Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ И ОПШТИНАРИТЕ НА ШТИП ДЕНЕСКА ГО ПОШУМУВАА БРЕГОТ НА БРЕГАЛНИЦА

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Започнува реконструкцијата на патот во Долно Лисиче. Се работи за целосна и темелна реконструкција, со која се навлегува и во долниот тампон на патот, со што трајно се решава проблемот со лошата инфраструктура на локалното население

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ ОД ГОЗБИТЕ ВО СОБАТА НА САШО МИЈАЛКОВ И НЕГОВИТЕ КОМШИИ ОВИЕ ДЕНОВИ

Повеќе

НОВИ ГЛАВОБОЛКИ ЗА САШО МИЈАЛКОВ: Пробиен компјутерскиот систем на Мериот хотелите во цел свет, податоците за кредитни картички на над 500 милиони клиенти завршиле кај хакери

Линк до сторијата, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕНКО СИ НАЈДЕ НОВ СПОНЗОР ОТКАКО РИКНА ФАМИЛИЈАТА, УЧК ЛАЈК ДИС: За да лапне неколку руски рубљи, Миленко промовира насилно отцепување на територии од суверени држави?!?!

Миленко прави неколку емисии за поддршка на отцепувањето на Украинските територии Крим, Луганск и Доњецк од страна на Русија. Замислете, само за да...

Повеќе

Пакомак заедно со Пивара Скопје и Холандска амбасада ја доби Националната награда за најдобра општествено одговорна практика во 2018 година за проектот „Хокус покус, рециклирањето е во фокус”, преку кој на интересен и забавен начин над 50.000 деца научија како правилно да го селектираат отпадот

Повеќе

КОПУКОТ ВАСКО НАУМОВСКИ СИ ОДИ ОД ВАШИНГТОН, НА НЕГОВО МЕСТО НЕГОВАТА ЗАМЕНИЧКА И ДИПЛОМАТ ОД КАРИЕРА, МАРИГОНА МАРКУ!

РМ доби нов Амбасадор, Вршител на должност во САД. Родум од Дебар и дипломат од кариера при @MFA_Macedonia, доаѓа од позицијата Заменик-шеф на мис...

Повеќе

(ВИДЕО) СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО АЉАСКА ОД 7 РИХТЕРИ, НЕМА ЖРТВИ ЗАТОА ШТО ТАМУ РЕЧИСИ НЕ ЖИВЕЕ НИКОЈ!

Alaska Earthquake: - Alaska Governor has issued a declaration of disaster following massive magnitude 7.2 earthquake- Anchorage Police says there ...

Повеќе

ПЉАЧКА НА ВЕКОТ: Поднесена тужба против Кунико Рисорсис за кражба од 50 милиони евра во ФЕНИ!

Поднесена е тужба против Кунико Рисорсис Н. В. (Холандија), Кунико Маркетинг ФЗЕ (Обединети Арапски Емирати) и одговорните лица во ФЕНИ Индустри АД,...

Повеќе

(ВИДЕО) ПУТИН ЈАВНО МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ДИКТАТОРОТ НА САУДИСКА АРАБИЈА ЗА ИНВЕНТИВНИОТ НАЧИН НА КОЈ БЕШЕ УБИЕН НОВИНАРОТ КЕШОГИ

Putin and MBS greet each other with huge smiles and handshake in Buenos Aires pic.twitter.com/2jlHUfONO1 — Kevin Liptak (@Kevinliptakcnn) Nov...

Повеќе

(ВИДЕО) УМЕТНОСТ: Еве како се отвора скапо вино во Италија, пола саат театар

Повеќе

(ВИДЕО) ИМА СПАС ЗА ЧОВЕШТВОТО: Хрватски анти-фашисти прекинаа промоција на книга во Шибеник со која се ревизионира и плакне злосторот во фашистичкиот логор Јесеновац

Браво за анти-фашистичките активисти во Хрватска. Денеска, тие прекинаа промоција на книга со која се плакне злосторот во логорот Јесеновац. Инаку ...

Повеќе

БОМБА НА 1 ТВ: Мијалков секој ден добива топол оброк подготвен во кујната на Мериот!

Сашо Мијалков во затворот во Шутка не јаде од истата храна како останатите притвореници. За него, секој ден се подготвува топол оброк во кујната на ...

Повеќе

Кој апсурд, која иронија, НГО и граѓанскиот сектор не спасија од Груевизмот, НГО и граѓанскиот сектор сега ќе го вратат Груевизмот на власт!

Тажна приказна е Македонија. Јојо земја. Груевизмот беше срушен поради жестокиот отпор на НГО секторот, граѓанските организации, активисти, новинар...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Новинарите и поранешните газди на А1 телевизија се собраа во телевизијата на денот на затворањето на телевизијата пред 7 години

Повеќе