Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

МАКЕДОНСКИОТ КРАЛ НА ГРАДЕЖНИШТВОТО СТАНА НАЈГОЛЕМ АКЦИОНЕР НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА

Најсупешниот македонски градител, со над 2000 станови и дуќани изградении продадени, го вложува својот заработен капитал во нашата најуспешна банк...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ И АНЃУШЕВ: До пониски цени за електрична енергија за граѓаните преку инвестиции во енергетиката

Повеќе

СКОПСКИ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, ДАЈ НЕ СЕ ЗАЕБАВАЈТЕ, РАБОТЕТЕ КАКО ШТО ТРЕБА

Повеќе

ДЕМАНТ: Мојата сопруга е невработена, никој од моето семејство не работи во државна институција или јавно претпријатие или АД со доминантна државна сопственост

Мојата сопруга е невработена, сеуште студира затоа што имаше прекин во студирањето поради бременоста и потоа обврските со грижата за нашето синче, Зок...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НА ОТВОРАЊЕТО НА НАЈНОВАТА ИНВЕСТИЦИЈА НА РЕНОВА, ХОТЕЛОТ МЕРКУР ВО ТЕТОВО: Инвестициите во земјава се показател дека бизнис климата се подобрува!

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Шакири-Хоџа се повлекува од советник во Владата поради реакциите во јавноста

Премиерот Заев денеска во Охрид изјави дека контактирал со Џезаир Шакири-Хоџа кој му кажал дека бара сам да се откаже од советничката пози...

Повеќе

ПОЧИНА ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ МАКЕДОНСКИ АКТЕРИ НА СИТЕ ВРЕМИЊА, САЛАЕДИН БИЛАЛ, ПОПУЛАРНИОТ САЛКО

Почина Салаетин Билал (76), македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец од турска националност кој играше во повеќето филмови на најпозна...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ВЧЕРА СИТЕ СЕ ЖАЛЕА ДЕКА СМРДИ ВО ЖЕЛЕЗАРА И АВТОКОМАНДА: Голем пожар во Макстил, го гаселе пожарникари од цело Скопје и сите скопски јавни претпријатија плус од ОКТА

Од засега непознати причини, вчера околу 21:30 на 10.05.2018 избил пожар во кругот на Железара, на местото викано Челичарница, отпад за старо железо...

Повеќе

ДЕНОВИ НА ФИНАНСИСКА ПИСМЕНОСТ ОД 11 ДО 13 МАЈ ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Оваа година почнувајќи од 11 мај (петок), Skopje City Mall во соработка со Координативното тело на регулаторните институции за финансиска едукација ...

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕБАТА НА ЦИВИЛ ВО КУМАНОВО: Диво Насеље, три години потоа

Повеќе

МЕСАРНИЦИТЕ ВЕТУВААТ: Месните производи ќе поефтинат 30% поради владината мерка за привремено укинување на давачките на увоз на замрзнато свинско месо

Поевтинување на свинските месни производи за 10 до 15 отсто или за околу 30 денари за килограм, најавија денеска преработувачите, поздравувајќи ја в...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА И ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ СО ЗДРУЖЕНИ СИЛИ ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА СМРТНОСТА НА БЕБИЊАТА И РОДИЛКИТЕ ВО ЗЕМЈАВА!

Повеќе

ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ОТВОРИ ИСТРАГА ПРОТИВ АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА, АВАЛОН РЕАГИРА СО ДЕМАНТ!

Финансиската полиција отвори предистражна постапка под сомневања за големи суми даночно затајување од страна на фирмите ќерки на „Авалон проду...

Повеќе

ОНЛАЈН ПРОДАВНИЦА НИКМИТ: Eлектричен мотор кој работи на струја со полнење и е вистински хит насекаде

Избегнете ги сообраќајните гужви и олеснете си го вашиот урбан живот,а притоа заштедете пари и заштитете ја животната средина. Ви го претставуваме ...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХААА, И ЗОРАН ИВАНОВ СЕ ЧУДИ: Добро бе Геро, што се случува со тебе?!

Повеќе