Одберете локација на пристап

Во куќа на улица "Мирче Ацев" во Тетово пред два дена се случила тешка кражба како на филм. Во раните утрински часови, маскирани напаѓачи успеале да нанесат голема штета во домот на Р.И (69). Крадците го нападнале сопственикот и неговата со
- СДСМ и ДУИ пак не го слушаат народот во однос со договорот со Бугарија, народот врие, пак ќе им се деси 27-ми април кога народот ги казни за тоа што не ја слушаат неговата воља, пак ќе се пролее крв! Ова на национална телевизија, мртов сериозен
- Јас сум во суштина Бугарофил, сакам да бидеме блиски со Бугарија и Бугарскиот народ, но не ми се допаѓа ова што го прави Заев! Ете, ВИЛИПЧЕ сам си призна во Ибица ТВ!
- Поранешниот министер Јолески спротивно од ставовите и насоките на генералштабот на АРМ донел одлука за набавки од 120 милиони евра и тоа преку 4 договори со една иста компанија кои потоа ги раскинал само два дена пред примопредавањето на фотељата
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

Апелирам до сите опозиционери да не наседнуваат на сценариото на Груевски, негова цел е сега сите да почнеме да плукаме по СДСМ затоа што не влетале во собрание како каубојци, имајте уште малку трпение, СДСМ знае што прави!

Планот на Груевски сега е следен - со пимплање и дриблање и комплицирање да се закочи формирањето на влада со што ќе се креира немир и незадоволство в...

Повеќе

Е КАКВИ БУДАЛИ ИМА ВО ОВАА ЗЕМЈА: Горан Рафајловски еден саат ја тераше Радмила Шекеринска на ТВ 24 да се извини на јавноста затоа што ја ослободиле Македонија од Груевски!

Цел саат на Тв 24 бизнисменот Горан Рафајловски се обидуваше да ја натера Радмила Шекеринска да и се извини на македонската јавност за некакви грешк...

Повеќе

ТЕРМО НУКЛЕАРНА БОМБА НА РАДМИЛА ШЕКЕРИНСКА: Не само што Груевци ќе одат во затвор, и сваровски судиите ќе одат во затвор!!!

- Не само Груевци кои се огрешиле ќе одат во затвор, туку затвор ги чека и сваровски судиите кои со години го штитеа режимот и праќаа во затвор поли...

Повеќе

ПРОФЕСОРОТ КАЛАЈЏИЕВ СО ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ТВ 24: Ова што сега се прави со обвинетите од СЈО го нема никаде во светот, вие да му најавите некому дека се бара притвор и потоа да го пуштите дома за да чека одлука а во меѓувреме да ви избега е жива комедија!!!

- Ние одиме од една крајност во друга. Прво со години стававме во притвор луѓе за најситни работи и без никакви докази, а сега луѓе со индиции за те...

Повеќе

РУСКАТА НУКЛЕАРНА РАКЕТА СО ИМЕ САТАНА Е СТРАВ И ТРЕПЕТ ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ И НАТО, ЗАТОА ШТО САМА МОЖЕ ДА ГО ЗБРИШЕ ТЕКСАС ИЛИ ЦЕЛА ФРАНЦИЈА!

Новата САТАНА 2 нуклеарна интерконтинентална балистичка ракета на Русија е страв и трепет за НАТО затоа што може да носи 10 тешки боеви глави кои мо...

Повеќе

(ВИДЕО) Професор Гордан Калајџиев: Кај нас не се проблем законите и реформите, ние имаме политичари како Груевци кои цело време бараат дупки во законите за да прават пародија од институциите, проблем е што имаме образована елита која се пали на национализам и брани криминалци!!!

* реклами:

Повеќе

И ГОРИ ПОД НОЗЕ НА МАФИЈАТА ОД ДПМНЕ: СЈО досега откри нелегално испумпани 36 милиони евра од буџетот

Според информациите за отворените истраги кои ги објави СЈО, функционери со злоупотреба на службена должност, прекршување на законот за јавни набавк...

Повеќе

КУРТОНИ СУ СЕ УЈЕДИНИЛЕ - ОБВИНЕТИТЕ ЗА КРИМИНАЛ ВО РЕК, СЕАД КОЧАН И ЅИНГО ЕПТЕН СЕ ЗДРУЖИЛЕ: Заедно го реновираат Кратово - пазарот, паркингот, кејот, мост...

Трансмет ДОО и Силекс Неметали СТ се фирмите кои го реновираат Кратово, новото пазарче, паркингот до пазарчето, кејот, мост итн итн... Проект вреде...

Повеќе

БЕСА: По десет години слугување на Никола Груевски, ДУИ не може да се очекува да носи реформи

Од БЕСА велат дека тие имаат свој предлог-кандидат односно човек кој е со кредибилитет и не е поврзан со криминал и корупција, но дека нивниот канди...

Повеќе

Се повеќе Американци кои гласале за Трамп се каат поради тоа!

Само 39 проценти од Америнанците кои гласале за Трамп сеуште мислат дека направиле добар потег! Трамп во моментот има најнизок рејтинг во историјат...

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ (ФИРОМ): Вака сестринските партии го најавија Груевски во Малта

На конгресот на Европската народна партија (ЕПП) кој се одржува в среда и четврток на Малта, делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од партискиот ...

Повеќе

ТХП: ВМРО-ДПМНЕ се постави деструктивно кон помалкубројните етнички заедници

„Во своето 10 годишно владеење ВМРО-ДПМНЕ се постави деструктивно кон сите помалку бројни етнички заедници. Во изминатава деценија освен што н...

Повеќе

(ВИДЕО) Шекеринска до слугите на ДПМНЕ: Ви дадоа улога да се брукате за неколкумина да се спасат од правдата поради своите милионски криминали!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Шилегов: Работата на комисијата е беспредметна ќе биде избран претседател на Собранието, поднесовме иницијатива со поддршка од 20 пратеници

Одговори на новинарски прашања,Петре Шилегов,27.03.2017 година Медиуми: Ваквата ситуација може да трае со месец. Што ќе превземете вие за да дојде ...

Повеќе

(ВИДЕО) Шилегов: Единствената платформа на ВМРО-ДПМНЕ е уништување на Македонија и интересите на нејзините граѓани, веднаш да прекине дрското и безобразно кршење на Деловникот

Изјава за медиуми,Петре ШилеговСкопје, 27.03.2017 Денес граѓаните се сведоци кој сака да ја продолжи кризата и да ја држи во заложништво Република ...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti