Одберете локација на пристап

Naum Ilieski Држава еднаш се создава, секогаш се брани. Еднаш се втемелува, секогаш се гради - Бранко Црвенковски17 години од најдобриот изборен резултат на СДСМ во историјата на самостојна Македонија - 497.342 гласови
Стартот на патувањето Скопје - Приштина беше лош. Патот Скопје - Блаце е ужасно лош, а на граница се чека дури и по 1 саат! Но потоа се се менува на подобро. Новиот автопат Арбен Џафери е феноменален и му дава на Косово еден шмек на нова развиена
После долго време глумење лудило и големо новинарство, се деси и тој ден, ГЕРО ВО КОЛУМНА ПОБАРА АМНЕСТИЈА ЗА ГРУЕВЦИ!!! Секако таа амнестија тој ја запакува и затрупа со разни обланди од типот добро било што ОЈО ги зело предметите на СЈО ама тие
– Вработените може да бидат наградени преку уплата во доброволниот, трет пензиски фонд, а истото носи поволности и за компаниите. Оваа и другите предности и за вработените и за компаниите од уплата во третиот, доброволен пензиски фонд,
(Насловот на сторијата е пародија на кажаното) - Наместо пропорционален данок нагоре требаше да се оди наделу од 10% па се до нула, а во земјоделието требаше тотално да се укинат даноците и во многу други сектори требаше да се укинат давачките! Би
Статус на Борче Трајковски: ,,Пандов никад немал проблем со Македонија. Македонија од увек имала проблеми со јебиветри како Пандов, кои, за жал, секогаш се испилуваат во гнездата на вмронскиот инкубатор, кој, пак, ете, за наша несреќа со децении в
Mila Carovska Со 35.1 милиони денари овозможуваме бесплатни обуки за ИТ вештини за 1.253 млади невработени лица Преку мерките за вработување им помагаме на младите да се надградуваат во вештините кои се потребни на пазарот н
- Владее хаос во земјава затоа што имаме неспособна влада која не знае да воведе ред, во наше време имаше ред во земјава! Да, Мактел додава, се знаеше во ваше време кој краде, кој пие, кој гнете - ВМРО ДПМНЕ а кој плаќа - НАРОДОТ!
Градот Скопје за првпат годинава на 25 ученици со попреченост од средните училишта ќе им додели стипендии во висина од 3.000 денари за период од девет месеци. Огласот со критериумите ќе биде објавен во понеделник, а апликациите што треба да се дос
Институтот за трансфузиона медицина доби реновирани простории, а инсталирана е и современа апаратура. Реновиран е одделот за продукција, просториите за процесирање на дарувана крв, чување на свежо смрзната плазма, интермедиерниот простор, како и ед
Миленко упорно бара од ВМРО ДПМНЕ да го стави него и неговите другарчиња на пратеничка листа или пак да им пушта пак парички како во добрите стари времиња. Очигледно дека Миленко праќа остри стрели кон Белиот Дворец со новата колумна во која вели
Имајќи ги параметрите на просечна плата која изнесува нешто над 25.000 денари, ако се знае дека потрошувачката кошница изнесува 32. 653 денари, дека европската директива за минимална плата е дека таа треба да биде минимум 60% од просечната плата во
- Немам намера јавно да се извинам за грешките на Груевски, но поединечно на улица ќе му се извинам на секој кој ќе ми докаже дека му било згрешено?!?!, - Мицковски на Алсат М! О господе боже мили, цццц, па добро колку е овој човек кловн без два г
- Не е точно дека сакаме да се заташкаат истрагите и процесите за поранешни функционери од ВМРО ДПМНЕ. Но под услов да се работи за легитимни судски процеси во фер постапка а не вака со Вилма и Кацарска! Мицко бара да се вратат Зврле и Јово Превар

Пресврт во Италија, Конте формира Влада без Салвини

Џузепе Конте Драматичен политички пресврт во Италија. Партијата на екстремната десница предводена од евроскептикот Матео Салвини ќе биде надвор од ...

Повеќе

КЛЕТИТЕ АМЕРИКАНЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ДА ЈА УНИШТУВААТ МАКЕДОЊА: Ни донираа 25 милиона долари за да се здебелиме и да цркнеме од дијабет!

Република Северна Македонија ја доби втората траншаво висина од 11 милиони долариод грантот од САД наменет за развојната цел„Република С...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧКАТА ПОНУДА НА ВМРО ДПМНЕ ВО МОМЕНТОВ!

