Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ: ЛЕЕЕ КОМШИ, КОКОШКАВА ЕПТЕН ДОБРО ИЗГЛЕДА

Повеќе

ИСПРАВКА - ДЕМАНТ: Јас, Вера Иванова сум единствена, стопроцентна поранешна сопственичка на Диамед Македонија, компанија која од 01.11.2018 е превземена од Диаверум Шведска. Ниту едно друго лице, освен мене, во ниту еден момент, немал никаков удел во сопственоста, нуту во основањето на Диамед Македонија, исто така, не се точни информациите дека се блокирани сметки на Диамед Македонија

Повеќе

Винодонија 2018: Преку 300 етикети на вино од 40 македонски и странски винарии се изложени на третиот по ред Скопски вински салон

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Што сè не преживеа овој Груевски. Жилав е. Отпорен. Како лебарка е. Утре во Будимпешта да падне атомска бомба и од таму ќе се спаси

Што сè не преживеа овој Груевски. Жилав е. Отпорен. Како лебарка е. Утре во Будимпешта да падне атомска бомба и од таму ќе се спаси. А ние, е...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Компанијата ЗСФ КОМ ви ги претставува следните станбени згради: Skopje City Garden, Маџир Маало, Прашка, Аеродром

Почитувани, Компанијата ЗСФ КОМ ви ги претставува следните станбени згради: 1. "Skopje City Garden"Локација: ул.Манапо, Карпош 3, СкопјеСлободни...

Повеќе

КИРАЦОВСКИ: Денес го разгледуваме предлог-законот за спречување на корупцијата и судирот на интереси

Повеќе

ЗСФ КОМ, ЕДНА ОД ВОДЕЧКИТЕ ГРАДЕЖНИ КОМПАНИИ ВО СКОПЈЕ: Ви ја преставуваме станбената зграда која се наоѓа на ул.”Прашка” бб, Општина Карпош Скопје

Почитувани, станбената зграда се наоѓа на ул.”Прашка” бб, Општина Карпош Скопје. Површината на локацијата (градежната парцела) изнесува...

Повеќе

ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ГИ ИЗВЕСТУВА ГРАЃАНИТЕ: Водата од јавната чешма во с.Кучково не е безбедна за пиење, поради присуство на бактеријата ешерихија коли!

Aleksandar Naumoski 7 hrs· а употреба ќе трае во наредниот период, додека надлежните не не известат дека водата ќе може повторно да...

Повеќе

ТЕВДОВСКИ: Ја презентиравме апликацијата и видеото за #ГраѓанскиБуџет пред учениците од средното економско училиште “Васил Антески – Дрен”

Министерство за финансии 6 hrs· Ја презентиравме апликацијата и видеото за#ГраѓанскиБуџетпред учениците од ...

Повеќе

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ Е АПСОЛУТЕН ФАВОРИТ ЗА СЛЕДЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА, НАРОД ГО САКА, АЛБАНЦИТЕ ГО САКААТ, ЕЛИТА ГО САКА, ЗАПАДОТ ГО САКА, САМО МИЛЕНКО, МИРКА, ПАНДОВ И ЈАНКО БАЧЕВ НЕ ГО САКААТ!

Ок е идејата за консензуален кандидат за претседател која ја турка Али Ахмети. Еве што му фали на професорот Стево Пендаровски? Про западен и тоа у...

Повеќе

(ВИДЕО) Пет модели на гуми кои можат да ве убијат

Повеќе

АНАЛИЗА: Жмицко е глуп. Ако мора да се постигне друг договор со Грција, тогаш не смее да бега. Мора да каже како, кога и со кого!

1. Бега од прашање дали може да го промени Договорот од Преспа со нов договор. 2. Свесен е дека мора да се постигне договор со Грција, но не ваков.З...

Повеќе

Шилегов: Влегувањето на Скопје во втората фаза за најзелена престолнина на Европа е знак дека сме на добар пат

Град Скопје апликацијaта за најзелена престолнина на Европа ја поднесе на почетокот на октомври годинава и врз основа на таа апликација ЕК изврши ск...

Повеќе

Министерот за здравство Доц. д-р Венко Филипче и директорот на ЈЗУ Универзитетска Клиника за кардиологија, Жан Зимбаков, утринава го отворија Skopje Interventional Meeting: Клиниката за Кардиологија, според бројот на срцеви интервенции и интервенции кај акутниот срцев удар, е еден од најголемите центри на Балканот

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО Министерот Филипче: Клиниката за Кардиологија, според бројот на срцеви интервенции и интервенции кај акутниот срцев удар,...

Повеќе

БОМБА НА РАДМИЛА: Втора година по ред буџетот за одбраната расте - за повисоки плати, за опрема и модернизација!

Радмила Шекеринска‏Verified account@Sekerinska Втора година по ред буџетот за одбраната расте - за повисоки плати, за опрема и модерн...

Повеќе