Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

ОПШТИНА КАРПОШ: Да славиме БАДНИК без палење огнови!

Повеќе

ПРЕС НА ВЛАДИНИОТ ПОРТПАРОЛ: КОЧО АНЃУШЕВ ГО УЛОВИ ПРВИОТ СОМ, 100 ДУШИ ЌЕ СЕ ВРАБОТАТ!

Линк до видео овде.

Повеќе

БОМБА НА ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ ЗА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ОТКРИВАМЕ ШЕМА ЗА УЗУРПАЦИЈА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ

Повеќе

МИЦКОВСКИ, ПА ТИ СИ БИЛ ИСТО БЕДНО РЕЖИМСКО ГОМНО КАКО И ГРУЈО, ЌЕ СТАНЕШ ПРЕМИЕР НА КУКОВО ЛЕТО!!!

Еј прва тв дебата откао стануваш лидер, и седнуваш со Цаци, Томиќ, Цветановски и Теменугов?!?! ЕЕЕЈ!!! Ваа ти почнува политичката кариера, со местен ...

Повеќе

БРУКА: Првата дебата на новиот лидер на ВМРО ДПМНЕ на МТВ со докажани режимски куртони?!?!

Првата дебата на новиот лидер на ВМРО ДПМНЕ беше вечерва на МТВ со докажани бедни куртони како: Цаци Сарма, режимската алапача Ѓорѓи Томиќ, синот ...

Повеќе

Депонијата „Дрисла“ казнета со 8.500 евра за палење медицински отпад

Јавното претпријатие „Дрисла“ ќе плати казна од 8.500 евра поради тоа што државните инспектори за заштита на животната средина констатир...

Повеќе

НИШТО НОВО ОД БЕЛАТА ПАЛАТА ПО СМЕНАТА НА КОРМИЛОТО: ВМРО ДПМНЕ и понатаму лаже бесрамно и брани убијци, Заев и пријателите во Солун платиле од свој џеб!!!

Мактел дознава дека патувањето на Заев и неговите пријателиво Грција било платено приватно а не на државна сметка. Само бодигардите на Заев биле на...

Повеќе

(ВИДЕО) АМАН БЕ ЛУЃЕ, ДО КОГА БЕ ЌЕ ВИКАТЕ ВАКВИ РЕЖИМСКИ КУРТОНИ ПО ЕМИСИИ, ШТО БЕ ОВА ГРУЈОВО КУРТОНЧЕ МОЖЕ ПАМЕТНО ДА КАЖЕ, АМАН БЕ ЛУЃЕ, ЗОШТО ГИ ЦЕНИТЕ БЕДНИТЕ ЦРВИ РЕЖИМСКИ?!?!

Повеќе

ЕРДОГАН САКА ДА НЕ СКАРА СО ГРЦИТЕ: Не го менувајте името, кој ги ебе Грците!

Ердоган рекол дека Турците и Македонците се браќа и дека Турција секогаш ќе стои зад Македонците на конференцијата организирана во Клубот на иселени...

Повеќе

(ВИДЕО) САФЕТ БИШЕВАЦ: Оваа влада на Заев заслужува пофалба затоа што за разлика од претходната, го слуша гласот на народот!

Повеќе

(ВИДЕО) КОМИЧНА ЕМИСИЈА НА КУРТОНКАТА КЕТИ ГЕТЕВА: Уапсените за тероризам протестирале само на улица, додека во прилогот одат снимки како говорат качени на говорницата во собрание!

Повеќе

ГРУЈОВИТЕ КУРТОНИ ЌЕ ПРАВАТ ПАРТИЈА, ЌЕ СЕ ВИКАЛА ФРОНТ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА МАКЕДОЊА, ПОВЕЌЕ ИМ ОДГОВАРА РАСПУШТЕНИ РЕЖИМСКИ ГЛАДНИ КУЧИЊА!

Повеќе

СИТЕ ВИДНИ ВМРОВЦИ ОТВОРИЈА АДВОКАТСКИ И НОТАРСКИ КАНЦЕЛАРИИ, ЌЕ ИМ СЕ НАЈДАТ ВО ДЕНОВИТЕ ШТО СЛЕДАТ!

Поранешниот градоначалник на скопската Општина Аеродром, Ивица Коневски отвори адвокатска канцеларија. Спроед објавата на Централниот регистар тој ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОСЕТАТА НА ЕРДОГАН НА ГРЦИЈА, ПРВА ТАКВА ПОСЕТА ПО 60 ГОДИНИ, НАЈСВЕТОЛ НАСТАН НА БАЛКАНОТ ВО МИНАТАТА ГОДИНА!

Повеќе

(ВИДЕО) ТВ СЕРИЈАТА ПРЕСПАВ СПОРЕД ВИСТИНИТИ НАСТАНИ: Во последната епизода албански лихвари му наплаќаа долг на Игор Џамбазов со безбол палици, фалеше уште кафезот

Повеќе