Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

АПЕЛ ДО ЗНМ ДА ГО РЕВИДИРА КОДЕКСОТ НА НОВИНАРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА СПОРЕД КОЈ СУДИ СОВЕТОТ НА ЧЕСТА

Кодексот на новинарите на Здружението на Новинари на Македонија е во основа прекрасен документ, но сепак е премногу ригиден во однос на тоа како н...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВАА КУРТОНКА СЕГА ГЛУМИ ЈАК НОВИНАР, А ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО НАПРАВИ ПРЕД САМО 3 ГОДИНИ, ПРЕКИНА ИНТЕРВЈУ ВО СРЕД ВЕСТИ ОТКАКО ГЕНЕРАЛОТ ПОЧНА ДА ГИ КРИТИКУВА МИЈАЛКОВ И ГРУЕВСКИ!

Генерал Илија Николовски, интервју на Канал 5 на 09.05.2015fromButchonVimeo. Маја Јовановска, десет години ги читаше црните харанги на Курир во вес...

Повеќе

БОМБА НА ФОКУС - БРАВО ЗА ЗАЕВ: Владата ќе ги вработи двајцата свиркачи кои ги открија бомбите поради кои падна режимот на Груевски!!!

Неделникот Фокус открива дека владата почнала постапка за вработување на двајцата свиркачи од УБК, Ѓорѓи Лазаревски и Ѕвонко Костовски, кои ги откри...

Повеќе

ЕФЕНДИ ЃУНЕР: Навреме да ги препознаваме сите и секој кој со неговите постапки им ги затира трагите на злосторниците, а со тоа им отвора пат за ПОВТОРУВАЊЕ НА ЗЛОСТОРОТ!

Можеби најголемите битки против фашизмот, нашиот фашизам, да нема забуни, се добиени! Велам, можеби. Но, не треба да (се)забораваме дека секогаш, се...

Повеќе

ПЕТАР АРСОВСКИ СО ИЗЈАВА НА ГОДИНАТА: Заев е како космодиск, изгледа шашаво како политичар ама функционира!

- Заев е чуден човек, сите ние паничиме, цел свет се распаѓа, он се смее и само ти вика, уживај другарче, и си викаш, чекај овој или е глуп, или све...

Повеќе

БОМБА НА МИСЛИУ: Заев доцни со реконструкцијата затоа што оди на правење двотретинско мнозинство во парламентот кое може да го промени уставот!

- Не се само Албанците во игра за во влада, ја мислам дека Заев оди на двотретинско мнозинство во парламентот, затоа се чека толку долго за реконстр...

Повеќе

ПЕТАР АРСОВСКИ: Заев е прв премиер што не ја лаже јавноста, што на ум то на друм, и тоа му прави многу проблеми

- Премиерот Заев не знае да комуницира со јавноста од позицијана премиер, он не знае и не сака да ја лаже јавноста, што на ум то на друм, и тоа му п...

Повеќе

(ВИДЕО) АЛБЕРТ МУСЛИУ ВО БРИФИНГ НА 1 ТВ: Македонската јавност не е свесна колку Македонија беше блиску до амбисот и пропаста пред една година, затоа не доволно ги цени успесите на Заев

Повеќе

(ВИДЕО) СТИГНА И ПРВАТА КАЗНА ЗА ЗАЕВ ОД ТОА ДА СЕ БИДЕ ПРЕМИЕР: Мораше да оди на опера!

Да се надеваме дека ова му е полесно од тепањето на 27-ми април, ама можно е тука да се некаде по теророт и ужасот кој го доживеал нашиот ни драг пр...

Повеќе

(ВИДЕО) КУЌИТЕ ОД ДРВО СЕ СЕ ПОВЕЌЕ ПОПУЛАРНИ НА БАЛКАНОТ, ЕФТИНИ СЕ, ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ, ИЗДРЖЛИВИ, БРЗО СЕ ГРАДАТ

Во Македонија овие куќи ги гради фирмата Хот и Хот:

Повеќе

(ВИДЕО) Џоди Фостер: Ниту еднаш не направив муабет со Ентони Хопкинс за време на снимањето Кога Јагнињата Ќе Стивнат, затоа што се плашев од него

Повеќе

САШО КОКАЛАНОВ: Заев и Ципрас, решете го проблемот, затоа што Македонија во моментов и не е нешто што вреди да се брани, ние сме пропадната приказна од која на младите им се повраќа

Македонија и нема некој идентитет од кој што треба да се гордееме, ние сме пропадната држава од која на младите им се повраќа, ако Заев не го реши с...

Повеќе

Министерот Роберт Поповски со директорката на Европската федерација на новинари (ЕФН) Рената Шредер: Поддршката на слободно и професионално новинарство е одлика на демократско општество какво што создаваме

Министерот без ресор, задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во Владата на Република Македонија, Роберт Поповски, денеска оствари сред...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) НОВА ГРАДИНКА ВО ПРИЛЕП

Отворен нов адаптиран простор за детска градинка во ООУ „Рампо Левката“ во Прилеп. Се работи за објект од 331 м2, со капацитет за згр...

Повеќе

СКОПСКО ФОТО НА ДЕНОТ

Повеќе