Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

Американската стопанска комора (АмЧам) остро се противи на непочитувањето на процесот на јавна консултација од страна на Владата и Министерството за Финансии во однос на Предлог-Законот за личен доход

Американската стопанска комора (АмЧам) остро се противи на непочитувањето на процесот на јавна консултација од страна на Владата и Министерството за...

Повеќе

МИСТЕРИЈА: ЗОШТО ПОРАНЕШНОТО РАКОВОДСТВО НА ЕЛЕМ ГО ПРЕКИНАЛО РЕНОВИРАЊЕТО НА КОТЛИТЕ НА РЕК БИТОЛА СО КОИ ТРЕБАЛО ДА СЕ ПРОДОЛЖИ ВЕКОТ НА РАБОТА НА ЕЛЕКТРАНАТА?!?!

Во2009година започнала модернизацијата на турбините и генераторите на РЕК Битола (извршена од страна на руската фирма „Силовие машини“),...

Повеќе

БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: Со инвестиција од 5-6 милиони евра од буџетот ќе овозможиме 200 мегавати сончеви колектори кои ќе прават струја колку еден блок во РЕК Битола!

Повеќе

СДСМ: Мицкоски е во сеопфатна одбрана на криминалот на Никола Груевски и неговите црнила, Македонија е правна држава и секој кој го прекршил законот ќе одговара!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ: Годинава имаме раст на извозот од 14% а раст на увозот од 10%, за тие 4% разлика се окозивме од работа, и тоа е голем успех!

Повеќе

БОМБА ОД КРАТОВО: КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ЦЕЛА ПОРАНЕШНА ЛОКАЛНА ВЛАСТ, 10 ГОДИНИ МУ НАПЛАЌАЛЕ ПОМАЛКУ ДАНОК НА ЅИНГО, КРАТОВО ОШТЕТЕНО ЗА 2,5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ!!!

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кратово поднесе кривична пријава против шест лица вработени во кратовската локална самоуправа за ...

Повеќе

МПЦ И МАКЕДОНСКАТА ЕМИГРАЦИЈА ДА УЧАТ ОД ИВЗ И АЛБАНСКАТА ЕМИГРАЦИЈА: ДОНИРАА ЦЕЛА ЗГРАДА НА СВОИ СИРОМАШНИ СОГРАЃАНИ

Luljeta Ademi Follow·12 hrs· Почитувани мои сограѓни, денес Албанците од цел свет имаме празник, 28 ноември Денот на...

Повеќе

Не дозволувајте Геро да ве влече за нос, он има 5-6 станови, не сака да има 60-катници за да не му изгубат становите на цена!

Само тие што имаат веќе неколку станови не сакаат во Скопје да се градат големи згради и комплекси затоа што со тоа диркетно губат од капиталот. Само...

Повеќе

ОКТА ГО РЕНОВИРАШЕ ДНЕВНИОТ ЦЕНТАР ЗА ДЕТСКА ПАРАЛИЗА

Денеска, заедно со министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, главниот извршен директор на ОКТА, Јанис Геруланоси и советниците од Со...

Повеќе

САША БОГДАНОВИЌ: Шеесеткатници спроти Холидеј Ин нема да има!

Саша Богдановиќ 1 hr· Шеесеткатници спроти Холидеј Ин нема да има! За ова место досега никој не поднел барање за...

Повеќе

БОЧВАРСКИ: Започнуваме инвестиција инвестиција од 4,2 милиони денари во дел на нова водоводна и канализациона линија на влезот во градот, а ќе значи подобрување на водоснабдувањето во индустрискиот дел на градот и населба Пребег

Повеќе

(ВИДЕО) ФАЛА БОГУ, СОВЕТОТ НА ОПШТИНА КАРПОШ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ДА СЕ ГРАДАТ ЗГРАДИ ВО КАСАРНАТА ИЛИНДЕН!

Повеќе

Обдукцискиот наод: Три тешки повреди со боксови во главата – причина за смртта на Саздовски

Крвни повреди на главата, поточно на левата страна на лицето и во темената регија, оштетување на мозокот и крвен подлив на градниот кош, покажува об...

Повеќе

Хелбах: Мицкоски сака да го поддржи договорот од Преспа

Има сигнали од Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ дека сака да го поддржи договорот од Преспа, изјавил Кристијан Хелбах, претставник ...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ: ТОТАЛЕН РАСПАД НА ВМРО ДПМНЕ, САМО 1000 ДУШИ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД ВЛАДА, ОВОЈ ПАТ НЕМАШЕ ПОТРЕБА ОД ЧАДОРИ ЗА ДА ИЗГЛЕДА ДЕКА ПРОСТОРОТ Е ПОЛН СО НАРОД!!!

Повеќе