Одберете локација на пристап

На денешната средба претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и амбасадорот на САД во земјава ЏесБејли, ги потврдиле пораките пренесени на Самитот на земјите членки на Јадранската повелба одржан на почетокот на месецов во Подгориц
Еден игумен се осмели да излезе од калапот и веднаш беше определен за „вториот Вранишковски“. Секој што не размислува како Него, е предавник и изрод, така размислува или пак така е платена да размислува една „вмроФка“. Но пр
Пратеникот од редовите на СДСМ,Мухамед Зекирие еден од можните кандидати за градоначалник на Скопје, дознава „Фокус“ од неофицијални извори во партијата. Според информации на неделникот, за градоначалничката фотеља во Скопје од СДСМ за
Комисијата за спречување на корупција вчера одржа седница на која членовите се произнеле по барањето за мислење од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ дали разрешувањето на јавниот обвинител, Марко Звлевски, е спротивно на член 8 од Изборниот законик со кој
Го браниш во колумни Хипо Пешевски, објавуваш нарачани текстови на Кочо Анѓушев, молчиш за загарот на олигархот Минчо Јорданов а една недела тераш медиска харанга со моќните опозициски медиуми против младиот поет Дарко Лешоски?!?! Па какво гомно,
Ги слушнав сите мислења и сите ги почитувам. Се повлекувам и се откажувам од претседателствувањето со Управниот одбор на Струшките вечери на поезијата. Се заблагодарувам на укажаната доверба и останувам посветен на мојот примарен ангажман во Сервис
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

Прилепскиот суд ги отфрли сите 7 обвиненија против адвокатот Жарко Стеваноски

Основниот суд Прилеп ги отфрли последните 3 обвиненија кои против еден од водачите на „Шарената револуција“ во Прилеп, Жарко Стеваноски,...

Повеќе

Демант од СДСМ: Љупчо Палевски да се извини, ништо не ги покрива криминалите на Груевски, ќе има одговорност!

Демант на СДСМ: Палевски да се извини, ништо не ги покрива криминалите на Груевски, ќе има одговорност! Ниту една лага на медиумите под контрола на...

Повеќе

Трифун Костовски: Кога би имале доблест, уште при првата „бомба“ ќе си дадеа оставки, а тие три години упорно се борат

Ви пренесуваме дел од интервјуто на Трифун Костовски за Утрински весник: Пораките што стигнуваат од ЕУ повикуваат на демократски принципи, здрав ра...

Повеќе

(ВИДЕО) Марин: Камчев сака да гради кај Мајчин дом, нема да дозволиме богатење на сметка на здравјето на граѓаните

Прес конференција,Златко Марин, претседател на Општинска Организација СДСМ – АеродромСкопје, 08.04.2017 Почитувани граѓани, Ќе има преиспиту...

Повеќе

Шапуриќ: Општина Аеродром е веќе неподнослива за живеење

Повод за денешниот прес на Либерално-демократската партија се катастрофално лошите услови за живеење во општината Аеродром, каде веќе 12 години ВМ...

Повеќе

ПРИКЛУЧЕТЕ СЕ: Петицијата за оставка на Иванов ја потпишаа над 6.000 граѓани!

Повеќе од 6.000 граѓани досега ја потпишале онлајн петицијата за итна оставка на претедателот, Ѓорѓе Иванов. Петицијата е достапна на веб платформат...

Повеќе

„Сакаме Аеродром да дише“: Протестите продолжуваат, бараме повлекување на спорниот ДУП

Вчера повторно граѓаните се собраа пред Општина Аеродром да го изразат својот револт кон екпресното и непроцедурално носење на ДУП И10. Со овoј ДУ...

Повеќе

„Екстравагантни тела: Екстравагантен криминал-злосторство и казна“ во понеделник во Гем клубот

Ви ја пренесуваме најавата за „Екстравагантни тела: Екстравагантен криминал-злосторство и казна“ што ќе се одржи вопонеделник од 18:30 в...

Повеќе

(ВИДЕО) Марин: Камчев сака да гради кај Мајчин дом, нема да дозволиме богатење на сметка на здравјето на граѓаните

Прес конференција,Златко Марин, претседател на Општинска Организација СДСМ – АеродромСкопје, 08.04.2017 Почитувани граѓани, Ќе има преиспиту...

Повеќе

ДОМ со незгодно прашања до градежната мафија од ДПМНЕ: Дали општина Аеродром планира да носи спорни ДУП-ови и наредната недела?

„ДОМ јавно прашува дали општина Аеродром планира да носи нови спорни ДУП-ови следната недела? Ова го прашуваме на барање на граѓани од Лисиче...

Повеќе

Заев до граѓаните Роми: Ќе живееме квалитетно сите, во едно општество за сите!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за Меѓународниот Ден на Ромите, упати честитка до припадниците на ромската заедница во Република Македонија: &bd...

Повеќе

НЕНАСИТНИ КОПИЛИЊА: МАФИЈАТА ОД ДПМНЕ сака улица на кеј за да може Алек Теранова да наплати три милиони евра од Телеком

Одлуката на Град Скопје низ Кејот да се гради улица до плоштадот, а особено начинот и околностите во кои таа е донесена, упатуваат на опасноста дека...

Повеќе

Десет пораки до моите драги Македонки и Македонци

Слушајте вака, драги мои, Македонки и Македонци: Јас мислам дека таканаречената платформа на албанските партии е пристоен документ кој овозможува сол...

Повеќе

Сашо Ордановски: Имам еден пријател кој целосно ги разбира и прифаќа постапките на Грујо, човекот беше роден ненормален а потоа полуде и сега се му е јасно!

Имам еден пријател, роден е ненормален, а после полуде. Од таа одлепена позиција на квадрат, тој проникливо ми вели дека сосема го разбира однесувањ...

Повеќе

ШОКАНТНЕН ПРЕДЛОГ НА ПРОФЕСОРОТ МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: Ако продолжи блокадата во собрание, пратениците да се соберат во некоја просторија било каде и да изгласаат претседател на собрание и нова влада!!!

Многу интересен предлог на професорот Мерсел Биљали во колумна на порталот Плусинфо: Ако деновиве нема попуштање, мнозинството е добро да размисли ...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti