Одберете локација на пристап

Манекенката Мара Мартин беше избрана како една од 15-те финалистки за насловна на магазинот Спорт Илустрејтед. Таа се појави на пистата со своето 5 месечно синче. БРАВО! Бебушот треба да си ја добеи својата цицка која му следува по закон, добро е
Руската амбасада во Скопје порача дека денешната изјава на премиерот Зоран Заев за „комити“ потплатени од руски бизнисмени да протестираат против договорот со Грција и зачленување на Македонија во НАТО и ЕУ, е политички неодоговорна и р
Мактел доби писмо од читател, кој открива сериозни клевети, апелираме писмото да се земе со резерва затоа што овие информации не се целосно проверени, иако голите факти за тоа кој на што е газда и кој каде предава и слично се точни. Еве го пис
Организацијата на прославата за поканата од НАТО и датумот за преговори со ЕУ, обезбедувањето на соодветна техника, озвучување, осветлување, бини, редари, технички персонал, сценска опрема, ангажман на 40-тина изведувачи коишто настапија во 15 град
Годинешното 16-то издание на „Пивофест“, го посетиле над 200.000 граѓани од Македонија и од странство, а најголема посетеност е регистрирана во деновите од викендот, кога во градот влегле над 8.000 возила. Фестивалот на пивото и скарата
- Да престане веќе омразата меѓу едните и другите, да престанат убиствата по улиците на Скопје, доста е, доволно е, сакаме мир и спокој! Силен говор на протестниот марш на Комитите од страна на отец Ивица од црквата во Чаир.
Рускиот милијардер Иван Савиди, кој живее во Грција, дал стотици илјади евра на противници на предложената промена на името на земјата. Дел од сумата била дадена и на фудбалски хулигани кои протестираа во главниот град. Македонскиот премиер обвини
Весникот Слободен Печат каде што главен уредник е Бранко Героски доби грант од 10 милиони денари од Фондот за иновации на Република Македонја. Парите им се доделени во првиот јавен повик за финансирање на микро, мали и средни претпријатија од Плано
Премиерот Зоран Заев очекува до крајот на неделава да се заокружи процесот околу датумот, прашањето и карактерот на референдумот за името. – Овие работи очекуваме до крајот на неделата заедно политичките лидери, претставници на пол
Весникот Нова Македонија сопственост на бизнисменот Минчо Јорданов во моментов води жестока битка против договорот со Грција. Тамо има едно десетина жестоки колумнисти кои со дрва и камења се обидуваат да го саботираат влезот на земјата во ЕУ и НА
UNDP MK‏Verified account@UNDPMK2h2 hours ago First sexual assault center opened in Kumanovo. What is crucial is the commitment of all personnel involved – healthcare workers, police, prosecutors and social workers – to work toget
- Следен чекор откако ќе бидат осудени обвинетите за нападите во собрание и оние за тероризам, е да се пронајдат нарачателите на целиот крвав пир во собрание, и тоа мора да се направи и ќе се направи, тие мора да одговараат, тие се најголемите вино

(ВИДЕО) СТЕВЧО МУЊА СЕ КАЕ ШТО ГЛАСАЛ ЗА НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА ВО 1991-ВА!

Повеќе

Голем успех за ЦХ АЛФА: Наградена на Нутри Наградите 2018-та, глобален самит за производителите на лекови и медицински додатоци во исхраната

Лекот за зглобови ЦХ Алфа доби награда на глобалниот самит за лекови и додатоци во исхрана. Инаку ФОРТИБОНЕ е главната активна состојка на лекот ...

Повеќе

ГЛЕЈ КОЛКУ СЕ ИЗГУБЕНИ, ЌЕ МАРШИРААТ БАШ ВО СТРУМИЦА, БАСТИОНОТ НА СДСМ ЗА ВЕК И ВЕКОВ: Мицкоски со комично видео обраќање најави протестен марш во недела

Повеќе

Комерцијална банка прогласена за „Амбасадор на добрината“ од „Pay it Forward“ (Продолжи понатаму)

Комерцијална банка АД Скопје заедно со подржувачите на светското движење „Pay it Forward“ се придружи на иницијативата на ...

