Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) БАДНИКОВИТЕ ОГНОВИ СЛИКАНИИ СО ДРОН

Повеќе

КОНЕЧНО Е СМИСЛЕНА МЕТОДА КАКО ДА НЕ СЕ ЗДЕБЕЛИТЕ ЗА ПРАЗНИЦИ ВО МАКЕДОНИЈА!!!

БАБА И ДИЕТА НЕ ИДАТ ЗАЕДНО!!!

Повеќе

ТЕЛЕКОМ И ВИП ВЕЛАТ ДЕКА ГИ УКИНАЛЕ КАНАЛИТЕ ПОРАДИ ВИСОКИ ЦЕНИ ЗА ЗАКУП И НИСКА ГЛЕДАНОСТ, НО МЕРЕЊАТА ВЕЛАТ ДЕКА КАНАЛОТ ДИСКАВЕРИ Е НАЈГЛЕДАН СТРАНСКИ КАНАЛ ВО МАКЕДОНИЈА!

Поскапување на пакетите како и малата гледаност на каналите Дискавери и Еуроспорт биле клучни фактори за одлуката телекомунициските оператори да не ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК СЕ КАРАШЕ СО ГЛЕДАЧИТЕ ЗА ПАЛЕЊЕТО БАДНИКОВИ ОГНОВИ!

Повеќе

БОНЕТО НЕ ГИ ВРАТИЛО ПАРИТЕ ОД БОНУСИТЕ ВО ДИК, ГИ ПОТРОШИЛА ЗА УШТЕ ЕДНО СТАНЧЕ И ЗА КИФЛИЧКИ И РУСКА САЛАТА!

Силвана Бонева, Сашо Срцев и Реџеп Прокупица не ги вратиле парите во Буџетот на РМ од бонусот кои сами си го доделија. Парите ги вратиле само шест о...

Повеќе

НОВИНАРОТ ВАСКО МАГЛЕШОВ СО ЕРОТСКА ВЕРЗИЈА НА ПЕСНАТА КОЛЕДЕ ЛЕДЕ...

Повеќе

ВЛАДИКАТА ПИМЕН СО МАЛА ПОМОШ НА ИСУС ГИ ОБЕДИНИ ПОЛИТИЧАРИТЕ ВО ЗЕМЈАВА И ДОНЕСЕ МИР И СПОКОЈ, ЗА ПАРИ ЌЕ СЕ ПОМАЧИМЕ СО МОТИКАТА, ЗА ТОА НЕ ПОМАГА НИ ИСУС НИ МОЛИТВА

Во манастирскиот комплекс „Св. Наум Охридски Чудотворец“ на Попова Шапка денеска беше одбележан зимскиот празник на овој светец воедно и...

Повеќе

ЕБАТИ РЕЖИМОТ НА СДСМ, МУ ДАДОА ИНТЕРВЈУ НА ЈАВНИОТ СЕРВИС, ЗАЕДНО У ЦРКВА У ПРВ РЕД, УШТЕ НА РАЦЕ ДА ГО НОСАТ

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СИНОВИТЕ НА МИЈАЛКОВ ГИ ТРОШАТ УКРАДЕНИТЕ МИЛИОНИ ВО ЛУКСУЗНИ ХОТЕЛИ НА АЛПИТЕ

Повеќе

ЈБГ, БАРЕМ ЗА НЕШТО СМЕ ПРВИ ВО РЕГИОНОТ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) БОКИ 13 ОДРЖА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА КОЈА СЕ ПОФАЛИ СО ПРВИТЕ УСПЕСИ НА МЕЃУНАРОДНИОТ СОЈУЗ

Повеќе

ПОТРЕСНА ПРИКАЗНА НА БОКИ 13 ЗА ТОА КАКО РЕКЕТАРИ ГО ТЕПАЛЕ И ВЛЕЧЕЛЕ ПО ЗЕМЈА ЗА ДОЛГ ОД 50 000 ЕВРА!

JA ZAMOLUVAM CELATA JAVNOST VNIMATELNO DA GO PROČITA CELIOT TEKST I ONIE KOI SAKAAT NEKA GO ŠERUVAAT VO IME NA VISTINATA!VISTINATA ZA “...

Повеќе

НОВИОТ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ ГИ ПУШТИ НИЗ ВОДА ЌОСИЊАТА КОИ ТЕПАА ВО СОБРАНИЕ, ЌЕ БАРА АМНЕСТИЈА НА ТИЕ ШТО ГИ ОРГАНИЗИРАА И ПРАТИЈА ДА ТЕПААТ!

Повеќе

ПО 10 ГОДИНИ, ЖЕНА МУ НА ЛАТАС ВЕЌЕ НЕМА ДА ЛАПА 1000е ПЛАТА ОД НАДЗОРНИОТ ОДБОР ВО ГАМА!

Повеќе

(ВИДЕО ТВ 24) СИТЕ ЌЕ ГИ ФАТИМЕ И ВРАТИМЕ ВО ШУТКА И ИДРИЗОВО, ИМА ДА СКАПАТ ЗА СИТЕ ЗЛОДЕЛА: Одобрена екстрадиција за двајцата копуци од ДБК кои избегаа во Грција!

Советот на судии во Солун денеска одлучи Никола Бошковски и Горан Грујески да бидат екстрадирани во Македонија. Според солунскиот портал Вориа, јав...

Повеќе