Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

И ТУРЦИВЕ ПА КАЈ ЈА СТАИЛЕ ПИСТАТА ОДМА ДО МОРЕТО: Авион за малце ќе станеше подморница во Истанбул!

Авион на Пегасус за малце ќе загњуреше денеска. Турциве во Истанбул како ја напраиле пистата мала грешка и КАПУТ! БАр да стаеле некаков браник, бан...

Повеќе

ТРЕБА ДА СИ СЕРИОЗЕН КРЕТЕН ЗА ДА ОДИШ ВО ЕМИСИЈА НА КУРТОНОТ И БОЛЕСНИК ВАСКО ЕФТОВ!

Да му одиш во емисија на куртонот и болесник Васко Ефтов треба навистина нешто сериозно да ти фали во главата! Прво го легитимираш тоа гомно пропаг...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО СЕ СВЕТСКИ ЕКОНОМСКИ ЏИН И НАЈБОГАТИ ВО ЕВРОПА: Германците бутаат светски рекорди, само Фолксваген продаде 6,2 милиони автомобили во 2017-та, апсолутен светски рекордер, вкупно Германците успеаја да му шитнат на светот 13 милиони автомобили во 2017-та!!!

Брендот Фолксваген успеа да продаде 6.2 милиони автомобили во 2017-та и успеа да ја победи Тојота, ГМ и Форд! Во Германија сите брендови покажаа ре...

Повеќе

Сите вие што се возбудивте за мојата молба до вице премиерот Кочо Анѓушев, треба да знаете: Јас прво ќе замолувам за корекција, после ќе земам мобилниот во рака и трк по нив, тогаш ќе им знае газот на сите што ќе покажат ароганција и забеганост!

Сите што се возбудија од мојата молба до вице премиерот Кочо Анѓушев, треба да ви биде јасно: Јас прво ќе и дадам шанса на оваа влада! Но тоа не зн...

Повеќе

НДМ: Министерката Треневска да поднесе оставка заради заштита на личниот и професорскиот дигнитет

„Народно движење за Македонија ја повикува министерката за образование Рената Треневска Дескоска да поднесе оставка доколку држи до својот лич...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) КОГА ЌЕ МУ ДАДЕШ ОПШТИНА НА ДОКАЖАН МЕНАЏЕР, КАВАДАРЦИ НА ДОЧЕКОТ НА НОВАТА ГОДИНА

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ: Само мајка Русија е спасот за МАКЕДОЊА!

Повеќе

ТАЛАТ ЏАФЕРИ: По донесувањето на законот за јазиците, седниците ќе ги водам на Албански, со мали исклучоци...

- Кога некој пратеник е станат и нема слушалици на уши и кога ќе треба нему да му се обратам, ќе зборам Македонски, во сите други случаи седниците ќ...

Повеќе

(ФОТО) Луѓе, полека бе со тоа колите да му ебам мајката, све што е над 120 на автопат и над 80 во град е претереано!

Ова е во Калифорнија...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КРАТОВО СО УЛТИМАТУМ ДО ЅИНГО: ДО УТРЕ НА ПЛАДНЕ БАРА СИЛЕКС ДА ГИ ВРАТИ ГУМИТЕ ОД КАМИОНОТ ЗА ЃУБРЕ!!!

Камионот за ѓубре беше во владение на Силекс кој го чистеше ѓубрето во Кратово, и сега го предале камионот назад на општината без гуми?!?!

Повеќе

(ФОТО) ОВА Е ЕДЕН ОД НАЈЛУДИТЕ ЗАМОЦИ ВО СВЕТОТ

Неверојатна снимка од дрон на островот Монт Сен Миешел во Нормандија. Островот е на околу километар од брегот, со површина од 100 хектари и со 44 ...

Повеќе

ЗНАЧИ ВЕВЧАНЦИ СЕ ЗАКОН, МАСКИТЕ ИМ СЕ ЛУДИЛО, СЕКОГАШ!

Повеќе

(ВИДЕО) ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Охридскиот договор им овозможи на Албанците двојазичност уште во 2001-ва, но политичките партии немаа храброст 17 години да го преточат тоа во закон и во пракса

Повеќе

ГРЕШКА ВО СИСТЕМОТ ЗА ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД РАКЕТИ ПРЕДИЗВИКА ВИСТИНСКИ ХАОС ВО АМЕРИКАНСКАТА ДРЖАВА ХАВАИ: На сите им стаса СМС порака - Внимание, кон Хаваи оди нуклеарна ракета, трчајте кон најблиската скривница, ова не е вежба!

Во рок од пола саат, денеска во Хаваи владееше општа паника! Системот за предупредување од ракети по грешка на сите жители им испрати порака дека к...

Повеќе

Молба до Кочо Анѓушев: Вице премиере, вие сте мојот идол, ве почитувам како успешен човек, бизнисмен, професор, ве молам не го продавајте ЕДС на грчкото електро стопанство

Вице премиере, сеуште сметам дека одлуката на Заев да го прифати предлогот на стопанаска комора и да ве назначи за вице премиер е одлична одлука. Сеу...

Повеќе