Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

Сашко Коцев ја покажа ќеркичката

Оваа 2018 година за актерот Сашко Коцев почна поразлично од сите останати, а причината за тоа е што ја дочека и почна со најголемото богатство во св...

Повеќе

ВИДЕО А1ОН: Грујовиот пион не кажа зошто Илче Гебелс и Антоњо добија шут у гз од ИК на ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

НОВ СКАНДАЛ НА ТРАМП: Ја изневерил Меланија со порно ѕвезда пред 10 години, потоа и платил на актерката 130 000 долари во 2016-та за да молчи за време на кампањата!

Весникот Волт Стрит Журнал, многу ценет весник во Америка, известува дека порно актерката Стефани Клифорд, позната под порно името Бурна Даниела, до...

Повеќе

ДОМ: Потребни се ригорозни мерки против загадувањето

Повеќе

(ВИДЕО) АНДОВ: Дојде време да го решиме проблемот со Грција, да се внимава никој да не биде поразен во компромисот!

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ, УСПЕШНИОТ БИЗНИСМЕН МИТКО ЈАНЧЕВ, НОВ АДУТ НА НОВОТО РАКОВОДСТВО НА ВМРО ДПМНЕ!

Митко Јанчев, градоначалникот на Кавадарци и сопственикот и управител на „Кожувчанка“, првата приватна компанија за производство на вода...

Повеќе

ГДУ во посета на Кичево

Денеска со почеток од 17 часот членови на Иницијативниот комитет на ГДУ се сретнаа со граѓаните на Кичево. Оваа посета е дел од активностите на ИК н...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕМИСИЈА КОЈА ОДЕКНА КАКО БОМБА ВО ЈАВНОСТА: Дури 40% од лековите во Македонија со години биле фалсификат!!!

Повеќе

Фатен еден од петтемина по кои е распишана потерница за настаните од 27-ми април!

Полицијата уапсила еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието на 27-ми април минатата година кои се во бегство. Станува збор за Младен Дод...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ ЧОВЕК Е МАКЕДОНСКИ ФЕНОМЕН: 27 ГОДИНИ ВИЛИПЧЕ ГРАДИ ПОЛИТИЧКА КАРИЕРА ЗА ОСВОЈУВАЊЕ НА ДИРЕКТОРСКИ ФОТЕЉИ НА ОМРАЗАТА КОН АЛБАНЦИТЕ, 27 ГОДИНИ ПОЛИТИЧКА КАРИЕРА БАЗИРАНА НА ПАРОЛАТА - ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА!!!

Формулата е јасна - јавај на омразата кон Албанците, прави кариера, засилувај ја таа омраза, биди у први редови и после жнеј си директорски фотељи, ...

Повеќе

(ВИДЕО) Министерство за финансии на препад издаде евро-обврзница во износ од 500 милиона евра, Тевдовски тврди дека е најефтина досега и е непходна за враќање на стари долгови!

Повеќе

(ВИДЕО) Одлуката на претседателот на Советот на ЕУ, Доналд Туск на свеченоста во Софија по повод почетокот на бугарското претседателство со Унијата да зборува на бугарски јазик му донесе многу симпатии и одушевување во Бугарија

Линк до видеото овде.

Повеќе

(ВИДЕО) АЛО МИРО, ПРИБЕРИ СИ ГО СНАЈЧЕВО: СОЛЗЕТО ОД СОЦИЈАЛ-ДЕМОКРАТ ПРЕКУ НОЌ СТАНА МАКЕДОНСКАТА БИЉАНА ПЛАВШИЌ - ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА!!!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Во селото Велестово на ридовите над Охрид полека се раѓа елитна населба како скопско Водно

Село Велестово Охрид. Некогаш обично, рурално место денес чекор по чекор станува елитна населба со многу изградени луксузни вили, апартмани... Пог...

Повеќе

ИМА ДА ПЛАТИТЕ ЗА СЕ УБИЈЦИ: ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ, ЧАВКОВ, БЕТМЕН, ДУРЛОВСКИ И ШЕФОТ НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР!!!

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден во средата и вчера, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обв...

Повеќе