Одберете локација на пристап

Една од мерките на претходната влада која ми се допаѓаше беше она за оценувањето на работата на шалтерските работници во владините агенции со оние копчиња на кои имаше неколку смајлиња и со нивно кликање некаде се броеја смешковци, намуртени фаци итн
Овие неколку месеци на Сител оди емисијата Ја Сакам Македонија, каде водителот Александар Блажевски оди по македонските градови и прави репортажи од лице место. Тоа е истиот Александар Блажевски кој 10 години ја уредуваше емисијата Бекстејџ каде
Просто е неверојатно со која жестина е крадено од куќата на Есма на Кале. Крадци го искористиле фактот што немало никој во куќата во периодот по смртта на Есма па земале се што може да се искорне. Значи фали мебел, инструменти, слики па дури и ште
Томислав Николиќ ми рече: Тебе не можат да те уапсат После дваесет и осум години молчење, проговори Мирослав Мишковиќ, најголемиот бизнисмен во Србија од крајот на 20 и почетокот на 21 век. Книгата “Јас, тајкун” е единствена исповед на
Стаса одговор на писмото од пред една недела на вработен во ТЕЦ Неготино, овој пат ни пишува друг вработен: Здраво Саше, многу размислував па решив и јас да пратам едно писмо до тебе во врска со ТЕЦ Неготино како и претходниот ( х непознат вмровец
- Јас бев втор на список за елиминација, откако мислеа дека го убиле Села, ме бараа мене низ собрание, го слушав моето име како ме бараат низ просториите, додека бев скриен со 4 пратенички во една просторија во собрание. Мислам дека целта беше да с
Геро Алцхајмер ја обвини владата за популизам, на тоа стигна рендање од Боки Бургија?!?! Цццц, овие денови кој стигне брише под со суетната будала! Еве што пишува на фв Боки: Популизам? Хе, гледам дека нема секојдневно сечење црвени ленти на селс

(ВИДЕО) Грујо продолжува очајно да плаче за поразот за да си ја спаси фотељата, во новото видео користат снимки од митинзите на ВМРО ДПМНЕ кога беа на власт?!

Повеќе

(ВИДЕО) Рамиз Мерко се исплаши и не дојде на дуел со Села, Снежана Лупевска цел саат од петни жили се трудеше и го тераше Села да плука по Заев, опасна змија е оваа жена!

Повеќе

(ВИДЕО) Еве како се трошеа парите на граѓаните на Шутка

Линк до видеото овде.

Повеќе

Вчера бев на Бит Пазар по подолго време, чувството е дека шеташ во Мосул, Ирак, новата влада, новото раководство на град Скопје и новиот градоначалник на Чаир мора да инвестираат повеќе во Чаир!

Овие денови ќе направам една репортажа околу Бит Пазар и пластичарска улица, во центарот на Скопје, до Мавровка и УКИМ има раскопани тротоари, исушени...

Повеќе

КРАТОВЦИ ВООДУШЕВЕНИ - ПРВА ОДЛУКА НА НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА КРАТОВО: Го предаде службеното возило на болницата во Кратово за да се превезуваат пациенти!

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ОСВЕН ШТО СЕ ПАМЕТНИ, ЧЕСНИ И ВРЕДНИ, ПА И УБАВИ И ЛИЧНИ БЕ МАЈКАТА!

Повеќе

ГЕВГЕЛИЈСКА ПРИМОПРЕДАЈА: ФРАНГОВ, ВРАТАТА ЕНЕ ЈА, ЗАТВОРИ ЈА ОД НАДВОР!!!

Повеќе

КУРТОНИ ПОПАРЕНИ, КАКО ДА ГИ УДРИЛ ГРОМ, НЕ ЗНААТ ШТО ИМ СЕ ДЕСИ

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ДОСЕГА НЕВИДЕНО: Јохан Тарчуловски изврши политичко самоубиство на Канал 5 телевизија!!!

Ми се блокира главата :D

Повеќе

ИВАН ШИЛЕГОВ: МОЈОТ ТАТКО Е СУПЕРХЕРОЈ!

Повеќе

ЈАСМИНА ГУЛЕВСКА ЌЕ БИДЕ НОВА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА НА ОПШТИНА МОГИЛА!

Повеќе

(ВИДЕО) Потресно сведоштво на член на ВМРО ДПМНЕ за вечерта кога пристигнале резултатите од првиот круг: Наместо салама, ни дадоа виршли да јадеме, кој изгубил најмногу му даваа најдолга виршла, жива, неварена!

Повеќе

КУРТОН НА ДЕНОТ: Златко Ковач, од Вашингтон, САД

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ, Е ОВОЈ ЌЕ ГО ОПРАВИ ВМРО, ЕБА СИ МАЈКАТА ЗНАЧИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) Луда теза на Влатче Клатиглавче, овој се храни ли добро деновиве: Во земјава имало режим а доказ за тоа било што имало малку независни кандидати на листите?!?!

Повеќе