Одберете локација на пристап

Црвен крст на град Скопје во соработка со МВР денеска напладне пред Сити мол реализираа симулациска вежба на сообраќајна несреќа, последица од конзумирање алкохол од страна на матуранти за време на прославата на матурска вечер. На местото на наста
Само што го објавија конкурост, го прекинаа, снемало пари?!?! Само 900 апликации примиле и свиреа крај, а во земјава има 1 милион домаќинства од кои сигурно едно 100 000 сакаат да си ги сменат прозорите и вратите за да заштедат енергија. Значи ако
поред неофицијални информации фирмата ќерка на Групацијата БЕГ е веќе со години инсолвентна. Долговите кои не може да ги исплати ја однеле фирмата на суд. Во тек се десет судски процеси само со „Топлификација АД Скопје“. Еден од нив р
БРЕ БРЕ, Грујо се изнамачил. Вождот, богот, морал да се вози во канта на која и откажувале кочниците. А ние бе останати 2 милиона народ што се возиме во исти кршови, ние што сме, глувци и кој не ебе нас а?! Македоња еднаш раѓа син како Грујо војвода
Ех, камо да беше така едноставно јавно да се брани г-ѓата Гордана Јанкуловска од навредливите и злобни интернетски напади против неа по повод веста за нејзината благословена состојба… Велам, да беше толку едноставно, само јавно ќе се згрозев
Бидејќи стариот блиндиран мерцедес често се распипувал, не бил на потребното ниво на безбедност со новиот мерцедес што го купила владата на Груевски се возел и техничкиот премиер Емил Димитриев. Член од обезбедувањето кој денеска сведочеше кажа де
- И ВМРО ДПМНЕ ја има вината за немилиот настан на 27-ми април, сметам дека тоа е најлош настан во нашата историја, од кој изгуби многу Македонија а најмногу ВМРО ДПМНЕ. Градоначалникот на Кавадарци и потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев во

ЛИЛЕ ДОМ Е ЕДНА ОД КЛУЧНИТЕ ПОЛИТИЧКИ ФИГУРИ ЗА ПАДОТ НА ГРУЕВЗИМОТ: ТАА ДЕНЕСКА ПРОМОВИРАШЕ КНИГА ЗА МУЛТИКУЛТУРАЛИЗМОТ КОЈА БЕШЕ ОБЈАВЕНА СО ПОМОШ ОД АМБАСАДИТЕ НА ШВАЈЦАРИЈА И ШВЕДСКА

Повеќе

УПЛАШЕН ЗА СВОЈАТА ФОТЕЉА, ГРУЈО МУ ГИ ЗГНА КУЧИЊАТА КУРТОНСКИ ДА ГО РАСКИНАТ ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ?!?!

Од каде сега Влатче Ѓорчев крив кога ПР-от го водат 10 години Илче Гебелс, Мартин Протуѓер и Грујо?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) Петар Арсовски: Сега ВМРО ДПМНЕ е пред крстопат, или политичката кариера на Грујо ќе умре, или партијата ќе умре!

Повеќе

РОДЕНДЕНСКА ЗАБАВА ВО КЛУБ ПЛАТИНУМ, СТРУМИЦА: 10 ГОДИНИ НАЈДОБРО МЕСТО ЗА ЗАБАВА!

Во сабота, 28-ми октомври, добропознатото место на најдобрата ноќна забава клуб Платинум прославува 10 години од своето постоење. Низ годините, клу...

Повеќе

(ВИДЕО) Документарец за Ѕинго снимен пред неговата куќа и канцеларија и други локации во Кратово

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ КОНЕЧНО СОБРА ХРАБРОСТ ДА СЕ ИЗВИНИ НА ПРЕС ЗА СИТЕ СВОИ ЗЛОДЕЛА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ГАЗДАТА НА АМАЗОН, МИЛИЈАРДЕРОТ ЏЕФ БЕЗОС Е ПРАВА МАДАФАКА!

Амазон се шири и во производството на електрична енергија, веќе се кралеви во онлајн пазарувањето, купија и ланец на маркети, влегуваат во вселенски...

Повеќе

ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ГИ УАПСИЛА БЕГАЛЦИТЕ НА АЕРОДРОМОТ ВО СОЛУН, СЕ СПРЕМАЛЕ ДА БЕГААТ ЗА ЏУНГЛИТЕ ВО ЈУЖНА АМЕРИКА!

Копуците биле фатени на аеродромот во Солун, се спремале со лажен идентитет да летаат за Јужна Америка каде имале намера да се кријат во џунглите во...

Повеќе

НА ОВОЈ ИЗГЛЕДА МЕЈЛОТ ОД ИЛЧЕ ГЕБЕЛС МУ ОТИШОЛ ПО ГРЕШКА ВО ЏАНК - ОЛИВЕР АНДОНОВ НА ТВ АЛФА: Не беа изборите украдени, ВМРО ДПМНЕ си изгуби поштено!

- ВМРО ДПМНЕ си изгуби поштено, не беа изборите украдени, немаше елан за нови победи, членството на ВМРО ДПМНЕ не излезе да гласа, администрацијата ...

Повеќе

(ВИДЕО) И ОВА ЧОЕЧЕ СИ ЈА ПРОДАДЕ ДУШАТА НА ЃАВОЛОТ!

Повеќе

ОТКАКО ГО ПРЕГАЗИ ВМРО ДПМНЕ КАКО ШЛЕПЕР ЖАБА, ЗАЕВ ДОБИ ЧЕСТИТКА И ОД РУСКИОТ АМБАСАДОР?!?!

Повеќе

ОВАА СО ГУМЕНИТЕ КУРШУМИ ДА НЕ БИЛА ДИРЕКТОР НА ТЕАТАР КОМЕДИЈА :D

Повеќе

НДМ: Ги потсетуваме од ВМРО-ДПМНЕ дека во Собранието веќе има готов законски текст за амнестија, се бара само акција

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Кандидатите на СДСМ ќе ги прегазат кандидатите на ДПМНЕ како брз воз во вториот круг!

- Оваа еуфрија од жестокиот пораз на ВМРО ДПМНЕ ќе влијае на вториот круг и кандидатие на СДСМ ќе ги прегазат како брз воз кандидате на ДПМНЕ во вто...

Повеќе

(ВИДЕО) САМО АГИМ ЈОНУЗ Е ЛЕК ЗА БАНДАТА КУРТОНСКА ЛЕШПЕРСКА КУРВИНСКА!

Повеќе