Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

КОМУЊАРА СИ Е КОМУЊАРА - И САШО ОРДАНОВСКИ СЕ ВКЛУЧИ ВО ХАЈКАТА ПРОТИВ ГРАДЕЖНИЦИТЕ: Интерес на граѓаните било да не се гради?!?! 30 000 вработени во градежен сектор кој ги е...

Во својата најнова колумна, Сашо Ордановски се вклучи во хајката против градежниот сектор. Та зградата кај ГТЦ ќе била премногу висока, та немало д...

Повеќе

ЗНАЧИ ОВА ВМРОВЦИТЕ СЕ ЧУДО! ТРЕБА ДА СЕ ИЗУЧУВААТ НА ФАКУЛТЕТИ

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КАДЕ ЌЕ БИДЕ И КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА НОВИОТ КЛИНИЧКИ: Да го изградеше ова Грујо наместо Скопје 2014-та, ќе владееше 100 години!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАСТА СЕ ФАТИ ЗА РАБОТА: ЌЕ СЕ ПРЕНАМЕНИ НАЧИНОТ НА ЗАГРЕВАЊЕ ВО ДВЕ УЧИЛИШТА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Фејсбукот стана дрво за бесење на Македонците!!!

Branko Trickovski 41 mins· Дрво за бесење Македонците на социјалните мрежи се како бомбаши самоубијци: шетаат ...

Повеќе

Конечно помалку гужва во Стар Чаир ;) Браво за дечките од МВР и Град Скопје!!

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИОТ АВИОН НА АМЕРИКАНЦИТЕ ЛИЧИ КАКО ДА Е ОД НЕКОЈ ЛУД САЈ-ФАЈ ФИЛМ НА КЈУБРИК!

Into the Record BooksThe @RoyalNavy + @RoyalAirForce recently completed a historic F-35B sea trials ahead of schedule. Relive the unforgettable mome...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА ВИДЕО ГИ ДРАЗНИ ТВРДОКОРНИТЕ, А ВСУШНОСТ НАШИТЕ СОГРАЃАНИ АЛБАНЦИ СИ ГО СЛАВАТ СВОЈОТ ЕТНОС, АЛБАНСКОТО ЗНАМЕ Е ЕТНИЧКИ СИМБОЛ, А НЕ ДРЖАВЕН

Повеќе

АНАЛИЗА ЗА МЕРКАТА НА ВЛАДАТА, ПОВРАТ НА ДДВ СО ЛИМИТ ОД 500е МЕСЕЧНО

Proekt: povrat na 15% od DDV.Celna grupa: socijalno ili bilo kako zagrozeni.Maksimalen povrat: 30,000 denari. Rationale:Dolnata slika e fiskalna na...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО КИНА СЕ ГРАДАТ ГРАНДИОЗНИ МОСТОВИ, БРАНИ, КИНА ЈА ДОЖИВУВА НАЈГОЛЕМАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА

Повеќе

КУРТОНИТЕ ОСТАНАА САМИ НА БРАНИКОТ!

Повеќе

(ФОТО) МАКЕДОНЦИТЕ КОНЕЧНО СТИГНАА ВО ЈАЈЦЕ: Војче Китановски единствен делегат на „АВНОЈ 2018“

По четврти пат, годинава,познатиот Војче Китановски отпатува во босанскиот град Јајце, за да ја прослави годишнината од АВНОЈ, заседание на кое токм...

Повеќе

ЦИВИЛ - Центар за слобода и Општина Куманово денеска потпишаа Меморандум за соработка против насилниот екстремизам

Повеќе

ДИМЕ СПАСОВ, КАЦИ ТИ: СЕ ЧИСТИ КОРИТОТО НА РЕКАТА СЕРАВА

Повеќе

ЊУЈОРК ТАЈМС: ОРБАН СПРОВЕДУВА МЕДИСКА ДИКТАТУРА СО ПОМОШ НА СВОИ ОЛИГАРСИ КОИ КУПУВААТ МАСОВНО ПРИВАТНИ МЕДИУМИ, ИСТИТЕ КОИ ЈА ПОСЕДУВААТ И НАШАТА АЛФА И КУРИР!

Стотици приватни медиуми се купени од страна на олигарси блиски до крајниот десничар премиер, Виктор Орбан. Со тоа тој владее диктаторски во лажна д...

Повеќе