Nije to magija bebo 😂😂😂 pic.twitter.com/rSEWcdbpIf — Djavoljev_šarm91 (@DjavoljevS91) August 30, 2019

Повеќе

(ВИДЕО) Коста Петров, потпретседател на СДСМ: Време е за нови лица во политиката

Интервју со новиот потпретседател на СДСМ Коста Петров: говори за тоа кој му понудил да ја добие врвната функција во СДСМ, која ќе биде неговата уло...

Повеќе

СЕКУЛОВСКА: СДСМ ЌЕ БИДЕ БРУТАЛНО КАЗНЕТА ОД НАРОДОТ АКО ДОЗВОЛИ ВМРО ДПМНЕ ДА ГО УБИЕ СЈО И ДА ГИ УКИНЕ ИЛИ ЗАБОШОТИ СИТЕ ИСТРАГИ!

Крајот на СЈО е најдоброто сценарио за опстанок на ВМРО- затоа што, негово заминувањево историјата, неговата посакувана смрт е -гаранција и упатст...

Повеќе

Заев: Нина Ангеловска никогаш не добила грант, снаата на Ласкова се повлече

Aпликацијата во која како сопственичка структура фигурирала Нина Ангеловска никогаш не добила грант, вели премиерот Зоран Заев на обвинувањата за пр...

Повеќе

Новата министерка Нина Ангеловска, доктор на науки и најдобар студент на генерацијата со просек од 9,94

Според објавената биографија на новата министерка за финансии, Нина Ангеловска, се гледа дека има навистина импресивно образование. Средното ...

Повеќе

ШОКАНТНО: ТАТКО НА РАНЕТОТО МОМЧЕ ВО МАЛА РЕЧИЦА ТВРДИ ДЕКА ПУКАЛ ПРАТЕНИКОТ ЏЕВАТ АДЕМИ!

Јавното обвинителство ја интензивира истрагата за инцидентот во тетовска Мала Речица каде пред еден месец од пукотници со огнено оружје на свадба бе...

Повеќе

БОМБА НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: ВО СКОПЈЕ СЕ КРАДЕЛО ДУШМАНСКИ, БУЛЕВАРОТ БОРИС ТРАЈКОВСКИ Е ПРЕТПЛАТЕН 100% А НЕМА КАНАЛИЗАЦИЈА, ЦЕНИТЕ КОИ СЕГА ГИ ДОБИВАМЕ ЗА ПАРТЕРНО УРЕДУВАЊЕ СЕ 80% ПОНИСКИ!!!!

- Има да ви се крене косата на главата кога ќе видите за која цена ќе го уредиме партнерно кејот кај рестораните и кај излезот на ГТЦ до порта Макед...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ РАСПАЛИ: Абе ВМРОВЦИ разберете, Скопје е град за сите, и за власт и за опозиција!

Повеќе

ТРАМП ЗНАЕ ЛИ ЗА ОВА: Метју Палмер е новиот специјален претставник на САД за Балканот

Заменик помошникот државен секретар Метју Палмер е новиот специјален претставник на САД за Балканот, соопшти синоќа Стејт департментот. Палмер на 1...

Повеќе

ШОКАНТНО СВЕДОЧЕЊЕ НА ОТЕЦ ВИКТОР СТОЈЧЕВ: Инспектори во МВР се обидоа да ја забошотат тепачката во која таткото на Боки 13-ка ми ја скрши ногата во мојот двор во Тафталиџе!

- Инспектори се обидоа да ја забошотат истрагата во која таткото на Боки 13-ка ми скрши нога во мојот двор, се обидоа да напишат во извештајот дека ...

Повеќе

Зоолошката во Скопје со изненадувања за посетителите по повод утрешниот роденден

Забава со детски песни, театарска претстава, Дизни маскоти и други изненадувања ги очекуваат посетителите што ќе дојдат во Зоолошката градина утре...

Повеќе

ЈАВНОСТА БЕСНА НА РОДИТЕЛИТЕ КОИ ГО ПУШТИЈА МАРКО ДА ПЛИВА 64 КИЛОМЕТРИ НОЌЕ ВО ЛАДНИТЕ ОХРИДСКИ ВОДИ!

Секој има право на свое мислење и разно гледиште на работите, според тоа за секоја ствар се отвара дискусија. Па така, подвигот на Марко пред...

Повеќе

БОМБА НА САШО ТАСЕВСКИ: Уметниците кои го подржуваа Груевизмот добиваа по 25 000е годишно и нагоре преку разни проекти, тезги, патувања, грантови, учество во комисии, управни одбори, функции...

- Многу се офајдија уметниците кои даваа јавна поддршка на Груевизмот, добиваа улоги во филмови и престави, снимаа реклами, добиваа разни грантови, ...

Повеќе