Одберете локација на пристап

- На денот на прогласување на изборите во октомври лани, во ЕЛЕМ биле набутани 160 комада политички јуришници, значи само во еден ден! Во администрација се вработувало без почитување на каков и да било закон, значи скроз на диво! И како резултат на
При крајот на новата 360 на Алсат М, саботажата на Среќко Поповски по 10 години шибање у ребра на ропаците копуците и бандитите од ДПМНЕ за прв пат ги затепа и новите министри од СДСМ во новата влада. Среќко само се загрева, да се надеваме дека др
Шокантно интервју на бизнисменот и гастербајтер Роберт Блажевски, газдата на хотел Дрим во Струга, раскажува колку само пари им било земено како мито од ВМРО ДПМНЕ, колку само бизниси им биле уништени и колку пари им заробила државата преку сваровс
Одлично се бориме, имаме шанси да извадиме нерешено со одличните Португалци.
Драги Центарци, На линкот можете да го погледнете во електронска форма целосното издание чии страници сведочат за бројните проекти кои ги остваривме. Работевме инспирирани од вашата доверба и водени од вашите потреби. Исклучително ќе го цениме ва
Градоначалникот на Битола Владимир Талески има најнова кривична пријава во најава за голем финансиски скандал во спортот во Битола во изминатиот период, порача денеска од говорницата советничката во општината, Габриела Илиевска. „Од оваа гов
Министерот Спасовски откри на јавноста дека МВР не купила нови униформи за полицајците цели 7 години?!?!?! Тој исто така откри во интервју за Макфакс дека има намера да ги објави јавно сите трошења на раководството на МВР за изминатите 10 години!
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

Средба на Заев со Џабир Дерала од ЦИВИЛ: Транспарентност, итни реформи и обновување на интегративните процеси

Џабир Дерала, Претседател на ЦИВИЛ – Центар за слобода се сретна со Зоран Заев, Претседател на СДСМ на 9 март, доцна попладне, со цел од прва ...

Повеќе

Падобранскиот ас Зоран Иванов до Кире Лазаров: Животот на Македонците не е само спортот и навивањето

Падобранскиот ас и доајен на македонското новинарство, Зоран Иванов, му упати отворено писмо на капитенот на македонската ракометна репрезенатција К...

Повеќе

Се повеќе смрди на распадот на Југославија

Недостига само првото убиство како непосреден повод за да почне крвавата поделба на Македонија Во Македонија се' повеќе смрди на распаѓањето на Југос...

Повеќе

ШТА ЈЕ МИШЕВИ, ШТА СТЕ СЕ УСРАЛИ МАМУ ВАМ ЈЕБЕМ ЛОПОВСКУ?!?!

Ебати денот денеска!!! Сеат Кочан киднал, МВР не може да го најде... Грујо и бандата не се појави на суд, да не избегаа заедно со тој автобусот на Т...

Повеќе

Следува БОМБАСТИЧЕН ден: Зоран Заев ќе се обрати до граѓаните во 13 часот!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во 13 часот ќе се обрати до јавноста од партиското седиште во Скопје. Тој пред 11 дена на претседателот Ѓорге ...

Повеќе

ТХП: Заврши фашистичката ера на Груевски во која Турците беа фатени за уши

Во Македонија, од ден на ден, сè повеќе се чувствува слободата која произлезе од одлуката на граѓаните која беше донесена на 11 декември, вел...

Повеќе

Потврдена информацијата на Мактел: Хохштаплерот Сеад Кочан ја киднал од земјава, СЈО не побарало замрзнување на имотот и сметките на „Трансмет“

Сопственикот на „Трансмет” бизнисменот Сеад Кочан е недостапен за органите на прогонот. По вчерашното прифаќање на барањето за притвор и...

Повеќе

И ОВОЈ ДА НЕ ЈА КИДНА ОД ЗЕМЈАВА: Груевски со својата криминална тајфа не се појави на суд пред Јанева и Фетаи за „шамарите во Центар“

Адвокатите Петар Василев, Боро Тасевски и Никола Додевски како и обвинителите од Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева и Фатиме Фетаи се е...

Повеќе

Битангите на мафијата кои го обезбедуваат Груевски не дозволиле да ги прими поканите на СЈО да се јави на распит за „Титаник“

Обезбедувањето на Никола Груевски, што го користи и по заминување од премиерската функција, не дозволило на екс премиерот и лидер на ВМРО ДПМНЕ во...

Повеќе

Грујо денеска на суд за „Шамарите во Центар“

Кривичниот суд за денеска во 10 часот го закажа рочиштето за случајот „Шамари во Општина Центар“, во кој првообвинет е поранешниот преми...

Повеќе

РЕКТОРОТ НА ФОН, НАНО РУЖИН СО ПОРАКА ДО ЈАВНИТЕ ФАЦИ КОИ МУ ДАВААТ ПОДДРШКА НА ГРУЕВСКИ ОВИЕ ДЕНОВИ: Внимавајте што правите, ќе ве памети историјата по лошо, во клучни моменти сте застанале на погрешната страна, на страната на мафијашкиот режим кој е веќе поразен!!!

- На сите овие познати личности кои овие денови држат говори пред влада, би им порачал - внимавајте што правите, ќе ве памети историјата по лошо, во...

Повеќе

(ФОТО) Амазон, Ибеј и Али Експрес и другите интернет продавници ги убиваат трговските центри во САД!

Се повеќе и повеќе се затвораат трговските центри ширум САД! Интернет продавниците како Амазон, Ибеј и Али Експрес земаат се повеќе од колачот на м...

Повеќе

(ВИДЕО) Русија преку Викиликс му ги откри на светот сите тајни на ЦИА: Можат да влезат во вашите домови и во вашите коли преку интернет хакирање и да ве следат 24/7 и дури и да прават атентати преку компјутер!

Русија направи обид да му помогне на Трамп со тоа што ја нападна ЦИА со цел да му наштети на Обама дека се користел со шпионирање за политички цели....

Повеќе

ВИДЕО: 603 полицајци протестираа пред Министерството за финансии, еден потпис ги дели од ангажман во МВР

Кандидатите кои во генерацијата 2015/2016 успешно ја поминале обуката за полициски службеници, сèуште не добиле решенија за вработување во МВ...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Сеат Кочан го пратил шоферот на Диме Спасов да се пријави во МВР за да лежи затвор во Шутка место него, во МВР биле фрапирани дека го гледаат истиот човек по втор пат!!!

Бизнисменот Сеат Кочан им приредил вистински шок на полицајците од МВР задолжени за негово фаќање и носење во затвор. Им го пратил шоферот на Диме С...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti