Одберете локација на пристап

- Ако судот не реагира на време и не издаде мерка притвор и за останатите против кои СЈО води судски процеси, можно е сите од поранешното раководство на ВМРО ДПМНЕ да се разбегаат и ние во МВР нема да може ништо да сториме. Судот мора да извлече по
- Боркица, децата и мајката на Груевски се затечени во своите домови, Груевски е заминат во Унгарија без нив. Оливер Спасовски на Канал 5.
СООПШТЕНИЕ Скопје,13.11.2018 година РЕАКЦИЈА – ДООБЈАСНУВАЊЕ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА СПОРТСКИ НАГРАДИ „13 НОЕМВРИ“ Град Скопје сака да ги разјасни дел од недореченостите околу доделувањето на наградите за спортисти „13 Ноември&l
Затоа што ако не избегаше, ако се појавеше доброволно така очајно поразено скршено сам со жена му и децата пред тоа портата во Шутка, ќе ме фатеше жал за копилето. А ич не сакам да ги жалам злите џелати, сакам да ги мразам! Вака го мразам со полна д
Тој никогаш не бегал. Освен од правдата кај другар му Орбан. pic.twitter.com/sJqUMtKYZ4 — Seir MK (@Seir_mk) November 13, 2018
Венко Филипче Yesterday at 12:03 PM· За првпат во Македонија направивме трансплантација на матични клетки од несроден донор кај пациентот Филип Димишковски (22), кој боледувал од акутна миелобластна леукемија.

Одбележување на 70 години од прогонот на Македонците од Егејска Македонија

Со положување цвеќе пред Споменикот на децата бегалци во паркот Жена борец во Скопје и изложба на фотографии во Домот на АРМ, денеска почна одбележу...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Кучешката тенија на вмронските ехинококи!

Пишува: Бранко Тричковски Македонецот кој мисли дека Европа ќе му го смени идентитетот ако му го извади празот од газот и кучешката тенија на вмрот...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: ГО БАРАВ ИВАНОВ, НО НЕ МИ КРЕНА ТЕЛЕФОН!

Повеќе

БРАВО: ГАРАНЦИЈА ЗА МЛАДИ ДАВА РЕЗУЛТАТИ!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЈА Е ТАЈНАТА НА УСПЕХОТ НА ШВЕДСКА, НОРВЕШКА И ФИНСКА?

Во кратки црти две работи - ги избегнале сите војни, и имаат огромно природно богатство, како риба, дрво, руда, нафта, гас, туризам, хидро електрани...

Повеќе

МИСЛЕТЕ МАЛКУ СО ЛЕЈКИТЕ, СТРУЈАТА ВЕЌЕ ПОЕФТИНИ СО ЕФТИНАТА ТАРИФА, НАД 20 МИЛИОНИ ЕВРА ОСТАНАА ВО НАШИТЕ ЏЕБОВИ, НЕ КЕЊАЈТЕ ЗА ЏАБЕ

Урлање, досетки, клетви, вицеви на сметка на СДСМ како биле исти копилиња како ДПМНЕ, како се заебавале со народот со поефтинувањето од 0,1 процент......

Повеќе

ДЕМАНТ НА ОПШТИНА КАРПОШ: Нема да има прифатен центар за странци во Карпош!

Општина Карпош, до овој момент, нема примено никаков допис во вид на Барање информации и податоци за доставување државна урбанистичко - планска доку...

Повеќе

БОМБА НА МИЛА ЦАРОВСКА, ГИ УНИШТИ ВМРОВСКИТЕ БОТОВИ И КУРТОН ПОРТАЛИ!!!

Повеќе

СЕАД РИЗВАНОВИЌ: Оваа паника за лажните бегалски кампови е нарачка од Москва!

Sead Rizvanović 9 mins Ova so laznive vesti za begalski kampovi e seriozna rabota, ova e del od specijalna vojna koja se vodi podolg vremenski...

Повеќе

ЗАЕВ: ГРЦИЈА СТАНУВА НАШ ПРОМОТОР И ПОДДРЖУВАЧ, МАКЕДОНИЈА ДОБИВА!

Повеќе

(ВИДЕО) КАМПАЊА НА АМБАСАДАТА НА КАНАДА: ИМАМ ТОРБА, НЕ МИ ТРЕБА ЌЕСА

DW (македонски)‏@dw_macedonian2h2 hours ago Не ми треба кеса, имам торба! Се произведуваат за пет секунди, а за да се разградат им се потребн...

Повеќе

ПЕТ ГОДИНИ БЕЗ РОБЕРТО БЕЛИЧАНЕЦ, НЕГОВИТЕ ГЕНИЈАЛНИ ТВИТОВИ И ДЕН ДЕНЕСКА СЕ АКТУЕЛНИ

Повеќе

(ВИДЕО) ЗОРАН ИВАНОВ ГО ПРЕГАЗИ КУРТОНОТ ДАШТЕВСКИ НА КАНАЛ 5!

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВАА МОЌНА ФОТКА, ЈАСНО ЛИ ВИ Е СЕГА ЗОШТО СДСМ ГО ПРЕГАЗИ ВМРО ДПМНЕ КАКО ШЛЕПЕР ЖАБА?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ ВО УСЈЕ: МИСЛИМЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО И КОГА НЕ E АКТУЕЛНО

Повеќе