Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

ПРВ ПАТ ДА СЕ СОГЛАСИМЕ СО КРИТИКА КОН СДСМ ОД КУРТОНИТЕ НА КУРИР!!!

Повеќе

АМАН НЕКОЈ НЕКА ГО ПРОВЕРИ ЛАМБЕТА, НЕКА МУ ДАДЕ АПОИ: Феноменот Груевски во следниве сто години нема да се повтори, време е да умреме за ВМРО!

Ламбе спартанецот скроз одлепил! Нема да ви се верува што лупа овој човек овие денови. Линк до неговата колумна на Курир, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) ПАНДЕ СЕ ПРАВИ УДРЕН СО МОКРА ЧОРАПА: Уапсените за тероризам настрадаа затоа што ја пееја химната во собранието, тоа СДСМ не може да го прости?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВЧО СЕ ЖАЛИ НА АЛФА: Ќе беше подобро ако не беше ситуацијата толку лоша, ептен наебавме...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ВО 2018-ТА НИ ТРЕБААТ САМО РЕФОРМИ И РЕЗУЛТАТИ!!!

Повеќе

МЕГА ИНТЕВЈУ НА КИЛИ ЗА НЕЗАВИСЕН: Груевци ме имаа ставено на црна листа, не ми даваа работа, ме апсеа, морав да бегам од тука, но не им се лутам, не ја заслужуваат ниту мојата омраза!

Популарниот Кили раскажа за причините за своето заминување од Македониа во Еквадор, како си поминал таму и други интересни аспекти и анегдоти од цел...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗОКИ ВИТАНОВ: Либерализацијата на струјата е најдобрата мерка на оваа влада, зголемувањето на акцизата за дизелот е најлоша!

Повеќе

(ВИДЕО) Овој човек е најголемиот убиец на хуморот во светски размери, треба да се прогласи за терорист и да се стави во иста ќелија со Бетмен!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ ФРИК Е ЗАМЕНА ЗА МИРКА, ИСТО СРАЊЕ, СЛИЧНО ПАКОВАЊЕ

Повеќе

(ВИДЕО) КОГА ЌЕ МУ ДАДЕШ НА ЛУД ЧОВЕК ЕМИСИЈА НА ТВ: Дарко Јаневски пола саат за нова година раскажуваше битки од балканските војни меѓу српските бугарските и грчките војски на територија на Македонија и проба тоа да го поврзе со политички случувања во 2017-та?!?!!

Повеќе

Мораме да ја качиме границата на одење во пензија, денеска луѓето живеат по 90 години во просек поради развиената медицина, има луѓе што земаат пензија 30 години, тоа е неодржливо!!!

Сегашната старосна граница за одење во пензија е несоодветна со реалноста - поради новата медицина и фармација, луѓето сега живеат просечен живот од 7...

Повеќе

ОТКАКО ГИ ХУШКАА ЌОСИЊАТА ДА ПРАВАТ ЛИНЧ И КЛАНИЦА ВО СОБРАНИЕ, КУРТОНИТЕ СЕГА ПОВИКУВААТ НА НАЦИОНАЛНО ПОМИРУВАЊЕ, ПА НЕЛИ БЕ КОМУЊАРИТЕ ЌЕ ЈА ПРОДАВАЛЕ ЗЕМЈАТА,ОД КАДЕ СЕГА ОВОЈ ГАНДИЗАМ?!?!

Куртоните повикуваат на национално помирување?!?! Немало потреба да се мразиме, сите сме биле браќа?!?! Паа добро бе, нел бевме браќа кога повикув...

Повеќе

(ВИДЕО) СИТЕ СЕ ОТКАЖАА ОД ГРУЈО И ВМРО ДПМНЕ, САМО ЦВЕТИН ЧИЛИМАНОВ УШТЕ СЕ БОРИ КАКО ГЕБЕЛС ДО ЗАДЊА МИНУТА ВО БУНКЕРОТ ВО БЕРЛИН 1945-ТА!!!

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА, МАКТЕЛ ВИ ОТКРИВА: КАДЕ Е И ШТО ПРАВИ КУРТОН НАЧАЛНИКОТ ОВИЕ ДЕНОВИ ДОДЕКА ЧЕКА ЗАТВОРСКА КАЗНА И КОНФИСКАЦИЈА НА СЕ ШТО УКРАЛ?!!

Куртон началникот овие денови живее ноќе, дење не излегува низ град за да не му се смеат, виси на интернет и си пишува анализи на Вечер за стрип јун...

Повеќе

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ВО ПРВИОТ ТВ НАСТАП ПО СМЕНАТА НА КОРМИЛОТО НА ВМРО ДПМНЕ: Ќе ја ребрендираме ВМРО ДПМНЕ, веќе нема толку да ги хејтаме Албанците!

- Во еден долг процес ќе пробаме да ја ребрендираме партијата, нема веќе да имаме толку тврд однос кон Албанците и останатите малцинства во земјава....

Повеќе