Одберете локација на пристап

Велија Рамковски влезе во А1 телевизија за прв пат по седум години од упадот на хунтата на режимот на ВМРО ДПМНЕ!!! Ова моќно видео овде. Приметете дека влезе во телевизијата со истото кампче со кое го уапсија :D Човеков е цар!!!
Во најновата колумна, Геро продолжува да ја рекетира владата. Јавно кажува дека не бил доволно викан на средби, и како одмазда со дрва и камења кон владата, бара Заев да избркал на клоци пола од ПР советниците, под образложение дека многу ги имало
Трифун ги направил милионите надвор од Македонија, но на младите им вика да останат во мк?!?! Зошто и тие да не одат надвор да не направат 100 милиона евра и да не се вратат во мк со богатство како и Трики?! Трики се фали дека останал во мк, ама о

ПОРАКА ДО ДРУЖИНАТА НА ЗАЕВ, АХМЕТИ И СЕЛА: Пандев, Панчев, Манчевски, Симон Трпчевски, Катарина, Игор Стефановски - Иџе, Рене Реџепи нека ви бидат инспирација, оваа влада да не се задоволува со тоа што ќе биде најдобра во досегашната историја, тоа нема да биде доволно, треба да се трудат да бидат најдобри во досегашната историја на југоисточна Европа!

Според досега покажаното, немам дилеми дека оваа влада на Заев ќе биде најдобра во досегашната наша историја. Но проблемот е што тоа нема да биде дов...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев му одговори на Таравари: Треба да ги оладиме вжештените глави, и потоа со ладни глави се ќе биде подобро

Повеќе

(ВИДЕО) Уште малку дебата за акцизата за дизелот...

Повеќе

Е ОВА Е ИРОНИЈА ОД ЕПСКИ РАЗМЕРИ: Кралицата Елизабета не плаќала данок, своите пари ги чувала во даночните раеви!

Повеќе

НОВ МАСАКАР ВО САД: Убиени 20, тешко ранети 30 верници во црква во мало гратче во Тексас, напаѓачот е убиен!

Повеќе

Кога ќе прашаш деновиве ВМРО-вец како поминавте на локални...

Повеќе

МВР ГО РЕШИ УБИСТВОТО ВО АЕРОДРОМ: Еден убиец, еден помагач, трет нарачател, убиениот бил од џандарска фамилија ама бил вмешан во трговија со дрога?!

Полицијата ја затвора истрагата за убиството на дваесет и осум годишниот Мартин Јанушев којво петокот вечертасо неколку истрели во главата беше убие...

Повеќе

КУРТОНОТ ЈАНКО БУРЕК НАЈДЕ ДА ДЕЛИ ЛЕКЦИИ ЗА ОДГОВОРНО КРИТИЧКО НОВИНАРСТВО, А 10 ГОДИНИ БЕЛ ДЕН НЕ ВИДЕ, НЕ ИЗЛЕЗЕ ОД ГАЗОТ НА ГРУЈО!

Повеќе

НОВИ ПРОБЛЕМИ ЗА ТРАМП: Новинарите открија дека неговиот министер за транспорт, инаку милијардер, е бизнис партнер со зетот на Путин!

Фирма на Вилбур Рос, милијардерот министер за транспорт е во бинис релација со зетот на Путин! Линк до целата сторија, овде.

Повеќе

ДОМ АКТИВНИ НА ТЕРЕН, ДА НЕ СЕ СПРЕМА ЛИЛЕ ЗА НОВИ ИЗБОРИ?!

Повеќе

МАКЕДОНСКИОТ ДОНАЛД ТРАМП, ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ПОЛЕКА ЈА ПРЕДАВА ГРАДЕЖНАТА ИМПЕРИЈА НА СИНОТ ДУШКО И ЌЕРКАТА ДРАГАНА

(Душко и Ванчо Чифлиганец на самитот 100 во Црна Гора) Биснисменот Ванчо Чифлиганец полека ја предава својата градежна империја на своите најмали д...

Повеќе

ЛЕВИЦА КАРПОШ: 4 причини зошто не треба да се покачи акцизата за дизелот!

4 prichini zoshto da ne se poskapi... 1 - samoto poskapuvanje kje gi krene cenite na prehrambenite artikli za 10 posto... 2 - kje go kachi gradski...

Повеќе

ВИЛИПЧЕ СО ПРЕДЛОГ КОЈ И НЕ Е ТАКА ЛОШ

Повеќе

ПРОФЕСОРОТ ВАНЧО УЗУНОВ: Одлична е одлуката за покачување на акцизата на дизелот, треба како држава да решиме дали сакаме здрави граѓани или ефтина нафта, не може И ЈАРЕ И ПАРЕ!

- Србите викаат не може и јаре и паре, така и ние мора да решиме, сакаме ефтина нафта или здрави граѓани со чисти бели дробови?! Професорот Ванчо У...

Повеќе

БОРЈАН ЈОВАНОВСКИ: Акцизата на дизелот може да има позитивен ефект во однос на човековата околина како и ефикасен придонес за подобрување на здравството!

Повеќе