Повеќе

МОЖЕ ЛИ НЕКОЈ ДА ГИ РАЗБЕРЕ ВМРОНИТЕ: Во ист момент кога одбележуваат 70 ГОДИНИ ОД ПРОГОНОТ НА ДЕЦАТА БЕГАЛЦИ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА, шират омраза кон бегалците од Сирија?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ЈА ШОКИРА ЈАВНОСТА: СТРАТЕГИСКИОТ ПЛАН ЗА ОДБРАНА ШТО ГО УСВОИ ВЛАДАТА ГО ПРАВЕВМЕ ЗАЕДНО СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ

Повеќе

НОВИНАРОТ ОД ТЕЛМА, БЕЛОВСКИ, БАРАШЕ ОД ШЕЌЕРИНСКА ДА КАЖЕ КОГА ЌЕ БИДЕ РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ВО ТЕЛМА ДА НАПРАВАТ РАСПОРЕД ЗА ОДМОРИ

Тоа е тоа македонско новинарство, новинарот на Телма, Беловски ја замоли Шеќеринска да каже кога ќе биде референдумот за да знаат во Телма како да н...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: ВЕРО ИМ ЈА ДЕРЕ КОЖАТА НА СВОИТЕ КУПУВАЧИ, РЕЧИСИ ТРИ ПАТИ ПОСКАП ОД ОСТАНАТИТЕ ЛАНЦИ НА МАРКЕТИ!

Погледнете, ВЕРО има речиси пола од прометот на КАМ Маркети, а има три пати поголем профит?!?! Но за воља на вистината, ВЕРО маркетите се најприј...

Повеќе

ПРАШАЊЕ ДО ВМРОНИТЕ: МОЖЕШЕ ЛИ ЕРДОГАН ДА СРУШИ РУСКИ ВОЕН АВИОН АКО НЕ БЕШЕ ТУРЦИЈА ЧЛЕНКА НА НАТО, И ОБРАТНО ЌЕ ЈА ПОДЕЛЕШЕ ЛИ РУСИЈА УКРАИНА НА ТРИ ДЕЛА АКО УКРАИНА БЕШЕ ЧЛЕНКА НА НАТО?!

Повеќе

(ФОТО) ВАКВИТЕ БАРАБИ И ПРОПАЛИЦИ СЕ ГЛАВНИТЕ ХЕРОИ НА ОПОЗИЦИЈАТА ВО СОБРАНИЕ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАРОТ КОЈ СЕ ЗАКАНУВАШЕ ДЕКА ЌЕ ГО УБИВА БЕЈЛИ ЈА ПРАША РАДМИЛА КОЈ ЌЕ НЕ БРАНИ АКО НЕ НАПАДНЕ ГРЦИЈА?!?!

Повеќе

СРАМОТА, КАДЕ Е АГЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ, КАДЕ Е СОВЕТОТ ЗА ЕТИКА: Лазе Темелков и Пандов шират лажни вести на Алфа ТВ, Грција имала право на двојна формула како ќе ни се обраќа?!?!

Грција можела да ни се обраќа со Северна Македонија на грчки и тоа било бесмислено, и тоа било двојна формула?!?! Па ние според договорот ќе се вик...

Повеќе

ЗАЧЕСТИЈА ИНВЕСТИЦИИТЕ, МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ЗЕМА ЗАЛЕТ, НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ВО ПРИЛЕП!

Повеќе

ПРАВДАТА ПОЛЕКА ГИ СТИГА ЌОСИЊАТА И ВМРОНИТЕ: Бате Геле и Жабата наместо условна ќе одат во затвор

Ангеле Зафировски познат како Бате Геле ќе треба да помине една година во затвор за 27 април, откако скопска Апелација му ја преиначила условната пр...

Повеќе

БОМБА НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: ВО ИТАЛИЈА УАПСЕН ДИЛЕРОТ НА ОРУЖЈЕ КОЈ ГО НАБАВИЛ ОРУЖЈЕТО ЗА НАПАДОТ ВО ДИВО НАСЕЉЕ!

Десет луѓе се уапсени во Италија поради шверц на мигранти од Балканот кон Швајцарија и шверц на оружје, злато, дијаманти и перење пари. Италијанскат...

Повеќе