Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

(ВИДЕО) ДРАМА ПРИ АПСЕЊЕ ВО ПРИШТИНА, СЕ ИЗНАМАЧИЈА ЦАЈКАНИТЕ СО ДВАЈЦА УАПСЕНИ КОИ ОДБИВАА ДА ВЛЕЗАТ ВО ПОЛИЦИСКОТО ВОЗИЛО

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: ВМРО-ДПМНЕ не е опозиција, ВМРО-ДПМНЕ е непријателска формација, маскирана во политичка опозиција!

Спасот на Македонија ќе го умре ВМРО-ДПМНЕ! ВМРО-ДПМНЕ не е опозиција. ВМРО-ДПМНЕ е непријателска формација. Маскирана во политичка опозиција. Н...

Повеќе

ФАЦАТА МУ КАЖУВА СЕ: Мерцедес од Германија се вклучи со судскиот процес и застана на страна на СЈО, судот ги прифати новите докази на СЈО во Тенк, во петок првата пресуда против паторот!!!

Судечкиот совет го одби приговорот на одбраната на обвинетите во „Тенк“ и прифати СЈО да ги презентира новодобиените докази. ...

Повеќе

ХАХАХА: СЕЛФИ НА ДЕНОТ!

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕНКО СЕ ИСПОВЕДА НА ЈАВНОСТА: Со денови не можам да спијам, кога возам цело време си мислам, зошто Чавков не ја исклучи струјата и целата мобилна мрежа во цело Скопје вечерта на 27-ми април!

Инаку прост одговор на дилемата на Миленко е следен: Грујо не сакаше да се знае дека он го извршил ударот, затоа не беше изгасена струјата и мобилна...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ПАК ПОДРАНИ НА НАСТАН, ОВОЈ ПАТ НА ЗАПОЧНУВАЊЕТО НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ПРИЛЕП - ГРАДСКО, ПРОЕКТ ВРЕДЕН 60 МИЛИОНИ ЕВРА ФИНАНСИРАН ОД ЕУ

Повеќе

ИЗРАЕЛ ИЗВРШИ УЖАСЕН МАСАКАР: Со снајпери убиени 41 Палестинец и тешко ранети над 1000 Палестинци од 30 000 кои протестираа на границата во Газа!!!

Повеќе за ова на РТ.

Повеќе

БОМБАСТИЧНО ИНТЕРВЈУ СО КОМАНДАНТ ХОЏА: Трајко Славески ми дојде во Танушевци, ако бев терорист ќе го држев десетина дена и цела Македонија ќе останеше без плата, Зоран Заев е како Робин Худ, тој пред праламентарните избори го испрати Мухамед Зекири кај мене, дома, да сум бил соработник на француските или германските служби немаше да трпам за леб, во Арачиново немаше ниту еден Американец бевме само 200 борци на УЧК...

Повеќе

ДОМ е за една изборна единица без праг, со отворени листи и еднаков број жени и мажи на нив, за ова се залагаме со години, а сме дале и предлог на закон, кој бил одбиен во парламентот.

Повеќе

ЗАЕВ ЈА СМИРУВА ЈАВНОСТА: Сеуште сме далеку од решение со Грција, на состаноткот со Ципрас само ќе констатираме до каде сме дојдени, но нема да финализираме решение!

Стојам на располагање за лидерска средба, рече денеска премиерот Зоран Заев во Росоман, одговарајќи на новинарско прашање ќе има ли лидерска средба ...

Повеќе

Нешто многу чудно се случува во Македонија овие денови

Овие неколку денови нешто чудно се случува во земјава. Бев очевидец на некои многу интересни феномени кои сакам да ви ги раскажам и потоа анализирам....

Повеќе

АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА: Билетите за концертот на Балашевиќ кој ќе се одржи идната сабота, на 19ти мај во ВИП Арената, е пред РАСПРОДАВАЊЕ!

Ве информираме дека билетите за концертот на Балашевиќ кој ќе се одржи идната сабота, на 19ти мај во ВИП Арената, е пред РАСПРОДАВАЊЕ! Оние билети ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА БРИТАНСКАТА БРАЧНА ДВОЈКА ВЕСТ КОЈА СВОЈОТ СЕМЕЕН ДВОР ГО ПРЕТВОРИЛА ВО МАСОВНА ГРОБНИЦА НА УБИЕНИ СТАНАРИ МЕЃУ КОИ И ЕДНА ОД НИВНИТЕ ЌЕРКИ, ОТКАКО ГИ МАЧЕЛЕ СО ДЕНОВИ ВО ВИЗБАТА ВО САДО МАЗОХИСТИЧКИ СЕКС СЕАНСИ!

Повеќе

ЛАКИ, НАЈЕБО СИ КУРТОН СИНЕ: Судот му ги одби сите приговори на Латас!

Вештачењето на Павле Гацов по наредба на СЈО ќе биде доказ против Драган Павловиќ – Латас во случајот „Тотал“. Судот не ...

Повеќе

ОЈ ЖИВОТЕ, КУРВО НЕЧЕСНА: Миленко ги пофали Геро и Милчин и ги нарече петриоти!

Во најновата колумна, Миленко ги фали Милчин и Геро како патриоти кои решиле да ја бранат Македоња од предавникот Заев: Оставете ги и заборавете ги...

Повеќе