕЖИМОТ?!?!?!

Големите балкански музички и спортски ѕвезди дале изјави за мир во земјава и дека многу ја сакаат Македонија, и куртоните тоа го спинуваат како дека...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: НА ИНТЕРНЕТ СЕ ПОЈАВИ ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ СЕАД КОЧАН И НЕГОВАТА СОПРУГА ОД ДЕНОТ НА НЕГОВОТО БЕГАЊЕ ОД ЗЕМЈАВА!

Зрннн!!! Ало? Еј жено, пакуј се бегаме за Русија. Како бе црни Сеаде, јебала те Русија, дај негде на Карибите? Абе жено не мрси муда, на Карибит...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ - ОВА Е ПОЛИТИЧКИ АТЕНТАТ ЗА ГРУЕВСКИ, ВМРО-ВЦИТЕ ЌЕ ГО ЛИНЧУВААТ ЗА ОВА: Викиликс објави шокантен документ во кој се гледа дека Груевски се согласил и им дал социјални пакети и пари на борците на ОНА!!!

Викиликс објави документ украден од Американската амбасада во Скопје во кој се вели: - Во мајскиот договор е договорено закон за јазици и социјал...

Повеќе

(ВИДЕО) СЛЕДУВА ПОЛИТИЧКИ НОКАУТ ЗА ГРУЕВСКИ - Изет Меџити: Имаме пишани документи како доказ дека ВМРО ДПМНЕ прифати се што прифати и СДСМ и овие денови ќе ги објавиме!

* реклами:

Повеќе

20 факти за Антонио Милошоски и Нино Тодоров, за кои добро би било да се потсети и мојот братучед Кире Лазаров

Сегашниот пратеник и нотар Тони (Милошоски), како многу јак и докажан говорник, во емисијата Топ Тема на ТВ Телма, пласираше многу мудра теза која г...

Повеќе

МВР ОДГОВОРИ НА ПИСМОТО НА САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИНИСТЕРОТ АГИМ НУХИУ!

Почитувани, Во однос на Вашето барање Ве известуваме дека на08.03.2017 годинаЕдиницата за насилен криминал при СВР Скопје до надлежното О...

Повеќе

ВАНЕ ЦВЕТАНОВ ЈА ДАМЛОСА ЦЕЛА НАЦИЈА: Овие 10 години се крадеше по 2 милиона евра на ден, СЈО ќе треба да работи наредни 10 години со овој тим кој го има, затоа што нема општина, нема државно претпријатие, нема министерство или владина агенција, нема подрачна единица каде не е украдено од милион евра па нагоре, најмалку над 1000 ВМРО-вци треба да идат у затвор!!!

"Моите проценки се дека изминатиот период се крадело по околу 2 милиона евра дневно во земјава! А овие владееја 10 години, па сега вие рачунајте к...

Повеќе

ШОК ОД ЕУ ЗА МАКЕДОНИЈА: Германската канцеларка Ангела Меркел вети донација од 100 милиони евра за Македонија за оваа година за да изградиме силни институции и да направиме реформи по барањата на Прибе!!!

На самитот на тема Балкан кој се одржува во Брисел, се зборуваше и за Западен Балкан. Ne može se pričati samo o Poljskoj", zavapio je jedan diploma...

Повеќе

Ване Цветанов ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА: Сваровски судиите дадоа зелено светло за 10 000 притвори за овие 10 години режим, во притвор умреа десетици граѓани, луѓе беа притворани за најбанални ситници, а сега за режимската врхушка за тешки милионски злодела нема притвори и луѓе ни бегаат од земјава!!!

ж - Сваровски судиите за овие 10 години режим доделија околу 10 000 притвори, при што десетици луѓе умреа во притвор, притвор се делеше за најбанални...

Повеќе

ЖЕСТОК ДЕМАНТ НА СДСМ: Куртоните фалсификувале меморандум на СДСМ што е кривично дело, се обидуваат да го спасуваат Груевски со правење нови кривични дела!!!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕБАТА НА ТВ 24: Затвор за сите судии кои одбиле притвор а криминалците избегале!

* реклами:

Повеќе

СДСМ за бегството на Сеат Кочан: Дојде нова влада и одма фатија да бегаат по светот, сите ќе ве испофаќаме, ем парите ќе ги вратите ем робија ќе лежите за сите злодела!!!

* реклами:

Повеќе

ЕБАТИ ИРОНИЈАТА: Грција 25 години се моли на господа Македонија да се распадне, и дојде време патриотот Грујо да им го оствари сонот, мамето да му го ебам негово АПАШКО!!!

Грците 25 години се молат на господа земјава да се распадне, тураат блокади, барикади, ембарга, па изјави даваат дека ќе се распаднеме, ни ставаат соп...

Повеќе

(ВИДЕО) Мухамед Халили во Отворено на Тв 24: Писмото на Иванов до западот е жива комедија, куп небулози и будалаштини, овој човек ја брука земјата!

* реклами:

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti