Одберете локација на пристап

👏👏👏 pic.twitter.com/a2S3c7XyWI — Mozzart Makedonija (@MozzartMK) March 21, 2019
Во урбанизмот и човек да утепаш е според закон! Затоа сум крајно изненаден што некој собрал храброст, а можеби и докази, да го гони еден Стевче Јакимовски, легендата на македонскиот општествено-политички и морално-политички систем – овде дур
Љупчо Пренџов од ГРОМ изјави дека претседателот на партијата, Стевчо Јакимовски, на кој вчера му беше одреден куќен притвор од страна на Кривичниот суд, не е осомничен за криминал или корупција, туку затоа што премногу работел и премног
Лидерот на Нов демократија, Кирјакос Мицотакис, говорејќи во Европскиот парламент за време на на активностите на Европската народна партија, се осврна и на Договорот од Преспа, а овој пат, акцентот го стави на производите кои го носат термино
Одбивањето на почетокот на пристапни преговори со Северна Македонија би било одлука во корист на силите на назадувањето и национализмот, рекол грчкиот премиер Алексис Ципрас, според грчката новинска агенција АНА-МПА, во неговото обраќање за време н
Граѓанско Демократска Унија 5 hrs· Почитувани, Би сакале да ве информираме дека денеска ги поднесовме документите за учеството на нашиот кандидат за градоначалник на Општина Охрид, Михаил Трендафилов-Нанче, на вонредните локални и
Нема да ги легализирам дивите платформи на Матка, ама не можат да ги урнам оти поднесоа барањето за легализација, рече градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети на денешниот брифинг во општината за дивите платформи на Матка. Беџети
Општа паника владее во Британија, меѓу политичарите, бизнис заедницата, медиумите и јавноста, затоа што се ближи рокот за напуштање на ЕУ, а нема краен исход како ќе се напушти, со или без договор па дури и дали воопшто тоа ќе се случи?! Британија

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО САШЕ ПОЛИТИКО ОДМАРА, ИМА ЗАМЕНА: ФУРКАН САЛИУ ВО АКЦИЈА

☠️🤛🏻 🎥 📷 🎤 pic.twitter.com/vfUyuNnr3k — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) November 22, 2018

Повеќе

ЏАБЕ СЕ ИЗНАЈАДОА БУРЕК КУРТОНИТЕ: СДСМ ги демантира шпекулациите, нема разговори за претседателски кандидат во органите на партијата, тоа не е целта на премиерот и претседател на партијата, Зоран Заев

Повеќе

УЈП ОТВОРИ КАНЦЕЛАРИЈА ВО АЕРОДРОМ

Златко Марин November 20 at 11:44 AM· За да им ги доближиме услугите на граѓаните, обезбедивме канцеларија во...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО СКАНДАЛ ВИДЕО: Екс началник на полицијата во Штип краде облека во бутик!!!

Екс началник на полицијата во Штип а сегашен познат адвокат фатен со камера како краде облека поточно паричници во бутик во Штип?!?! Линк до видеот...

Повеќе

ЗАЕВ: Нека е честит Денот на албанската азбука. Gëzuar ditën e alfabetit shqiptar!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev58m58 minutes ago Заеднички го прославуваме зближувањето на културните традиции, кои на овие простори...

Повеќе

(ВИДЕО) СВЕТОТ ВО ТРАНС: УШТЕ ОД СЕГА ПОЧНА ДА СЕ РЕКЛАМИРА И НАЈАВУВА ВТОРОТО ПРОДОЛЖЕНИЕ НА МЕГА ХИТОТ ОД 90-ТИТЕ, КРАЛОТ ЛАВ!

Here's a side-by-side of 'The Lion King' trailer with the same scenes from the 1994 original movie. #TheLionKing pic.twitter.com/nHpKHWDzPJ —...

Повеќе

Средба на премиерот Заев и претседателот на Албанија Мета: Меѓусебната почит и јакнењето на врските е позитивен фактор и од интерес на нашите граѓани

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Вкупно 385 домаќинства од населбата Лисиче беа вклучени во пилот-проектот „Ја собираме пластиката од дома“

Златко Марин November 21 at 10:48 AM· Вкупно 385 домаќинства од населбата Лисиче беа вклучени во пилот-проект...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ, МАКЕДОНИЈА ИМАЛА ХОКЕЈ ФЕДЕРАЦИЈА?!?! Претседателот на Хокеј Федерацијата на Македонија – НИ ТРЕБА ХОКЕЈ АРЕНА

Светско првенство во хокеј за држави без хокеј арена или официјално IIHF Development Cup.ГО ОСВОИВМЕ!!! Со 5 победи во 5 натпревари. Докажавме дека...

Повеќе

БРАВО ЗА ИДЕЈАТА: Сојузот на синдикати на новинари доделува награда - „Медиум промотор на новинарството како јавно добро – Роберто Беличанец“!

Тргнувајќи од премисата дека демократско општествокон кое Македонија се стреми е можно само доколку новинарството се третира како јавно добро, како ...

Повеќе

ЕПСКА БАРАБА: Прашан дали не му е срам да влегува во седиштето на ВМРО ДПМНЕ кое е скап кич изграден со притисок врз бизнисмени да партиципираат за неговата изградба Мицковски во вечерашното интервју за 1ТВ рече дека му е чест кога влегува во партиското седиште

Прашан дали не му е срам да влегува во седиштето на ВМРО ДПМНЕ кое е скап кич изграден со притисок врз бизнисмени да партиципираат за неговата изг...

Повеќе

ВО ФОКУС 13 ГОДИНИ ЧЕКАА ЗА ОВАА НАСЛОВНА: МИЈАЛКОВ ВО ШУТКА, ДАГАУУУ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ДУРАКУ СЕ ИЗВИНИ ЗА ИЗЈАВАТА ЗА СИТЕЛ ДЕКА МАКЕДОНИЈА НЕ Е ШВАЈЦАРИЈА И НЕ ГО ИНТЕРЕСИРА РЕАКЦИЈАТА НА ГРАЃАНИТЕ: Не се изразив добро!

Министерот Дураку изразува жалење за тоа што не се изразил доволно јасно и што тоа предизвика реакции во јавноста – соопшти Министерството Вл...

Повеќе

ЗОШТО МАКЕДОНЦИТЕ ТОЛКУ СЕ ДРАЗНАТ ОД ОРЕЛОТ НА НАШИТЕ СОГРАЃАНИ АЛБАНЦИ?!

Македонците, голем дел од нив, се дразнат до ниво на растројство кога ќе видат орел на знаме, но зошто не им смета орелот на другите знамиња, од кад...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА СО КРЕДИТ ОД 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ ГО СПАСУВА ЈУГОХРОМ ОД СТЕЧАЈ, ЌЕ СЕ ГРАДАТ ФИЛТРИ ЗА РЕСТАРТИРАЊЕ НА 50% ОД КАПАЦИТЕТИТЕ

Повеќе