Одберете локација на пристап

- Зад повеќете телевизии стојат бизнис сестрински гиганти кои продаваат вода, нафта, рудници и слично, зад Канал 5 нема такви работи, зад нас не стои никој! Ова го кажа и остана жив директорот на Анал 5, Иван Мирчевски на конференцијата за терестр
Канал 5 се клатела лево десно и имало опасност новинарите да испаднат од кровот?!?! Ова го објаснуваше куртонот Смирчевски од Анал 5 на конференцијата за терестријални телевизии пред неколку денови. Ова комично видео го имате на следниов линк, нег
Јавноста два дена сече вени паничи плаче и паѓа во транс како тоа Катица не го уапсила Грујота за да дојде на распит во СЈО за да се стигне со обвинителниот акт за Талир... Дури и искусни новинаришта како оние во Дојче Веле паничат па споменуваат не
Крсто Мукоски и Цветко Грозданов биле бизнис партнери?!?! Едноот му дава тендери на другиот, а уствари само на себе си даваат тендери?!?! Има ли крај на криминалите на Груевци?! Линк до сторијата тука.
- Постојат повеќе начини како да се отарасиме од сваровски судиите од тефтерчето на Гоца. Еден од начините е да побараме од сите судии да докажат потекло на имотот кој го поседуваат, мислам дека половина ќе се откажат сами од функциите, потоа ќе ба
Еј човече, колку треба да си бедно човече за да го правиш ова што сега го прави директорот на Канал 5... Цццц па не знам која плата да зема ова копиле, како бе не му е срам бе, како може вака да се бламира, па ова е толку очајно... Свиња расипана, ц
- Ја сменивме уредничката затоа што таа треба малце да се одмори, долго време беше уредничка и сигурно е изморена. Ова без грам срам и перде за емисијата 360 го изјави директорот на Канал 5, Иван С. Мирчевски. Вистината можете да ја видите горе во
Кралскиот имот во Британија направил профит од 500 милиони евра лани. Профитот е направен од големиот имот на кралското семејство кој се состои од десетици дворци, шуми, полиња, ловишта, езера, паркови... Но сиот овој профит кралицата ќе го употре
Новиот носач на авиони од класата Елизабет беше пуштен денеска во пловидба. Носачот чини 5 милијарди евра, долг е 300 метра, има персонал од 700 војници и кувари и техничари и ќе ги носи најновите стелт авиони ф-35 кои Британија ги разви заедно со
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

ЕЈ ЧОВЕЧЕ КОЕ Е ОВА ЛУДИЛО: Земјоделците во Прилеп штрајкувале против СДСМ затоа што немало субвенции во време кога на власт сеуште е ВМРО ДПМНЕ?!?!

* реклами:

Повеќе

МИЛЕНКО ПРИЗНА: Иванов не му дава мандат на СДСМ за да му даде време на ВМРО ДПМНЕ да закрепне и да се среди затоа што е на мртовечки стол!

- ВМРО ДПМНЕ е на мртовечки стол од мавање овие две години. Затоа е сето ова што го правиме со протестите и со тоа што Иванов не го дава мандатот, з...

Повеќе

Столтенберг: НАТО е гарант на мирот и безбедноста на Западен Балкан

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска на прес-конференција во Брисел го претстави годишниот извештај на Северноатлантската алијан...

Повеќе

ФРОЈД ИМАШЕ ШОУ КАЈ ЈАНКО БУРЕК: Јанко и Миленко укапирале дека во светот нема идеологија, морал и принципи, се е околу парите! СРЦКИ ОНИ КУРВИЧИЊА БЛЕСАВИ СИ ЈА ИШКААТ МУВАТА НА КАПАТА, ГОМНА ЕДНИ ПРОДАДЕНИ...

- Јанко, веќе во светот владее новиот светски поредок, каде нема морал, нема принципи, нема идеологија, има само пари и пари, парите се новата идеол...

Повеќе

„На кенгур даам, на шиптар не даам“!

Колумнава е хипотетика. Ниту тврдам, ниту верувам, ама ако е тачно дека Иванов оди во клучни денови во посета на Аустралија деновиве, тогаш стварно ...

Повеќе

Миленко: Требаше мене да ме пратат за амбасадор во Бразил, ама Грујо и Иванов не ме послушаа, срамота е кај толку убави жени да го пратиш Боцевски, он е педерче!

- Им зборев на Иванов и Груевски мене да ме пратат за амбасадор во Бразил, кај толку убави жени треба да се прати некое рунтаво мажиште како мене. С...

Повеќе

МИЛЕНКО НЕВЕШТО ГО БРАНИ ШЕФОТ: Нема шанси Грујо да има украдено една милијарда евра, не дека не може или не сака, туку нема толку пари во Македонија за крадење...

- Сите велат дека Грујо украл над една милијарда евра, и тоа биле да го прослават во Дубаи пред неколку години. Ова е невидена глупост. Нема толку п...

Повеќе

Куртонот Миленко за куртонот Ефтов: Васко е многу прост човек, ми кажуваше Љупче Златев дека од англиски знаел само да каже YES и NO

- Јас знам добро да зборувам Англиски. Не сум јас како некои наши извикани новинаришта кои не знаат да бекнат Англиски. Ми кажуваше Љупче Златев дек...

Повеќе

Јанко Бурек му се жали на Миленко дека бил набркан како куче од режимското Радио Слободна Македонија

- Мене уште не ми е јасно зошто бев најбрутално избркан од Радио Слободна Македонија. Ме предупредуваа дека сум користел некои зборови кои го нервир...

Повеќе

КРИВ Е И ОН, ДЕЧКОТО САКА ДА СНИМА УШТЕ ЕДЕН СПОТ НА ТЕМА ГРАЃАНСКА ВОЈНА: И ТИ ЛИ БРЕ ДАРКО МИЈАЛКОВСКИ, ПА ДО ВЧЕРА ДЕТСКИ ФЕСТИВАЛ ВОДЕШЕ БРЕ СТОКО МАМУ ТИ ЕБАМ ТВОЕ КУРВИНСКО!!!

Дарко Мијалковски ја брани Македонија од СДСМ и ДУИ?!?! Хушка нова граѓанска војна?! А пред 16 години го сними славниот спот поради војната во 2001-...

Повеќе

ВИДЕО: Среќко Поповски со најновата „Кантар” Саботажа го ИЗБРИША ПОДОТ СО РЕЖИМСКИТЕ ПЕРЈАНИЦИ

„Кантар” Саботажа, емитувана на 13 март 2017 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. Автор: Среќко По...

Повеќе

(ВИДЕО) Интервју со мафијашкиот убиец Ричард Куклински, има убиено над 250 луѓе во Њујорк по наредба на кланот Гамбино

* реклами:

Повеќе

(ФОТО) ПЕШЕВСКИ ЈА ЗДУВНА ЗА КАНАДА, ЌЕ СЕ ОТКАЖУВАЛ ОД ПОЛИТИКА, ЗАВРШИ ЗАБАВАТА!!!

Дознаваме дека Пешевски е во моментов во Канада. Се шпекулира дека имал намера да се откажува од политика. Изгледа забавата заврши и станува доста ...

Повеќе

Стојан Андов: Ме здоболе изјавата на Села за нашето знаме...

Ме доболе изјавата на Зијадин Села, пратеник во Собранието на Република Македонија, кога изрече многу понижувачки дисквалификации за нашето државно ...

Повеќе

ОН ја прогласи Словенија за најодржлива држава во светот

Обединетите нации ја најавија 2017 година како година во која како никогаш досега ќе се стави фокус на одржливиот туризам. А кога станува збор за од...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti