Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

(БОМБА НА ТВ 21) АЗДИСАНОСТ И КОРУПЦИЈА ВО КАБИНЕТОТ НА ФИКУСОТ ХОРХЕ: Се измислувале разни проблеми за да се перат милиони денари!!!

Повеќе

СНЕЖНА БАЈКА ВО БИТОЛА

Повеќе

ШИЛЕГОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА НОВА МАКЕДОНИЈА: Ќе копаме тунели под Кале за да го поврземе центарот на Скопје со Чаир и обиколницата

Граѓаните бараат нова инфраструктура, поправка на дотраената... и покрај новите булевари и улици се гледа дека сообраќајот не се растовари и сѐ уште...

Повеќе

ВОЈНА НА ФБ МЕЃУ ЗОКИ БУРЕВЕСНИК И БОКИ 13-КА!

Повеќе

КУРТОНОТ НАУНОВСКИ ОТКАКО ОСТАНА БЕЗ ФУНКЦИЈА, САКАЛ ДА СЕ СЕЛИ ОД МАКЕДОНИЈА, САКАЛ ДА ЖИВЕЕ САМ НА ПУСТ ОСТРОВ ВО НОРВЕШКА, МАКЕДОНСКИОТ НАРОД БИЛ ПРОСТ И КЛЕТ

Тони Науноски, куртонот со шишките, еден од ГДОМ-ците, на фб се жали дека македонскиот народ бил прост и клет и кажува дека сакал да се сели на пуст...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СЕ ОДМАЗДУВААТ НА ЗАЕВ СО ТОА ШТО ДИВЕАТ НИЗ СТРУМИЦА И ПРАВАТ ШТЕТА!

Утрово вандалите повторно дивееле на плоштадот ,, Гоце Делчев ,, во Струмица. Уништени се повеќе жардинерии со цвеќе. Колку и да сакаш не можеш да ...

Повеќе

ЕВЕ ШТО ПИШУВААТ ВМРОВЦИТЕ НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ, И УШТЕ НЕ ИМ Е ЈАСНО ЗОШТО ПАДНАА ОД ВЛАСТ...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВА ХАЦИЕНДА ГРАДИ ШАБАН САЛИУ, ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА ДИРЕКЦИЈАТА ЗА ЗАШТИТА И СПАСУВАЊЕ

Повеќе

ВЛАДАТА ЌЕ ПОМАГА ЗА НАБАВКА НА ЛЕКОВИ ЗА РЕТКИТЕ БОЛЕСТИ, ОВИЕ ЛЕКОВИ СЕ МНОГУ СКАПИ

Претседателот на Владата на Република Македонија,Zoran Zaev, денеска го прими Јане Велковски, деветгодишното момче кое боледува од спинална мускулна...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ГРУЈО ПОЧНАЛ ДА МУ ПРАВИ СОПКИ И МЕСТЕНКИ НА МИЦКОВСКИ ВО ПАРТИЈАТА, НЕ САКАЛ ДА СИ ОДИ ОД ПОЛИТИКАТА, НАСТАНАЛА ЖЕСТОКА РАСПРАВИЈА!

Мактел дознава дека Грујо почнал да му прави местенки и сопки на Мицковски во ВМРО ДПМНЕ! Со денови вртел телефони по локални комитети на партијата ...

Повеќе

МАКПРОГРЕС ВИНИЦА: Извозна чудесија од Виница која извезува слатки вредни милиони евра во цел свет!

Во оваа доба на консумеризам, не е ниту лесно, ниту едноставно да си прифатен, посакуван, уважуван и почитуван. Производите од линијата н...

Повеќе

ИВАН ИСЦЕЛИТЕЛ ИМА РЕШЕНИЕ ЗА ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ ВО СКОПЈЕ, ЗАЕВ И ШИЛЕГОВ ДА ЗЕМААТ БЕЛЕШКИ

Повеќе

АМДИ БАЈРАМ ГО ШУТНА НАЧАЛНИКОТ, САШО МИЈАЛКОВ ОД ГОДИНАВА НЕ Е КУМ НА РОМСКИОТ БАЛ!

Сашо Мијалков повеќе нема да биде кум на традиционалниот Ромски бал, кој годинава ќе се одржи на 14 јануари во хотелот Александар Палас во Скопје. П...

Повеќе

БАЛКАНСКИТЕ ЛИДЕРИ ИЗГУБЕНИ НА НЕБОТО ЗА НОВА ГОДИНА: Заев во Солун кај Бутарис, Ципрас во Белград кај Вучиќ!

Додека Заев ја чекаше новата година во Солун, Ципрас ја дочекал во Белград на покана на Вучиќ. Оваа блискост на Грција и Србија не е добра вест з...

Повеќе

(ВИДЕО) Кежо: Името на книгата е Живот во Кутија затоа што неколку години живеев во 8 квадрати со 6 затвореници во Шутка!

Повеќе