Одберете локација на пристап

Со цел да се обезбеди полесен проток на сообраќајот и да се намали сообраќајниот метеж пред ТЦ „Скопје Сити Мол“, во претстојниот период, Општина Карпош во соработка со СВР Скопје, започнува да поставува нова хоризонтална и вертикална с
Неодамна пред некој ден, Тереза Меј се јавила на Трамп да му честита за успешните избори за сенатот, иако за изборите за конгресот Трамп беше тешко поразен, но во сенатот извојува победа. Трамп за возврат, избувнал кон британската премиерка на тем
Halkbank AD Skopje November 8 at 1:43 PM· миналот со Mastercard World бесконтактната картичка!Прочитајте повеќе за условите и поволностите на оваа картичка на :http://halkbank.mk/mastercard-world-mk.nspx
Грујо: Како премиер, крадев, лажев и мамев, затоа ме осудија на казна затвор, и сега бегам, ќе ме примиш ли? Орбан: Секако, ние секогаш им помагаме на тие со кои делиме иста култура и вредности! "As prime minister, I stole, cheated and lied,
Во рамки на активностите за одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, денеска (11.11.2018 година, Скопје) се одржаа поголем број на рекреативни и спортски манифестации кои се финансиски поддржани од Градот Скопје. Во сп
Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин
Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата Игор Јанушев срамно ги навредиле сите граѓани кои бараат Г
На својата редовна, 102-ра седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити. Целта на предлог–законот е да се ограничи годишната стапка на вкупн
Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција. Екс – селекторот попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите на Аигиниакос. „Му благодарам на раководството на Аигиниакос за довербата која
Zdravo Sase ti se obrakam kako najnezavisen novinar i kako eden od retkite koi isklucitelno mnogu gi pocituvam.Imeno dosega ne se drznuvav da ti pisam poradi strav od osveta, no sega sobrav hrabrost i sakam da ti pisam i da go objavis ova ako

ШИЛЕГОВ ГИ СЛУШНА КРИТИКИТЕ И РЕАГИРАШЕ: АКЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР КОЈ ДЕНОВИВЕ ЛИЧИ НА ДЕПОНИЈА!

Aкција за чистење на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје денеска спроведе Градот Скопје во координација со јавните градски претпр...

Повеќе

ПЕТАР АРСОВСКИ: Ние имаме доделен датум, па дури и термин за првата меѓуминистерска конференција, што е драматична разлика од претходно, каде никогаш не сме го пречекориле тој праг!

Заклучоците од Луксембург изгледаат како комплициран компромис помеѓу двата табора: мнозинскиот кој се залага за реално вреднување на напорите на Ма...

Повеќе

АЈДЕ СИТЕ ДА ИЗЛЕЗЕМЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ И ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО!

Повеќе

БОРЈАН НА 1 ТВ: Се плашам од олигарсите и феудалците попут Ѕинго кои ќе го финансираат отпорот против референдумот затоа што не им одговара да влеземе во ЕУ и НАТО, тамо они ќе изгубат моќ, нема да можат да купуваат судии, политичари, цели градови!

- Сивата еминенција, подземјето, олигарсите, феудалците ќе вложат многу пари референдумот да не успее. Од тоа многу се плашам. Знаеме за феудалци ко...

Повеќе

(ВИДЕО) БОРЈАН ЈОВАНОВСКИ: Ова со ЕУ и НАТО не е висока геополитика, ова е проста работа, како народот да добие силна држава со функционери кои ќе ни бидат слуги нам, а не ние нив!

Повеќе

ЕДНО ОД ЃУБРИЊАТА КОИ ГИ ТЕПАА ПРАТЕНИЦИТЕ НА 27-МИ АПРИЛ ДОБИ 3 ГОДИНИ РОБИЈА!

Две години и 10 месеци затворска казна доби напаѓачот на телохранителот на Оливер Спасовски. Петре Жежовски од Скопје беше осуден откако призна вина...

Повеќе

Знаете ли зошто Американците доларите ги викаат бакс?

Порано, во Америка е тргувало со еленска кожа, значи збориме за 17-ти век. Потоа откако се вовел доларот, се погодила вредноста на еден долар да бид...

Повеќе

ЈАНКО БУРЕК ГО ПРЕДЛАГА ОРЦЕ КАМЧЕВ ЗА СЛЕДЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ, ЌЕ БИЛ КАКО ДОНАЛД ТРАМП

Јанко Бурек во колумна на порталот Нет Прес, го предлага бизнисменот Орце Камчев за следен претседател. Според бурекот, Орце ќе бил како Доналд Тра...

Повеќе

ОВАА КОЛУМНА Е ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Македонскиот јазик и кирилското писмо ќе бидат официјални во заедница од околу 500 милиони луѓе. Секоја одлука на ЕУ ќе биде преведена на македонски јазик, целото законодавство на ЕУ од околу 150.000 страници ќе биде преведено на македонски. Подобра заштита на македонскиот јазик и кирилското писмо не може да се замисли, а истовремено тоа е најдоброто бетонирање на нашиот идентитет, за кој многумина се наводно загрижени!

Valentin Nesovski Yesterday at 9:56 PM· Почнува европски „скрининг“ на македонското законодав...

Повеќе

(ВИДЕО) НАРОДЕ ЧУЈТЕ И ПОЧУЈТЕ, АКО ОВА НЕ ВЕ НАТЕРА ДА ГЛАСАТЕ ЗНАЧИ НИШТО НЕМА ДА ВЕ НАТЕРА: АКО ГЛАСАТЕ ЗА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, И АКО ПОТОА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ, ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ЌЕ СЕ ИСЕЛЕЛ ОД МАКЕДОНИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) АМЕРИКА ВО ШОК: Комичар успеал да го добие Трамп на телефон во претседателскиот авион лажно преставувајќи се како американски сенатор, разговорот објавен на интернет

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: УСПЕАВМЕ ДОСТОЈНО ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ ПОЗИЦИИТЕ НА НАШАТА ЗЕМЈА НА ТРИДНЕВНАТА СЕСИЈА ОД ЕВРОПСКИТЕ КОНЗЕРВАТИВЦИ И РЕФОРМАТОРИ ВО СОФИЈА

Мислам дека успеавме достојно да ја претставиме и да ги заштитиме позициите на нашата земја на тридневната сесија на Европските конзервативци и рефо...

Повеќе

(ВИДЕО) БУЧКО НА ТОП ТЕМА: Милошоски, не е во ред да ја лажеш јавноста, добивме датум за преговори!

Повеќе

БОМБА НА ФОКУС: Сашо Мијалков и официјално станал газда на хотелот „Мериот“!

Додека чекаат конфискација на украденото, Сашо и Грујо ги префрлаат парите натаму наваму, па деновиве станале косопственици на скопскиот хотел Мерио...

Повеќе

ДА СМЕ КРЕНЕЛЕ РАЦЕ ОД ПРЕГОВОРИТЕ СО ГРЦИЈА, МНОГУ БИЛО КОМПЛИЦИРАНО: Кој можеше да поверува дека новинарката Мери Јордановска ќе биде херој на противниците на договорот со Грција?!?!

Еј новинар си 20 години и мислиш дека Македонија може да ја средиме без ЕУ и НАТО?!?! Да не си свесен дека земјава практично ќе се распадне од ра...

Повеќе