Одберете локација на пристап

Ќе тропнеме на секоја врата и ќе го посетиме секое маало во Центар за да ви гипонудиме нашите предлози и решенија за конкректните проблеми, со целсограѓаните да ја чујат нашата визија за општината, истакна денеска кандидатот наСДСМ за градоначалн
Моето претставување како кандидат за градоначалник на престојните локални избори и претставување на мојата програма. “Велес пак да биде најдобра општина во Македонија, со 0 корупција, со брзи, навремени, достапни и квалитетни услуги за своит

Максим Димитриевски: Како ќе не гледате во очи?

– Насилниците атакуваат, загрозениот Вељановски што се криел во узурпираниот кабинет си замина како за на свадба… Како ќе не гледате в...

Повеќе

Ненад Јовановиќ: Влегоа за да убијат, што, тука, не е јасно!?

Дојде до таму што треба да почнеме од елементарните факти. Имено: 1. Македонија со Груевски како парламентарна демократија е мртва. 2.: Никола Груев...

Повеќе

ВИДЕО: Папата Франциско повика на молитва за Македонија

Поглaварот на Римокаталичката црква, папата Франциско за време на вчерашното неделно обраќање пред десетици илјади луѓе на плоштадот Свети Петар во ...

Повеќе

(ВИДЕО) Хојт Ји и Бејли си ЗГАЗИЈА ОД СМЕЕЊЕ на прашање на куртон од Сител: Ја одобри ли Трамп посетата на Скопје?

Новинар на Сител го праша Хојт Ји дали некој на повисоко ниво во Стејт департментот ја одобрил неговата посета и дали воопшто знаат за неговата посе...

Повеќе

Фрчкоски: Од вторник превземањето на власта ќе оди со забрзано темпо

Карактерот на режим во Македонија е таков што, ваков инцидент е очекуван. Ова е авторитарен режим кој во својата агенда нема мирно предавање на влас...

Повеќе

(ВИДЕО) „Сериска” Саботажа

* реклами:

Повеќе

Потресно сведочење на снимател: Мислев дека таа ноќ никогаш нема да заврши

Снимателот наАА, Ведат Абдул, ги објасни инцидентите во просториите на Собранието, каде што беа повредени десетици луѓе, вклучувајќи ги и пратеницит...

Повеќе

ФОТО: Специјалците од МВР Чавков ги сместил во мизерни услови – спијат на кревети од „титово“ време

Припадниците на Посебната единица за поддршка при МВР кои од целата земја доаѓаат на испомош на полицијата во Скопјел, престојуваат во субстандардни...

Повеќе

Тито Петковски: Влада треба да се формира со или без мандат од Иванов

Во Македонија не можат да бидат формирани паралелни владејачки институции и покрај отпорот на ВМРО-ДПМНЕ да ја предаде власта, смета поранешниот пре...

Повеќе

(ВИДЕО) „Странски служби“: Да сакаа можеа да го убијат

* реклами:

Повеќе

Пресвртот почна: ВМРО-ДПМНЕ ја изгуби и последната карта

Последните настани во Собранието се климакс на кризата и пресвртница, велат аналитичари. Во ретерирањето на Иванов препознаваат молба до САД за свој...

Повеќе

СДСМ: Вељаноски да го ослободи кабинетот на Џафери, Иванов е должен да му го даде мандатот на Заев

„Избран е нов претседател на Собранието на законски и легитиме начин. Собраниското мнозинство има одговорност да ја формира новата реформска В...

Повеќе

ПЦЕР: Имаме докази дека платени затвореници ги тепаа пратениците

Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) најостро реагира на она што се случи на 27 април, особено на, како што вели, самоволието на двајц...

Повеќе

Лекција

Овој текст го пишавав во себе, молкома, со возбуда, но и со радост, со јанѕа но и со гордост, приквечер на 27 април 2017 година, во првите десетина ...

Повеќе

Зоран Заев во интервју за Дојче веле ја открива главната цел на Паторот: Она што го прави Груевски е за да се пазари за амнестија!

На граѓаните и на Иванов уште еднаш ќе им биде предочена Програмата на новата Влада. Ние сме сериозни политичари и со тоа сакаме уште еднаш да ги ра...

Повеќе