Одберете локација на пристап

- Сакав пред неколку години кога бев болен да се откажам од новинарство поради преголем стрес, но моите не ми дадоа, им требаа многу пари, ја сум роб на нивните финансиски апетити! Латас се исповеда во емисија на една калаштура на некоја емисија б
Над 1000 спортисти користеле допинг во Русија вклучително и целиот тим на Русија од светското во 2014-та година и сега ФИФА го истражува овој случај. Од нив сега само 5 се дел од тимот на Русија кој ќе игра догодина како домаќини на светското кое
Опширно ексклузивно интервју на новинарката Жана Божиновска од МКД.МК со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов. Во него Борисов зборува за планираните проекти со Македонија ако се склучи договор за добрососедство. Линк до интервјуто тука.
Креативно преобмислување на градот Постојат повеќе причини зошто треба да се заштити Скопје 2014. Прво, не треба да паднеме во замката која не втурнува во спиралата на континуирано себепоништување, да се занимаваме со едно исто, а најмалку да пов
ВО КОНТРОЛА НА ЛЕТАЊЕ ВО ТАЈНОСТ ИЗМЕНЕТ КОЛЕКТИВНИОТ ДОГОВОР Претседателот на синдикат си ја зголемил јунската плата за 400 евра Претседателот на еден од четирите синдикати во Контрола на летање (М-НАВ) пред неколу дена успеал да си ја зголеми п
Глејте какви луѓе биле главни уредници и колумнисти во нашите најголеми медиуми?! Христо Ивановски од порпаднатиот Дневник во дебата на ТВ 24 му го даде овој совет на министерот Димитров: - Мене мнгоу ми е жал што никој од нашите соседи ни се нема
- Западот не е безгрешен, странците згрешија што се солидаризираа со Грција за нивното вето Македонија да влезе во НАТО, тоа се покажа како голема грешка, во Македонија отпорот порасна и земјата замина во сосема погрешен правец, но јас нема да и по
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

(ВИДЕО) Да ти нацртам: (НЕ)Легитимна Власт

Кога власта почнува да ја губи легитимноста? Тогаш кога самата веќе не игра според правилата на системот. Кога партијата на власт почнува да мами и ...

Повеќе

БОМБА на ФОКУС: Западот готви „црна листа“ за првите луѓе од власта

Во новиот број на неделникот „Фокус“ ќе читате: ХОРХЕ ЌЕ МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ, АКО СЕ ОТКАЖЕ ОД КРИВИЧЕН ПРОГОН НА ФАМИЛИЈАТААко...

Повеќе

Демократски сојуз: Повеќе од јасно е дека ќе има влада со мандат од Ѓорге Иванов или без мандат со гласање во Парламентот

Демократскиот сојуз порача дека повеќе од јасно е дека ќе има Влада со мандат од Ѓорге Иванов или без мандат со гласање во Парламентот. Од партијата...

Повеќе

СДСМ: Никола Груевски конечно за нешто е во право – да, на Македонија и е потребна стабилна влада и крај на кризата што тој ја создаде

„Никола Груевски конечно за нешто е во право – да, на Македонија и е потребна стабилна влада и крај на кризата што тој ја создаде. Маке...

Повеќе

Ахмети на средба со Кристиан Хелбах, специјален претставник на германското МНР: Албанската платформа на ниту еден единствен начин не го загрозува уставниот поредок на Македонија

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска се сретна со Кристиан Хелбах, специјален претставник на германското МНР и со германската амбасадорка во Македонија...

Повеќе

ТВ НОВА ЖЕСТОКО РАСПАЛИ ПО СУДИКАТА КОЈА ОДОБРИ АПСЕЊЕ НА ГАЗДАТА: Срце да ја изеде, да пукне ега, крв да сере!!!

Вечерва судиката Гордана Димова беше масакрирана на ТВ Нова затоа што се дрзнала да одобри апсење на газдата на телевизијата, Сеат Кочан. И наредиј...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО - АЈДЕ АИРЛИЈА, ПОЧЕЛО ЈЕ ПОЧЕЛО: Бизнисменот Сеат Кочан денеска киднал од земјава, се шпекулира дека е во Турција!

Мактел дознава од извори во МВР и СЈО дека Сеат Кочан денеска избегал од земјава! Сваровски судството пред да го извести СЈО и МВР за одлуката му с...

Повеќе

ЗАЕВ ГИ УНИШТИ ГРУЈО И ИВАНОВ НА АЛСАТ М: Владата во 1998-ма се договори во Порто Карас па никој тогаш не се бунеше за ништо!

"Во 1998 г Љубчо Георгиевски и Васил Тупурковски владата ја договараа во Порто Карас па никој тогаш не се бунеше" - Зоран Заев на АЛСАТ-М. * рекл...

Повеќе

БОМБА НА ТЕЛМА: Судот ја уважи жалбата на СЈО, издадена е потерница по газдата на Трансмет и Тв Нова, Сеат Кочан, полицијата трага по него за да го уапси!!!

- Кривичниот совет ја уважило жалбата на СЈО и издадена е потерница за апсење на сопственикот на Трансмет и Тв Нова, Сеат Кочан. Ова вечерва го јав...

Повеќе

ФРАНЦИЈА ВО ШОК: Цело четири члено семејство исчезна, пронајден е убиецот нивен братучед кој ги убил ги исечкал на парчиња и ги закопал во нива, за да го наследи целиот имот само за себе!

Полицијата во регионот Бритања го уапсија Хуберт Каусин кој призна дека го убил целото четворо члено семејство Троадек кои биле негови роднини. Кав...

Повеќе

(АУДИО) Бил Бур е комичар кој во своето шоу ги трола своите спонзори

* реклами:

Повеќе

Ахмети на средба со Кристиан Хелбах, специјален претставник на германското МНР: Албанската платформа на ниту еден единствен начин не го загрозува уставниот поредок на Македонија

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска се сретна со Кристиан Хелбах, специјален претставник на германското МНР и со германската амбасадорка во Македонија...

Повеќе

Села во германската амбасадата разговарал за платформата на албанските партии

Лидерот на Движењето за Реформи – ДПА, Зијадин Села и генералниот секретар Арбен Таравари денеска биле поканети и присувствуваа на работна сре...

Повеќе

Заниер твитна: Политичката криза не смее да се прелее во меѓуетнички тензии

„Утрово се сретнав со претседателот и со министерот за надворешни работи. Мојата главна порака беше дека лидерите мора да се исправат пред пре...

Повеќе

И ДАНИЕЛ КАЈМАКОСКИ ЛАПНА 50 000 ЕВРА ОД МАФИЈАТА: Застана во одбрана на режимот и мафијата, и тој сака да коле клети шиптари!!!

Мафијата која е пред одење во затвор го одврза ќесето и плаќа по 50 000е на секоја македонска мега ѕвезда да застане во нивна одбрана. Засега се про...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti