Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

(ВИДЕО) БИТКА ЗА ЗАЕВ: ПАРТАЛИ ЛЕТАА НА 1 ТВ МЕЃУ САШЕ ПОЛИТИКО И МЕРИГЛЕН ДЕМИРИ, САШО ОРДАНОВСКИ ЈА ПРЕКИНА ДЕБАТАТА ЗА ДА НЕ ПРЕМИНЕ ВО ТЕПАЧКА!

Повеќе

БОМБА КОЛУМНА НА ДЕНКО МАЛЕСКИ ЗА КОМПРОМИСОТ КОЈ Е НА ПОВИДОК: Добиваме шанса да постоиме, тоа е успех кој не може да се споредува со отстапките!

Бидејќи Грција го доби она што го сакаше, се назираат контурите на компромисот. Дали е Грција задоволна? Не можам да се отргнам од впечатокот дека,...

Повеќе

ГДУ: Намалување на бројот на пратеници и укинување на безобразните патни трошоци

Пред одржувањето на Жан Моне процесот во Охрид, на кој ќе се разговара за етичкиот кодекс, дијалогот власт-опозиција, механизмите за функионирање на...

Повеќе

ГЕРО ИНАТЛИВОТО МАГАРЕ, СПРЕМНО ДА СЕ ПОЛИЕ СО ГО..А И САМ ДА СЕ ЛИЖЕ, ОД ИНАТ И ДА ТВРДИ ДЕКА Е ТОА НУТЕЛА!

Просто не ми се верува до каде е спремен да оди Геро само да му наштети на Заев, од инат!!! Само затоа што Заев не му се јавува редовно и не го вика ...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДАЛА ПОРАНО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО ГРАДСКО КАЈ ВЕЛЕС

Повеќе

КРСТОТ, ЦИЦКИТЕ И ВМРО

Повеќе

КУРВИНСКИ, КАКО ШТО САМО ОН ЗНАЕ, ГЕРО ГО ПРОГЛАСИ ЗАЕВ ЗА ПРЕДАВНИК!

Наводно нудејќи му поддршка, Геро во својата најнова колумна, подло и курвински го прогласи Заев за предавник! Тоа го направи на два начина. Прво д...

Повеќе

(ФОТО) ОВА ТРЕБА ДА ГО ПРАВИ НАШAТА ЕМИГРАЦИЈА ВО САД И ДА ЛОБИРА: МЕТО КОЛОСКИ НАЛЕТАЛ НА БИЛ КЛИНТОН НА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

Повеќе

(ВИДЕО) Овој човек е гение, како ова досега не ни текна...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ МНОЖАТ ДОМАШНИТЕ ИНВЕСТИЦИИ: Владата го сефтоса новиот хотел во Охрид, Јуник

Премиерот Зоран Заев заедно соминистерите за транспорт и врски Горан Сугарески, за здравство Венко Филипче, за внатрешни работи Оливер Спасовски...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Има многу превработеност во Град Скопје но не е човечки да бркам луѓе на улица и да им ги оставам фамилиите без леб!

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ИМАЛЕ ЖЕСТОКИ 6 ЧАСОВНИ ПРЕГОВОРИ, НО ИМАЛО НАПРЕДОК, СПОРЕД ГРЧКИ МЕДИУМИ НАШИТЕ ПРИФАТИЛЕ ВО РОК ОД 2 ГОДНИ ДА СПРОВЕДЕМЕ ЕРГА ОМНЕС А ВЕДНАШ ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО НАТО!

Грците да ни дозволат веднаш да влеземе во НАТО и да почнеме преговори со ЕУ, а ние да се обврземе дека во рок од две години ќе ја воведеме ерга омн...

Повеќе

(ВИДЕО) БУФ ПОШТА НОСИ

Повеќе

АТАНАС КИРОВСКИ: Во време на режимот, агенцијата за медиуми не ни ја призна Јовано Јованке за македонска народна песна и не репнаа со 20 000 евра казна!

- Агенцијата за медиуми на еден перверзен начин беше џелат за време на режимот на ВМРО ДПМНЕ, нас не ни ја признаа песната Јовано Јованке за македон...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИРЕКТОРОТ НА ТЕЛМА, АТАНАС КИРОВСКИ: Сега е далеку подобра ситуацијата со медиумите, ако ништо друго веќе не се плашам дека ќе ми ги утепаат новинарите и камерманите на терен!

Повеќе