Одберете локација на пристап

– Ме критикуваат за тоа дека учествувам на протестите и ми велат дека Заев бил христијанин кој се причестува. Ако се причестува, тогаш отров нека му се стори причестот – рече поп Стеван. Свештеникот Стеван Здравески од Преспанско
Стравот на детското лице фатен од добар фотограф може да направи чуда во политиката. Ништо досега не можеше да го бутне Трамп на грб, но оваа фотка која се врти по медиумите веќе со денови му нанесува огромна штета, до таа мера што дури и Меланија
Мислам дека има една забуна во јавноста... Оние кои не ги разбираат бенефитите од договорот со Грција, не ја разбираат ниту нашата радост за договорот, кога мислам нашата мислам на нас подржувачите на договорот... Они мислат дека ние се радуваме шт
- Лага е приказната дека ако влеземе во НАТО ќе плаќаме пари во Брисел, само ќе го зголемиме буџетот за нашата армија, што значи ќе имаат нашите војници поголеми плати и подобра опрема, што е секако добро за нашата земја да бидеме спремни за евенту
Пишува Кица Колбе Многумина во Република Македонија пред два дена небаре се разбудија од длабок сон. Некои беа толку погодени од предлог-договорот за промена на државното име, што мигум се предадоа на апокалиптички сценарија. Како да не знаеја ш
Од УБК извлековме едвај 3 проценти од бомбите, истакна укажувачот Лазаревски Од УБК извлековме едвај 3 проценти од прислушуваните материјали, рече Ѓорѓи Лазаревски, едниот од укажувачите кој го пријави и документираше прислушувањето на р
Вицепремиерката и министер за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева изјави дека по постигнатиот договор за името Северна Македонија, Советот за општи прашања на ЕУ со кој таа претседава, во почетокот на наредната недела би можел да дад
- Никогаш нема да станеме дел од НАТО, Заев нема право да преговара, само Иванов, договорот е неважечки, идна влада сето тоа ќе го поправи како што си беше! Јанко Бачев, пријателчето на Путин вечерва на протестот кој наместо за името се претвори в
- Бејли ќе го пушиш по македонски! Ќе те избркаме на клоци од Македонија! Македонија не сака во НАТО, тоа е злосторничка организација! Ова на протестот го кажа Љупчо Палевски - Палчо, познат мешетар и пропаднат бизнисмен кој сега заговара блискост
Со морбиден говор за мртви новороденчиња, Солза повика народот да машрира кон собранието и СДСМ и ДУИ да бидат уништени!!! Женава тотално го изгубила умот, политиката не е за секого!

ТЕТКА МИРКА ЈЕ МАЛО НЕРВОЗНА: БЛУЕ СО ОГАН, ВРИШТИ, КОЛНЕ, ВРЕЃА, ПЛУКА, ОД УСТАТА И ИЗЛЕГУВА ЗЛО И ГНЕВ КАКО ВУЛКАН!

Со тирада од пцовки, груби навреди, урлање до бесвест, Мирка вришти и пишти по владата, диоломатите, МПЦ и се што мрда во земјава!!! Линк до нејзин...

Повеќе

ТРАМП ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ГЛУПИРА, ИЗНЕРВИРАН ОД КНИГАТА ОГАН И БУРА КОЈА ОТКРИВА ПИКАНТЕРИИ ЗА НЕГОВИОТ ЖИВОТ: Јас сум многу стабилен генијалец!

Повеќе

Британците ќе потрошат 1 милијарда евра за да засадат 50 милиони дрва со цел да креираат шума на среде британскиот остров од Ливерпул до Хул

Линк до целата сторија овде.

Повеќе

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ, ИЗМАМНИЦИ ДЕМНАТ НА СЕКОЈ ЌОШ СО ЦЕЛ ДА ВИ ГИ ЗЕМАТ ПАРИТЕ!

Повеќе

ВО КУРИР РАБОТАТ НЕВЕРОЈАТНИ ДЕБИЛИ

Повеќе

АЈДЕЕ, И БЕСА ПО ПАТОТ НА ДПА, СЕ РАСПАЃА, САМО ДУИ ТОП НЕ ЈА БИЕ!!!

Резултатите на локалните избори се причината за сериозниот раздор во БЕСА. Партијата денеска одржа два паралелни состанока на Централниот одбор &nda...

Повеќе

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, кој денеска присуствуваше на бадникарската прослава во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“, на сите граѓани им посака поубава и посреќна 2018 година

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, кој денеска присуствуваше на бадникарската прослава во Соборниот храм „Св. Климент Охрид...

Повеќе

AДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ВИ ПОСАКУВА СРЕЌНИ БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ

Адора инженеринг на сите граѓани од православна вероисповед, на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, Светиот Архиерејски Синод на МПЦ-ОА...

Повеќе

ВМРО НАРОДНА ПАРТИЈА: Христос се роди! На многаја лета!

Новата верба и новата надеж кои претстојат пред нас за да изградиме современо заедничко општество треба да ни бидат водилка во натамошниот развој....

Повеќе

АКО ПАТУВАТЕ НЕКАДЕ СО АВТОБУС, ЈАВЕТЕ СЕ ВО РУЛЕ ТУРС: Лидери на транспортот со патници во Македонија и регионот!

Руле Турс е приватно претпријатие, кое е основано 1991 година. Слободно може да се каже дека сме едни од пионерите во приватниот меѓународен транс...

Повеќе

„АЛКАЛОИД“ - ДОБИТНИК НА ЈУБИЛЕЈНО ПРИЗНАНИЕ ЗА ОПШТЕСТВЕНА ОДГОВОРНОСТ И НАЦИОНАЛНА НАГРАДА ЗА ‘ОДНОС КОН ВРАБОТЕНИТЕ’

Во рамки на десеттото јубилејно доделување на Наградата за општествено одговорни практики на македонските претпријатија, во организација на Министер...

Повеќе

ГДУ: ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА СО ОТВОРЕНИ ЛИСТИ И ПАРЛАМЕНТ СО ВКУПНО 60 ПРАТЕНИЦИ!

Република Македонија се претвора во синоним на политичко лицемерие и апсолутна човечка алчност. Повеќе од неколку години е актуелна темата со пратен...

Повеќе

Заев и Бејли мора слатко да се кикотат деновиве: Мицковски сега ќе треба со судни маки да ги убеди ВМРО-вците дека се што збореле изминативе 10 години е еден куп лаги со опашки!

Сите приказни за странски служби, клети САД и ЕУ кои сакаат да не уништат, клетите Грци и Бугари кои сакаат да не снема, клетите Шиптари кои се смртни...

Повеќе

ДАЛИ СТЕ ЗНАЕЛЕ: ВО СКОПЈЕ МОЖЕ ДА СЕ КУПИ НОВA КУЌА ОД 80 КВАДРАТИ ЗА САМО 22 000 ЕВРА!!!

Од 1-II-2012со цел да придонесе за поголем успех на акцијата купи куќа, купи стан ги намалува цените за корисниците на тој проект од досегашните 295...

Повеќе

МТВ НАМЕСТО ДА СЕ СРЕДИ, СТАНУВА ХАРД КОР ВМРОВСКО КУРТОН ДУВЛО, ШЕФИЦА СТАНА СОПРУГАТА НА ГЛАВНИОТ СОВЕТНИК НА ГРУЕВСКИ КОЈ 10 ГОДИНИ МУ ГИ ПИШУВАШЕ СИТЕ ГОВОРИ!

Јанеска-Саркањац е професорката на Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство (ФИНКИ) и какочлен на Советот беше предложена од инте...

Повеќе