Одберете локација на пристап

- Ниедна банка не сакаше да ми даде кредит, владата беше решила добро да ме измузе, ми земаа 2 милиона евра за земјиштето и ми бараа уште 2 милиона евра за комуналии, и тоа со рок од 3 месеци ако не платам да ми се земе земјата и да ми пропаднат па
Во својата најнова колумна, преку 100-та по ред посветена со напади кон младите ПР советници на Заев, Геро пак се нуди себеси, он бил лекот, како искусен и способен старец кој знаел како треба... Он магично знаел, он чита мисли и знае дека кога За
Чест ни е со јавноста да го споделиме задоволството од најновата награда за општествена одговорност, што синоќа ја доби Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец на 19-тата манифестација „Најуспешни битолчани“, во организација на Битолски
Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Линк до целата колумна, овде.
Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарното мнозинство. - Да, прво ќе има реконструкција. Јасим упатив порака да се поправат, во спротивно
Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедницата, мафијата, медиумите итн, ни раскажа една многу интересна приказна. Имено најголема мистерија

ВЛАДАТА ВЕДНАШ ДА ОДГОВОРИ НА ОВИЕ ОБВИНУВАЊА ОД ЗАЛИЖАНИОТ ЛИГАВ АПАШ ОД АЕРОДРОМ!

Повеќе

ЗА ГРЕОТА: Миленко ја почнува новата сезона без листа на гости, без најавна шпица, без галама, без помпа, онака сиротичко, скромно, опозициски!

Порано кога Миленко почнуваше нова сезона, брате мили тоа беше како почеток на светско у фудбал! Значи имаш најава еден месец порано, имаш листа на ...

Повеќе

ВМРОНИТЕ СЕ ИЗВАДИЈА ОД ПАМЕТ: Бејли решил да ги апси еден по еден како зајци!

Повеќе

ПИСМО ОД ВРАБОТЕНИ И АКЦИОНЕРИ ВО ФЕРШПЕД: Време е да се расчистат сите криминали на менаџментот на Фершпед!

Доколку се сака вистински промени во нашата држава, потребно е бескомпромисно расчистување со бизнис шљамот, односно тајкуните кои во 90-тите приват...

Повеќе

ЗНАЧИ ВМРОВЦИТЕ КОГА ГИ ПРАВЕЛЕ, ПЕНИСИТЕ ПРВО ВО ТЕГЛА СО ОЦЕТ И ПЕЛИН ГИ ТУРАЛЕ...

Повеќе

МОЖЕ ЛИ НЕКОЈ ДА ЈА ЗАМИСЛИ ОВАА ГЛЕТКА ВО ГЕРМАНИЈА ИЛИ ШВАЈЦАРИЈА?!

Повеќе

(Читај со бесплатен код MCTIDPAO) СОРАБОТНИЦИТЕ НА АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ СЕ ЧИСТИ КАКО СОЛЗА - ДЕМАНТ ЗА СИТЕ ШТО САКААТ ДА ГО УНИШТАТ СИМБОЛОТ НА ПРЕВРАТОТ НА ГРУЈОВИОТ РЕЖИМ, АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ, НЕМА ДА ИМ УСПЕЕ, ЧОВЕКОТ И НЕГОВИОТ ТИМ СЕ НЕДОПРИЛИВИ ЗА НИВНИТЕ КЛЕВЕТИ И МАНИПУЛАЦИИ!

Оваа фотка е симбол на падот на режимот на Груевски. Во овој момент почна падот на Грујо и Мијалков!!! Народот овде осети, во Центар со победата на...

Повеќе

ОТКРИЕНА МИСТЕРИЈАТА ЗОШТО ТАКА НЕНАДЕЈНО РЕЖИМСКОТО КУЧЕ АНЕВСКИ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА!!!

Повеќе

СОРАБОТНИЦИТЕ НА АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ СЕ ЧИСТИ КАКО СОЛЗА - ДЕМАНТ ЗА СИТЕ ШТО САКААТ ДА ГО УНИШТАТ СИМБОЛОТ НА ПРЕВРАТОТ НА ГРУЈОВИОТ РЕЖИМ, АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ, НЕМА ДА ИМ УСПЕЕ, ЧОВЕКОТ И НЕГОВИОТ ТИМ СЕ НЕДОПРИЛИВИ ЗА НИВНИТЕ КЛЕВЕТИ И МАНИПУЛАЦИИ!

Оваа фотка е симбол на падот на режимот на Груевски. Во овој момент почна падот на Грујо и Мијалков!!! Народот овде осети, во Центар со победата на...

Повеќе

(ВИДЕО) Еве што мислат Србите за политичката ситуација во Македонија, прилично ок дебата на режимската РТС од пред правењето на владата на Заев

Повеќе

БОМБА НА ПОРТАЛОТ СДК: Владата бара начин како да ја тргне куртонката Каракамишева од сите можни надзорни и управни одбори и комисии од каде лапа илјадници евра месечно!!!

Владата бара форма како да ја повлече професорката од Правниот факултет Тања Каракамишева, која е претставник на Македонија во Венециската комисија,...

Повеќе

Министерство за здравство најави истрага за случајот со смртта на малата Анастасија во болницата во Охрид

Министерството за здравство најави истрага околу смртта на малата Анастасија во болницата во Охрид која почина вчера поради стомачен вирус. Девојче...

Повеќе

(ВИДЕО) Гордана Сиљановска уствари е женска професорска верзија на неутралката Трендо, погледнете го ова забегано интервју во јануари оваа година пред правењето на владата

Погледнете ја оваа албанофобија, оваа глувост и слепост за злоделата на режимот, оваа ноншалантност и аверзија кон НВО секторот и шарената револуциј...

Повеќе

Премиерката на Србија, Брнабиќ отворено и јавно му се заканува на Заев во интервју за Сител: Да не ти текне на памет да си гласал за влез на Косово во Унеско, да бидеме на јасно!

Вакво нешто до сега не сме виделе, странски премиер да упатува јавни закани преку телевизиско интервју до македонски премиер... Брнабиќ во интервју...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈЕБОТЕ БОГ ТЕ ЈЕБО, СИТЕЛ МУ ДАВА ПОДДРШКА НА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА?!?!

Повеќе