Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

ФАААЛА БОГУ: ВМРО - ДПМНЕ се враќа во собранието!

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на првата седница по празниците, во вторник, сепак ќе седнат во собраниските клупи, јави ТВ 24 повикувајќи се на информаци...

Повеќе

Шилегов: Нема злоупотреба на деца, иницијативата потекнува од родителите, ние излеговме во пресрет со превозот

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов смета дека во однос на Бадниковата поворка нема злоупотреба на деца во религиозни и политички цели, би...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЗА ГРЧКА АЛФА ТВ: За евентуалните преименувања на аеродромот или автопатот, ако тоа е од голема важност спремни сме да разговараме и за тоа прашање!

Оптимизам и убеденост дека и двете страни имаат капацитет и можат да најдат решение на проблемот со името до крајот на првата половина на 2018, изра...

Повеќе

Не ме загрижуваат оставките на Најчевска и Калајџиев, тие се професори, политиката и правењето закони не е за нив

Интелектуалци не можат да прават закони и да бидат во политиката, особено не во тим во кој треба со консензус да се носат одлуки. Интелектуалците се ...

Повеќе

Почина француската пејачка Франс Гал позната по планетарниот хит „Ella, Elle L’a“

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ЕДНО ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ДОСТИГНУВАЊА НА ЕРДОГАН: Тунелот ЕВРОАЗИЈА под Босфор, долг 5 километри!

Повеќе

КОНЕЧНО ДОБАР ПОТЕГ НА ТУРСКИОТ ЛИДЕР ЕРДОГАН: Заедно со Бојко Борисов пуштена во употреба возобновена бугарска црква во Истанбул која е вековен симбол на градот

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган заедно со премиерот Бинали Јилдирим и бугарскиот премиер Бојко Борисов ја отворија возобновената историска ...

Повеќе

Не му се лутете на СДСМ за блискоста со црквата, јбг, морало је тако бити!

СДСМ не може сам во краток рок да руши бариери на сите полиња! Се нема љуѓе за тоа! Се нема сила за тоа! За се си има време, СДСМ ја сруши бариерата...

Повеќе

ВЛАДИМИР СТАЈИЌ: СО “GULF OIL” ВО МАКЕДОНИЈА ДОНЕСОВМЕ СВЕТСКИ КВАЛИТЕТ, ИСКУСТВО И ТРАДИЦИЈА ОД 116 ГОДИНИ

Објавено на16 ноември 2017, 20:05одРедакција на КапиталвоИнтервју Владимир Стајиќгенерален менаџер и сопственик на Супертрејд Нашата ц...

Повеќе

ГОЛЕМ УСПЕХ НА МАКЕДОНИЈА: По 15 години повторно македонски лидер ќе учествува на свeтскиот економски форум во Давос, Швајцарија, премиерот Заев ќе биде во друштво на светките лидери и директорите на Шел, Кока Кола, Пепси, Гугл, Мајкрософт, Апл, Оракл

Повеќе

(ВИДЕО) CNN лекција за Телма и ТВ 24, еве како требаше да завршат сите интервјуа и дебати со грујовите куртони: Новинарот Џејк Тапер го прекина интервјуто со советникот на Трамп, Стефан Милер - ДОСТА МИ Е ОД ТВОИТЕ БЕСРАМНИ ЛАГИ!!!

Линк до видеото овде.

Повеќе

KOЧО АНЃУШЕВ ДА ЗАСУКА РАКАВИТЕ И ДА ПОКАЖЕ ШТО ЗНАЕ: Објавен оглас за инвеститор во ФЕНИ!

Стечајниот управник на „Фени” Мирослав Анастасиевски преку оглас бара понуди за преработка на никелова руда. Огласот, како што самиот ин...

Повеќе

ОВА Е НОВИОТ ПОСТ ГРУЕВИСТИЧКИ СДСМ: ЗА БОЖИЌ ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЗАМИНА ВО МАНАСТИР!

Повеќе

ТЕТКА МИРКА ЈЕ МАЛО НЕРВОЗНА: БЛУЕ СО ОГАН, ВРИШТИ, КОЛНЕ, ВРЕЃА, ПЛУКА, ОД УСТАТА И ИЗЛЕГУВА ЗЛО И ГНЕВ КАКО ВУЛКАН!

Со тирада од пцовки, груби навреди, урлање до бесвест, Мирка вришти и пишти по владата, диоломатите, МПЦ и се што мрда во земјава!!! Линк до нејзин...

Повеќе

ТРАМП ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ГЛУПИРА, ИЗНЕРВИРАН ОД КНИГАТА ОГАН И БУРА КОЈА ОТКРИВА ПИКАНТЕРИИ ЗА НЕГОВИОТ ЖИВОТ: Јас сум многу стабилен генијалец!

Повеќе